Skocz do zawartości
SPY_NET

Wyskakujace Okno

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek powiem tyle ze na oczy nie widzialem C++ , przeczytałem 2 dosc duze kursy ale dalej nie wiem jak to zrobic (chyba nie kumaty jestem :) ) , teraz sciagam dev c++

 

 

przechodzac do sedna sprawy , chce utwozyc plik .exe i zamienic ikone pliku , podczas 2 krotnego klikniecia na ten plik wyskoczy komunikat (takiej wielkosci jak wyskakuje podczas wyciagnieca płyty z cd-romu podczas odtwazania )

 

Dołączona grafika

 

i tak , chce tam wpisac tekst o odpowiedniej tresci oraz dodac 2 przyciski . Przycisk nr. 1 , po nacisnieciu go otwiera nam sie internet i wlacza odpowiednia strona , a 2 przycisk to np. OK

 

plik który chce utworzyc nie bedzie mial zadnych złych skutków a wrecz przeciwnie , chce to zrobic zeby uktucic pewnien proceder stosowany na jednej z gier.

 

prosze o pomoc w tej sprawie , jak by był ktos tak dobry i mi napisał zdódło , dał jakies wskazówki jak to zorbic lub dał linka do forum o takiej tematyce bo nic nie moge znalesc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówisz że jestes początkujący to moze lepiej by było zrobić ten programik / okno w jakimś środowisku RAD ? Borland Builder albo coś podobnego. Tak można to zrobić wyjatkowo prosto i szybko. Jeśli będziesz to robił w Dev-C++ to będziesz musiał poznać trochę WinApi a nie jest to proste. Ja znam tylko podstawy WinApi i jeśli nie jest to konieczne to staram się to omijać :wink: .... masz Borland Buldera ? napisz mi jaki adres ma otwierać jeden z przycisków.

Edytowane przez mathias79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec troche sie pomęczyłem , okno juz wyskakuje jednak nie wiem jak stworzyc przycisk w MessageBox'ie o innej tresci niz standarwode czyli MB_YESNO , MB_OK itd. moze wogóle sie nie da ?

 

 

Borland Builder nie mam , zaraz bo poszukam ? darmowy jest ?

 

co do adresu to chce zeby button otwierał ten adres : https://www.liveforspeed.net/?page=shop3&o=4&m=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buildera juz sciągnołem (wersje trial)

 

powoli cos wychodzi ale:

 

mam juz utworzony plik .exe jednak jak zablokowac mozliwosc zmieniania wilkosci okna ?

 

 

mam narazie taki kod

 

//--------------------------------------------------------------------------- #include <vcl.h> #pragma hdrstop #include "Unit1.h" //--------------------------------------------------------------------------- #pragma package(smart_init) #pragma resource "*.dfm" TForm1 *Form1; //--------------------------------------------------------------------------- __fastcall TForm1::TForm1(TComponent* Owner)         : TForm(Owner) { } //--------------------------------------------------------------------------- void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender) {  ShellExecute(NULL, "open","http://www.onet.pl", NULL, NULL, SW_SHOWNORMAL); } //---------------------------------------------------------------------------

 

jednak cos jest nie tak bo po kliknieciu na button nie otwiera sie strona :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki , pomogło

 

teraz pozostaje kwestja nie wlaczania sie strony po naciśnieciu buttonu :unsure: ma ktos jakies pomysły ?

edit

 

mozna zamknac juz sobie poradzilem ;d

Edytowane przez SPY_NET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...