Skocz do zawartości
mormir

64 Bit Na Procu I Do D... Grafa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje sobie zmienić kompa na nowszego (nareszcie!!!) jednak kartę z takich a nie inncy przyczyn chcę kupic za miecha lub 2 zależy od kasy. Mam więc pytanie. Ktoś mi powiedział że przy ADM XP 64 bit 3000+ i generanie przy tych high-tech\price procesorach, mój stary s3 4mb może powiedzieć papa? Zanim zacznę grac chce zainstalowac Gentoo linux'a itp. itd. więc moc proca mi się przyda bez względu na kartę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak to zawsze jakas grafika 2d chyba nie :P

1260725[/snapback]

Jak Win98 na niej (na dodatkek na ADM 486) się nie tnie, to tym bardziej Gentoo + XFce na Winchesterze 3000+ 64 bit się ciąć nie bedzie.

Traczyk nie wiem skąd Ci takie pomysły do głowy przychodzą, ale wydaje mi się że z Linuxem miałes mało do czynienia, i jesteś kolejnym userem, który miał\widział linuxa tylko pod KDE i uważa że lin jest zasobożerny. Dla porównania środowisko graficzne KDE ma takie wymagania jak winda XP mnie więcej, natomiast XFce ja Win 95 albo mniejsze(ale jest o niebo wygodniejsze i ładniejsze). Grafa sobie więc poradzi :P Nie siejcie dziwnych plotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego lol'a dawno nie widzialem (bez obrazy)

rozumiem jakies low-end radeon albo geforce ale s3...

moze ujme to w ten sposob. chcesz przez wiekowa ...karte graficzna... pozegnac sie z calym zestawem?

 

edit:chodzi mi o termin przydatnosci do uzytkowania tej s3. minal... kiedy? w 98? 97 roku? kupujac nowego najtanszego radeona masz gwarancje ze ci bedzie wstawac za kazdym razem. a s3 to imo granie w rosyjska ruletke z pelnym magaznykniem

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa chcę kupić przed koncem ferii bo potem nie będę miał czasu na bawienie się gentoo. Po tym czasie, za jakies 2 tygodnie może miech, chcę dokupić 6200 na PCI-E. Chodzi mi o to żeby ten ostatni tydzień ferii się nie zmarnował a wcześniej nie będę mieć kasy :(

 

Czyli jednak jakieś ryzyko uszkodzienia jest? Z twojej wypowiedzi Orgiusz wynika że tak. Karta na wspomnianym 486 póki co śmiga, a nić innego nie kupię, bo nie będę mieć AGP (mobo z PCI-E) więc jak coś kupię to równie shitowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale ubaw :D :lol:

Termin przydatności do użycia k.graficznej ?? :blink:

To nie puszka fasolki! Nie widze czemu miałoby nie działać- mnie mój s3 4mb Virge DX bodajże już pare razy ratował,że o znajomych nie wspomne. Jak nie ma na karcie 2cm kurzu to powinna spokojnie chodzić - ostatnio u mnie chodziło toto pod xp i było ok.Jedyny problem,że oglądając divx musiałem cineme puścić w okienku.

Nie widze przeciwskazań do tymczasowego używania, inna sprawa,że bym sobie chociaż rive vante skołował 16mb to sobie filmy pooglądasz i nawet niektóre gierki odpalisz. Na allegro masz za 20zl, może też jakiś kumpel pożyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale ubaw  :D  :lol:

Termin przydatności do użycia k.graficznej ??  :blink:

To nie puszka fasolki!  Nie widze czemu miałoby nie działać- mnie mój s3 4mb Virge DX bodajże już pare razy ratował,że o znajomych nie wspomne. Jak nie ma na karcie 2cm kurzu to powinna spokojnie chodzić - ostatnio u mnie chodziło toto pod xp i było ok.Jedyny problem,że oglądając divx  musiałem cineme puścić w okienku.

Nie widze przeciwskazań do tymczasowego używania, inna sprawa,że bym sobie chociaż rive vante skołował 16mb to sobie filmy pooglądasz i nawet niektóre gierki odpalisz. Na allegro masz za 20zl, może też jakiś kumpel pożyczy?

