Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

BTW: Dostałem od supportu GigaByte'a najnowsza wersje bIOSu, ktorej nie ma na stronie producenta -> F8e. Jest to BIOS dla K8NXP-9 i nie ma juz opcji PEG Slot2 ;).

 

Ponoc rozwiazali problem z USB (to co pisalem), oraz sa lepsze opcje do O/C.

Opcje do pamieci sa juz w M.I.B, a nieAdvenced Chipset Setup. Można tam wybrać FSB150 dla pamięci, poprzednio było tylko 133 i 166. Przezco miałem pamięci na FSB133, czyli ~DDR370 po O/C CPU, a teraz mam RAm na FSB 150 i mam DDR420 ;), co bylo poprzednio nie osiagalne. Oprocz tego nie trzeba nic liczyc. Ustawia sie FSB pamieci na np 150MHz, FSB CPU na 28- a BIOS sam pokazuje automatycznie ze pamięci będą działać jako DDR420 :D. Poprostu rewelka.

 

BIOSu jeszcze nie ma.

Jakby ktos chcial, to walcie smialo na rafkup@gmail.com :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Dostałem od supportu GigaByte'a najnowsza wersje bIOSu, ktorej nie ma na stronie producenta -> F8e. Jest to BIOS dla K8NXP-9 i nie ma juz opcji PEG Slot2 ;).

 

Ponoc rozwiazali problem z USB (to co pisalem), oraz sa lepsze opcje do O/C.

Opcje do pamieci sa juz w M.I.B, a nieAdvenced Chipset Setup. Można tam wybrać FSB150 dla pamięci, poprzednio było tylko 133 i 166. Przezco miałem pamięci na FSB133, czyli ~DDR370 po O/C CPU, a teraz mam RAm na FSB 150 i mam DDR420 ;), co bylo poprzednio nie osiagalne. Oprocz tego nie trzeba nic liczyc. Ustawia sie FSB pamieci na np 150MHz, FSB CPU na 28- a BIOS sam pokazuje automatycznie ze pamięci będą działać jako DDR420 :D. Poprostu rewelka.

 

BIOSu jeszcze nie ma.

Jakby ktos chcial, to walcie smialo na rafkup@gmail.com :D

1681251[/snapback]

....o kurdę zatem czekam na oficjalną wersję do GA-K8NXP-SLI. A Ty przyjacielu napisz jak się sprawuje ten BIOSIK...

 

Ja niedługo wrócę na to forum i będę kontynuował swój wywód o GA-K8NXP-SLI, mam jeszcze sporo do napisania o tej konstrukcji (niebawem obiecany Zalmam na northbridge) . Mam nadzieję, że moje info komuś się przyda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo klawiatura już działa, gdy włączę USB Mouse Support, ale sie czasem wiesza, jak mam te pcje wlaczona, moze dlatego ze w BIOSie pisze (DOS)? :P Kiedys posadze Windowsa, to Wam napisze czy pod Wingroza tez sie wiesza, czy tez nie. Boo na linuksie i tak szczur na USB działa i be tej opcji :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podwazam przydatnosc DPSa ;)

 

Z DPSem: default all: chodzi OK, DPS nie miga (tylko przy wlaczaniu i wylaczaniu mrugnie)

 

Z DPSem: FSB: 280MHz HTT 3x dzielnik 133MHz, napiecie 1.5V => system stabilny i niesegfaultuje przy kompilacji. DPS miga caly czas podczas pracy systemu (np. caly czas miga, przewijam strone WWW w dol, w tym czasie swieci siagle, potem znowu miga. kompiluje cos, swieci ciagle (nawet nie mrugnie). przy duzych wisylkach (kompilacja, odtwarzanie muzyki, przegladanie stron WWW) 1 od prawej dioda na DPSie swieci, a 2 od prawej miga. Tak wiec DPS sie przydaje na tej plytce).

