Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym NB & SB? To cudo na dwa mostki? Ze względu na podwójne PCI-E 16x?

1709333[/snapback]

w płytach gdzie SLI ma 32 linie (po 16 na każde złącze PCI-e) stosują coś co ma dostarczyć te dodatkowe 16 lini ktorych w nForce4 SLI nie było. Więc w rezultacie jest dwa mostki. Chociaż ten dodatkowy służy jedynie uzyskaniu szerszej szyny SLI. Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do temp - czujnik może być w postaci elementu SMD - dlaczego mówię że nie ma odczytu z jądra - procek chodzi w prime na 2.8-2.9G - temp po kilku h temp wg płyty 50st.C - ok - włączam wetntylator 120mm dmuchający na mofsety - po kilku minutach temp przy dalej działającym prime spada do 30-35st.C - i co o tym sądzić ? do tego problemy z oc proca powyżej 2910MHz - niezależnie od napięcia (1.6-1.75V) wywala go po 2-10s prime - objawy jakby procek się przegrzewał a temp wg płyty 45st.C - gdy komp postoi noc to prime wywala sie po 10-15min icon_neutral3.gif stąd wniosek że płyta nie mierzy w jądrze - potwierdze to na 100% gdy skończe obudowe - umieszcze czujnik obok heatspreadera i będe miał odczyt temp z niego i porównam z odczytami z płyty

wszystkie plyty korzystaja z diody wbudowanej w procesor, tego jestem pewien

co do twojego problemu to musisz miec cos zwalone, a czy jestes pewien ze to jest temp procka? u mnie chlodzenie mosfetow nie zmienia temp procka i tak bylo na kilku poprzednich plytach msi

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam ten temat i muszę przyznać, że jest świetny. Ja mam takie pytanie. Kupiłem kilka dni temu płytę MSI K8N Neo 4 Platinium (modernizuje kompa) do zestawu AMD 64 3200+ , ATi X 800GTO, 2x 512 Twin Mos. Czy będe musiał na dzień dobry aktualizować Bios (nigdy tego sam nie robiłem i mam obawy co do tago) a jeśli tak , to jak to zrobić najbezpieczniej? Dzięki za podpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mody z techpowerup - rezystor obok regulatora napięcia i dla pamięci podciagnięta linia 3.3V

 

co do vcore to tylko chwile testowałem - jak pisałem chyba mam problem z temp

1709367[/snapback]

 

Jak zmieniasz VCore w biosie jest mozliwosc podniesienia do 1.7V czy trzeba krecic rezystorem na plycie?

 

Jesli tylko w biosie to jakie masz ustawienia na rezystorze?

Ile zapłaciłes za lutowanie, jesli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę ustawić rezystor tak że np. przy ustawieniu 1.45+8.3% płyta podaje 1.6 gdy przestawie na +5% płyta daje 1.56V, na +3.3% podaje 1.53V a na +0% 1.47V - tyle testowałem i chyba takie wartosci są - ważne że +x.x% i regulacacja VID wpływają na vcore dalej więc można ustawić np. 1.8V jako max i z poziomu windowsa sprawdzać proca podnosząc mu stopniowo vcore

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i dochodze do wniosku ze dalej nie wiem jaka pamiec wybrac dla neo sli platinum? co polecicie chodzi mi o 2*512

tylko nie wiem czy cos na tccd czy moze bh?

jakie sa wasze typy? oczywisice w gre wchodza tylko pamieci ogolno dostepne w pl

mam zamiar przeznaczyc na pamiec max 800zl

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

BH do OC potrzebują wysokiego Vmem. A to MSI ma maks 3,1V (AFAIK) A to może być za mało.

Jakieś TCCD? Może nowe a może używki ale z gwarancją?

tak sobie mysle o czyms takim:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...1&TowarId=14173

 

a moze o takim:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...1&TowarId=14171

 

warto dokladac 200zl?

a moze cos innego lepszego i pewniejszego zaproponujecie?

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie mysle o czyms takim:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...1&TowarId=14173

 

a moze o takim:

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...1&TowarId=14171

 

warto dokladac 200zl?

a moze cos innego lepszego i pewniejszego zaproponujecie?

pozdrawiam

YacentY

Warto IMHO, Xblk są na kosciach samsunga tccd i ładnie je mozna podkrecic. Na bh5 udało mi sie tez ładnie taktowania podnieść jak na 3,1V tj. do 235 mhz z nawiewem przy 2-2-2-5 z Geilami One W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zmienilem i zdanie i kupilem jeszcze (chyba) lepsze pamiatki

PATRIOT 2x512MB XBLK 600DDR CL2,5

jutro wieczorem wracam do domu i skladam zupelnie nowego kompa :P

i znow zacznie sie zabawa w to ile moze moj komp, ale teraz przynajmniej bedzie pewnosc ze grafika i pamiec nie beda powstrzymywac zabawy :)

dzieki za porady, ale znajac zycie przez ten weekend moja aktywnosc na forum zwrosnie :)