1260838[/snapback]

A rive dąło sie jeszcze na pci złapać (biore mobo na PCI-E bez AGP)? Poza tym to na tydzień czy 2 lub 3 to mi sie nawet nie opłaca. Ja chcę tylko Gentoo kompilować. Do kompilowania źródeł, grafa jest o kant d... roztrzasnąć. Edytowane przez mormir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

powinno działac, ale nei rozumie czemu sie niektórzy smieja... przeciez nei ma aksy i karta tylko do windowsa, ja obecnie jestem na ati rage IIc 3mb, bo mam moboo na pciexpress, grae, ale proca nie ma i siedze na socket A

p.s

nawet sreonghold chodzi!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujac nowego najtanszego radeona masz gwarancje ze ci bedzie wstawac za kazdym razem. a s3 to imo granie w rosyjska ruletke z pelnym magaznykniem

1260744[/snapback]

Wszystko tylko nie Linux i Radeon. To chyba najgorsze polaczenie z mozliwych dzieki super sterownikowam ATI dzialajacym prawidlowo u 10% osob, a kolejnych 10% powodujacych jakies dziwne bledy i artefakty na ekranie a u pozostalych 80% nie dzialajacych w ogole. Jesli chcesz zostac przy Linuxie, od czasu do czasu pograc i popatrzec na efekty jak cienie czy przezroczystosc z nowego xorga to inwestuj w przyszlosci w Nvidie ;)

 

To tak ogolnie dla tych, ktorzy sie ewentualnie przymierzaja do walki z Linux + ATI ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Win98 na niej (na dodatkek na ADM 486) się nie tnie, to tym bardziej Gentoo + XFce na Winchesterze 3000+ 64 bit się ciąć nie bedzie.

Traczyk nie wiem skąd Ci takie pomysły do głowy przychodzą, ale wydaje mi się że z Linuxem miałes mało do czynienia, i jesteś kolejnym userem, który miał\widział linuxa tylko pod KDE i uważa że lin jest zasobożerny. Dla porównania środowisko graficzne KDE ma takie wymagania jak winda XP mnie więcej, natomiast XFce ja Win 95 albo mniejsze(ale jest o niebo wygodniejsze i ładniejsze). Grafa sobie więc poradzi :P Nie siejcie dziwnych plotek.

1260735[/snapback]

 

hm nie moge sie zgodzic , mowie o windowsie XP , na starych kartach bedzie wyraznie przycinal system , chyba ze detale wizualne zredukujesz do minimum , pozatym pojawia sie problemy z napisami w filmach itp , stanie sie tak z racji braku obslugi wielu wspolczesnych funkcji direct draw ( mniemam ze pod linuxem jest cos podobnego), a wiec wszystko bedzie musial przeliczac procesor itp , hmmm bedzie sie dzialo cos takiego jak w windowsie XP po zainstalowaniu gdy nie mamy jeszcze zainstalowanych sterownikow do grafiki , uda nam sie odpalic 32bity , duza rozdzielczosc itp , jednak wszystko w trybie softwareowym , niech mi ktos powie ze wtedy system "smiga" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie moge sie  zgodzic  ,  mowie  o windowsie  XP  , na starych kartach bedzie wyraznie przycinal system  , chyba ze  detale wizualne  zredukujesz do minimum , pozatym pojawia  sie problemy z napisami w filmach itp  , stanie sie tak z  racji  braku obslugi  wielu  wspolczesnych funkcji  direct draw ( mniemam  ze  pod  linuxem jest cos podobnego), a wiec  wszystko bedzie musial przeliczac procesor itp  ,  hmmm  bedzie sie dzialo cos takiego  jak w  windowsie  XP  po zainstalowaniu  gdy nie  mamy jeszcze  zainstalowanych  sterownikow do grafiki , uda nam sie odpalic  32bity  ,  duza rozdzielczosc  itp , jednak wszystko w trybie  softwareowym , niech mi ktos  powie ze  wtedy system "smiga" ;)

1305603[/snapback]

fajnie sie korzysta z kompa a jak ładnie pływaja z lekka falą okienka :P

 

co do linux + ATI toczyłem taki bój i stwierdziłem ze i tak linux nie jest do grania itp tylko do innych pożytecznych rzeczy wiec olałem sprawe i leciałem na standarwych sterach do GENERIC VGA ^^ zmieniłem tylko na 128mb na pokłądzie i tyle

 

sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie działać. Do dzisiaj w pracy jechałem na Sempronie 2200+ i karcie graf S3virge3d 2MB na pci :lol: i podłączone to-to do lcdk`a 17' Belinea

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary mamy 21 wiek, S3Virge to mialem z 10 komputerow temu. Skoro lepsza Ci karta nie potrzebna, po co Ci lepszy komputer ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...