Skocz do zawartości
pmp

Gb Ga-k8nxp-sli/ga-k8n Ultra Sli - Wszystko O...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dawno mnie nie bylo na tym watku no i musze przyznac ze temat sie rozwinal bardzo milo. Pojawily sie bardzo pozytywne wiatry odnosnie naszej plyty itd.

 

Szczegolnie jestem pod wrazeniem zapalu i analizy LukeWola.

Gratuluje spostrzezen. Szczerze mowiac po przeczytaniu watku poszedlem na Allegro i odrazu dokonalem zakupu tych radiatorkow na mosfety.

 

Z niecierpliwoscia czekam na twoje boje z pasywnym wychlodzeniem chipsetu :)

 

A teraz moze kilka slow co do mojego sprzetu. Moze ktos pamieta, mialem z nim spore problemy na poczatku. Minelo kilka miesiecy, uaktualnilem bios i wszystko jest w zasadzie ok. Nie pamietam nawet czy mam ten F10, ale z komentarzy ktore tu widze podobno moze on wylozyc Winde wiec chyba go nie mam bo dotychczasowe aktualizacje nie przyniosly jakichs tragicznych wydarzen.

 

A co do stabilnosci, no coz. Tak jak kiedys, co jakis czas potrafi pojawic sie niekontrolowany reset. Zazwyczaj przy uruchomieniu zbyt duzej ilosci programow (Emule, Photoshop, Winamp, DVDDecrypter i wypalanie plyty przy okazji :) ) Poza tym wszystko jest w sumie ok. Zaczalem sie jednak zastanawiac nad wyciszeniem ustronstwa.

 

Jako ze uparlem sie przy skladaniu tego kompa (co bylo na poczatku b.r.) ze bedzie on w obudowie desktop tako tak wlasnie jest. Oczywiscie niektorzy pukaja sie w czolo gdy im o tym mowie, bo gorsza cyrkulacja powietrza itd. Ci ktorzy przychodza i widza jak to wszystko ladnie wyglada na biurku sami sie zastanawiaja dlaczego nie zdecydowali sie na desktop.

 

Fakt faktem, ze musialem przerobic troche ta obudowe i wmontowac dodatkowy cooler m.w. nad procesorem (oczywiscie nie obylo sie bez wiercenia i duzej dziury od góry :) ) Wszystko bylo fajnie ale AC ktorego kupilem mial byc cichutki jak nie wiem co. Niestety w polaczeniu z moja GV-3D1, wiatrakiem na chipsecie i w DPSie oraz Boxowym coolerem procka daje troche czadu :) Cale szczescie ze moj tagan jest cichutki bo trzeba by siedziec w sluchawkach.

 

Z wyzej wymienionych wzgledow zaczalem sie zastanawiac nad pewnymi zmianami. Widze ze pojawily sie jakies maty wygluszajace na Allegro (moze ktos cos napisze wiecej o zastosowaniu takowych). Przymierzam sie tez do zakupu na procka Radiatora Ninja (nie wiem tylko czy nie bede musial zrobic wiekszej dziury w obudowie bo jest dosyc wysoki :) ).

 

Ciesze sie m.in. z tutejszych dzialan LukeWola i czekam na poskromienie chipsetu. Swoja droga moze masz jakies pomysly na uciszenie tej dwuprocesorowej GV-3D1 (niestety w sieci na roznych powaznych portalach nic nie mozna znalezc, nikt sie takim problemem jak dotad zajac).

