Skocz do zawartości
Beyblade

Mój Zestaw...

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze tez w zestawach ale tam chyba rzadko kto zaglada wiec dopisze sie tutaj :)

Kolega prosil mnie o zlozenie kompa ale nie kompletnego bo niektore czesci juz ma...dysponuje kwota ok.1800zl

Ja zlozylem mu cos takiego :arrow:

Plytka Gigabyte K8NS-939 cena 295zl

Procek Athlon64 3000+ s.939 540zl

RAM 512MB hynix 290zl

Grafa Gigabyte 9550 250zl

DVD LiteOn SOHW-1653 250zl

Zasilka i wentyl to modecom350GTF i pentagram Q-80 AlCu

 

Razem wychodzi 1799zl :)

 

Glownie chodzi o to zeby bylo stabilnie krecic raczej nie bedzie bo sie nie zna :D Jezeli cos bedzie krecone to tylko grafa bo radzio bez o/c jest troche :lol: Jedyna co chial to nagrywara dvd a reszte sam dobralem...

Wiem ze plytka cienka i wzialbym MSI ale u mnie w miescie nie ma a zakupy przez neta odpadaja :wink:

Czekam na sugestie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte najlepiej Leadteka :rolleyes: Dobre karty solidnie wykonane i z duzym potencjalem o/c :D

Co do roznych producentow to karty na tym samym chipie roznia sie praktycznie tylko dalaczonym oprogramowaniem i dodatkami... Jezeli chodzi o wydajnosc roznic duzych nie ma...no chyba ze trafisz na jakiegos no-name'a z zanizonymi taktowaniami wtedy z kreceniem moze tez byc problem bo zwykle te karty maja slabsze pamieci :wink:

Aha i musze wspomniec o mojej "ulubionej" firmie :? Gainward :mur: Lepiej omijaj karty tej firmy z daleka bo ceny maja baaaaaaaaaaardzo wysokie i w sumie nie wiadomo dlaczego az tak sie cenia :wink:

Reasumujac wez Leadteka dobre karty za rozsadna cene :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru kręcić karty, jeżeli różnią się tylko możliwościami podkręcania to biorę tak jak chciałem: GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB (128-bit) TV BOX. Ma ktoś jakąś inną propozycję??

1247758[/snapback]

Poszukaj czegos, co ma 3 lata gwarancji. Gainward jest drogi, bo placisz za marke, niektore lepsze komponenty i gwarancje door-to-door

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WKLEJAM TO TU JESZCZE RAZ, ŻEBY WSZYSCY ZOBACZYLI :)

 

ZESTAW ZOSTAŁ ZŁOŻONY, WSZYSTKIM KTÓRZY POMOGLI BARDZO DZIĘKUJĘ I ZAPRASZAM DO SKOMENTOWANIA NASZEGO, WASZEGO DZIEŁA

 

Oto On:

 

Procesor AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket 939)

element zawiera: wentylator procesora

 

Płyta główna Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa

 

Pamięć RAM DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5

 

Karta graficzna GeForce 6600GT Gigabyte GV-NX66T128D 128MB (128-bit) TV BOX

 

Dysk twardy IDE/SATA Maxtor DiamondMax +9 120 GB (ATA/133, 8MB) 6Y120P0

 

Obudowa Modecom Step 107 LCD czarna - 350W

 

Napędy optyczne NEC DVD+/-RW ND-3520A bulk black

 

Stacja dysków FDD 1,44MB 3,5" - black

 

Klawiatura Tracer Nemo TRK-16NIM czarna

 

Myszy A4-TECH Navigator Opto 013 PS/2 (SWOP-3-2) niebieska

 

Głośniki Creative Inspire™ P5800 5.1 retail

 

 

Razem brutto: 4222.00 zł

 

Zapraszam do komentowania, choć mam nadzieję, że już wszystko jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakupiłeś już komputer, masz go w domu, to czym prędzej zarzuć jakiegoś benchmarka, najlepiej 3D Marka 2003 i pochwal się nam wynikiem.

 

Wynik będzie zapewne mizerny beż żadnego podkręcania. Na swoim radku z początkowych 2100pkt wykręciłem 3300pkt, więc ty też zabaw się o/c.

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma być komputer do gier i nie mam zamiaru bawić się w kręcenie, ja nie z takich. czekam dalej na komentarze odnośnie wspólnie złożonego zestawu :D

1249614[/snapback]

Troche kiepsko jak do gier :rolleyes: Po co taki silny proc a grafa stosunkowo slaba :? Lepiej wziac proca jakiegos 3000+ za mala kase a reszte dolozyc do grafy na jakiegos Asusa6800GT chyba by starczylo :D na pewno bylaby wieksza wydajnosc :wink: No ale widze ze juz po zakupach tak wiec nie ma co biadolic ale instalowac gry i grac :wink: pozdrawiam Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ma być komputer do gier i nie mam zamiaru bawić się w kręcenie, ja nie z takich. czekam dalej na komentarze odnośnie wspólnie złożonego zestawu :D

1249614[/snapback]

komputer do gier a nie krecisz.... dziwne - gry wymagaja wszystkiego co sprzet jest w stanie z siebie dac wiec az sie prosi o jakies OC... :)

chemiczny ma racje - wystaczylby 3000+ ale mocniejsza grafa, bedziesz cierpial nie mogac pograc w 1280x1024 z ulepszaczami na full... :(

 

 

Wynik będzie zapewne mizerny beż żadnego podkręcania. Na swoim radku z początkowych 2100pkt wykręciłem 3300pkt, więc ty też zabaw się o/c.