Co to znaczy miga ? Nie zauważyłem tam żadnych diód na DPSie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 4 niebieskie diody, ktore migaja, gdy jest wykorzystywany DPS (mi max migaja 3). 4 swieca przez chwile przy wlaczeniu i wylaczeniu kompa. Sa one umieszczone na gorze DPSa po stronie radiatora ;)

 

http://www.xbitlabs.com/misc/picture/?src=...8NNXP/3.jpg&1=1

Jesli masz takiego DPSa to na nim nie ma diod, ale jesli masz tego rev2.0 (bez wiatraka), to te 4 diody sa umieszczone nad wiatrakiem na tym DPSie co zalaczylem na ilustracji ;)

Edytowane przez mily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to wszystko jasne. Mój egzemplarz pochodzi z czasów kiedy model ten się pojawił (luty 2005) więc mam starego DPS. Bez wiatraka bo musiałem go zdjąć, bo kolidował z XP120 :/

 

A masz gdzieś fotki rev 2.0 ? I czy oprócz diodek coś więcej zmieniono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi to lepiej miec tego dpsa wpietego czy nie?mam tego z wentylatorem i wyje jak niewiem mozna wypiac mu ten wentylatorek?jeszcze jedno pytanko co to za temperatura 70-73 stopnie ktora pokazuje speedfan?dotykalem roznych rzeczy na plycie i raczej nic tam niema tak goracego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najgorszych plyt(ga-k8nxp-sli)z jakimi mialem stycznosc.nieumie ustawic plyty i pamieci geil dual do wspolnej pracy a suport gigabyte ma to w [gluteus maximus] i wysyla mi tylko biosy teraz w wersji 10i ktore nic nie wnosza dodam ze pamieci na innej plycie dzialaja ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepisze bzdur tylko tak jest f10 dostalem z suportu geile dual channel 2.5 3 3 6 2x512 na plycie gigabyte ga-k8nxp-sli gdy wloze geile osobno tzn po jednym module przechodza test ok a gdy wloze 2 moduly w 100% wywala jeden blad w goold memory 6.68.dodam ze obojetnie czy wlaczone 1t czy nie i napiecia tez obojetne czy standard czy +0.1 lub 0.2.Jakies pomysly?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy plyty Gigabte GA-K8N Ultra SLI, mam do was pytanie. Posiadam ta plyte i 4x512DDRam 400MNHz Kingstone i mam z tym problem. Za rzadna cholere nie moge ustawic pamieci asynchronicznie do procka. Podczas botowania zalicza zwisy. Nawet majac jedna kosc jest tak samo. O co moze chodzic ??

Edytowane przez robcio1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytkę GA-K8NXP-SLI z biosem F10 i nie mam z nią większych problemów (tylko raz na jakiś czas nie wykrywa mi którejś z nagrywarek przy wyświetlaniu wszystkich dysków/napędów - winxp jednak widzi wszystkie napędy więc się tym zbytnio nie przejmuję).

 

Mam tylko pytanie do posiadaczy tej płytki: jaki dysk sata2 wybrać? czy mam na coś zwrócić uwagę (może płyta nie lubi jakiejś firmy itd). Zamierzam kupić dwa identyczne modele i połączyć je w RAID 0, myślałam nad dyskami Samsunga (HD1600JJ) i WD (WD1600JS). A może macie jakieś inne propozycje.

 

Będę to łączyć za pomocą kontrolera nv - czy sterowniki będą konieczne przy instalacji systemu?

 

Acha i czy problem sterowników nvidii z obsługą NCQ jest dalej aktualny? Bo wiem że Nvidia wydała ostatnio kilka nowych paczek.

 

Moja aktualna konfiguracja:

 

AMD Athlon 64 3200+ OEM Venice (Scythe SCNJ-1000 Ninja)

Gigabyte GA-K8NXP-SLI F10

Corsair TWINX1024-3200C2 (Dual Chanel 2x512)

Gigabyte GV-NX66T128VP (GF6600GT)

 

Seagate ST340016A

Seagate ST3120026A

NEC ND-3500AG

LITE-ON LTR-52327S

 

Windows XP SP2 PL 32bit

Windows XP x64 SP1 ENG 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ działa prawidłowo. AFAIK tylko paczka 6.12 była zwalona, ale na najnowszych napewno NCQ nie powoduje psucia się NTFSa - sprawdzone organoleptycznie :-))

 

Jak do RAIDa to zanabądź WD Raid Edition :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad dyskiem się jeszcze zastanowie..