 

No i mam takze tego starego DPSa z wiatraczkiem. Czy faktycznie mozna ten wiatraczek odkrecic i nic sie nie sfajczy? Wole podchodzic teraz do takich eksperymentow ostroznie. Jak moze pamietacie juz sie nacwiczylem z tym zestawem bo wymieniano mi 3 razy plyte, raz pamieci i karte graficzna :) Bylo ciezko, jest niezle, ale trzeba ulepszyc. Wszak komfort pracy i cisza jest bardzo istotny :)

 

pozdrawiam

czekam na sugestie, podpowiedzi itd.

no i oczywiscie na ta recepte LukeWola odnosnie wyciszania chipsetu :)

 

hejka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam takze tego starego DPSa z wiatraczkiem. Czy faktycznie mozna ten wiatraczek odkrecic i nic sie nie sfajczy? Wole podchodzic teraz do takich eksperymentow ostroznie.hejka

Ja od samego początku wentylatorek zdjąłem. Powód - XP120. Z wiatraczkiem DPS nie mieści się.

I jak narazie nie mam problemów, a proc aktualnie X2 4600+ @ stock.

 

Więc chyba możesz zdjąć bez obaw. Przy długotrwałej pracy radiatorek jest ciepły ale nie parzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego pocz?tku wentylatorek zdj??em. Powód - XP120. Z wiatraczkiem DPS nie mie?ci si´.

I jak narazie nie mam problemów, a proc aktualnie X2 4600+ @ stock.

 

Wi´c chyba mo˝esz zdj?ç bez obaw. Przy d?ugotrwa?ej pracy radiatorek jest ciep?y ale nie parzy.

Aha, no to spoko. Ja tam narazie nic nie podkrecam bo nie mam takiej potrzeby, wiec skoro u ciebie jest ok to i ja zaryzykuje :)

 

Oprocz wymienionych wyzej zapedow na wyciszenie kompa szukam naprawde cichego, podkreslam NAPRAWDE cichego i sprawnego wentylatora do wyciagniecia powietrza z obudowy. Jak pisalem wczesniej ostatnio polecono mi jeden z modeli AC. Chodzil cicho moze miesiac, a potem zaczal furczec jak smiglowiec :)

 

Teraz poszukalem czegos interesujacego na allegro, ale jak mozna sie sugerowac opisami skoro wszedzie pisza "ultra cichy', w tej chwili moja uwage przykul Akasa Amber 18db, ale wolalbym jakiegos 13db np :)

Cena w sumie nie gra roli (oczywiscie teoretycznie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja również interesuję się zmianą tego chłodzenia na chipsecie nForce4 .Wiatraczek po trzech miesiącach pracy wyje niemiłosiernie .Zmniejszyłem mu obroty o połowę podpinając pod napięcie 5V .Jest lepiej ,ale też go trochę słychać .czy ktoś już ściagał ten radiatorek z chipsetu ?.Jeśli nie ,a ma zamiar to zrobić niech będzie ostrożny ,ponieważ jest on przyklejony do chipsetu taśmą termoprzewodzącą ,która strasznie mocno trzyma .A na dodatek rdzeń wykonany jest podobnie do rdzenia procesora AMD ,który jest podatny na uszkodzenie .Mi udało się go zdjąć z wielkim trudem.Założyłem w jego miejsce pasywnego Zalmana NB47J ,ale się bardzo grzał prawie że parzył ,więc założyłem z powrotem fabryczne chłodzenie (bez tej taśmy termo ,którą uszkodziłem przy ściąganiu).O tym chłodzeniu heatpipe też myślałem bo widziałem oryginalne na płycie Abita AN8 .Ja myślałem wykorzystać te heatpipy z chłodzenia Thermaltake Schooner ,ale trochę drogo by to wyszło i jeszcze nie wiadomo czy by się udało to dobrze zrobić .Aha zapomniałem dodać że mam płytę K8NXP-9 ,a tam jak wiadomo chipset nForce4 zachodzi trochę pod kartę grafiki .Pozdrpost-121825-1133449532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 db ? proponuje Ci zastanowiç si´ nad tym ile dB wynosi t?o w Twoim pomieszczeniu :-)

Stary, przez ostatnie miesi?ce jest bezwzgledna cisza ;)

