Skocz do zawartości
Gość Tony***

Nie Dziala Stacja Dyskietek.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tony***

Czesc wszystkim.Mam taki problem.Gdy wrzuce jakas dyskietke do stacji to albo jej nie "widzi" albo wyskakuje komunikat ze dyskietka nie jest sformatowana i czy uczynic to teraz. :mur: Co moze byc tego przyczyna.Czy to juz kres mojej stacji dys.? :cry: Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrowki for all !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem z dyskietkami tylko ze nagrywalem na nie dane pod win98se a u ojca w pracy nie dalo sie odczytac(winxp home) caly czas komunikat ze dyskietka jest niesformatowana itd. przychodze do domu i wszystko ok. teraz nie mam tego problemu bo dzialam na xp prof i czyta tu i tam ale jak mialem 98 to problem byl. Wie ktos dlaczego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to mialem jak kupilem nowego kompa i pod linuxem jaki windowsem mialem ze dyskietka jest be i trza sformatowac a pozniej ze sie nie da sformatowac wymienili mi naped i wsio dziala dobrze zreszta nie wiem po co bo i tak nie uzywam dyskietek ;) i wstawilem se pozniej czytnik kart pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze taśma od FDD jest poluzowana/odwrotnie zamontowana? Albo wtyczka zasilania sie obluzowała? Sprawdź, ostatnio miałem identyczny przypadek - okazało się, że coś nie stykało z zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Tony***

dzieki za wszystki odpowiedz.Co do zapsutej dyskietki to raczej nie bo na wszystkich tak sie pokazuje.Co do systemu to caly czas dzialam na xp i dyskietki mam od kumpli tez co dzialaja na xp...sklanialbym sie do tego ze cos jest zle podlaczone.Bede musial to sprawdzic.Jeszcze raz dziekki !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez caly czas swieci sie dioda w stacji dyskietke. tasmy jus przepinalem na odwrot i nic ale obrocic wtyczki od tasmy nie moge bo na wtyczce jest taki zabek i przez niedo nie wchodzi na odwrot do stacji. ale tam jest takie cos co blokuje i chcialem sie zaputac czy w stacji mozna urwac kawalek tej zielonej plytki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez caly czas swieci sie dioda w stacji dyskietke. tasmy jus przepinalem na odwrot i nic ale obrocic wtyczki od tasmy nie moge bo na wtyczce jest taki zabek i przez niedo nie wchodzi na odwrot do stacji. ale tam jest takie cos co blokuje i chcialem sie zaputac czy w stacji mozna urwac kawalek tej zielonej plytki???

1274194[/snapback]

dobrze kombinujesz bo to na 100% wina odwrotnie podlaczonej tasmy

mozna spilowac klucz na tasmie lub wylamac ten kawalek laminatu (powinien byc czesciowo oddzielony od reszty aby wraz z nim nie poszla plytka w innym miejscu) wzglednie mozesz zmotac tasme bez kluczy

 

ja tez tak mialem (nietypowa stacja, odwrotny klucz) i mi akurat wygodniej bylo spilowac klucz bo blacha obudowy flopa byla podwinieta i musialbym go rozkrecac

zrob tak jak ci wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...