Skocz do zawartości
Sc0rP!

Jak I Czym Pomalować Obudowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie - parę pytań :)

 

- czym najlepiej pomalowac obudowe ? - sprayem (jakim ?)

- czy przed nałozeniem farby (spray) nalezy zdrapać istniejący kolor obudowy np. biały?

- czy po zdrapaniu ,spray można nałozyc bezposrednio na blachę ? czy trzeba podkład ?

- trzeba po nałozeniu koloru zabezpieczyć go np. lakierem bądź sprayem bezbarwnym?

- czy do malowania konieczne jest wyjęcie wszystkiego ze srodka ?, czy mozna niewyciągać ale dokładnie zabezpieczyc kazdą narażoną część .

- trzeba uzyć papieru sciernego ( słyszałem o wodnym papierze uzywanym podczas malowania obudowy, ale niewiem co nim robić ,drapać na początku farbe czy potem dopiero wygładzac? )

 

To moje pytania do Was drodzy urzytkownicy tego forum - Bardzo proszę o pomoc ! :rolleyes:

 

P0zdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA TO BUM WZIĄŁ JAKIŚ DROBNY ŚCIERAK, ZEBY RYS NIE ZROBIĆ, A TYLKO ZMATOWIĆ, POTEM EWENTUALNIE JAKIMŚ 100 WODNYM, spray i maluj. Ale ze środka lepiej wyjać wszystko. Zanim wyschnie i nie będzie śmierdzieć to dzień minie caly. Akurat obudowy nie malowałem od kompa, ale wiele różnych rzeczy sie zdażało.

Jeśli ktoś ma sygestje i uwagi proszę, nie jestem blacharzem/ lakiernikiem. Dziele sie tylko doswiadczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie - parę pytań  :)

 

- czym najlepiej pomalowac obudowe ? - sprayem (jakim ?)

- czy przed nałozeniem farby (spray) nalezy zdrapać istniejący kolor obudowy np. biały?

- czy po zdrapaniu ,spray można nałozyc bezposrednio na blachę ? czy trzeba podkład ?

- trzeba po nałozeniu koloru zabezpieczyć go np. lakierem bądź sprayem bezbarwnym?

- czy do malowania konieczne jest wyjęcie wszystkiego ze srodka ?, czy mozna niewyciągać ale dokładnie zabezpieczyc      kazdą narażoną część .

- trzeba uzyć papieru sciernego ( słyszałem o wodnym papierze uzywanym podczas malowania obudowy, ale niewiem co nim robić ,drapać na początku farbe czy potem dopiero wygładzac? )

 

To moje pytania do Was drodzy urzytkownicy tego forum - Bardzo proszę o pomoc ! :rolleyes:

 

P0zdrawiam  :wink:

1271651[/snapback]

Jak dobrze zabezpieczysz środek to nie trzeba wyciągać bebechów

Papierem ściernym np. 300 lub 400 wystarczy zmatowić ,większe numery papieru używa się do polerowania właśnie z wodą np.1500, 2000 (do pleksi).

Farba w spraju nie koniecznie akrylowa może być na nitro (11 zł) (10 minut i sucha)

Pytanie czy mat czy połysk, na połysku widać paluch odciśnięte :-P

Przed malowanie musisz odtłuścić blache benzyną ekstrakcyjną ( jest sucha w sklepie będą wiedzieli jaka jest do odtłuszczania) i tyle na biegu.

Mam kumpal lakiernika samochodowego :-P

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam nadzieje , że sobie poradze , jak myślicie wystarczy jeden spray na całą obudowe czy lepiej ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dwa na wszelki wypadek ?  B)

1272001[/snapback]

zależy czy masz big towera, czy mniejsza obudowe np. midi tower :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarze , moja obudowa nie jest duża chyba jest to midi tower.

 

A co do połysku sprayu to czy nalezy położyc na malowany kolor ,spray bezbarwny ( bedzie sie ładniej szklić :wink: )

 

p0zdr0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zabezpieczysz środek to nie trzeba wyciągać bebechów

Papierem ściernym np. 300 lub 400 wystarczy zmatowić ,większe numery papieru używa się do polerowania właśnie z wodą np.1500, 2000 (do pleksi).

Farba w spraju nie koniecznie akrylowa może być na nitro (11 zł) (10 minut i sucha)

Pytanie czy mat czy połysk, na połysku widać paluch odciśnięte :-P

Przed malowanie musisz odtłuścić blache benzyną ekstrakcyjną ( jest sucha w sklepie będą wiedzieli jaka jest do odtłuszczania) i tyle na biegu.

Mam kumpal lakiernika samochodowego :-P

1271781[/snapback]

- ja osobiscie nie polecalbym malowania w calosci, wyjdzie fuszera

- 300 i 400 to tez papiery wodne...