Wszyscy chodza na palcach zeby Piotrusia nie obudzic, nawet rybki w akwarium milcz? :)

 

A powazniej, wiesz jak to jest tu 18db tu 36db tu 18db i ...ziarnko do ziarnka... i mamy w domu silnik odrzutowy :)

 

I pytanie do Neoneda. Jakas specjalna technike stosowales przy sciaganiu tego radiatora? Czy moze klasyczne szarpanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do Neoneda. Jakas specjalna technike stosowales przy sciaganiu tego radiatora? Czy moze klasyczne szarpanie? :)

Technika chyba klasyczna tzn.ręczna :wink: bez dodatkowych narzędzi .Delikatne ruchy w prawo w lewo ,góra dół i tak w kółko aż się odkleił .A tak nawiasem mówiąc to skurczybyk przykleił się pod wpływem temperatury chyba ,bo to przecież bardzo mała powierzchnia jest ,a tak się dziad trzymał .Mam jeszcze płytę ga-7nnxp i tam również ściągałem oryginalny radiatorek z mostka północnego ,a poszło o wiele lepiej chociaż przyklejona powierzchnia była o wiele większa .Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczalem zbierac troche informacji na temat halasu w moim PC

 

GV-3D1 - wydobywa z siebie pomiedzy 27-30 db wiec nie ma tu raczej mowy o wyciszeniu lepszymi wentylatorami. Gigabyte w sumie sie postaral i trudno polepszyc cos takiego nie stosujac chlodzenia pasywnego. Tylko jak to zrobic skoro nie nawet te karty gigabyte ktore maja pasywne chlodzenie sa jednoprockowe. Naprawde zadna z firm zajmujacych sie altrenatywnym chlodzeniem nie pomyslala o wlascicielach dwuprocesorowych kart? Az mi sie wierzyc nie chce.

 

Sharkoon Silent Eagle 1000-80mm - to najcichszy wentyl jaki znalazlem w sieci. Poziom "halasu" na poziomie 8,9db. Niby tylko 1000 obrotow ale i tak podobno ladnie wietrzy.

 

Wiatrak BOXowy do AMD64 - Nie moglem znalezc nigdzie jaki poziom db wydobywa z siebie. Wie ktos ile?

 

I tak sie jeszcze zastanawiam. Jezeli zastosuje jedna 80mm do wymiany powietrza z obudowy, to czy lepiej zeby np wciagalo chlodne powietrze z przodu obudowy czy lepiej zeby wyciagalo cieple z tylu? Logika podpowiada ze lepiej jednak zeby wyciagalo, ale sam juz nie wiem :)

 

------------------------------

No to nudzilo mi sie wczoraj. Sprawdzilem programem do aktualizcji biosu na plycie i fak, byl f10 na serverach.

Aktualizacja, restarcik i lipa. Kom zaczal sie resetowac tak jak jednemu z kolegow. Narobilem sobie tylko roboty. Dobrze ze mam laptopa w zapasie. Teraz musze sciagnac na dyskietke F9 i podlaczac do pc stacje (co mnie wcale nie cieszy).

Mam nadzieje ze przywrocenie F9 przywroci poprzedni stan. Mam za duzo cennych rzeczy na systemowej partycji zeby teraz ja formatowac.

Edytowane przez Duracel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jestem z powrotem,

 

niestety sprawa z Zalmanem się przedłuża. Chcę kupić na allegro ale zawsze ktoś mi sprzątnie go sprzed nosa. Nowego nie ma sensu za 100zł. Ale wreszcie to sfinalizuję. Ktoś wspomniał o Thermaltakie Schooner, ale moim zdaniem to nie da rady tego załozyć na nasza płytkę. Nie widzę innego sensownego rozwiązana jak Zalman.

 

Na dole zamieszczam zdjęcia projektu z Zalmanem. (jakoś tak to będzie zmontowane - mój rysunek hehe)

 

Widzę, że sporo osób ma problemy z nowym biosem f10. Strasznie to dziwne u mnie nawet się nie zająknał.

