Skocz do zawartości
Andi

Tagan 380w Linia 12v - Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze ktos z forum ma odpowiedz lub mierzyl napiecia na tej zasilce.

Sprawa ma sie tak, komp jak w podpisie, napiecia mierzone zwyklym miernikiem ze zlacz w plycie:

 

-Vcore (proc to barton 2500+ dzialajacy jako 3200+ na FSB 200MHz i napiecie auto w biosie wiec 1.65V- miernik pokazuje 1,69 (podobno plyty asusa zawyzaja je)

 

-3,3V, pomierzone z plyty jest 3,41V

 

-5V jest 5,06V

 

12V jest 12,68V idle oraz po wlaczeniu prime 95 wzroslo do 12,73V !!! dlaczego?

 

Mam pare wyjsc, walniety zasilacz, ale w koncu linia 12V ma 22A, cos nie tak z mobo ale watpie.

Jest jeszcze jeden objaw, w zasilce co pewien czas ( co 2sekundy ) wydobywa sie z niego cichy dzwiek ( cos w stylu przeskakujacego luku elektrycznego). Dzieje sie tak nawet gdy komp nie dziala ale jest wlaczony do sieci :(

 

Prosze o pomoc w rozwizaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwna sprawa. Co prawda na miernikach z plyty glownej nie mozna za bardzo polegac i tym bym sie nie przejmowal, jednak zaczynasz pisac o dziwnych odglosach, to juz cos jest nie tak... Mialem ta zasilke w domu, testowalem przez 14 dni i takich objawow nie zauwazylem. Moze skontaktuj sie ze sklepem, w ktorym nabyles sprzet i popros o wymiane, lub ewentualne sprawdzenie... Pozdro! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zasila proca z linii 5V i dlatego pod obciążeniem tak wysoko skacze napięcie 12V. Warto to oczywiście sprawdzić elektronicznym miernikiem a nie tylko opierać się na wskazaniach płyty głównej.

Sam też mam podobny problem z bardzo wysokim napięciem na lini 12V pod obciążeniem , może uda mi sie jutro to wreszcie zmierzyć miernikiem i się upewnić.

Mój zasilacz to Enlight 300 HPC 300-202 a że proc jest dość mocno wykręcony to nawet zacząłem zastanawiać się nad kupnem mocniejszej zasilki rzędu 400-450W ale widzę ze nimi jest praktycznie tak samo.

Moja płyta to Epox 8KRA2+ i ona też zasila proca z linii 5V, co do posta wyżej to napewno u niego proc zasilany jest z 12V i wtedy nie moze być mowy o podbijaniu tego napięcia w stresie.

Tak na marginesie jeśli chodzi o definicję "stresu" czyli max obciążenia procesora to praktycznie każdy ma własną. I niezależnie czy tyczy się to podawania temp proca czy napięć 3,3 5 i 12V.

Dam przykład

proc to A1466@2266MHz/1,8V i w zależności od programu obciążającego temp wynoszą:(temp otoczenia 20C)

Seti - 39C

Prime95 - 41C

CPUburn - 43C

Z spadkami napięć 3,3V oraz 5V i podbijaniem 12V sytuacja wygląda podobnie najniższe pod Seti a najwyższe pod CPUburn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zasila proca z linii 5V i dlatego pod obciążeniem tak wysoko skacze napięcie 12V. Warto to oczywiście sprawdzić elektronicznym miernikiem a nie tylko opierać się na wskazaniach płyty głównej.

Sam też mam podobny problem z bardzo wysokim napięciem na lini 12V pod obciążeniem , może uda mi sie jutro to wreszcie zmierzyć miernikiem i się upewnić.

Mój zasilacz to Enlight 300 HPC 300-202 a że proc jest dość mocno wykręcony to nawet zacząłem zastanawiać się nad kupnem mocniejszej zasilki rzędu 400-450W ale widzę ze nimi jest praktycznie tak samo.

Moja płyta to Epox 8KRA2+ i ona też zasila proca z linii 5V, co do posta wyżej to napewno u niego proc zasilany jest z 12V i wtedy nie moze być mowy o podbijaniu tego napięcia w stresie.

Tak na marginesie jeśli chodzi o definicję "stresu" czyli max obciążenia procesora to praktycznie każdy ma własną. I niezależnie czy tyczy się to podawania temp proca czy napięć 3,3 5 i 12V.

Dam przykład

proc to A1466@2266MHz/1,8V i w zależności od programu obciążającego temp wynoszą:(temp otoczenia 20C)

Seti    -  39C

Prime95 - 41C

CPUburn - 43C

Z spadkami napięć 3,3V oraz 5V i podbijaniem 12V sytuacja wygląda podobnie najniższe pod Seti a najwyższe pod CPUburn.

1255276[/snapback]

Stres mialem na mysli Prime 95 i wowczas dokonalem pomiaru miernikiem ze zlacz na plycie. Nie odczytalem ich z windowsa zadnym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień baterię w mierniku na nową i sprawdź napięcia jeszcze raz.

1255309[/snapback]

Kupilem specjalnie nowke, wymienie jutro bezpiecznik i ponownie sprawdze. wezme takze inny miernik i tez zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem specjalnie nowke, wymienie jutro bezpiecznik i ponownie sprawdze. wezme takze inny miernik i tez zobacze.

1255339[/snapback]

Sprawdzilem innym miernikiem i wyniki okazaly sie identyczne lub rozniace sie o 2 setne w napieciu. Wiec 12V nadal jest zawyzone. Wiec winnym moze byc mobo ktore pobiera napiecie glownie z 5V i wowczas zawyzana jest 12? Czy jednak moze to winny jest zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się jakoś wyregulować w zasilaczu te napięcia cos w stylu jak w niektórych zasiłkach Anteca. Żeby np ustawić linię 12V równo żeby nawet przy podbiciu pod obciążeniem nie wychodziło powyżej powiedzmy 12,6V. Probował ktoś tego i w ogóle czy to jest wykonalne?

Oczywiście chodzi mi o inne zasilacze niż Anteca bo tam sytuacja jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszice sprawdziłem napięcia u siebie miernikiem no i niestety mniej więcej potwierdziło się to co widać w programach monitorujących.

Konkretnie:

5V - bardzo dobrze bo w zakresie 5,06-5,17

12V - i tu jest niestety słabo bo o ile w idle jest 12,5 to pod obciążeniem podchodzi do 12,95V.

No więc przyłączam się do odpowiedzi powyżej jeśli się da wyregulować napięcia to niech ktoś napisze jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...