Skocz do zawartości
xan123

Tagan Tg480-u01 Vs Ultra X-connect 500w

Rekomendowane odpowiedzi

niby P6 to okrojony OCZ, a zobacz, że OCZ ma idealnie +12V, and Topower P6 (vide Tagan U22) ma znacznie wyższe napięcie.

1299502[/snapback]

Z tym ze Tagan U22 to raczej P5 z 2 liniami a nie P6. Zobacz na tabliczke znamionowa on nie ma oddzielnych 3 linii, wiec z P6 raczej nici :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan Tg480-u01 Vs Ultra X-connect 500w

 

Moj wybor padl by na TAGAN.... moze dlatego ze sam uzywam (od ponad roku) tej firmy zasilacz. No ale jesli ktos sledzil testy no to sprawa jest jasna (swietnie wypada w testach)... jest to stabilny zasilacz i posiada wiele zabezpieczen ( zabezpieczenie termiczne, przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe) a co do X-connect to niestety nie wyczytalem zbyt pochlebnych testow oprocz tego ze ladnie wyglada... :)

 

 

Warto jeszcze spojrzec na:

Be-quiet

Enermax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze ze znacie sie na rzeczy :)

Mam zatem do ekspertów ;) pytanie dotyczace Tagana 480W TG480-U01 v2.

 

Zlozylem sobie nastepujaca konfiguracje:

 

- Chieftec 460W ENH-0746GB

- K8NXP-SLI

- GFX 3D1

- AMD64 3200+ (939)

- Kingston HyperX CL2 (2,2,2,5,1) KHX3200ULK2/1G

- Segate 160GB SATA NCQ

- Nagrywarka DVD Samsunga

- Dodatkowy SB Live 5.1

- Naped Zip 200MB

 

Wydalem na pelna konfiguracje okolo 5000 PLN i szlag mnie trafil gdy wszystko zlozylem do kupy i zabralem sie za instalowanie systemu.

 

Po walce ze skonfigurowaniem Biosu okazalo sie ze po pierwsze system sie i tak muli bo dysk go spowalania, a po drugie po restarcie komputera bios gubi ustawienia IDE i zapomina o nagrywarce i Zipie. Dodatkowo przy atomatycznej probie detekcji dysku przez wcisniecie enter na ekranie, po srodku pojawia znak "@" a na dole szlaczek z trojkacikow.

 

Uaktualnilem Bios, bo przeczytalem sobie ze ta plyta z wersja biosu F6 ma klopoty z dyskami Sata, ale ta operacja nic nie pomogla. System wciaz sie mulil lub wieszal, a Bios gubil ustawienia IDE.

 

Gdy zaczalem podejrzewac jakis swoj blad w sztuce, zaczalem lepiej przygladac sie podzespolom mojego sprzetu. Pozyczylem nowy dysk SATA Samsunga, ale dzialo sie to samo. Przy probie autodetekcji Bios stawal w miejscu. Potem pamieci Kingstona, ale okazalo sie ze u kumpla takze na plycie Gigabyte tyle ze pod Intela chodza wzorowo. Sila rzeczy doszedlem do zasilacza (bo procesora nie podejrzewam juz o takie atrakcje). Wydawalo mi sie ze 460W Chiefteca wystarczy. Gdy jednak lepiej przyjrzalem sie napieciom w specyfikacji zasilacza okazalo sie ze ma on tylko 14A na 12V. Sprawa niby wydaje sie oczywista, ale sam juz nie wiem. Zasilacz jest solidny, ma obslugiwac dobrze wypasione servery a tu taki Zonk. Bylo nie bylo profilaktycznie plyte glowna wyslalem do centrali Proline we Wroclawiu gdzie powiedziano ze wymienia mi ja na nowa ale jak nic sie nie zmieni to musze juz sam szukac dalej gdzie tkwi problem. Udalo mi sie dogadac z czlowiekiem na Allegro od ktorego kupilem zasilacz Chiefteca ze po doplacie roznicy w cenie wysle mi TAGANA 480W TG480-U01 v2.

 

Reasumujac

Prosze o opinie czy waszym zdaniem ten zasilacz powinien sobie juz spokojnie poradzic z ta konfiguracja i gdzie waszym zdaniem moze tkwic problem jezeli nie w zasilaczu.

 

Aha i mam jeszcze jedna prosbe. W biosie plyty glownej jest bodaj 12 linijek poswieconych timingom pamieci. Czy ktos kto dobrze zna sie na rzeczy moglby mi spokojnie wytlumaczyc ktory parametr w CL2 2,2,2,5,1 za co odpowiada w Biosie, bo za chiny nie moge sobie poradzic z przyporzadkowaniem tych cyferek w Biosie (a bynajmniej nie wszystkich :) ) Wybieram opcje auto, ale wolal bym po pierwsze samemu orientowac sie z czym to sie je a po drugie chcialbym wykorzystac tak wyzylowane mozliwosci tych pamieci. U kumpla do ktorego je zanioslem zeby je testowac w Biosie wyglada to troche inaczej niz u mnie, a jak pisalem wczesniej na mojej plycie jest bodaj 12 linijek.