Już gdzieś czytałem i potwierdza się to, że jest duży rozrzut w wykoaniu tych płyt, nie oszukujmy się.

Pamiętacie spalone egzemplarze przy próbie nawet minimalnego overclockingu? Albo problemy z raz wyjętym i włozonym DPS`em?. Ja tyle przy tej płycie kombinuję i nic podobnego się narazie nie przytrafia.

 

Zato ja mam teraz do Was małe pytanko.

Gdy postawicie świeży system na tej płycie zdarza się Wam może, że podczas pracy powiedzmy to `na pulpicie` wszytkie ikonki na chwile znikają a poźniej sie znowu pojawiają? To tak jakby system się przeładowywał - dziwne ale u mnie to występuje od zawsze, na każdym biosie i różnych sterach. Nie powoduje to żadnych problemów ale dla samego faktu chciałbym się dowiedzieć o co chodzi.

 

 

 

 

 

post-121421-1133908129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukeWola

 

Masz moze pomysl na pasywne uciszenie mojej GV-3D1?

Sa wogole jakies zestawy pasywne do kart dwuprocesorowych? Widzial ktos lub slyszal o czyms takim?

 

Jak dokladnie nazywa sie model tego radiatora Zalmana na chipset ktory chcesz zalozyc?

 

pozdrawiam

 

co do biosu F10 to zapewne trzeba poprostu przeinstalowac system. Mi na F9 chodzi zupelnie normalnie a system mam jeszcze w miare sprawny wiec nie widze powodu zeby go przeinstalowywac tylko dla Biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukeWola ,a co powiesz na pomysł wykorzystania do schłodzenia chipsetu AeroCool Video Magic VM-101.Podaję link ze zdjęciami i opisem http://pclab.pl/art14322-1.html .Według mnie jest to dobre rozwiązanie bo ten bloczek co się montuje na chipset ma około 1.4 cm wysokości i zmieściłby się pod kartą grafiki . Myślę ze najlepszym rozwiązaniem by było skierować wszystko w dół tak jak proponujesz z zalmanem .trzeba by było jedynie rozgiąć te heatpipe pod kątem 90 stopni , tak aby radiator znajdował się równolegle do karty grafiki i podstawy obudowy .Jest tylko jeden problem czy te heatpipe da się rozgiąć .Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawi? si´ nowy biosik do K8NXP-SLI w wersji F11! Na stronie pisze, ˝e to wersja F5 ale to b??d na stronie.

Na jakiej stronie? Gigabyte? Czy moze na ktoryms z serverow z ktorym laczy sie automatycznie program do aktualizacji BIOSU?

 

No i najwazniejsze pytanie. Obecnie wrocilem do F9 bo przy F10 musialbym przeinstalowac system. Czy przy F11 rowniez bylbym na to skazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

więc po kolei:

 

Sprawdzałem czy da się coś zrobić z chłodzeniem karty 3D1. I nie byłoby żadnych przeszkód żeby cos próbować zakładać gdyby nie fakt, że na tej karcie są tylko 4 otwory do mocowania chłodzenia. No wiesz gdyby było ich osiem po cztery przy każdym rdzeniu wtedy możnaby założyć poprostu dwa Zalmany. Ale gdybym miał już na twoim miejscu coś robić z tym to spróbowałbym zamontować jakiś duży wentylator np. Akasy na karcie, zdejmując tylko te dwa głośne wentylatory z przednia osłoną, a zostawiając jedynie miedzianą płytkę która właśnie jest mocowana przez te cztery otwory. Pokombinuj coś, wiem że napewno wkurzają cię te dwa głośne wentyle.

 

Faktycznie jest nowa wersja biosu datowana na 2005/12/05 hmm niebawem ją wyprobuję ale nie spodziewam się jakiśch szokujących zmian.

