Skocz do zawartości
aztec

Nowy Blok Od Mate

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

No właśnie... czekać a nie gdybać :P

A 155zł... to akurat wcale dużo nie jest... ponieważ nowy blok... za tą cene... razem z króccami... oraz adapterami... oczywiście nie wszystkie...

X3M za 200zł... to można było ponarzekać ;)

 

A kraft... SpiderMAN podawał gdzieś temperatury i foty krafta, którego dostał i testował...

1302747[/snapback]

160zł za takie g.... tzn male coś ?? To X3Ma kupiłem za 195 z zapinką A64 także myślę że to o wiele lepiej wydane pieniądze.

A moje uwagi:

1. cena- np. porównajcie do PowerXa, albo do króla rynku value (Frost2 :lol: )

2. Ten zakręt będzie skutecznie hamował przepływ

3. małe to i wogóle jakoś mi sie nie widzi- za 120 to OK ale 160- hmmm :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem majkel dobrze mowi... w zyciu bym za ten blok nie dal 160 zl. Wolalbym dorzucic i kupic X3M jezeli juz to mialby byc blok od Mate'a... tyle ze 2 a 3 krocce to tez roznica.. =) sa lepsze i tansze alternatywy na 2 krocce w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe g... a co powerX to pewnie jebitny kolos...co :>

 

Pisałem... gdybanie... skąd wiesz, ze nie będzie on o 1C lepszy od X3m ?? ja też nie wiem.. więc sie nie ma co kłócić.. bo może się okazać wydajniejszy... a również może być gorszy od Uriela.. :/

 

Będą testy... będzie można mówić, że 160zł to dużo/mało w stosunku do wydajności... choć Mate chyba by nie robił nowego bloku gorszego od poprzednich ;) A teraz na małe jest moda ;)

 

PS. Będe testował swój blok... jak będzie OK, to będe sprzedawał X3M :D chce ktoś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę lepiej poczekać na te testy, a nie toczyć wojnę ideologiczną (bo na razie jedyn argumentem jest wygląd bloku, który może się podobać lub nie - kwestia gustu), będzie wtedy wiadomo co to za cudo.

 

Jak dla mnie to królem wydajności nie będzie (bo jest tańszy od X3M :) ), a za tą cenę to można coś wydajniejszego kupić.

 

W każdym razie ja za sam wygląd płacić nie mam zamiaru choćby dlatego, że mam kompa schowanego w biurku i widać tylko front obudowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloki w Polsce i tak sa tanie wiec nie narzekajcie

1303984[/snapback]

Prawda, sa tanie w stosunku do zagranicznych... tyle ze warto by jeszcze pensje porownac, a wtedy to ho, ho... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten blok jest ladny ,ale wyglada jakby mial duze opory przeplywu

jest robiony na frazarce CNC i to porzadnego kalibru - to widac na pierwszy rzut oka

jednak nie sadze by autor prowadzil jakiekolwiek badania nad wydajnoscia - spod jest raczej wynikiem teoretycznych dewagacji ,wiec cena wynika najpewniej ze sposobu wykonania ,ktory tani nie jest

 

wiec czekamy na porzadnie zrobony test

a jezeli ktos uwaza ze 200pln za blok wodny to niduzo to widac go stac

WC aktualne z mojego podpisy - cale nie kosztowalo nawet 1/4 tego a jakos sie spisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to, ze blok stawia opor wodzie ze wzgledu na dluzsza i kreta droge przebycia, to dobrze, bo ma kiedy i gdzie przejac to cieplo, podobnie w chlodnicy, gdzie ma je zwrocic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ten blok miał duże opory. Kanaliki są dość szerokie i nie ma ich aż tak wiele.

Bardzo dobre jest natomiast ich rozmieszczenie, ale czy mówie prawde to wykaża testy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to, ze blok stawia opor wodzie ze wzgledu na dluzsza i kreta droge przebycia, to dobrze, bo ma kiedy i gdzie przejac to cieplo, podobnie w chlodnicy, gdzie ma je zwrocic :)

1304642[/snapback]

no wlasnie to mialem na mysli gdy pisalem "teoretyczne dewagacje" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ten blok miał duże opory. Kanaliki są dość szerokie i nie ma ich aż tak wiele.

Bardzo dobre jest natomiast ich rozmieszczenie, ale czy mówie prawde to wykaża testy.

Pozdrawiam

1304656[/snapback]

No wlasnie dobrze gada - myslicie ze to bedzie mialo duze opory??? - to popatrzcie na Uriela czy Frosta. Tam sa malenkie kanaliki przez ktore woda musi sie "przeciskac" tu sa one duze... Opory beda jak sadze dosc male...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to, ze blok stawia opor wodzie ze wzgledu na dluzsza i kreta droge przebycia, to dobrze, bo ma kiedy i gdzie przejac to cieplo, podobnie w chlodnicy, gdzie ma je zwrocic :)

1304642[/snapback]

ten ma raczej pare kanalików, przez które woda musi się przeciskać i albo woda bedzie się w nich dobrze mieszać (co zwiększy opory), albo wydajność będzie dość przeciętna... Edytowane przez bonczeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ma raczej pare kanalików, przez które woda musi się przeciskać i albo woda bedzie się w nich dobrze mieszać (co zwiększy opory), albo wydajność będzie dość przeciętna...

1304689[/snapback]

„Nie oceniaj książki po okładce”

wbrew pozorom ten bloczek może być naprawdę dobry, poczekamy zobaczymy, co przyniosą testy :)

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki, że nikt tych testów nie może się doczekać :mur:

Mate zrobił kolejny fajny bloczek i jest tylko pytanie czy wart jest tych pieniędzy (choć wygląda ładnie :D).

