Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanko do was, chodzi o napiecie procka czy normalne jest ze to napiecie cały czas skacze

np w cpu-z wacha sie od 1.440-1.505.

w biosie mam ustawione 1,400 +6.6% co daje 1.492 V

Nie wiem jake jest naprwde napiecie na Procku....

wszystko idzie 265x9 memki na 166 i moze da sie wiecej ale pluje mi sie Sp2004 i wywala errory a Super Pi przechodzi testy.

Sp2004 umnie stabilne było na 255x9 1.425+3,3%

post-104200-1142092176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ'u jest napisane że przy b.słabej k. graf. na PCI komp może nie wstać. Jaka powinnabyć grafa na PCI żeby komp wstał :?:

 

Może Matrox G200 :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej DFI Infinity albo Epox 9NPA+ Ultra? do jakiej kwoty chcesz mobo? widzę, że jesteś z Wawy :-P

Wiesz - w hurtowni będzie mnie kosztowała niecałe 300zł i dużo więcej nie zamierzam wydać bo mam kilka ważniejszych wydatków ostatnio.

 

Jestem z wawy a co?

Edytowane przez Wierzba25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to znów ja...

Odnośnie napiecia Vcore jaką mam wartość wziąć za ta rzeczywista?-lub najbardziej zbliżoba jesli w cpu-z te wartosci mi skaczą i ciagle sie zminaja?

Pod uwagę bierzesz tą coś sobie ustawił w BIOSie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@netes

No właśnie jak uśrednie to wynik jest dziwny bo jak w Biosie jest 1,492 a po usrednieniu wyjdzie 1,47 to w sumie nie jest duża róznica ale jednak jest.

A moze ktos wie jak zmierzyc je miernikiem to moze Andy wtedy zamieściłby na 1 stronie i było by łatwo sprawdzić?

 

Bo ja to moze nie jestem demonem OC :razz: i pewnie nigdy nie bede ale powoli próbuje i z tego co czytałem to Vcore to wazna sprawa, Mój proc spokojnie na 255x9 a potem cos mu wali i nie wiem jak z tym napieciem i troche mnie to martwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wie jak zmierzyc je miernikiem to moze Andy wtedy zamieściłby na 1 stronie i było by łatwo sprawdzić?

Kilka razy juz o to w tym wątku pytałem. Bez odpowiedzi :( Niestety, bo sam jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja juz szukałem nie raz ale nigdzie nie ma takich info. Napewno to da sie zmirzyć i podejrzewam że pewnie dośc łatwo spróbuje napisac do MSI czy da sie cos takiego zrobić. Ja mi odpisza to dam znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorą płytę byście mi polecili: Epoxa 9NPA+ ultra czy MSI K8N Neo4 Platinum? Do tej pory byłem zdecydowany na epoxa ale dowiedziałem sie, że występuje tam problem z GF7800 a właściwie jego długościa - zasłania gniazda ide. I teraz mam mętlik w głowie i nie wim co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym urzytkownikiem forum (w sumie czytam ja od dłuższego czasu ale dopiero sie zarejstrowałem by zapytac sie was o kilka spraw).

jaki najlpeszy BIOS do MSI SLI Platinium chodzi mi o o/c (kupiłem własnie ta płytke i wogóle przesiadam się w konczu na A64)?

Na forum mnóstwo różnych biosów a ja już nie łapie który najnowszy i najlepszy do o/c :( na forum znalazłem bios Murdocka a w najnowszym chipie jakiegoś Mad Ballastix?

Jakie sa pewne ustawienia na tym biosie (mnożniki, szyny fsb etc)? Nie podkrecałem jeszcze A64 a przeczytałem trochę o tym ale nie kce mi się od podstawowych ustawien jechać.

Dzieki z góry za odpowiedź, linki etc.

 

PS.

Czy przesiadka na A64 jest jeszcze sensowna? ja wychodze z założenia że ddr2 to nic szczególnie ciekawego i wstrzymac sie do ddr3 a procki z 2 rdzeniami kupie pod 939 jak juz bedą w normalnych cenach:)

Czy duża róznica w wydajności (z o/c i bez) miedzy a 3000 venice a 3700san diego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimi85

 

Jeśli chodzi o BIOS'y przejrzyj ostatnie strony tego wątku. Pisałem o BIOSach Murdoka z niemieckiego forum MSI. Ja go używam i do moich celów się sprawdza

 

Jak komputer da się podkręcić zależy od konkretnych egzemplarzy komponentów, konkretnego procesora, konkretnych pamięci, trudno wyrokować "na sucho"