 

A jeśli chodzi o AeroCool Video Magic VM-101 to nie wykorzystywałbym tego do chłodzenia chipsetu. Zauważcie, że po zamocowaniu tego małego odpromiennika do chipsetu i podpięciu heatpipe konstrukacja byłaby zbyt ciężka, zdecydowanie zbyt ciężka bo wentyl chipsetu montuje się tylko na dwie śrubki i tu jest lipa. Moim zdaniem łatwo byłoby wykruszyć rdzeń na którym przypominam nie ma żadnego coopershim`a tak jak na starszych prockach

AMD. Aha moim zdaniem nie ma 1,5cm miejsca nad chipsetem. Jest około 11mm - tu tylko Zalman wejdzie. Mierzyłem.

 

 

Ktoś tu pytał jaki model Zalamna chcę użyć do chłodzenia northbridge. Oczywiście myślę o ZM-80D-HP, a zresztą nie ważne czy ten złoty, czarny czy niebieski model. Wszystkie ponoć pasują.

 

Jeśli chodzi o wygięcie heatpipe to wiem, że da się ją wyginać w granicach rozsądku. Tzn. zobaczcie jak jest oryginalnie wygięta. Właśnie takie promienie krzywizn mozna z tego robić. Trudno mi to wytłumaczyć, poprostu zobaczycie gdy to zrobię. Napewno przed świętami, bo już starsznie mnie denerwuje wiataczek na chipsecie, który nie dość że jest głośny to jescze słabiutko chłodzi. Czasami zastanawiam się jak długo pochodzi ta płyta bo wiecznie na chipsecie ma 70 stopni. Heh dziwny ten Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o AeroCool Video Magic VM-101 to nie wykorzystywałbym tego do chłodzenia chipsetu. Zauważcie, że po zamocowaniu tego małego odpromiennika do chipsetu i podpięciu heatpipe konstrukacja byłaby zbyt ciężka, zdecydowanie zbyt ciężka bo wentyl chipsetu montuje się tylko na dwie śrubki i tu jest lipa. Moim zdaniem łatwo byłoby wykruszyć rdzeń na którym przypominam nie ma żadnego coopershim`a tak jak na starszych prockach

AMD. Aha moim zdaniem nie ma 1,5cm miejsca nad chipsetem. Jest około 11mm - tu tylko Zalman wejdzie. Mierzyłem.

Ktoś tu pytał jaki model Zalamna chcę użyć do chłodzenia northbridge. Oczywiście myślę o ZM-80D-HP, a zresztą nie ważne czy ten złoty, czarny czy niebieski model. Wszystkie ponoć pasują.

 

Jeśli chodzi o wygięcie heatpipe to wiem, że da się ją wyginać w granicach rozsądku. Tzn. zobaczcie jak jest oryginalnie wygięta. Właśnie takie promienie krzywizn mozna z tego robić. Trudno mi to wytłumaczyć, poprostu zobaczycie gdy to zrobię. Napewno przed świętami, bo już starsznie mnie denerwuje wiataczek na chipsecie, który nie dość że jest głośny to jescze słabiutko chłodzi. Czasami zastanawiam się jak długo pochodzi ta płyta bo wiecznie na chipsecie ma 70 stopni. Heh dziwny ten Gigabyte.

 

Waga tego radiatora wynosi około 146 g ,także spokojnie utrzyma się na dwóch śrubkach ,a jeśli chodzi o jakiegoś cooperschima to myślę że jest on potrzebny niezależnie od zastosowanego chłodzenia i trzeba go zastosować koniecznie .Poniżej daje zdjęcie oryginalnego chłodzenia z płyty Abita AN8-Ultra gdzie widzicie że taka podkładka jest

 

Ta odległość od spodu radiatora do krawędzi karty graficznej wynosi u mnie około1.5 mm ,mam płytę K8NXP-9 ,więc nie wiem skąd taka rozbieżność w pomiarach być może na płycie K8NXP-Sli jest inna.....?

