Skocz do zawartości
Razel

Radek 9800 Pro 256-bit Za 650 Zł ?!

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40459184

 

Podobno gosciu za 10 dni ma znow wystawic kilkadziesiat tych kart w cenie 650 zl za sztuke, karty podobno sa nowe od producenta z tajwanu - od jakiego producenta juz nie wiadomo. Ciekaw jestem waszej opinii o tej karcie. Jakas sciema czy tez może faktycznie okazja do zakupu porzadnej gfx za atrakcyjna cene ? Sprzedaje to jakas firma, podobno karty objete maja byc nawet gwarancja 24 miesieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pierwszy lin to wystawia ta karte PcSerwis.... a firma ta jest tu raczej ceniona na forum! Byly nawet topiki o wystawianych kartach przez ta firme!!

Jesli chodzi od link numer 2 to jest tam napisane ze ze sa to karty wyprodukowane dla firmy Medion! Jest to Niemiecka firma zajmujaca sie sprzedaza roznego asortymentu zwiazanego z komputerami bardziej lub mniej... Monitory ,Aparaty cyfrowe, Karty graf... :D

Sa to markowe produkty innych firm sprzedawane pod ich szyldem dlatego cena jest nizsza.... Dobrym przykladem sa tu aparaty cyfrowe gdzie mozna spotkac Identyczne aparaty np nikona i medion wygladaja i dzialaja identycznie ale cena jest nizsza... ze wzgledu na nazwe na obudowie!! I nie mowie tu o dresach z 3 paskami adidasa i 4 z placu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga aukcja (Medion) jest moja, tak wiec jesli ktos ma jakies pytania, lub jest powaznie zainteresowany zapraszam na priv.

 

Jak na razie z kilkunastu przetestowanych kart najlepiej poszla na: 424/385 na standartowym chlodzeniu. Od razu mowie, ze testuje tylko Ati Tool tak wiec moze byc troche nizszy, ale nie mam czasu kazdej karty testowac przy dluzszym obciazeniu ;).

 

Max pamieci bylo kolo 393 chyba, a rdzen w tej karcie co opisalem powyzej 424.

 

Pozdawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych kartach (medion) mozna sie dowiedziec w topicu o radeonach 9800Pro.

A co do aukcji pc_serwisu z radkami 9800Pro za 650 to nie jest az taka wielka rewolucja cenowa jakby sie chcialo. Za taka kase juz od jakiegos czasu mozna kupic na allegro pojedyncze sztuki (moze minimalnie drozej ale to zalezy od karty). najgorsze jest ze niby wydamy taka kase na "high-enda" i chcemy miec spokoj na dluzszy czas, a sie okazuje ze moc takiej karty przy dzisiejszych nowych gierkach nie jest wcale takim zapasem w przyszlosc jakby sie wydawalo :-|

Fajnie by bylo jakby pcserwis wzial sie z rownym zapalem do sprowadzania np asusow/leadtekow 6800le/6800 128mb z gwarancja na moda 16/6 w jakiejs rozsadnej cenie, tak jak z radkami 9800se. Mysle ze zaufaniem jakie maja u klinentow mogliby sporo tego nasprzedawac :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej brac tego 9800se z dobrze dzialajacymi potokami

1264574[/snapback]

Ciekawe jak sie sprawa ma tych "nowych" 9800se bo niedawno sprzedaje inne, tzn nie XpertVision ktore ma tu kupa ludzi a jakies inne z innym chldozeniem. Bo patrzac na XV co ludzie po vmodach z nimi robia w topicu o SE to dosc pokrzepiajace :)

Ale roznice miesdzy tymi kartami moze tlumaczyc z jednej strony nieduza roznica w cenie. Chociaz innym argumentym przemawiajacym za 9800Pro jest fakt ze pozniej jak juz bedziemy go sprzedawac to bedzie mozna dostac za niego wyraznie wiecej niz za SE (co swoja droga jest dziwne jesli ktos ma 100% modowalnego). Moze to wynika z niedostatecznej wiary ludzi w modowalnosc, tzn jakies niespodziewane artefakty w jednej jedynej aplikacji itp.