 

Poradnik jak kręcić jest tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorą płytę byście mi polecili: Epoxa 9NPA+ ultra czy MSI K8N Neo4 Platinum? Do tej pory byłem zdecydowany na epoxa ale dowiedziałem sie, że występuje tam problem z GF7800 a właściwie jego długościa - zasłania gniazda ide. I teraz mam mętlik w głowie i nie wim co wybrać.

bierz 7900GT i będzie po problemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam pytanie ma ktos zamontowanego na NB zalmana ZM-NB47J jak chodzi wtedy plyta na tym chlodzeniu mostka czy sie wiesza itp i czy jest jakis program sprawdzajacy temp na NB w MSI K8N Platinium bo szukalem na forach i na googlach i nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc.Nie będe zakładal nowego tematu to walne go tutaj.Mam problem z mobo msi k8ne4@platinium przerobiną biosem mod by murdok:D.Problem polega na tym iż,podczas normalnej pracy w windzie obciążając kompa np grą ale nie zawsze komputer mi sie zwiesza lbo wali blue screena.Po ponownym uruchomieniu kompa płyta nie wykrywa mi dysku:/Pomaga dopiero clear cmos.Najlepsze jest to że po obciążając kompa programem sp2004 nic sie nie dzieje.Nie wiem co robić.Memki sprawdzane memtestem wszystko ok,procek też po oc śmiga.

Proszę o pomoc

 

 

p.s.Dysk to 120gb baracuda z 8mb cachem 7200obr.

Edytowane przez pr0fesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: chce kupic dysk SATA II i podpiac go do MSI SLI Platinium.

Czy WindowsXP przt instalacji potrzebuje dodatkowych sterowników aby wykryc dysk SATA na tej płycie? Potrzeban jest dyskietka z driverami podczas instalacji?

Jeśli tak to mogłby ktoś podac linka albo wysłac je na email: jimi85@op.pl?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!!!!!!

Dostałem płytkę (MSI SLI PLATINUM) z allegro i jest taki patent:

Windows śmiga aż miło, sterownik karta wszytko ok! działa przechodzi benchmarki, ale do BIOSu nie moge wiejśc!!!

Na oryginalnym biosie, na najnowszym, nawet modzie nie moge wejśc do biosu! Update robiłem z DOS i prze LiveUpdate i nic. Wciskam DEL a tu zawiecha - migocze kursor w lewym górnym rogu ekranu!!

Restart i działa tzn jak nie wcisne DEL to ładuje Windows i wszytko smiga ALE JAK CHCE BIOSUUU !!!!

Nie wiem o co chodzi jutro ze sprzedajcym sie skontaktuje bo mam gwarancji 45dni i nie mam pojęcia co sie dzieje!

Sprawdzałem wszytko zmieniłem moje Geil 2x 512MB 500MHz na 1xKingston 512MB 400Mhz nic, 6800GT na x700 też nic, SATA na ATA także nic.

Poodpinałem zbędne rzeczy także nic nic nie zmieniło! Cały czas to samo! Diody przy USB (te do diagnozy płyty) nic nie pokazują tzn wszytkie 4 świecą się na zielono. Speaker też oki.

Świeci się jakaś niebieska dioda nad baterią i nie wiem co oznacza (ponoc że płyta ma napięcie).

BŁAGAM O POMOC BO NIE WYRABIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej to wiem:)

kurde nikt nie wie co sie dzieje! na [ciach!]ym jest topic, na MSI poland i global też założyłem topiki i pupa! nic każdy żebym sprawdził kablem, proca, dysk etc ale ja to zrobiłem!

poodłanczałem wsyztko sprawdzałem w dualu, singlu, inny proc, ram, grafika, dysk! nic cmos reset nic, wyładowanie kondensatorów też nic.

Windows działa stabilnie wszko śmga jak nowe ale Bios mam mnie gdzieś!

Edytowane przez jimi85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać z poziomu DOSa najnowszy oficjalny BIOS z tymi przełącznikami

np: AWFL833D.EXE W7100NMS.506 /Wb /cc /cd /cp (dodatkowe parametry umożliwiają flashowanie bootblock'a BIOSa)

 

Jeśli to nie pomoże, to kontaktuj się ze sprzedającym płytę, niech coś z tym zrobi. W końcu sprzedawał sprawny sprzęt

 

Możesz też spróbować skontaktować się z polskim oddziałem MSI: info@msi-polska.pl

 

 

BTW: na płycie nie ma jakiejś zworki blokującej wejście do BIOSu?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...