Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

a wybrałeś w biosie dysk z którego ma bootować ? ;-)

a jak myslisz :) jasne ze tak zmieniam po restarcie na primary HDD a i tak dalej wali z CD-romu zastanawiam sie czy moze to byc walniety dysk tylko ze cholerka chodzil jeszcze 4 dni temu na innym kompie:(

 

a jak myslisz :) jasne ze tak zmieniam po restarcie na primary HDD a i tak dalej wali z CD-romu zastanawiam sie czy moze to byc walniety dysk tylko ze cholerka chodzil jeszcze 4 dni temu na innym kompie:(

kurde nie wiem moze cos w BIOSIE jeszcze trzeba pogrzebac :( moze sie ktos odezwie kto ma ta plytke !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wyjaśnijcie mi proszę jak to jest z Vdram na k8nxp-sli. Z tego co wiem standard to 2,5v i można podnieść o 0,1 lub 0,2. Czy to wszystko? To jest granica sprzętowa czy mogą zwiększyć zakres w przyszłości za pomocą nowej wersji biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chlopaki.

 

Mam wielkiproblem.

Wgralem nowegobiosa f10, później zrestartowalłem biosa, i nie chce uruchomic mi sie windows. system po wczytniu biosu, zaczyna ładować windowsa i sie restartuje.

 

gdzies bylo o tym napisane, ale niemoge tego znaleźc.

pisze z laptopa kumpla, prosze o jakies info,co z tym zrobic..

szukalem na forum, ale cos niemoge tego znalezc..

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam gigabyte k8nxp-sli i dyski sata 120 maxtor i 150 seagate..i niemoge ani jednego ani drugiego uruchomic..zaden system nieche sie postawic :((((( pliss pomozcie bios mam f10 a co do jakiegos niewiem nowego adiato niewiem o co chodzi..

system sie wiesza albo przy finalizacji instalacji albo juz na samym poczatku przy kopiowaniu plikow

 

na zwyklym dysku postawilem systema...................HELPPPPPPPPP

 

 

 

acha i co oznacza przy wlaczeniu kompa mam jakis taki pisk przez chwile jak wykrywa dyski a pozniej juz spoko dziala..przy kolejnych uruchomieniach juz tego niema ale przy pierwszym jest

 

pozdro i plisss pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pliss pomożcie niemam jak danych przegrac..

sata niechce sie uruchomic nawet jako dodatkowy dysk do ata widzi mi jedna partycje jako caly dysk i niemoge nic zrobic

HELP

Przy zmianie biosu na F10 konieczna jest reinstalacja Windows..Okazuje sie chyba ze ten nowy bios ma duzo zmian w stosunku do poprzednich wersji. Ja musiałem przeinstalowac bo zaczely sie cuda w postaci niebieskich ekranów z komunikatem "page fault ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurrra. Wszystko działa jak nalezy.

u mniwe nei działa.. po załadowaniu tego biosa, system nei chce sie odpalić.. zaraz na początku ładowania restartuje sie... próbowalem zainstaloiwać też windowsa xp (napraqwić).. ale insytalacja nie chce sie uruchomić... kończy sie ładowanie plików na niebieskim ekranie i później włącza sie czarny ekran, i wszystko staje...

 

co byście mi poradzili... jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj " swieżą kopię" z formatem partycji Windows? powinno pomóc... ja tak zrobiłem i wszytko jest ok. System stabilny i dobrze sie podkreca... dałem bez zmian napieca na fsb 250 , mnożnik 1:1.33 i wszytko pieknie chula :). Podobnie jak sterowniki Dysku...który dział bezproblemowo w trybie Sata 2 :)

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie F10 nie dziala. Komp nie wstaje. Probowalem z roznych zrodel, na roznych dyskietkach... pali sie lapka od dyskow i to wszystko. Poodpinalem dyski SATA - nic nie pomoglo. Widocznie cos z nim nie tak, duzo ludzi ma problemy. Dobrze, ze jest dualbios :) .. inaczej byla by kaplica.

 

Zna ktos linki do innych biosow z seri F10 ? Nie che mi sie meczyc suprotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawialem nowego systema i nic :(

 

moze zle cos w biosie ustawilem....

napiszcie mi jakustawic bios mam podpietego jednego sata narazie

 

system sie instaluje zawsze tylko macymalnie domomentu finalizacji ustawien i jest zwis

 

 

 

a o co chdzi z tym ciaglym dzwiekiem od czasu do czasu...jak wylaczylem radi to wtedy niema juz tego ciaglego dzwieku

 

plispowiedzcie jak topoustawiac bo mam juz dosc..palpitacji serca sie predzej nabawie....wszystkie danezostaly na sacie a niewiem czemu ale tego dysku tez pod windą niewidzi w calosci

 

 

jankes_adi@wp.pl

 

podajcie mi jak ma byc bios skonfidurowany i stery jakei tzrebawgrac z dyskietki do saty pliisss

 

komp jest niekrecony wiec narazie napewno niejest to wina ze cos majstrowalem

 

 

acha jesli nakleje radiatory na mosfery to czy trace gwarancje??

