Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

dosłownie MSI jest przeklęte.... nie nadaje się na Venice.... nie ma szans na wysokie fsb tak jak u mnie dopóki nie będzie lepszych biosów, więcej info jest w sieci

Zobacz w moją sygnaturę. Co widzisz? Przekleństwo? Klątwę?

 

Możesz podać dokładnie swoje ustawienia? Bo takie ogólnikowe stwierdzenia w niewielkim stopniu wzbogacają forum ...

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa panowie wymiekam :blink: nadal dzieje mi sie to samo a mianowicie po wylaczeniu CPU wlacza sie sam automatycznie po kilku sekundach :lol2: :blink: i musze wylaczac takze zasilke. Mam MSI K8N Neo4 Platinium obudowa to Thermaltake SOPRANO zasilka CHieftec 450W

 

MAC11 w biosie sprawdzalem juz wiele razy i nic a w Power Management mam nastepujace ustawienia:

ACPI Stanby - S1(POS)

Video Off - DPMS Support

Power Botton - Suspend

Restore On AC - Last State

Wake Up - Disable

 

HELP !!!! :blink: bo nie wiem o co chodzi :), pierwszy raz mi sie zdazylo aby mi sie sam CPU zalaczal :). A moze to byc cos zwiazane z tym iz mam internet podlaczony do Switcha do ktorego jest moj i brata CPU podlaczony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo ty też masz venice ? A ja ciągle czytam o płytach msi nie mogących działać z venice na dużych częstotliwościach pamięci ! JA mam ocz 4800 PL EL na manual cas 2,5 i dzielnik 200 reszta na auto, HTT x4 pamięć na standard czyli 2,85V, Procesor na 1,55V chipset 1,6V i 9x250/1:1 nie jest stabilne a 10x268/166. A w ogóle jaki ty masz bios ????

http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimat...14;t=000031;p=0

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam ocz 4800 PL EL  na manual cas 2,5 reszta na auto, HTT x4 pamięć na standard czyli 2,85V, Procesor na 1,55V chipset 1,6V  i 9x250/1:1 nie jest stabilne a 10x268/166.  A w ogóle jaki ty masz bios ????

1621745[/snapback]

jak ustawiasz FSB w okolicach 250 i wyżej to proponuje przestawić mnożnik HTT na 3x lub nawet 2x - możliwe że chipset nie wyrabia. Venice + K8N SLI nie robi żadnych problemów z wysokimi ustawieniami FSB i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie zmienia na 1x też są błedy w primie, przecwiczyłem ustawienia już na to chyba 15h poszło, ewidentnie po zmianie procesora na venice pojawiły się jaja a na anandtechu mnóstwo jest o kłopotach msi z venice

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nic nie zmienia na 1x też są błedy w primie, przecwiczyłem ustawienia już na to chyba 15h poszło, ewidentnie po zmianie procesora na venice pojawiły się jaja a na anandtechu mnóstwo jest o kłopotach msi z venice

A może problemem jest Venice właśnie a nie płyta? Masz pewność, że to nie kontroler pamięci w procku?

 

U mnie działa na taktowaniach pamięci rzędu 290MHz->sprawdzane GoldMemory

 

Skąd założenie, że to płyta? A że na Anandtech napisali ... Różne rzeczy ludzie w necie piszą, na tym forum też różne "złote myśli" i "koncepcje" przeczytać można. Czym lepszy Anandtech od Tweaka?

 

woocash_lp Do kręcenia K8N SLI Plat. jak na razie najlepszy jest BIOS 5.06 -> link w faq na pierwszej stronie

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawne ale u mnie 506 nie przynosi poprawy a temu gościowi wierzę że u niego proc chodził na 10x270. Może mam walnięty kontroler jednak to nie znaczy że proc nie może chodzić na 10x270 przecież z trego co pamiętam nforce4 chyba tez ma swój i może to obejść....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawne ale u mnie 506 nie przynosi poprawy a temu gościowi wierzę że u niego proc chodził na 10x270.

