Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coz, wzielo mnie wczoraj do zlozenia sobie z walajacych sie czesci starego kompa :

Pentium 60 + radiator glacialtech z socket A z odpowiednio powyginana zapinka :P

8MB RAM

ATI 4MB + VOODOO 1

Gravis Ultrasound 512KB

dysk 8GB (4xpartycja 2GB aby byly na FAT16)

Zasilacz 200W Optimus :P

 

Systemik to oczywiscie bedzie DOS 6.21 badz FreeDos

Bedzie to maszynka do puszczania starych demek oraz gierek z lat ~95

 

I teraz problemy :

nie mam instrukcji do plyty, a na niej niebardzo sa oznaczenia... A oczywiscie sa na niej stadka jumperow + miejsca do podlaczenia kabelkow przykladowo z obudowy (a mam tez taka stara). Wyswietlacz, speaker, ledy, etc... No przydaloby sie, aby choc niektore dzialaly :) Jedyne istotne oznaczenie na plycie to PBA 623667-006. Sa jakies jeszcze, ale to juz raczej numery seryjne. W necie niestety nic nie znalazlem :( Moze ktos ma gdzies stara instrukcje do takiej plyty ?

 

Po podlaczneiu oczywiscie dziala, ale... Niestety wysiada przy bootowaniu - jak ruszam z systemowej to siada tuz po wyskoczeniu 'starting MS-DOS' - przestaje czytac ze stacji i nic nie robi. CTR-ALT-DEL dziala, wiec sie nie wiesza. Sprawdzalem kilka starych dyskietek systemowych (mam jeszcze cala 'dysko-teke' z lat mlodzienczych :) ) i ciagle to samo. Natomiast dyskietka startowa Linuxa rusza bezproblemowo... Byc moze plyta jest walnieta, a byc moze cos po prostu zle podlaczylem/nie podlaczylem :)

 

czekam na koncepcje

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co jest, nikt tu nie ma Pentium 60 ?

:wink:

 

Wczoraj udalo mni sie go postawic na FreeDosie - ale tylko z dyskietki. Po przeniesieniu na twardziela nie rusz (wiesza sie podczas bootowania). Bede musial sprawdzic czy to nie dysk mi krzaczy. I niezly jest ten system - calkiem za free, a jak na razie wszystko rusza. Gravis dziala, nawet ma obsluge FAT32...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wiesza to masz kilka mozliwosci

 

padniety wydk , padnieta tasma , padniety kontroler , za duzy dysk ( chociaz nie wiem czy to mozliwe )

 

mozliwe wyjscia

wymienic dysk , wymienic tasme , kupic kontroler na pci , pozyczyc cos mniejszego i\lub zrobic update biosu

 

 

jedyne co znalazlem to to :

 

http://www.intel.com/support/motherboards/...b/cs-011081.htm

 

ale nie wiem czy to ta plyta ( jedyne co wywnioskowalem z google ze jest to na 70% plyta intela ) ... powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wiesza to masz kilka mozliwosci

 

padniety wydk , padnieta tasma , padniety kontroler  , za duzy dysk ( chociaz nie wiem czy to mozliwe )

 

mozliwe wyjscia

wymienic dysk , wymienic tasme , kupic kontroler na pci  , pozyczyc cos mniejszego i\lub zrobic update biosu

jedyne co znalazlem to to :

 

1267203[/snapback]

Problem w tym, ze wiesza sie nie tylko przy startowaniu z dysku... Oczywiscie tasmy i te sprawy sprawdzalem na wstepie :) Ale nie wpadlem na myk z kontrolerem na PCI, dzieki.

 

I niestety, to nie ta plyta - ja mam tylko do prockow 60/66. Na stronie Intela juz szukalem, i nie znalazlem... Cholercia - prosilbym Cie Nutie o poszukanie jednak tej plyty - a dokladnie instrukcji do niej - chodzi o zworki i te sprawy. Bo najprawdopodobniej mamy te same plyty.

 

 

UPDATE: chyba znalazlem ja :) INTEL PREMIEREpciED

http://www.intel.com/support/motherboards/.../premierepciED/

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...