Skocz do zawartości
Gość seraf

P4 6..(2mb Kaszy, 64bit) -pierwsze Testy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam zbieram kasę na dwurdzeniowe. A jak by jeszcze każdy miał HT i dorwałbym płytę obsługującą dwa takie proce, to bym dopiero zaszalał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zbieram kasę na dwurdzeniowe. A jak by jeszcze każdy miał HT i dorwałbym płytę obsługującą dwa takie proce, to bym dopiero zaszalał ;)

1256978[/snapback]

Nie ma takiej plyty. Jak chcesz miec x procesorw to tylko Xeon.

Po cholere ci 8 procesorw logiznych? Do czego bys tego uzywal? Serwer jakis stawiasz? Na stacje robocza to sie nawet nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olaboga......!!!!

Już 64-bity od intela dostepne !!!! link

i nawet cena w miare przystępna, kto się skusi ...

 

no jak narazie wiadomo 64bit w wydajności pazurków nie pokaże ale ten 2MB cache w 32bit...

Edytowane przez KeinXor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wariat jakiś sie skusi. błysnie na forum i wróci na 32 bit :)

 

BTW z testów nie wynika nic nowego - czyli ze wszystko zależy od aplikacji. Raz tak, raz siak. Ale ja i tak jeżeli będe sie przesiadał na 64 bit to będzie to na dzien dzisiejszy na platformie intela. No chyba że coś sie szalenie zmieni w AMD z obsługą techniczną.

Edytowane przez Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ten procesor http://www.tomshardware.pl/cpu/20041114/index.html 5minut i z 3.6GHz mamy 1.2GHz :lol:

 

Polecam filmik ktory jest w tym artykule, oto link do tego filmu

 

http://www12.tomshardware.com/images/thg_v..._intel_heat.zip

 

sciągać sie i śmiać sie :) i to nie zadne bujdy bo przykladowo w komputroniku w ocenach tego procka pisza rózni ludzie o spadku GHz oraz o komunikatach z systemu ;] do tego kupel kupil sobie takie "cudo" ostatnio i mówi ze ma poodbne motywy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

edit:

 

a właśnie mam u siebie kompa Celek D 2.66GHz shit jakich mało ;) 10s po odpaleniu systemu i po wjesciu do biosa temp cpu 62C na boxowym duzym coolerze z miedzianym pierdzielnikiem ;)

 

komp do naprawy, system jakis zwalony, padl 8godzin po instlacji, cpu used jest 100% menu start wysuwa sie po 30s ;d nawet u mnie jak jest cpu used 100% to komp chodzi praktycznie normalanie u was zapewne tez ;) a tutaj wszytko chodzi jak na 386 DX2 :) a wyje to jak odkurzacz (chlodzenie boxowe)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że coś sie szalenie zmieni w AMD z obsługą techniczną.

1266661[/snapback]

Że Co? ;] Twierdzisz ze cpuki ;) intela 64bitowe sa lepsze? :) Tiaaa ;d ;) Ja zawsze twierdze ze AMD Rulezz ;) poza tym intel od kilku dobrych lat bawi sie z 64bit i marnie mu to wychodzi ;] poza tym musial wyporzyczyc pare technicznych patentow od AMD ze zaczac cos dzialac wtym kierunku ;] Intel byl dobry kiedys jak wspolpracowal z AMD ;] 40lat temu <rotfl>

 

 

cisza nastała w temacie ?:D

 

 

P.S

sory za 2 posty pod soba ale trzeba odswiezyc temat :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pewnie jakby komputere składał sie tylko z CPU a wyboru stabilnej platformy bym dokonywał na podstawie głosów zachwyconych kolesi z tweak.pl oraz jakbym pierwsze co chciał robić z serwerem to go podkręcać :mur: to bym sie nie zastanawiał tylko kupił AMD. Ale tak nie jest.

 

a właśnie mam u siebie kompa Celek D 2.66GHz shit jakich mało  10s po odpaleniu systemu i po wjesciu do biosa temp cpu 62C na boxowym duzym coolerze z miedzianym pierdzielnikiem

 

komp do naprawy, system jakis zwalony, padl 8godzin po instlacji, cpu used jest 100% menu start wysuwa sie po 30s ;d nawet u mnie jak jest cpu used 100% to komp chodzi praktycznie normalanie u was zapewne tez  a tutaj wszytko chodzi jak na 386 DX2  a wyje to jak odkurzacz (chlodzenie boxowe)

A ja własnie siedze nad czymś co ma celerona 2.0 boxowy cooler i płyte asusa ze zintegrowanym wszystkim. Kosztował coś 800zł (bez cd i hdd bo to poszło ze starego którego ma zastąpić) i ma być maszyną do biura, 256 MB ram i mi sie start otwiera normalnie i nie jest głosno. Temperatury też całkiem znośnie. Zadziwające. Może sie po prostu na tym nie znasz i ci wyszło jak wyszło? Albo soebie złożyłeś jakieś noname + płyta ECS na jakichś viach albo SIS. Piszesz tak jakby o jakości całego kompa decydowało samo CPU. JAk te śmieci z supermarketu - Najgorsza padlina ale "boxowany" intel wewnątrz. I to ma niby świadczyć o jakości reszty. Żer dla skner działa jak działa i tego nie zmienisz.

Edytowane przez Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pewnie jakby komputere składał sie tylko z CPU a wyboru stabilnej platformy bym dokonywał na podstawie głosów zachwyconych kolesi z tweak.pl oraz jakbym pierwsze co chciał robić z serwerem to go podkręcać  :mur:  to bym sie nie zastanawiał tylko kupił AMD. Ale tak nie jest.