gratuluje spostrzezenia... na pewno na tym na a64 3500+ z 6600 bedzie mial 2100 3d2k3.... polecamy zagladniecie na ORBa... nawet w 3d2k5 bedzie mial na dzien dobry kolo 3000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpada. Nie mam tyle kasy na tą kartę. Nie dam 1,5 tysiąca za grafikę! Komputer miałem złożyć do 3 tysięcy no góra 3,5 a wyszło mi ponad 4, więc o tej karcie mogę zapomnieć, chyba że macie jakieś pomysły na kompromis. Poza tym kompa jeszcze nie kupiłem, lecz dopiero będę kupował. Zresztą nie mam zamiaru grać w rozdzielczości powyżej 1024, więc chyba nie potrzebuję takiego potwora co? Ważne żeby wszystkie gry chodziły bez problemu i niekoniecznie na 1600 ze wszystkimi detalami, jestem jakoś gotowy na takie poświęcenie. Co do podkręcania, to nie znam się na tym w ogóle i może kiedyś spróbuję, ale jak będzie taka konieczność, a nie tylko po to żeby poszpanować wynikiem w 3d marku! Ja nie z takich. Możliwe, że kupno tego kompa przedłuży się i będę brał go za kilka miesięcy a nie za chwilę, wtedy może jak ceny spadną, to jakoś da radę, ale teraz jest to niemożliwe z powodu braku gotówki. Co Wy na to? Czy taki zestaw mi nie wystarczy, żeby sobie pograć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej, ze każdy 3000+ lub 3200+ s939 Winchester (0,09) - choc dużo tańszy - to poszedłby na ustawieniach AMD643500+ (0,13) ... i to pewnie na niższym napięciu niż oryginał :)

 

wybierajac tańszy proc zaoszczędzic mozna nawet z 600PLN co po dołożeniu do grafy dałoby nieporównywalnie większą wydajnosc w grach .... albo można było nawet wcale nie zmieniać grafy na silniejszą i mieć tak samo wydajny jek ten wybrany zestaw za 600 PLN mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie tych proców wynosi około 550 złotych, więc tyle mogę dołożyć do karty, ewentualnie 100 złotych, chyba że pójdziecie na kompromis i zaproponujecie np tańszą płytę główną, albo inny komponent. Czekam na propozycje, bo zależy mi na dobrej grafice. Czy ten procek nie będzie za słaby? w końcu to tylko 1,8 ghz. Jakieś propozycje co do komponentów?? Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli roznica w cenie to ok550zl a za 6600GT musisz dac okolo 850zl to po dodaniu masz 1400zl i za tyle juz mozesz poszukac kepszej grafy :wink: Ten leadtek do ktorego link podalem moze byc chociaz warto poszukac pelnego GT w innych sklepacg bedzie taniej bo komputronik jest chyba najdrozszy :?

Co do procka to wystarczy spokojnie...w grach wiekszego kopa bedzie mial zestaw A64 3000+ & 6800 niz A64 3500+ & 6600GT :wink: A tego 3000+ bedzie mozna jeszcze sporo podkrecic :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GT posiada 16 potokow teksturujacych i szyne do pamieci 256bit taktowanie rdzen 350MHz pamiec 500Mhz

6800 posiada 12 potokow teksturujacych i szyne do pamieci 256bit taktowanie rdzen 325MHz pamiec 300MHz

W modelu 6800 zablokowany jest jeden modul z potokami,razem 4potoki, ale mozna go odblokowac lecz jest ryzyko ze dodatkowe potoki beda uszkodzone i karta po odblokowaniu bedzie generowala krzaki :?

Dla porownania 6600GT mozna powiedziec ze posiada 8potokow i szyne do pamieci 128bit taktowanie odpowiednio 500/500.

Wiem ze sa to suche liczby i niewiele ci to mowi takze poczaj sobie to i to :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo tego info. powiedz tylko czy dużo stracę jeżeli wezmę zwykłą 6800 a nie model gt?? starczy mi na asusa 6800 gt, ale on ma częstotliwości taktowania DDR zwykłego 6800 :/ co wy na to??

Edytowane przez Beyblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus6800GT bije na glowe zwyklego 6800 :wink: Sam rozumiesz 16potokow robi swoje... Imho slaba strona tej katry jest pamiec...nie taktowanie ale rozmiar 128MB moze byc malo w wysokich trybach :rolleyes: Ale za ta cene nie ma lepszej opcji :wink:

Pamietaj tylko ze ten Asus jest na AGPx8 a ty chcesz karte na PCI-E tak wiec chyba ta opcja chociaz interesujaca odpada :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp jeszcze nie kupiony,a do jego kupna pozostał minimalnie miesiąc. Mam nadzieję, że ceny trochę spadną :D Miesiąc to minimalnie, więc liczę, że może uda mi się dostać jednak ta kartę :D Nie macie żadnego pomysłu na kompromis, odnośnie innych części, żeby <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> jakieś słabsze, ale za to tą kartę 6800gt np leadteka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w ostatecznosci mozesz wziac jedna kostke ramu :rolleyes: I dorzucic do grafy a druga kostke kupic potem jak juz bedzie mial wiecej pln'ow... Trudno jest cos innego wykombinowac bo plyta jest na PCI-E z drugiej strony masz racje gdybym teraz bral nowego kompa tez wzialbym plyte na tym standardzie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc wezmę albo ten zestaw co złożyłem, albo pokombinuję z tą kartą. Na razie mam jeszcze czas, mam nadzieję że ceny polecą w dół przez ten czas :D Jakiego spadku mogę się spodziewać w okresie np 1,2,3,6 miesięcy?? podajcie tak orientacyjnie nawet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...