 

 

http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Suppor...A-K8NXP-SLI.htm

 

to jest link do biosa f10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"U mnie F10 nie dziala. Komp nie wstaje" zresetuj BIOS zworka na płycie głownej..jak nie wstanie to walnieta płyta .....

 

"napiszcie mi jakustawic bios mam podpietego jednego sata narazie"

to samo jak wyżej albo ustaw w biosie na default aha i wyłacz !!! wszytkie opcje RAID

 

i jak pisaem wcześniej w 90% przypadków konieczna jest reinstalka systemu "świeżej kopi"

 

"a o co chdzi z tym ciaglym dzwiekiem od czasu do czasu...jak wylaczylem radi to wtedy niema juz tego ciaglego dzwieku" może jasniej i barzdziej precyzyjnie opisz na spokojnie

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze MB jest ok tylko bios niedopracowany.. szkoda mi czasu na sprawdzaniu czemu nie wstaje. Mam 8 urzadzen USB 4 HDD 3 napedy DVD, a instalacja widnowsa nie wchodzi w gre :(

 

 

Bolo jak z OC pod F8? bo F7 to porazka wiec pracuje na F6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze MB jest ok tylko bios niedopracowany.. szkoda mi czasu na sprawdzaniu czemu nie wstaje. Mam 8 urzadzen USB 4 HDD 3 napedy DVD, a instalacja widnowsa nie wchodzi w gre :(

Bolo jak z OC pod F8? bo F7 to porazka wiec pracuje na F6

 

gdyby tak było to nowy Bios F10 wszytskim by stwarzał problemy - a tak nie jest. Ja myslę tak... podczas instalacji Windowsa na "starym" biosie Windows skonfigurwoał sie pod niego. Wgranie nowego Biosu jak widać i co już pisałem wprowadza duże zmiany w configu... Mobo...i stad te problemy z systemem. Powiem jeszce raz ...u mnie po wgraniu F10 (przedtem F9) zaczely dziac sie cuda ..co prawda Winda ładowała sie ale obraz był caly czerwony....podczas zamykania systemu wywalało mi Niebeiski Ekran i komunikat Page fault lub Area page....coś tam.... Po przinstalowaniu świeżej kopi+

format partcji systemowej ..jak ręka odjoł ..wszystko działa ..system stabilny i ładnie sie podkreca.....wiec jak w konkluzji TO NIE JEST WINA BIOSU ani MOBO.... To kwestia "zle " skonfigorowanego Windowsa (instalacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem żadnych problemów po flashowaniu na nowy biosik. Aczkolwiek system po pierwszym uruchomieniu instalował samoistnie jakieś sterowniki czy biblioteki. Ale wszystko poszło ok i nie wywala żadnych błędów. Wiem to na 100% gdyz komputer chodzi u mnie często 16 godzin na dobę, w tym czasie gram, słucham muzyki, ściągam cos z eMule itd. Co więcej w wersji F10 płytka lepiej sie kręci i jest naprawdę bardzo stabilna.

 

 

Odnośnie overclockingu to jeszcze sporo muszę sprawdzić, a uczynię to dopiero gdy kupię Scythe Ninja i jeszcze jakoś sprytnie schłodzę northbridge Zalmanem. Zobaczycie niedługo zamieszczę jakies zdjęcia (tzn. najpewniej przed swiętami kilka dni).

 

 

Pozdrawiam,

będziemy walczyć dalej z ga-k8nxp-sli :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do OC jest troszkę lepiej niż z F9. Bez zmiany napiecia da sie podkręcić do 2.15 MHZ przedtem do 2.07( 1/1.66 pamięć, HTx4). Powyżej tych wartości trzeba zejsc na 1/33 HTx3. Np przy 2.35-2.40 MHZ trzeba drastycznie podnieśc napiecie procka . Nawet 1,5 v zdaje sie nie wystarczac bo są bledy przy 3dmark 05 lub wyrzuca z np Gier. Jak macie teraz poustawaine w biosie? i jakie uzyskaliscie wyniki...gdzie strstem jest stabilny i bez bledów działają progsy i gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie juz postawic systemna sacie..nareszcie

 

ale nadal niewiemco to za dzwiek...wyczytalem gdzis ze tomoga byc jakies cewki i trzebajeposmarowac lakierem

 

 

 

ale czy w ten sposob niestrace gwarancji i jakie cewki trzeba posmarowac??