A ja własnie siedze nad czymś co ma celerona 2.0 boxowy cooler i płyte asusa ze zintegrowanym wszystkim. Kosztował coś 800zł  (bez cd i hdd bo to poszło ze starego którego ma zastąpić) i ma być maszyną do biura, 256 MB ram i mi sie start otwiera normalnie i nie jest głosno. Temperatury też całkiem znośnie.  Zadziwające. Może sie po prostu  na tym nie znasz i ci wyszło jak wyszło? Albo soebie złożyłeś jakieś noname + płyta ECS na jakichś viach albo SIS. Piszesz tak jakby o jakości całego kompa decydowało samo CPU. JAk te śmieci z supermarketu - Najgorsza padlina ale "boxowany" intel wewnątrz. I to ma niby świadczyć o jakości reszty. Żer dla skner działa jak działa i tego nie zmienisz.

1268110[/snapback]

 

1. nie ja składałem kompa ja go tylko naprawiłem :)

 

2. intel moglby dorzucac lepsze coolery skoro za cpu tyle sie placi a wiem ze wyje bo 3500rpm to glosno :) szczegolnie jesli chodzi o ten typ wentylatora ;] zastanawia mnie ttz wysoka temperatura 62C w windzie? prawie caly czas z wachaniami 58-65C do tego czym wyzsza temp, czym dluzej sie pracuje tym bardziej wyje ;d

 

3. ogolnie komp nie najgorszy ale za ta kase co ktos w niego wpakowal mozna zlozyc lepszy:)

 

no i wynik z SuperPi 512kB -33s jak na Celka D 2.66GHz troche słabo wydaje mi sie, na moich rzeczywistych 2.2GHz jest 18s

a uzycie Cpu byle co sie zrobi skacze jak glupie ;d płytka jakas asusowa na intelu z dualem dwie kostki siedza po 256ramu

 

+ to jedynie Sata :)

 

ogolnie nie najgorzej sie po naprawie zachowuje ale cena/jakosci mizernie

 

 

P.S nigdy bym kompa na intelu nie zlozyl ;)

 

P.S 2 z Tweak.pl odemnie z daleka ;) wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;) ja tu wpadam tylko czasem na forum poczytac w wolnych chwilach :)

 

Pozdrawiam !

lukasrz

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie ja składałem kompa ja go tylko naprawiłem :)

 

2. intel moglby dorzucac lepsze coolery skoro za cpu tyle sie placi a wiem ze wyje bo 3500rpm to glosno :) szczegolnie jesli chodzi o ten typ wentylatora ;] zastanawia mnie ttz wysoka temperatura 62C w windzie? prawie caly czas z wachaniami 58-65C do tego czym wyzsza temp, czym dluzej sie pracuje tym bardziej wyje ;d

 

3. ogolnie komp nie najgorszy ale za ta kase co ktos w niego wpakowal mozna zlozyc lepszy:)

 

no i wynik z SuperPi  512kB -33s jak na Celka D 2.66GHz troche słabo wydaje mi sie, na moich rzeczywistych 2.2GHz jest 18s

a uzycie Cpu byle co sie zrobi skacze jak glupie ;d płytka jakas asusowa na intelu z dualem dwie kostki siedza po 256ramu

 

+ to jedynie Sata :)

 

ogolnie nie najgorzej sie po naprawie zachowuje ale cena/jakosci mizernie

P.S nigdy bym kompa na intelu nie zlozyl ;)

 

P.S 2 z Tweak.pl odemnie z daleka ;) wtajemniczeni wiedza o co chodzi ;) ja tu wpadam tylko czasem na forum poczytac w wolnych chwilach :)

 

Pozdrawiam !

lukasrz

1268441[/snapback]

A może się zastanów nad tym co piszesz? Wielu ludków podkręciło swojego Celka D ponad 3 Ghz z boxowym wentylem. Tylko oni pewnie zadbali o porządek w kompie, pospinali kable, itp., itd. Celek D jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności polecam dwa OBSZERNE kompleksowe artykuły:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/sempron.html (Cel D vs AMD (Sem i XP))

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/29cpu-hl2.html (zachowanie w HL2)

 

Poczepiam się teraz :wink: :

 

Lukasrz - 386 DX (DX2 tylko dla 486)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się zastanów nad tym co piszesz? Wielu ludków podkręciło swojego Celka D ponad 3 Ghz z boxowym wentylem. Tylko oni pewnie zadbali o porządek w kompie, pospinali kable, itp., itd. Celek D jest ok.

1268501[/snapback]

 

kable wszystkie w kompie spiete, porzadek idealny , wszystko poprawilem i posprzątałem ;) temp spadla o 2C :) buda dobrze wentylowana nie przekonasz mnie ze P4 i Celki D sie tak nie grzeja bo sie grzeja , oczywiste ze mozna go podkrecic i to sporo ale jaki sens jest w inwestowaniu w cooler za 150 czy 200zł ? ;d

 

Poczepiam się teraz  :wink:  :

 

Lukasrz - 386 DX (DX2 tylko dla 486)

1268577[/snapback]

zgadza sie, oddaje honor :D rozpedziłem sie w pisaniu :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania tych celków - no mam D335. cooler standart (ABIT IS7E - w biosie włączona ta opcja co zwalnia wentyle do 60% możliwości) i procek jest... Chłodny ;-) - nie wiem dokładnie ile ma stopni bo obsługa ACPI/APB w linuxie jest kłopotliwa i nie chce mi się z tym bawić, a cooler - jak dotknę - nie wyczuwam jego temp (czyli jest w przedziale 34 - 40 stopni - człowiek wyczuwa róznicę powyżej 4stopni) .

 

Czy jakoś tak chciałem napisać :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...