Skocz do zawartości
aztec

Nowy Blok Od Mate

Rekomendowane odpowiedzi

no bloczek mi się podoba. Ciekaw jestem czy będzie lepszy od orbitala i crystala C3. Myślę że tak. Z odpowiednią ceną to będzie znakomita dwu-kroćcowa propozycja :D

1273136[/snapback]

Odpowiedznia cena :lol:

Jakoś dziwnie myśle że cena będzie 200zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedznia cena  :lol: 

Jakoś dziwnie myśle że cena będzie  200zł  :D

1273144[/snapback]

Chyba nie. Crystal C3 kosztował chyba 100-110zł bez kroćców. Myślę że ten bloczek nie powinien przekroczycz ceny 110zł bez kroćców. Jeżeli przekroczy to nie będzie to już taka atrakcyjna propozycja.

Edytowane przez mkowalm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec bloczek z zalozenia mial byc tanszy od x3m'a....

Ja znam proces projektowania od poczatku. Widzialem projekt ostateczny ale mimo to bloczek mnie zdzwili ;) - jednak projekt to projekt... Ja sluzylem Matemu czym mialem.... Jednak i tak chlopak odwalil kawal dobrej roboty....

Wydajnosc sie okarze moze niedlugo.. Jak wroce na stale do domu to wezme go i przetestuje... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem tak troszkę chłodnym okiem. Co prawda buuje dopiero swoje pierwsze WC jednak czytam dużo na tym forum i nie tylko. Czytałem taki optymizm jak wchodziły bloczki na 3 króćce była mowa że to jest to i nie ma na nie lewara. A teraz czytam to samo o bloczku który wchodzi i jest na 2 króćce. Poczekam jednak na obiektywne testy - jeśi to możliwe.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no gosciu wymiatasz :).... 3 krociec juz udowodniono ze nie ma sensu. Zaczyna sie odchodzic od tego typu konstrukcji. Jedyna roznica z 3 kroccem to wieksze skomplikowanie ukladu i koniecznosc stosowania trojnikow....

1273686[/snapback]

No jak mam blok na NB i grafie to raczej dwa krocce mi komplikuja uklad. Blok z 3 kroccami dziala wtedy jak trojnik, jak mam tylko 2 krocce na bloczku od CPU to musze jeszcze trojnik wpieprzac. Juz wiesz o co mi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szeregowo jest korzystniej.... (jednak odbija sie to na pompie).... Generalnie blok z 2 kroccami to przyszlosc... I nie ma co se robic jaj...

1274195[/snapback]

Kiedys sie tu toczyla taka dyskusja - wyszlo, ze rownolegle troszka lepiej. Sam nie mam na razie mozliwosci takiego sprawdzenia, wszakze wybralem ustawienie rownolegle. I blok z 3 kroccami sie do tego ze wzgledow funkcjonalnych ciut lepiej nadaje. Czy napisalem ze bloki z 2 kroccami sa be i w ogole? Napisalem, ze bloczki z 3 kroccami tez maja swoje zalety i jest to m.in. latwiejsza budowa ukladu z blokami na gpu i nb rownolegle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaleta jego jest niewatpliwie mozliwosc zainstalowania na wszystkie mozliwe sockety

155zl ze zlaczkami i mocowaniem na jeden socket ....

doplata za wtykowe i multimocowanie jak dla mnie swietny pomysl i widac ze mate wyciaga wnioski z tego co ludzie "sugeruja"

ciekawe jeszcze jak z wydajnoscia bo bloczek wyglada atrakcyjnie i moim zdaniem za 155zl bedzie atrakcyjny jezeli przebije wydajnoscia Kraft'a 64-PX (125zl) z tym ze to blok pod A64, ale swiat idzie w tym kierunku :]

wiadomo ze nikt nie kupuje bloku kompatybilengo wstecz...

 

podsumowywujac :

testy testy i jeszcze raz testy to jest to co mnie teraz interesuje :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to Kraft będzie wydajniejszy - bardzo konserwatywny projekt, ale mający pare atutów :) .

Chociaż z drugiej strony jakbym kupował blok i chciał go pokazać to wziałbym tego od Mate'a :D, tylko dlaczego wszystkie bloki od niego są takie drogie (wiem że trzeba płacić za myśl techniczną, ale żeby aż tyle :sad: )

Ciekawe czy i kiedy pojawi się test porównawczy tych bloków, bo byłby naprawdę interesujący...

...tylko czekać :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... czekać a nie gdybać :P

A 155zł... to akurat wcale dużo nie jest... ponieważ nowy blok... za tą cene... razem z króccami... oraz adapterami... oczywiście nie wszystkie...

X3M za 200zł... to można było ponarzekać ;)

 

A kraft... SpiderMAN podawał gdzieś temperatury i foty krafta, którego dostał i testował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...