Sam teraz sie zastanawiam, musze na dniach cos kupic i stoje przed ttrzema opcjami.

1. gf2mx albo cos slabszego, byle chodzil mi hl1 z zapasem fps i czekac <40zl

2. 9800se / pro obie 8x1 i ostro krecic i na jakisc czas ustablizowac sytuacje grafy w kompie <650zl

3. gf6800/le z gwara na 16/6 ale werja 128mb... i miec nadzieje ze starczy do hl2 multi i naprawde ostrych wymagan <1100zl (chcialbym ponizej 1k...)

Na nic drozszego sobie nie pozwole, X800XL only pci-e wiec pozycja 3. u Ati nie ma alternatywy. Co tu zrobic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac te msi ktorych jest teraz cala kupa na allegro maja zanizone taktowania a co ci z czasu dostepu jak moga byc niedovoltowane zeby chodzi na wiekszych taktowaniach

 

btw pozdrowka aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest nowa oferta kart, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41887035

 

"KARTY NIE SĄ FIRMOWANE ZNANĄ NAZWĄ, JAK NA PRZYKŁAD SAPPHIRE LUB POWERCOLOR, PONIEWAŻ KUPUJEMY JE BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA, FIRMY CHIANTECH, BEZ POŚREDNICTWA FIRM, KTÓRYCH JEDYNYM WŁASNYM PRODUKTEM JEST PUDEŁKO I STEROWNIKI DO KARTY."

 

- jakoś strasznie w tym zdaniu namieszali :D intencja byla chyba taka ze kupuja karty od producenta bez posrednictwa sklepow :-) Swoja droga to nie wiedzialem ze chiantech produkuje jakies karty graficzne, no i ciezko nazwac ta firme malo znana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada pieknie :).

PC-Servis jest spox ale ja jestem podejrzliwy :). Nie wierze w promocje bo czesto koncza sie one zle. Pisza ze karta nowa p[rosto od producenta to dlaczego nie maja gwarancji, tylko gwrancja rozruchowa. Przeciez producent zawsze daje gwarancje. Mozliwe ze te karty sa poserwisowe dlatego tansze i bez gwarancji. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Oczywiscie wcale tak nie musi byc :). Poprostu zawsze jestem podejrzliwy :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest nowa oferta kart, 1267016[/snapback]

No właśnie o to chodzi - Sapphire i inni kupują karty od Chaintecha, wkładają do swoich pudełek,dają swoje CD i wypuszczają jako własny produkt. Tak robi np ASUS (duża część ich płyt to produkcja Foxconn'a).

 

Skoro nie widać różnicy, po co przepłacać :)

 

no i jest nowa oferta kart,

Wyglada pieknie icon_smile3.gif.

PC-Servis jest spox ale ja jestem podejrzliwy icon_smile3.gif. Nie wierze w promocje bo czesto koncza sie one zle. Pisza ze karta nowa p[rosto od producenta to dlaczego nie maja gwarancji, tylko gwrancja rozruchowa. Przeciez producent zawsze daje gwarancje. Mozliwe ze te karty sa poserwisowe dlatego tansze i bez gwarancji. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Oczywiscie wcale tak nie musi byc icon_smile3.gif. Poprostu zawsze jestem podejrzliwy icon_razz.gif

1267016[/snapback]

Ja widzę dwie aukcje - jedna za 599 z gwarancją na 1 miesiąć oraz za 635zł z gwarancją na 23 miesiące. Jeśli sami importują karty, to sami załatwiają gwarancje w ramach zapasów magazynowych - nikt przecież nie wysyła trzech kart do Chin...