- na macie tez widac paluchy (trzeba tylko wytresowac kumpli zeby myli rece i nie bedzie problemu, mojej gitarki nikt nie wazy sie juz dotknac jak rak nie umyje :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobne pytanie czy jezeli pomaluje bude czarnym matem to jak poloze na to bezbarwny lakier/spray to bedzie sie szklic ?

1272424[/snapback]

Tak sie składa ze ja mam tak pomalowaną bude

Czarna matowa "Montana" i na to bezbarwny lakier decolacka :D

Jutro zrobie zdjecia przy dziennym swietle i zobaczysz jak to wyszlo

Ogolnie lekko sie szkli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie , bede malował całą obudowe na kolor czarny (jak wyschnie dam jej 1-2 dni) namaluje kolorem pomaranczowym płomienie, wzór juz namalowałem na kartce. Czy istnieje jakis dobry sposób odbicia tych płomieni na czarnej obudowie, Moze wytne płomienie w papierze przyłoze do sciany i zaczne malowac pomarańczowym sprayem. Wydaje mi sie ,że mona tez posłużyc sie specjalną taśmą, wykleje nią żądany wzór i zaczne malować.

 

Co o tym myślicie ? - prosze o porady !

 

p0zdr0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sikaj :D to nie czat :) jest duzo topicow do przycztania dojdzie i do tego :)

 

mysle ze jak wytniesz w papierze to bedzie szybciej :) ale nie koniecznie wygodniej :) bedzie musiala idealnie przylegac do budy a motyw z tasma moze byc wygodniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O musze sie upokoic , jestem poddenerwowany :-P , dzieki ja tez uwazam że z taśmą bedzie lepiej i tak zrobie. Niwiem czy juz malowac czy poczekac do marca ( na wszelki wypadek ) bo gwarancja na mojego Lite-On'a sie własnie wtedy kończy, a musiałbym go tez troche pochlapac sprayem :rolleyes:

 

p0zdr0 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na fotki od Proximo i sie nie denerwuje :D to jest forum :) ciekawe czy chlopak zapomnial czy go nie ma :D

 

ja bym narazie nie malowal tego Lite-On`a najwyzej jak skonczy sie gwara to se domalujesz ino maluj tak zeby Ci farby zostalo na panel :) bo tak to lipa jak by wyszo z innym odcieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :) powiedz mi tylko czy sie palcuje bardzo :) bo wiesz przpaleta sie jakis znajomy i se dotknie to bede musil odrazu wycierac :) i takie pytanie ile kosztuje ta MONTANA i czy jest łatwo dostepna :) nie wiem czy warto bedzie inwestowac w te farbe bo pujdzie na to lakier co ma zapobiegac scieraniu sie :) takze moze jakis tanszy "markowiec" by wchodzil w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :) powiedz mi tylko czy sie palcuje bardzo :) bo wiesz przpaleta sie jakis znajomy i se dotknie to bede musil odrazu wycierac :) i takie pytanie ile kosztuje ta MONTANA i czy jest łatwo dostepna :) nie wiem czy warto bedzie inwestowac w te farbe bo pujdzie na to lakier co ma zapobiegac scieraniu sie :) takze moze jakis tanszy "markowiec" by wchodzil w gre :)

1275438[/snapback]

Ja polecam Spreje Dupli kolor i z tyłu puszki szukaj napisu motip te spreje sa b.dobre w cenie 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zalezy mi zeby byl matowy :) z tego co wiem dupli kolor se malowalem kolarzowke :D sa matowe kolorki ? bo ja nie chce blyszczacej budy :) sory ze tak pytam ale nie mam pod reka sklepu i jak bym sie juz wybral to odrazu kupic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zalezy mi zeby byl matowy :) z tego co wiem dupli kolor se malowalem kolarzowke :D sa matowe kolorki ? bo ja nie chce blyszczacej budy :) sory ze tak pytam ale nie mam pod reka sklepu i jak bym sie juz wybral to odrazu kupic :D

1275606[/snapback]

Tak śa matowe kolory i sa zdecydowanie lepsze według mnie niż te błyszczące. Mam w dou w tej chwili czarny i odciski paluchów nie zostają więc nie rozumime o co chodzi. a co do bezbarwnego to sądze ze używanie go to głupota bo lakier traci cos takiego ja sie pomaluje bezbarwnym, przynajmniej ja tak sądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :) powiedz mi tylko czy sie palcuje bardzo :) bo wiesz przpaleta sie jakis znajomy i se dotknie to bede musil odrazu wycierac :) i takie pytanie ile kosztuje ta MONTANA i czy jest łatwo dostepna :)

Czy palcuje?

Nie jezeli nie sa tluste :D np. po kurczaku hyhy, bo wtedy to bedzie odcisk jak ch.. cholera :lol:

 

montany mozna kupic glownie w skateshopach koszt kolo 15 zl dupli sa po 11 :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...