 

 

dzieki za info poprzednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na biosie F10 procesor udało mi się podkęcić z 1800Mhz do 2400Mhz

(Venice 3000+ z 19 tygodnia) bez podnoszenia jakichkolwiek napięć, w

szczegółach wygląda to tak: 8x300Mhz (CPU), HTT x3, Dzielnik pamięci

2/1.33 (400Mhz). Jak na razie wszystko działa stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko działa stabilnie.

Jak miałem tak ustawione ja ty to system nie przechodził bez napiecia 1,5 v ale i też przez 3Dmark05 -wyskakiwał bład. W przypadku Battlefield 2 wyrzucał mnie do systemu po kilku minutach lub pojawiał sie niebieski ekran " driver caused error" czy coś takiego hmmmm....... a np w Quake 4 wszsyko było dobrze. Ja mysle ze jest to spowodowane obciązeniem procesora w niektórych grach . Przetestuj sobie dobrze ..zaloże sie że bez podniesienia napiecia proca bedziesz miał tak samo...lub mój Venice 3000 jest juz jakis felerny -nadz moje pamiątki nie wytzrymują -nie mam pojecia co to moze być

 

Co do pisku... to umnie też sie pojawia przy właczeniu kompa i trwa ok 2-3 s... to nie jest bład tylko procedura testowa płyty.....

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz timingi pamieci ustawione--wiem ze tam jest duzo ustawień? moze tam tkwi problem tez mam TwinMosy. Heh najlepsze by było zdjecie z twojego konfiga BIOSU :) tzn całego MB(M.I.T)

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz timingi pamieci ustawione--wiem ze tam jest duzo ustawień? moze tam tkwi problem tez mam TwinMosy. Heh najlepsze by było zdjecie z twojego konfiga BIOSU :) tzn całego MB(M.I.T)

Prawidlowo, wg producenta pamięci moje powinny działać na 2.5-3-3-8 @ 200 Mhz,

jednakże, jako że bios sam mi zmienia ustawienia przy podkrecaniu na 2.5-4-4-9

muszę je ręcznie zmienić z powrotem na ustawienia fabryczne (2.5-3-3-8).

Z powodu tego, że moje pamięci nie są jakieś spcjalnie dobre do podkręcania

(4x512 MB TwinMOS PC3200) starałem się ich nie podkręcać powyżej 200Mhz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg Biosu moje pracuje z prędkością 333 HHZ (Current Speed), mimo ze podkrecam to na 400 ale z reguły daję na 392 MHz. Lecz one zawsze i tak pracują na 333 Mhz....Może tutaj cos zle robie?

 

p.s przypuszczam ze mam takie same pamiątki jak Ty

 

ewnetualnie moge przesłąc Ci na maila zdjecia z mojego konfigu

 

w tej chwili mam takie wartości Pamieci( w kolejności od góry do dołu :))2,5-7T-3T-3T-2T-10T-12T-4T-3 bus clock-1 bus clock-166 mhz, 7.8 -ns-6 ns -7 ns

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg Biosu moje pracuje z prędkością 333 HHZ (Current Speed), mimo ze podkrecam to na 400 ale z reguły daję na 392 MHz. Lecz one zawsze i tak pracują na 333 Mhz....Może tutaj cos zle robie?

 

p.s przypuszczam ze mam takie same pamiątki jak Ty

 

ewnetualnie moge przesłąc Ci na maila zdjecia z mojego konfigu

 

w tej chwili mam takie wartości Pamieci( w kolejności od góry do dołu :))2,5-7T-3T-3T-2T-10T-12T-4T-3 bus clock-1 bus clock-166 mhz, 7.8 -ns-6 ns -7 ns

U mnie ustawienia pamięci wyglądają następująco (od góry):

2,5; 8T; 3T; 3T; 3T; 12T; 15T; 4T; 3 bus clock; 2 bus clock; 200 Mhz, 15,6 us; 6 ns; 7 ns;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcji MB (M.I.T) oczywiście musisz wczesniej użyc kombinacji ctrl+F1...Taka opcja ze zmaną mnoznika wystepuje dopiero w wersji Biosu F10 przynajmniej jesli chodzi o płyte k8nxp-sli Ty masz inna ..płyte trochę....no i ten Twój zasilacz jest wg. mnie(350W) zaslaby do podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...