Skocz do zawartości
TIGERX

Wspomaganie Projektowania Programów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuję jakiegoś programu do wspomagania projektowania programów B). Pragnę zaznaczyć, że nie chodzi mi o żaden kompilator czy edytor (w stylu Delphi czy Visual Basic itp). Chcę bym mógł dzięki niemu zaprojektować sobie ogólną strukturę programu. Powiązać ze sobą poszczególne jego bloki itp. Szukam programu dzięki któremu nie musiałbym (tak jak do tej pory) zapisywać na początku projektowania wszystkiego na kartkach (po kilku poprawkach na takiej kartce to nie wiele już widać).

Chodzi mi o to by np. można było sobie na nim wyrysować hierarchię klas.

 

Czy istnieją programy tego typu? Bo nie mogę niczego takiego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze istnieja, przy wiekszych projektach bez tego ani rusz, ja korzystam z dwoch, microsoft visio i visual uml, przy czym polecam ten drugi, mozesz tam zaprojektowac kazdy nawet najwiekszy system, diagramy stanu, klas, aktywnosci, wszystko mozna sobie ladnie zaprojektowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze istnieja, przy wiekszych projektach bez tego ani rusz, ja korzystam z dwoch, microsoft visio i visual uml, przy czym polecam ten drugi, mozesz tam zaprojektowac kazdy nawet najwiekszy system, diagramy stanu, klas, aktywnosci, wszystko mozna sobie ladnie zaprojektowac

1267730[/snapback]

Właśnie o tego typu oprogramowanie mi chodzi. Poczytałem sobie o tych programach, ale chyba niestety nie posiadają wsparcia dla Delphi :(

Wolałbym widzieć ten język zamiast MS Visual Basic czy C++. Nie jest to koniecznie wymagane, ale miło by było mieć jakiś program współpracujący z Delphi, lub chociaż generujący jego kod (szkielet klasy) w wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek UML nie jest nastawiony na konkretny język o tyle istnieją generatory kodu/moduły reverse engineering dla odpowiedniego języka.

Dla Delphi:

ModelMaker for Borland Delphi http://www.modelmakertools.com/

 

Generator diagramów z kodu (reverse engineering):

ESS-MODEL http://essmodel.sourceforge.net/

 

[Nie używałem, nie znam się ;)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...