 

Temperatura chipsetu prawdopodobnie taka ma być jakieś 70*C ,a chipset nForce 4 bez problemu daje sobie radę w takich warunkach .

 

Jeśli chodzi o to wyginanie to zauważ ,że to już raz było zagięte a jak się będzie rozginać to nie wiadomo co się może zdarzyć....

post-121825-1134233391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e to chyba naprawdę warto zastanowić sie nad tym chłodzeniem. Zobaczymy.

Ale skąd wziąć coopershim`a???

 

A jeśli chodzi o miedziąna rurkę -no właśnie miedzianą to jestem absolutnie pewien, że nie będzie problemów z wyginaniem bo to miedź właśnie:)

Edytowane przez lukewola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wi´c po kolei:

 

Sprawdza?em czy da si´ co? zrobiç z ch?odzeniem karty 3D1.

No cóz to mam troche przegwizdane z karta jezeli chodzi o chlodzenie. Pomysle w przyszlosci nad tym pojedynczym wiekszym wentylatorem.

 

Dziwi mnie jednak jeden fakt. Sciagnalem ze strony Gigabyte ostatnia wersje Vtunera do GV-3D1. Po instalacji, klikajac w "help" widac ze powinien w nim byc dodatkowy panel z regulacja obrotow dwoch coolerkow. Niestety w samym vtunerze ich nie ma, zupelnie jakby byly wylaczone. Niestety jednak nie widac gdzie to mozna wlaczyc, a jezeli nie mozna (bo ich nie ma) to po co sa w grafice z help???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho!

 

Dobrze, że trafiłem na ten wątek - bo z chęcią się podziele moimi wrażeniami z instalacji GA-K8NXP-SLI.

 

Męczyłem się z płytą / kartą graficzną / zasilaczem / pamięciami przez dobre 2 dni - nie mogłem zbootować Windows XP do instalacji albo się wysypywało po drodze (przy kopiowaniu plików) albo po instalacji crashowało co chwilę.

 

Testowałem 3 różne biosy (f6, f9, f10) - wszystkie działały OK, ale Windows ciągle padał....(albo nie dawał się instalować)

 

Rozwiązanie okazało się bardzo proste - pamięci (Geil Ultra-X 3200 - 2x512 MB) miały za mało prądu.

 

Po podkręceniu +0.1v wszystko działa normalnie.

 

Potestuje jeszcze i dam Wam znać - tak czy inaczej - bez tweakowania w 3dmark05 mam 6555 marków (karta GV-3D1).

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1550852

Edytowane przez Huckster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie K8NXP-SLI, ładnie wszystko poskładałem a tu wielka DUUUPA. Płyta nawet sie wstała, zero reakcji po włączneniu zasilania :mur: . Teraz jest już w reklamacji, pojedzie sobie do Wrocławia gdzie będą ją naprawiać (u sprzedawcy dowiedziałem się, że teraz prawie zawsze próbują naprawić zaniast od razu wymienić). No i mnie pocieszyli, że to potrwa od dwóch tygodni w górę :cry: . A ja kupiłem kierownicę na mikołaja (dla synka oczywiście :wink: ) Tak więc proszę Was napiszcie coś pocieszającego bo inaczej szlag mnie jasny na miejscu trafi :!:

 

P.S. Mam kilka pomysłów, więc jak już to ustrojstwo zacznie działać to zrobię fotki i się podzielę wiedzą. Np. mam taki cooler gigabyta, który powinien fajnie dmuchać na mosfety (uff, dobrze że nie przykleiłem jeszcze radiatorów), pamiątki a po niewielkiej lecz brutalnej modyfikacji plastikowego kołnierza, również DPS-a:

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...t/strona-1.html

 