Wpisz w swoją sygnaturę cały sprzęt łącznie z zasilaczem

 

OK, kolesiowi szedł na 10*270 a jak miał ustawione pamięci?

Może mam walnięty kontroler jednak to nie znaczy że proc nie może chodzić na 10x270 przecież z trego co pamiętam nforce4 chyba tez ma swój i może to obejść....

NF4 ma wbudowany kontroler pamięci RAM? :blink:

 

Kontroler pamięci jest wbudowany w PROCESOR stąd takie kombinowanie z ustawianiem parametrów i dużo większa ich ilość niż np. w przypadku athlonaXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wrażenie że i w procku i na płycie jest kontroler pamięci, a już kiedyś widziałem jakąś płytę na amd która miała przynajmiej z 10 ustawień pamięci

Chodzi o liczbę opcji w BIOSie? Możesz pisać klarowniej?

 

BIOSy płyt na NF4 oferują, np. w porównaniu z athlonemXP, dużo więcej opcji ustawień pamięci, timingi alfa itp. Ale kontroler pamięci jest w procku, to jest założenie konstrukcji procków z serii A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem dotyczacy samo zalaczania sie CPU po jego wylaczeniu rozwiazany :-P , okazalo sie ze nie trzeba bylo szukac przyczyny w biosie a w menadzerze urzadzen :D , a dokladniej w zaawansowanych wlasciwosciach karty sieciowej mialem wlaczona funkcje budzenia i to dlatego sie zalaczal. Pozdro for All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prosbe, mianowicie, czym "lapiecie" ta karte do przekladania trybow SLI - non-SLI ? bo u mnie to czarne wyskoczyło i komp sie nie chcial uruchomic ;/ aktualnie jest to podozone wykalaczka, jutro dam fotke

Edytowane przez woocash_lp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem niedługo zostanie rozwiązany, zamówiłem w Gdańsku płytę DFI bo w Poznaniu nie mieli w tych sklepach co widziałem i co ???? Kurde jaja były dowiedziałem się że z Poznania gościu ściąga i co ??? płyta sporo tańsza niż w Poznaniu dla zainteresowanych firma Imperium

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wrażenie że i w procku i na płycie jest kontroler pamięci, a już kiedyś widziałem jakąś płytę na amd która miała przynajmiej z 10 ustawień pamięci

1622276[/snapback]

To nie kwestia wrażenia tylko faktów. Kontroler jest tylko w procesorze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka widac ze duzo ludzi probuje podkrecac cpu gry maja ustawiona pamiec synchronicznie do cpu, a tak sie nie da uzyskac duzego fsb i nie ma sensu amd64 to nie athlonXP, ktory pracowal najwydajniej gdy bylo synchro z pamiecia. do synchronicznej pracy potrzeba bardzo dobrych pamieci, ktore wysoko ida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matery : da się uzyskać wysokie FSB niektórzy na 640MHz ustawiają pamięć we trybie 1:1, niby jak ustawiając dzielnik na 166 można użyskać lepszą wydajność ?!

NO chyba że ktoś ma ocz gold vx lub mushkina. ....

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o plycie  MSI K8N Neo4 Platinium - nForce4

czy dobrze sie na niej bedzie krecil amd athlon 64 3000+ Venice

czy moze lepiej kupic Asusa a8n-e nforce4ultra????

1629085[/snapback]

Wczoraj zakupilem ta plyte i jestem zadowolony - narazie 2.7GHz na liczniku (FSB300, HTx3) :)

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FINAL UPDATE

No i mam DFI jest super nie ma problemu z ustawieniem 600MHz przy 1:1 z tym moim prockiem Venice !!! Wyglada że to jednak prawda że niektóre przynajmniej msi+venice mają kłopoty z wysokimi FSB przy 1:1

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie BIOSik do MSI K8N Neo4 Platinium bo widze ze jest ich troche ale moze ktos kto ma taka sama plytke instalowal juz kilka biosow i doszedl do wniosku ktory sie najlepiej przydaje ?

1635815[/snapback]

Do 7125 to tylko 1.6,a napewno nie 1.8.Przynajmniej na NEO4-F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...