 

Po to przecież kupuje się je za bezcen :)

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja widziałem na allegro jeszcze lepszy myk, znalazłem aukcje na której były sprzedawane 3 karty R9800XL Medion, wszystkie sprawne za 399 zł :blink: , gosc mial z 70 komentarzy, nie pamietam dokladnie i wszystko pozytywy, chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na drugi dzien ta grafe ale juz bylo po zawodach, wszystko sprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę dwie aukcje - jedna za 599 z gwarancją na 1 miesiąć oraz za 635zł z gwarancją na 23 miesiące. Jeśli sami importują karty, to sami załatwiają gwarancje w ramach zapasów magazynowych - nikt przecież nie wysyła trzech kart do Chin...

To dziwnie patrzysz ;)

 

9800PRO

GWARANCJA:

 

Udzielamy gwarancji rozruchowej na kartę 1 miesiąc od daty zakupu

obejmuje standartowe ustwienia karty, bez overclockingu.

To o czym ty piszesz to 9800SE za 635zl. z gwara na 23 miesiace i 9800SE z gwara na 1 miesiac :)

A ta o ktorej ja pisze to 9800PRO z gwarancja na 1 miesiac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja widziałem na allegro jeszcze lepszy myk, znalazłem aukcje na której były sprzedawane 3 karty R9800XL Medion, wszystkie sprawne za 399 zł :blink: , gosc mial z 70 komentarzy, nie pamietam dokladnie i wszystko pozytywy, chcialem ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> na drugi dzien ta grafe ale juz bylo po zawodach, wszystko sprzedane.

1267086[/snapback]

Z tymi medionami to bym uwazaj, chociaz za taka kase to rzeczywiscie warto nawet sie pobawic gdyby mialy zerowe mozliwosci oc.

Natomiast jesli chodzi o te 9800Pro to np ja skorzystalem z tej oferty :) bo koniecznie musialem cos kupic na dniach i po wielu roznych przygodach, poszukiwaniach jako karta na jakis czas do steama z hl2 okazalo sie ze to najlepszy wybor. A wlasnie takiej karty szukalem. Mimo ze bylem o krok od okrojonej wersji 6800 @ 16/6 128MB za ~1000zl.

Zdaje sobie sprawe ze cudow w hl2 nie bedzie, ale jak zgodnie twierdzilo kilka osob ktore testowaly karty, do hl2 przy ostrym kreceniu bedzie to lepsze niz taka wersja gf nad jaka myslalem.

A przewaga tej karty nad 9800se jednak jest szczegolnie za ta kaske. Szczegolnie w prownaniu do tych nowych se o ktorych juz sie pojawiaja pierwsze bardzo niepochlebne opinie (mimo ze kusza R360 i hynixami 2,5ns). Mysle ze zbyt mocno te karty juz nie stanieja, bo roznica miedzy 6600GT jest mglista i zdania sa podzielone, a roznica wcenie miedzy tymi kartami urasta do naprawde sporej sumki. Chyba ze 6600GT poleci mocno i szybko w dol, ale w to tez bym za bardzo nie wierzyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grogi - jakos wogole mnie nie przekonuje to co napisales, nie siedze tak mocno w temacie aby wiedziec od kogo sapphire kupuje gfx ale zawsze wydawalo mi sie ze firma ktora produkuje jakies karty robi to sama, kupuje jedynie chip od producenta tj firmy ati, pamieci, jakies pewnie czesci elektroniki jeszcze. Stad sa rozne laminaty, chlodzenia, zastosowane pamieci i w koncu rozne wyniki.

 

Druga kwestia ktora budzi moj niepokoj to fakt iz w pierwszym ogloszeniu firmy pc serwis nie bylo wogole nazwy rzekomego producenta. Byla jedynie lakoniczna informacja informujaca ze karty kupowane sa bezposrednio u producenta, mniej obeznani klienci pewnie mogli nabrac przekonania ze tym producentem jest ATI.

 

jedynym slowem nie kupilbym tej karty, nie wiem moze mam uprzedzenie do brazowych tandetnych tapet i wielkiego kolorowego pisma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

No właśnie o to chodzi - Sapphire i inni kupują karty od Chaintecha

sapphire na 99% robi sam karty i karty ati sa robione przez sapphire wiec watpie, ze ze chainatech robili dla sapphira, a sapphire je atri sprzedaje :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Splix

nie chce zaczynac nowego topiku, pewnie juz jest, ale jakbyscie mogli podac wszystkie roznice i argumenty ktore potwierdzają Twoją opinie bylbym baardzo wdzieczny.