 

a wracając do płyty Gigabyte GA-K8NXP-SLI i biosu F10 to zauważyłam że bios nie wykrywa mi któregoś z napędów optycznych jeżeli jest w nim jakaś płytka.. ale co zabawne to jak włącze botowanie z cd to nie ma z tym najmniejszego problemu mimo że napęd nie był poprawnie wykryty. Też macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że po resecie Twój napęd wykrywa obecność płyty CD w momencie kiedy BIOS go chce wykryć. Ale w związku z tym że wykrywa to nie odpowiada na requesty :-)

Jaki to napęd, tak z ciekawości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawiła sie finalna wersja biosu dla ga-k8nxp-sli - f10. Okazuje się że dużo poprawiło się w temacie podkręcania tej płyty i tak: teraz działa już na FSB 260 (więcej nie sprawdzałem), dzielniki pamięci jak u DFI - rewelacja (już ktoś o tym wcześniej pisał no i faktycznie to prawda). Jeśli chodzi o stabilność to jest super - żadnych problemów. Ha więc da się wydać porządny bios. Cieszy fakt, że Gigabyte cały czas coś poprawia i usprawnia. Bios w wersji f10 polecam każdemu użytkownikowi wspomnianej płyty. Napiszę jeszcze coś za kilka dni gdy przetestuję to wszystko porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ działa prawidłowo. AFAIK tylko paczka 6.12 była zwalona, ale na najnowszych napewno NCQ nie powoduje psucia się NTFSa - sprawdzone organoleptycznie :-))

 

Jak do RAIDa to zanabądź WD Raid Edition :-)

 

 

Ej nie zgodzę się z Tobą, że tylko jedna paczka sterowników była do kitu. Wersja 6.53 też była skichana i także system plików się rozsypywał po pierwszym uruchomieniu. Pytanie jest tylko czy nowa paczka 6.70 naprawia ten problem przy włączonym NCQ. Nie chę ryzykować i sprawdzać tego teraz choć mam właśnie zainstaolwane nowe stery. Wyłączyłem NCQ. Piszcie wszyscy jak jest u Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.70 (x86)

6.69 (x64)

 

Są OK. Tzn włączenie NCQ nie powoduje ani spadku wydajności ani psucia się NTFSa. Można śmiało instalować.

 

Co do BIOSU F10 - to owszem, wydaje się być dopracowany, no i można przełączać Sil3114 z trybu pracy RAID5 na zwykły kontroler co jest całkiem pozytywne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy K8NXP-SLI!

 

No w końcu porządny biosik (F10), nareszcie udało mi się rozsądnie podkręcić

proca (Venice 3000+) na 2400 Mhz bez zmian napięć przy ustawieniach 8x300,

3xHTT, 400Mhz DDR (dzielnik 2/1.33). No i bardzo fajna opcja Robust Graphics

Booster gdzie na ustawieniu na Fast karta graficzna (GF6600GT) dostała niezłego

przyspieszenia (526 GPU, 1032 Pamięć). Na ustawieniu Turbo pojawiały się już

artefakty. No i ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej płyty, jak narazie zero

problemów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, na Auto zegary karty są odpowiednio: gpu = 500 Mhz mem = 1000 Mhz,

na Fast: gpu = 525 Mhz mem = 1030 Mhz i na turbo: gpu = 550 Mhz mem = 1100 Mhz.

Moja karta to GF6600GT stadardowo częstotliwości ma 500/1000 Mhz.

Edytowane przez BoloJang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama problem z ta jeba.. plyta :

 

Zaktualizoawałem BIOS z wersji F4 na F8e po podlaczeniu dysku WD Raptor do SATA II bo po podłaczeniu do złącz czerwonych Sil3114 nie ma co nie wykrywa dysku. Tak wiec wracam do zółyych złącz wciskam f6 ładuje ster :Nvidia nForce Storage ... itd ładuje wszysko oki kopiuje pliki na HDD z CD-romu ale przy pierwszym restarcie zamiast bootowac z HDD idzei znowu z cd-romu i powtarza operacje kopiowania plikow CO ZROBIC BO OCIP..JE !!!

Edytowane przez nous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...