Skocz do zawartości
baymann9

Ie Świruje :|

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

od pewnoego czasu mam problemy z przeglądarką IE w xp prof. sp1

tzn na stronach php (forach) mam problemy z linkami

tzn program nie reaguje na kliknięcia w odnosniki

widać, że są jakies błedy i tyle

bo odświeżaniu strony czasem reaguje czasem nie- zupełnie losowo

inny problem mam ze skryptem java w allegro, gdy chce powiększyć zdjęcia (tzn otwieranie wnowym oknie)

wystepuja tkże porblemy z logowaniami...

 

jak moge naprawić istniejący stan rzeczy ??

 

pzdr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

od pewnoego czasu mam problemy z przeglądarką IE w xp prof. sp1

tzn na stronach php (forach) mam problemy z linkami

tzn program nie reaguje na kliknięcia w odnosniki

widać, że są jakies błedy i tyle

bo odświeżaniu strony czasem reaguje czasem nie- zupełnie losowo

inny problem mam ze skryptem java w allegro, gdy chce powiększyć zdjęcia (tzn otwieranie wnowym oknie)

wystepuja tkże porblemy z logowaniami...

 

jak moge naprawić istniejący stan rzeczy ??

 

pzdr/

1248677[/snapback]

Witam ,też miałem problemy z IE ale czasami czytam KŚ Expert i tam poddali mi pomysł na nową przeglądarkę i jestem z niej super zadowolony ,miałem też opere ale ta jest deBEST!!!!!!!!!!!a nazywa się Firefox A TO LINK http://www.firefox.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Mozilla Firefox miła w obsłudze .... ale w niektórych serwisach nie można przez nią robic zakupów itp .. bankowość internetowa ... ... itp .. itd... Oprogramowanie pisane jest pod kontem IE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoTaS - obsługujesz konto internetowe przez IE ? 8O

Dołączona grafika

Są strony, których włeb-masterzy próbują wymusić używanie Internet Explodera, ale na szczęście są też ludzie którzy z nimi walczą np. Osiołki.

 

Gdzie konkretnie nie możesz robić zakupów, obsługiwać konta przez FF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PoTaS - obsługujesz konto internetowe przez IE ? 8O

Dołączona grafika

Są strony, których włeb-masterzy próbują wymusić używanie Internet Explodera, ale na szczęście są też ludzie którzy z nimi walczą np. 1249224[/snapback]

Mówiąc "Oprogramowanie jest pisane pod kontem IE " miałem na myśli "pod kątem" czyli dosłownie "pod IE"

 

Np. onet.pl i jej śledzenie wydarzeń sportowych live

bankowość internetowa banku BPH

itp.. itd ...

 

Widać twoje korzystanie z internetu ogranicza sie do slinienia się przed gołymi babkami ....

JA korzytam z wielu servisów i jest różnie jeśli chodzi o Firefoxa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz racje PoTaS, tylko zauważ ze to wersja 1.0 niedługo bedzie 1.2 a w tym roku jeszcze wesja 2.0 Firefoxa to nowa pzregladarka, wynika z tego ze wiele sie w niej zmieni, w obliczu wielu funkcji i zalet tej Przeglądarki, problemy z obsługą niektórych serwisów i usług wymienionych przez ciebie trzeba przebolec i czekać na kolejne wersje tej przęglądarki albo kożystac z innych tego typu przegladarek jak Opera albo Mozilla :-)

 

baymann9

co do IE... hmm... może masz wyłaczoną obsługe JS? radze tobie przesiaść sie na obojętnie jaką przeglądarke byle nie IE, zobaczysz różnice, szybciej i bezpieczniej !!

 

od Listopada 2004 do stycznia Firefox 15% internałtów sie na nia przeżuciło, IE ma 70% , czyli o niecałe 20% mniej niz w 2003 roku, to o czymś świadczy, ale wybór nalezy do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moge naprawić istniejący stan rzeczy ??

1248677[/snapback]

To pewnie nie zmieni za bardzo stanu rzeczy ale jednak na wszelki wypadek zapytam: jaką masz javę ?

Sun'a czy MS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. onet.pl i jej śledzenie wydarzeń sportowych live, bankowość internetowa banku BPH

1249306[/snapback]

1249329[/snapback]

Kolejne wersje nic nie zmienią, bo to nie FF ma problem z obsługą jakiejś strony. Problem tkwi w nieudolnych webmasterach, którzy albo nieświadomie popełniają błędy, albo celowo próbują zmusić do korzystania z IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paulo

 

Z tym txt o babkach to może przesadziłem .. za co przepraszam .. nie chciałem nikogo obrazić ...

 

Jeśli chodzi o funkcjonalność firefoxa w niektórych servisach to ja nigdzie nie powiedzialem że ta przegladarka jest do d... i ze to jej wina tylko że nie można w tych serwisach pracować na maxa . .bo mają optymalizację pod IE ( i tu w pełni się zgadzam że to wina gości co tworza te servisy) ....

 

Co do bankowości BPH sugerowana operacja nic nie pomogła ... oczywiście że zalogujesz sie i możesz sobie przeglądać servis ale wykonaj jakieś zlecenie to już Klops ..

 

takie przeględarki obsługuje serwis BPH

Edytowane przez PoTaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, korzystam z Millenet'u, który również (teoretycznie :wink:) nie obsługuje Firefox'a. Wystarczy jednak zainstalowac rozszerzenie User Agent Switcher (en-US, pl-PL) i logować się na UA np. z Mozilli Suite i wszystko działa ok.

Może BPH będzie działał poprawnie na UA Opery lub Netscape'a.

Poczytałem trochę o problemach z tym bankiem link1, link2 i sam nie wiem co o tym myśleć.

Jakiej wersji Javy używasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.5.0.10 .. plik jre-1_5_0_01-windows-i586-p.exe ...

 

I przelewów nie moge wykonać z firefoxa mimo że przegrałem tamte pliki do katalogu plugins ... <_<

 

Pozostaje mi używać IE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Opera lub Netscape ?

Przez IE nie sprawdziłbym nawet swojej poczty, a Ty o wysyłaniu przelewów piszesz. Brrrr...

Prędzej zmieniłbym bank niż wykonałbym chociaż jeden przelew przez IE.

Próbowałeś zmieniać UserAgent'a ?

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa !!! .. :D

 

Przelewy i all działa ... jak zgrałem wszystkie pliki z tego nie tylko te dwa to zachulało :)

 

No to teraz Firefox ... bedzie i do przelewów ....

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...