 

PS. sprzedaje teraz swoje r9600pro gigabyte'a ile powienien za nią dostac, jest to model DH z pamiecia 600MHz. moge doplacic ponad 200zł, jaka karte za tą kase kupiuc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyc roznice miedzy 128bit a 256bit to wystarczy popatrzec chociazby na wyniki w 3DMarkach. Jak masz dwie identyczne karty (taktowania) tylko jedna ma 128bit szyne a druga 256bit to zgadnij ktora wygra :?: Oczywiscie 256 bo ma szersza szyne danych a co za tym idzie wieksza przepustowosc pamieci.

 

Ja na swoim radku podreconym do wartosci 9800 i tak nie dam rady przegonic 9800 wlasnie ze wzgledu na wezsza magistrale. Wiec jak chcesz kupic dobra grafe patrz na te 256bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODPOWIADAM NA WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI:

 

no i jest nowa oferta kart, 1267016[/snapback]

 

 

 

 

W dzisiejszych czasach sprawa produkcji elektroniki wygląda w ten sposób, że najczęściej na Taiwanie lub w Chinach jest kilka fabryk, które produkują np. karty graficzne. Znani "producenci", np. Sapphire kupują duże ilości tych kart, dodają własne pudełko, sterowniki i instrukcję oraz NAKLEJKĘ Z WŁASNYM LOGO. Miałem w ręku jeden z modeli Sapphire i wyglądał identycznie jak karty z tej aukcji: 1267018[/snapback]

 

 

 

 

Podejrzliwość to czasem dobra cecha, ale radziłbym użyć terminu ostrożność, a jeszcze lepiej korzystać z przysłowia "kto pyta, nie błądzi"

Sprawa gwarancji wygląda następująco. Producent daje na karty 12 miesięcy gwarancji, sprzedawca daje gwarancję rozruchowa - 1 miesiąc ponieważ koszta wysyłki pojedynczych egzemplarzy na Taiwan są zbyt duże, aby były opłacalne. Gwarancja jest krótka, ale za to cena niska. Dla porównania , jeżeli chcemy kupić kartę np. Sapphire z 2-letnią gwarancją to trzeba zapłacić 815zł - czyli płacisz za markę + gwarancję. Na poprzedniej aukcji 1267069[/snapback]

 

 

 

Po raz kolejny prostuje - nie od Chaintecha, tylko Chiantecha. I zdziwiłbyś się, gdybyś się dowiedział jaką wartość ma ten bezcen !!!

 

Jeżeli chodzi o karty Xpertvision, to w tej chwili nie importujemy ich z Chin, można je kupić dużo bliżej, nie powiem jednak gdzie, bo to tajemnica handlowa, konkurencja tylko liczy na takie informacje.

 

Jeżeli chodzi o rózną gwarancję na ten sam produkt, to już wyjaśniam. Gwarancja na każdy produkt wiąże się z kosztami. Zrobiliśmy eksperyment - maksymalne obniżenie ceny kosztem maksymalnego skrócenia gwarancji. Oczywiście każdy ma możliwość wyboru , jest też opcja z normalną gwarancją i wyższą ceną. No i okazuję się że większość ludzi woli niższą cenę, kosztem skrócenia gwarancji. Powód jest prosty: wszelkie mechaniczne modyfikacje sprzętu, typu hard-mod itp. powodują utratę gwarancji, po co więc przepłacać za coś, co i tak się nie przyda, bo dużo kupujących wykonuje takie modyfikacje zaraz po zakupie. Ja uważam, że to ciekawa i uczciwa propozycja - masz niższą cenę , a gwarancji i tak się sam pozbywasz.

