Skocz do zawartości
dulio1

Amd 64 3000 - Wysoka Temperatura !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Amd 64 3000 - i na starcie mam 57 stopni !! Na standardowych ustawieniach !! Założyłem wodę i temperatura sie nie zmieniła ! Jakie macie temperatury ?? Jaki wentylatory ?Ponadto robiłem test na 3 płytach - na Gigabycie K9NS PRO - 57 stopni , Abit KV8 PRO - 57 stopni ( obie płyty z nowymi biosami ) i na Epoxie 8KDA3I - 45 stopni !! ( tu nie zmieniany bios).Jak ktoś pisze ze ma 33 stopnie to aż nie wierzę.Amd się szczyci tym że te procki maja małe wydzielanie ciepła :) he he - chyba nie u mnie !! Podobno max to jest 70 stopni !!Wentyl raczej dobrze załozony(Spire ) - bo źle sie nie da :)Jak założyłem wentylator Gigabyte - podkręciłem obtroty na 4200 (działa wtedy jak suszarka ) temperatiura spadła do 39 stopni.Wszyscy mówią że coś jest nie tak :) Co sądzicie ?

Pomocy !!

Reszta sprzętu -

Płyta Abit KV8 PRO,2 x 256 /400 Twinmos Twister, 160 GB Sata Samsung, Ati Abit 9550,Zasilacz Chieftec 360,DvD-Rw LG 4163 B, teraz wodne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne płyta przekłamuje odczyty, temp na standardowych ustawieniach powinna oscylować około 30-35oC...

1261994[/snapback]

 

Potwierdzam u mnie po 1,5 godziny grania w wymagajaca mocy gierke temperatura wynosi ok 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie po 1,5 godziny grania w wymagajaca mocy gierke temperatura wynosi ok 35.

1262050[/snapback]

Tjaaa mam nadzieję że odczyt temperatury robisz z wykresu jakiegoś programu który idzie w tle :wink: Bo jak wychodzi z gierki to spada odrazu o jakieś 8-10C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo2 platinum + a64 3200+ 1.6V na dosyc dobrym WC i MSI core pokazuje w spoczynku 39c full load ~50c

 

na aerogejcie przyczepionym do bloku 23c :-) ale to chyba troche przesada, powinno byc wiecej :)

Edytowane przez ezrael80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie przy 2000MHz po załadowaniu windows'a 43, w pełnym obciążeniu 55-57 (kodowanie do DivX)

i szybko spada do 43 jak wróci do idle.

Przy cool&quite 1000MHz 30-32 stopnie.

 

Chłodzenie Pentagram QC100Cu (regulacja obrótów automatyczna z poziomu biosu),

a procek 3000+ (754) na płycie Asus K8N.

 

Czyli chyba tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start windy 40 - przegladanie witryn + winamp plus bzdury 31-32 stress 45 - 46 max - wszystko na zegarze 2,2Gh

na standartowym napieciu :D

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (na razie bez overclockingu) w spoczynku 29 stopni, w stresie (gry 3d, nie Prime) 33 stopnie. Chlodzi Zalman 7000A-Cu na 1450 obrotow, pasta Arctic Silver 5.

Edytowane przez yahve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2.7 GHz 1.600V lipnie, przy UD dochodzi do 72C :P

Idle - 47C

Na Deafultowych zegarach Idle mam 39C a Load 50C

Wszystko chlodzone woda.

1262992[/snapback]

 

No to definitywnie płyta cię ciula, już byś miał spalony procesor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spider, czy Twój nr gg w profilu jest jeszcze aktualny, bo Cię złapać nie mogę :-P

na jakim biosie jedziesz, bo moje hynixy po mału zaczynają mnie wku***

przy dzielniku 200 wstają nawet na 270, jak dam fsb powyżej 300 to nawet dzielnik 133 sprawia im problem, nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poradzicie co sie dzieje u mnie. Mam tak samo AMD64 3000+, boxowy cooler. Plyta to msi neo2 platinum, grafa asus v9999gt, 512 kingmax hardcorce, 160gb seagate. Cool'n quiet wylaczone, na zegarze 1800mhz. Temp po wlaczeniu 42st i rosnie do 50 np. PRZY PRZEGLADANIU stron albo sluchaniu winampa. Jak sobie cos jeszcze wlacze to czasem dochodzi do 58-59...co sie dzieje. Pod coolerem jest fabryczna pasta. Kiedy temperatura wzrasta to wentylator zaczyna sie krecic coraz szybciej - przewaznie ok. 1200-1800rpm. Moze warto wymienic ta paste? Procek mam od przedwczoraj i sie troche zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poradzicie co sie dzieje u mnie. Mam tak samo AMD64 3000+, boxowy cooler. Plyta to msi neo2 platinum, grafa asus v9999gt, 512 kingmax hardcorce, 160gb seagate. Cool'n quiet wylaczone, na zegarze 1800mhz. Temp po wlaczeniu 42st i rosnie do 50 np. PRZY PRZEGLADANIU stron albo sluchaniu winampa. Jak sobie cos jeszcze wlacze to czasem dochodzi do 58-59...co sie dzieje. Pod coolerem jest fabryczna pasta. Kiedy temperatura wzrasta to wentylator zaczyna sie krecic coraz szybciej - przewaznie ok. 1200-1800rpm. Moze warto wymienic ta paste? Procek mam od przedwczoraj i sie troche zastanawiam :)

1311149[/snapback]

Tak mi sie cos wydaje, ze chodzi o konkretne egzemplarze amd64. Ci, ktorzy kupili procesory do 50tego tygodnia

2004 nie maja problemu z podkrecaniem >2400 bez zmiany taktu, jak tez z dobra temperatura (32-42).