Pozdrawiam wszystkich K8NXP-SLIowców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupi?em kierownic´ na miko?aja (dla synka oczywi?cie :wink: ) Tak wi´c prosz´ Was napiszcie co? pocieszaj?cego bo inaczej szlag mnie jasny na miejscu trafi :!:

Witam :)

Najpeirw o plycie. No có? nasza K8NXP-SLI jest jak wymagajaca i troche kaprysna kochanka, qale gdy juz przejda jej focyh to naprawde jest warta wszystkiego. To dobra plyta tyle ze faktycznie jakby zyla swoim wlasnym ja :)

 

A teraz rada co do kierownicy. Ciekawe jaka ta kierownice podlaczyles. A moze jest szansa ja wymienic? Jezeli tak to czympredzej udaj sie do jednego z marketow i zakup Playstation 2 wraz z gra GT4. Wydatek w sumie niewielki a frajda taka, ze zadne inne wyscigi na PC nie dorastaja w tej chwili do piet tego co mozna zobaczyc w GT4. Naprawde mowie to z pelna odpowiedzialnoscia, a sukces gwarantowany.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pierwsze partie płyt chyba były najmniej awaryjne,

sam mam moja z okresu luty 2004 i jak do tej pory działa bez najmniejszego

zająknięcia, brak problemu ze sprzętem, b.dobre wyniki z podkręcaniem i

wogóle jest cacy :)

 

Jedynie to co nie podoba mi się w tej płycie to rozkład złącz pci i pci-x tj.

pci,pci,pci-x16,pci-x1,pci-x16,pci-x1, praktycznie 2 złącze pci patrząc od dołu

płyty, jest nie do wykorzystania gdy ma się zainstalowane dwie karty graficzne :(

Przez to musiałem się pozbyć tunera TV gdyż nie było możliwości włożenia

creativa X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy .. ale ja tej płyty mam dość...ona jest jak kołek ciosany...próbowałem wiele ustawień w biosie i stabilnie po wielu próbach i ekspeymentach osiągnołem max 2,13 mhz ( inni osxiagaja bez zmian napięcia 2.4-czarodzieje- chyba ?). Wiecej sie nie da z niej nic wycisnąc.. jest zaprzeczeniem logiki OC i nie pomagaja tutaj zadne biosy z seri F9 ..F11.. ta płyta to syf mam ja od lipca i przesiedziłem na niej kilka miesiecy na darmo jak sie okazuje. Żałuje ze ja kupiłem juz nigdy więcej Gigabyte :mur:

 

 

P.s bios F11 nic nowego nie wnosi... na pocieszenie ..po jego update nie trzeba reinstalowac Windy

Edytowane przez BlueAmper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s bios F11 nic nowego nie wnosi... na pocieszenie ..po jego update nie trzeba reinstalowac Windy

Niestety u tych u ktorych F10 zmusza do reinstalacji F11 robi to samo. Wczoraj próbowalem i dzisiaj czeka mnie znowu podlaczanie FDD i zamiana na F9. Czyli pewnie kazda, kolejna wersja powyzej F9 bedzie miala ta sama przypadlosc.

 

Znajdzcie mi ludzie ?adn? obudowe desktopowa do ktorej zmiesci mi sie nasza kochana plyta glowna z zalozonym pietnastocentymetrowym Scythe Ninja :) Na moja obecna obudowe znalazlem juz napalonego czlowieczka, ale wciaz szukam ladnego desktopu o wysokosci okolo 19 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno złożyłem następujący zestaw:

 

płyta: Gigabyte GA-K8N ULTRA SLI

procesor : AMD Athlon 3000+

grafika: Gigabyte NX66256D

RAM: 2 x Geil 512MB DDR400 2.5-6-3-3

HDD: WD 250GB SATAII

zasilacz: CoolerMaster 380W

wszystko pracuje na ustawieniach nominalnych, bez najmniejszego OC!