 

pozdrawiam

YacentY w trakcie upgrade kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłbym psycholem czytając 22 strony więc się spytam :D

Czy MSI K8N Neo4-FI nadaje sie do O/C? Chciałem wyciągnąć na procku jakieś 2,7-2,8gh. Czy jest to możliwe na tej płycie? Czy może lepszy do tego byłby ABIT AN8? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłbym psycholem czytając 22 strony więc się spytam :D

Czy MSI K8N Neo4-FI nadaje sie do O/C? Chciałem wyciągnąć na procku jakieś 2,7-2,8gh. Czy jest to możliwe na tej płycie? Czy może lepszy do tego byłby ABIT AN8? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Czyli większość osób to psychopaci na tym forum bo czytamy co inni piszą a nie czekamy aż ktoś nam poda na tacy :mur:

 

Widzę po zgłoszeniach, że kilka osób tym obraziłeś więc dostajesz 10% za celowe nie czytanie postów tylko robienia syfu bo odpowiedź wcześniej padła na twoje pytanie.

Może to zmobilizuje cię do czytania co inni piszą.

 

PZDR

Romek

 

Ps. Przepraszam bardzo za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z biosów K8N SLI Plat. daje możliwość zamknięcia systemu poprzez interwencję BIOSu w przypadku gdy określony wentylator (np. na CPU) przestanie się kręcić? Testuję czujnik przepływu cieczy z wbudowaną elektroniką i taka opcja BIOSu teoretycznie przydałaby się

 

Zdarzają się w BIOSach takie opcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

komp "skonczony" - config jak w podpisie i pojawiaja sie problemy.

zgodnie z instrukcja sprawdzam ile moze plyta:

proc 6X fsb 300 htt x2 do tego ram jako 100mhz wszystkie napiecia def - 1.5 godz sp przechodzi bez problemu wiec zaczynam zabawe dalej

puszczam tylko pamieci na 200mhz (czyli efektywnie 300) i srednio po 3-5 min mam bledy w SP, 3dmark idzie bez problemow komp ogolnie chodzi dobrze

czyzby pamiec nie dawala rade czy moze cos innego? jak odczytac jakie sa domyslne napiecia dla ramu? (probowalem podbic do 2.8v), ustawienia wg naklejki i specyfikacji przy 300mhz to 3-4-4-8 i tak sa ustawione, jak dam w biosie na default to wchodza na 2.5-4-4-8

probowalem podbic napiecie chipsetu do 1.65v

caly czas na procu jest auto i cpu-z podaje 1.36

co warto sprobowac zrobic?

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten BIOSik nie nadaje się do kręcenia? Przetestuj wszystkie po kolei od pierwszego dostępnego na stronie MSI i sprzawdź, który jest najlepszy. W przypadku MSI K8N Platinum ostatni dobry do OC był 3.2 oraz nieoficjalne.

 

Sprawdź i zdaj rzeczową relację :)

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten BIOSik nie nadaje się do kręcenia? Przetestuj wszystkie po kolei od pierwszego dostępnego na stronie MSI i sprzawdź, który jest najlepszy. W przypadku MSI K8N Platinum ostatni dobry do OC był 3.2 oraz nieoficjalne.

 

Sprawdź i zdaj rzeczową relację :)

 

...

no mam 5.06, ktory niby jest najlepszy :P

podbilem lekko napiecie proca i juz sp poszedl przez 15, ale jednak padl :(

wracam na nizsze fsb obadamy co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty jeżeli chodzi o napięcia procesora podawane przez CPU-Z to w płytach MSI jest taka ciekawostka:

 

Po wejściu do BIOSa (po zmianie ustawień lub nie) i wyjściu do systemu, restarcie itd. CPU-Z podaje nieco mniejsze napięcie niż te, które zostało ustawione w BIOSie. Po całkowitym wyłączeniu komputera i ponownym starcie wszystko jest OK.

Powstaje pytanie czy tylko BIOS podaje mniejsze wartości (w sytuacji "bez wyłączenia") czy napięcie jest wtedy fizycznie mniejsze.

 

Tak samo zachowywała się płyta MSI K8N Neo-FSR s754. Z tego wniosek, że trzeba wyłączać po zmianach w BIOSie.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadam sie na nForca4 i zauwazylem owa aukcje MSI K8N SLI co o tym myslicie czy BRAC BRAC BRAC !!! bo cena jest chyba niezla zwazywszy ze w komputroniku kosztuje ta plyta +100 zl czy moze czekac na cos leprzego ?;/ Edytowane przez Fragilis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadam sie na nForca4 i zauwazylem owa aukcje MSI K8N SLI co o tym myslicie czy BRAC BRAC BRAC !!! bo cena jest chyba niezla zwazywszy ze w komputroniku kosztuje ta plyta +100 zl czy moze czekac na cos leprzego ?;/

co ona taka tania?? bardzo tania.... coś jest z nią nie tak?? (chodzi mi ogolnie o płyte) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...