 

Mam osobiscie Winchestera z 51go tygodnia 2004 i juz nie jest tak rozowo. Na boxowym chlodzeniu wstaje mi gdzies na

36 stopni, potem spada do srednio 32 i tak sie utrzymuje, jesli praca opiewa o przegladanie netu. Po uruchomieniu Prime

i kulkunastu minutach osiaga 45 stopni i potem juz nic nie jest w stanie go wk...ic. Jest to stan dla FSB 235 i standartowego napiecia 1,39 - 1,41V. Zaznacze jeszcze, ze granica stailnego dzialania tego procka to FSB 238 czyli 2140MHz.

 

Osoby, ktore kupily amd64 z 2005 roku donosza, ze podkrecalnosc jest zerowa lub max do 2100MHz.

 

Winchester - krol OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość taktowania procesora 2376.05 MHz

Mnożnik procesora 9.0x

CPU FSB 264.00 MHz (oryginalny: 200 MHz, overclock: 32%)

Magistrala pamięci 264.00 MHz

 

Właściwości czujnika

Tsystem 21 °C (70 °F)

Tcpu 33 °C (91 °F)

Tgpu 34 °C (93 °F)

Fcase 1406 RPM

Fpowersupply 219 RPM

Vcore 1.50 V

Vio 3.33 V

Takie mam temperatury gdy jednoczesnie słucham muzyki, przeglądam strony i przegrywam coś. Po odpaleniu Prime 95 temperatura dla CPU wzrasta do 37 °C .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy teraz już wszystkie absolutnie płyty pod AMD 64 mierzą temperaturę z diody w procku czy może niektóre też z socketu jak to miało miejsce w AMD XP?

1311668[/snapback]

Raczej wszystkie z diody; przynajmniej na s.939 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodzi, a jest to proste, aż głowa boli :mur: ! Ci co mają problem z temperaturą procka - załużcie sobie porządne wentylatory na obudowy i problem z głowy ! Sprawdźcie temperatury przy otwartej bocznej klapie obudowy, a jak nie zadziała to kupcie sobie wentylatory co tak głośno buczą w supersamie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to definitywnie płyta cię ciula, już byś miał spalony procesor  :D

1263348[/snapback]

 

Pitolenie takie.... PitER miałe przez 3 dni źle zapiętego XP120 i temp w momencie jak się skapował wynosiła 70 C, sys chodził, ba nawet grał na tym :D Ja miałem zonka po update BIOSu gdy stanęły mi po prostu wszystkie wentyle z Zalmanem włącznie i zanim zajarzyłem po dobrej pół godzinie ( komp stoi na ziemi, a że mam wyciszony to nawet jak pracuja wszystkie wentyle prawie go nie słychać) procka "chłodził" sam radiator. Jak sprawdziłęm paluchem to SAM RADIATOR był parzący, a co dopiero procek. I oba egzemplarze działają bez bólu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodzi, a jest to proste, aż głowa boli  :mur: ! Ci co mają problem z temperaturą procka - załużcie sobie porządne wentylatory na obudowy i problem z głowy ! Sprawdźcie temperatury przy otwartej bocznej klapie obudowy, a jak nie zadziała to kupcie sobie wentylatory co tak głośno buczą w supersamie 

1311730[/snapback]

Ja mam 2 wentyle wyciagające + obnizone obroty obudowe mam chiefteca z oknem i duzym otworem w szybie no i Ati slilencera na grafice wiec kolego nie o to chodzi :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WC z siga (swiftech + heater core/120amber@5V + l30) 2600MHz@1.5V idle ok 33C, full load (prime) nigdy nie bylo ponad 41C.

 

Sprawdzane czujka z akasy fan cotrolera, a co ciekawe- wskazania mobo sa bardzo zblizone. Wyglada na to, ze u mnie msi nie dalo ciala ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co w podpisie na wentylku za 40 zl Glacial Tech 7200 i temp idle 33 st , stress max 47 st , buda wentylowana , przod 120mm@12V(crystal) , gora 80mm@5V , tyl 80mm@5V :) , szykuje zmiane na qvc 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że niektóre Athlony 64 wykonane są w technologii więcej niż 90nm,

zwłaszcza na socket 754. Takie CPU mają pobór mocy większy o 20W.

Np. A64 Winchester 3000+ : 67W

A64 2800+ socket 754 : 89W.

Tak że i temperatury pracy będą inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...