 

Timingi pamieci zazwyczaj okreslane sa czterema cyframi a te maja piec (???)

 

Czekam na sugestie i pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist widzialem ze masz w ofercie...

co powiesz o tym:

Enermax EG701AX-VE (W)(SFMA) V2.0

generalnie procz mocy wazna dla mnie jest cisza,jak jest z tymi noisetakerami???

1339242[/snapback]

Enermax wymiata jeżeli chodzi o napięcia jednak jest minimalnie głośniejszy od Tagana. Jeżeli nie jesteś świrem na punkcie ciszy jak ja :lol: to będziesz szczęśliwy mając tego Enermaxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,...Jacek

1329047[/snapback]

piszesz ze twoj chief ma 14 A na lini 12v, ale to jest kit, ten zasilacz ma dwie linie 12v jedną 14 A a drugą 15A, wiec watpie zeby bez OC to byl problem, o ile oczywiscie nie jest uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczyatłem sie mądrych rzeczy a teraz prosiłbym o obiektywną, krótką opinię i radę na temat: jaki zsilacz kupić???? STABILNY I NAJBARDZIEJ CICHY DO 400zł ????:)

1329643[/snapback]

Tagan 420W, cichutenki ( co sie dziwic obojetnie jaki wentyl puszczony na 600 obrotow bedzie cichy :wink: ) i idelanie trzyma napiecia, tylko nie daj sie zrobic w balona, bo niektore sklepy wala takie ceny ze glowa mala!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom aja chce qpic takiego tagana 420W i pytanie to poana powyzej gdzie polecisz qpic zeby niezbli namnie duzo kasy bo na sklepy wmoim miescie nielicze mowie o wersj tagana z swiecacymi wentylami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=11648&sid=1

 

czy taka cenka ujdzie wtlumie??? nimoge sie od nikogo doczekac odp aha i czy taganek ztego linq jest z tymi wentylkai swiecacymi ??bo ze zdjecia widac inacze nom i ciemno mi sie robi wtej sprawie prosze o pomoc aha i chce pic jak juz wtym klepie bo qpuje obudowe i mi seny pasuja nawet ale prosze o wasze sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom aja chce qpic takiego tagana 420W i pytanie to poana powyzej gdzie polecisz qpic zeby niezbli namnie duzo kasy bo na sklepy wmoim miescie nielicze  mowie o wersj tagana z swiecacymi  wentylami

1347247[/snapback]

Ja kupowalem w warszawie na WGE, zabawne za taka sama wersje w stoisku obok chcieli 80zl wiecej.

Nie wiem jak ze swiecacymi wentylatorami bo nie interesuje mnie robienie z kompa choinki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom spoko tylko ja w warszawie niezabardzo qpie bo mam tam 280 km to specjalnie po niego niepojade a doradz mi ktos w koncu dobrze  bo sie niemoge doczekac

1348448[/snapback]

 

Wg mnie to bedzie b dobra propozycja...

 

http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/30/pr...0-U01%20v2.html

 

Przesylka gratis ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego Tagan wypuścił nowy zasilacz ;)

 

Tagan TG430-U22

http://zenfist.pl/product_info.php/products_id/88

 

i Tagan TG480-U22

http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/30/pr...0TG480-U22.html

Do mojej platformy szukam zasilacza. Na chiefteku 420W grafa leci na mem-543, gpu - 428. procek dociągnąłem do 9x290 na 1,47 vcore. 9x300 wali błędami nawet na max napięciu (na fabrycznym wentylu kręciłem, nie mam innego - może założeniu WC pozwoli pociągnąć proca trochę dalej). Pamięci jeszcze nie testowałem (poszczególne komponenty podkręcane oddzielnie, nigdy podkręcone nie pracowały jednocześnie na tym chifteku - wolę nie ryzykować).

 

Wstępnie wybrałem Tagana 480W. Tyle że są dwa modele:

 

TG-480-U02 v2: http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/30/pr...0-U01%20v2.html

 

TG480-U22: http://zenfist.pl/zasilacz.php/cPath/30/pr...0TG480-U22.html

 

1. Czy Tagan to dobry wybór do mojego konfiga?

2. Czy jest sens dopłacać do U22 mając uwadze mój konfig?

3. A może jakaś inna zasiłka byłaby lepsza do mojej konfiguracji?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN

 

Twój konfig pociągnie spokojnie zarówno Tagan TG430-U22 jak i TG420-U01. IMHO nie potrzebujesz aż 480W :wink:  Po co przepłacać?

1354186[/snapback]

420 pociągnie mój konfig nawet po podkręceniu proca do 2600-2700, grafiki do mem-543 gpu - 428 (w krótkiej perspektywie założenie WC na cpu, gpu i chipset) i podkręceniu moich tccd? Chcę mimo to mieć ciszę w miarę możliwości (dzięki WC pozbędę się tych trzech cholernych suszarek z mobo, proca i grafiki)

 

Wcześniej miałem pełne WC na A7N8X Deluxe, thorton 12,5@200 i ati9800se@pro - i to co słyszę teraz po prostu mnie męczy)

 

 

EDIT: To może nie ma sensu zmieniać tego chiefteca 420W?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...