 

uruchomienie oraz instalacja WinXP SP2 wraz ze sterownikami poszła gładko bez żadnych problemów. Zainstalowałem dołączoną do karty grę "Thief Deadly Shadow". Niedługo potem okazało się, że komputer resetuje się w trakcie ładowania kolejnych etapów misji owej gry. Nie jest to reguła tzn. nie przy każdym ładowaniu misji ma to miejsce, ale zdarza się dość często. Skłoniło mnie to do dalszych testów. Odkryłem, że komputer nagle resetuje się też przy przełączaniu użytkownika w systemie. Natomiast testy Prime95 wypadają pomyślnie – komputer wydaje się być stabilny, przynajmniej przez jakieś 9 godzin (tyle testowałem). Nie pomógł update BIOSu – aktualny to F6. Próbowałem też wymieniać RAM na 2xKingston 256 CS3 DDR333 – bez skutku. Również zmiana CAS 2.5->3 dla pamięci Geil nie pomogła.

 

Żaden ze znalezionych przez mnie na forach przypadków nie odpowiadał w 100% mojemu. Wszystkie sugerowane rozwiązania problemu resetowania się płyty, za wyjątkiem radiatorów na MOSFETach nie pomogły. Wydaje mi się jednak, że w tym przypadku to nie to, gdyż komputer w testach wydaje się stabilny – gdyby przyczyną był rozgrzany MOSFET, to system nie wytrzymałby testu – tak mi się wydaje. Poza tym nie chcę póki co tego praktykować, gdyż po naklejeniu radiatorów mógłbym mieć problem z reklamacją.

 

Czy ktoś może wskazać mi potencjalną przyczynę problemu. Z góry bardzo dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niedawno złożyłem następujący zestaw:

 

płyta: Gigabyte GA-K8N ULTRA SLI

procesor : AMD Athlon 3000+

grafika: Gigabyte NX66256D

RAM: 2 x Geil 512MB DDR400 2.5-6-3-3

HDD: WD 250GB SATAII

zasilacz: CoolerMaster 380W

wszystko pracuje na ustawieniach nominalnych, bez najmniejszego OC!

 

uruchomienie oraz instalacja WinXP SP2 wraz ze sterownikami poszła gładko bez żadnych problemów. Zainstalowałem dołączoną do karty grę "Thief Deadly Shadow". Niedługo potem okazało się, że komputer resetuje się w trakcie ładowania kolejnych etapów misji owej gry. Nie jest to reguła tzn. nie przy każdym ładowaniu misji ma to miejsce, ale zdarza się dość często. Skłoniło mnie to do dalszych testów. Odkryłem, że komputer nagle resetuje się też przy przełączaniu użytkownika w systemie. Natomiast testy Prime95 wypadają pomyślnie – komputer wydaje się być stabilny, przynajmniej przez jakieś 9 godzin (tyle testowałem). Nie pomógł update BIOSu – aktualny to F6. Próbowałem też wymieniać RAM na 2xKingston 256 CS3 DDR333 – bez skutku. Również zmiana CAS 2.5->3 dla pamięci Geil nie pomogła.

 

Żaden ze znalezionych przez mnie na forach przypadków nie odpowiadał w 100% mojemu. Wszystkie sugerowane rozwiązania problemu resetowania się płyty, za wyjątkiem radiatorów na MOSFETach nie pomogły. Wydaje mi się jednak, że w tym przypadku to nie to, gdyż komputer w testach wydaje się stabilny – gdyby przyczyną był rozgrzany MOSFET, to system nie wytrzymałby testu – tak mi się wydaje. Poza tym nie chcę póki co tego praktykować, gdyż po naklejeniu radiatorów mógłbym mieć problem z reklamacją.

 

Czy ktoś może wskazać mi potencjalną przyczynę problemu. Z góry bardzo dziękuję!

Spróbuj zmienić kartę graficzną(pożyczyć i przetestować na niej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...