Bo głównym atutem tego bloku nie jest z pewnością cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest taki, że nikt tych testów nie może się doczekać :mur:

Mate zrobił kolejny fajny bloczek i jest tylko pytanie czy wart jest tych pieniędzy (choć wygląda ładnie :D).

Bo głównym atutem tego bloku nie jest z pewnością cena...

1304927[/snapback]

Co ty byś chciał zeby bloczki były za 50zł myslisz ze obróbka na CNC nie kosztuje ?

Bloczek nie powiem że jest tani ale nie przesadzajmy bo jak widze niektórych to by chcieli wszystko super picuś glancuś za 50-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to żeby kosztował 50zł (choć byłoby fajnie :D )

Obrabiarką CNC to można różne fikuśne wzorki wycinać np. słoneczka czy kwiatuszki :lol:

Jeśli jednak nie będą spełniały swojej podstawowej roli tak jak trzeba to w takim razie po co to wszystko?

Niech bloczek pokaże w testach co potrafi. A potem zadziała "niewidzialna ręka rynku" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niecierpliwych- test będzie niedługo.

Bloczek dopiero co sie ukazał a wiadomo że poczta nie działa specjalnie szybko momentami. Same testy tez troszkę trwają także bądźcie cierpliwi. Na pewno zostaniecie powiadomieni jak najszybciej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Matiz

Obiło mi się o uszy, że ten blok jest o 1'C gorszy od X3M, ale czy to prawda pokażą testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty byś chciał zeby bloczki były za 50zł myslisz ze obróbka na CNC nie kosztuje ?

Bloczek nie powiem że jest tani ale nie przesadzajmy bo jak widze niektórych to by chcieli wszystko super picuś glancuś za 50-100zł

1305092[/snapback]

 

Dobra frezarka kosztuje ponad 30 tys. zl, wiec nie jest to tania zabawka i ten co robi na niej bloki musi jakos na nia zarobic. Potem miedz tez nie jest tania jakies 30 zl/kg, plus plexa, zlaczki, oring, no i jest juz ladna kwota, wiec nie rozumiem czemu wy sie plujecie ze blok kosztuje 150 zl :mur: inna sprawa ze dla przecietnego polaka 150 zl to jest duzo, bo malo zarabiamy w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie ze bede robil test blokow - bede mial do porownania Prisony rozne w tym aluminiowe (jeden 144 pinowy) - porownanie do Uriela

jakby ktos porownal ten nowy wynalazek do Uriela to mielibysmy obraz ile to warte ,bo z tego co wiem to Prison aluminiowy bedzie po 50pln ,wiec 3 razy taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie ze bede robil test blokow - bede mial do porownania Prisony rozne w tym aluminiowe (jeden 144 pinowy)  - porownanie do Uriela

jakby ktos porownal ten nowy wynalazek do Uriela to mielibysmy obraz ile to warte ,bo z tego co wiem to Prison aluminiowy bedzie po 50pln ,wiec 3 razy taniej

1306656[/snapback]

No i co z tego skoro bedzie wykonany z aluminium a jka wiadomo aluminium koroduje z miedzia oczywiscie mozna dac jakieś środki antykorozyjne (copal) . Ja sadze ze robienie bloczków z Al jest nietrafionym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego skoro bedzie wykonany z aluminium a jka wiadomo aluminium koroduje z miedzia oczywiscie mozna dac jakieś środki antykorozyjne (copal) . Ja sadze ze robienie bloczków z Al jest nietrafionym pomysłem

1306737[/snapback]

I to z tego, że można układ oprzeć na alu zamist na miedzi...

Taki zestaw jest o wiele tańszy niż miedziany (parokrotnie) a po testach Kyńka widać że wydajność też ma nienajgorszą..

Drugi zastosowanie dla prawdziwie OC - załozenie drugiego obiegu WC opartego na alu tylko dla karty graficznej...

Mozna tak długo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy dac borygo i juz nic tam nie koroduje - dodatkowo uziemic uklad przez przelotke w obudowie

ja nie widze problemu w laczeniu aluminium z miedzia

 

a test ma sens zawsze - chyba glupio by bylo jakby blok aluminiowy skopal doopsko dla takiego pieknego kawalka miedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah... bloczek z pozory wygladajacy rodem z cpc zaskoczyl nas wielka wydajnoscia i pokonal drozszego rywala ktorym jest mate, hmmm moze wprowadzisz Mate jakis rev 2?? bez tego dławika?? zeszlfowac go do dna rowno, wteyd bedzie mial lepsze zwerzaone ujscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest róznica między frostem a x2p w stopniach bo C/w niewiele mi mówi?

Własnie stoje przed wyborem bloku. Miałem zamar kupić x2p. Test zachęca do kupna frosta. Jego cena też jest bardzo zadawalająca ale co wybrać?

Edytowane przez Małkoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawil Spiderek, wlasnie tez stoje przed zakupem bloczku i powaznie nad nim mysle, tylko wole tego z topem z plexy a jak jakis test widze, to daja ten z topem miedzianym :?

 

To troche off topic, ale moze ktos wie, gdzie jest tescik tego bloczku?, moze byc tez z 3 kruccami, jeszcze nie zdecydowalem, ktorego chce kupic bo bede chcial dac za nim jeszcze 2 bloczki (GPU i NB) a chyba w takim ukladzie 3 kruccowy jest lepszym wyjsciem mimo ostatnio mody na 2 kruccowe B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...