 

 

 

grogi - jakos wogole mnie nie przekonuje to co napisales, nie siedze tak mocno w temacie aby wiedziec od kogo sapphire kupuje gfx ale zawsze wydawalo mi sie ze firma ktora produkuje jakies karty robi to sama, kupuje jedynie chip od producenta tj firmy ati, pamieci, jakies pewnie czesci elektroniki jeszcze. Stad sa rozne laminaty, chlodzenia, zastosowane pamieci i w koncu rozne wyniki.

 

Druga kwestia ktora budzi moj niepokoj to fakt iz w pierwszym ogloszeniu firmy pc serwis nie bylo wogóle nazwy rzekomego producenta. Byla jedynie lakoniczna informacja informujaca ze karty kupowane sa bezposrednio u producenta, mniej obeznani klienci pewnie mogli nabrac przekonania ze tym producentem jest ATI.

 

jedynym slowem nie kupilbym tej karty, nie wiem moze mam uprzedzenie do brazowych tandetnych tapet i wielkiego kolorowego pisma  :D

1267111[/snapback]

 

Twoje domysły na pewno są błędne, prawie żadna firma nie robi kart sama, tylko kupuje gotowy produkt z fabryki, patrz wyżej na wyjaśnienia i na pewno tak robi Sapphire. A różne laminaty, chłodzenia itp. wynikają z tego, że mogą pochodzić z różnych fabryk, a w miarę upływu czasu elementy użyte do montażu mogą się trochę różnić, bo np. poprzednia dostawa skończyła się.

 

W pierwszej aukcji nie było nazwy producenta, ponieważ nikt nie zna faktycznego producenta i jego nazwa może być myląca. Ponieważ było wiele zapytań na ten temat, informacja została zamieszczona w opisie.

I nigdzie nie sugerowałem, że producentem jest ATI !!!!!!! ATI od dawna nie produkuje własnych kart.

 

sapphire na 99% robi sam karty i karty ati sa robione przez sapphire wiec watpie, ze ze chainatech robili dla sapphira, a sapphire je atri sprzedaje :blink:

1267122[/snapback]

 

 

Na 100% mylisz się.

Edytowane przez pcserwis_W-wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze PC-Serwis przejmuje sie tym co inni pisza i odpowiadac na wszelkie pytania :)

To i sie podoba :) Wszystkie domysly i podejrzenia rozwiane :).

Oby tak dalej  :mrgreen:

Pozdro.

1268115[/snapback]

Tylko nie zawsze jest czas na odpowiadanie.

 

No i zaraz pewnię zostanę posądzony o AUTOREKLAMĘ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się kupywać kart bez gwarancji. 1 miesiąc gwarancji to za mało. 650zł to nie mało pieniędzy, ale jak toś lubi ryzyko to juz jego sprawa.

Sam kupiłem kiedyś kartę w tej firmie i zostałem na lodzie.

Jak ktoś jest twardy to niech kupuje :-)

 

I jeszcze jedna sprawa, prawdopodobnie są to 9800 z wgranym biosem od pro.

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną małą wątpliwość do tego wszystkiego.

Kiedy Sapphire przestał robić karty a zaczął je kupować i naklejać naklejki? PCB nie robi sam to fakt, podzespołów też sam nie robi - ale wybiera producentów podzespołów i montuje te podzespoły na pcb. Przynajmniej jeszcze nie tak dawno sami montowali. A nawet jeśli ktoś im to robi to z odpowiednich części / podzespołów.

 

A że 1 producent robi róznej jakości przedmioty to fakt: Antec i ModeCom CWT są z tej samej fabryki i tak samo wewnątrz wygląda - to znaczy że są takie same ?? Płytki dvd-/+r np. część serii Vakkoss i Verbatim są od tego samego producenta (MMC) i z tą samą nazwą kodową - czy to oznacza Akkoss = Verbatim ?? Setki takich przykładów można dawać.

 

A może to jest tak, że to co nie przyjął sapphire lub ktoś inny znany (z jakiś tam względów np. za niska jakość) idzie jako no-name ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...