Skocz do zawartości
darch

Metal Gear Solid

Rekomendowane odpowiedzi

//EDIT...

 

nie zauważyłem że jest temat poświęcony Substancowi

 

 

 

Wiecie może czy w empiku/media markt można dostać MGS'a ?? bo trochę mnie na wspomnienia wzięło i bym se pograł raz jeszcze ;)

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//EDIT...

 

nie zauważyłem że jest temat poświęcony Substancowi

Wiecie może czy w empiku/media markt można dostać MGS'a ?? bo trochę mnie na wspomnienia wzięło i bym se pograł raz jeszcze ;)

Raczej nie ma (MGS1, MGS2 zresztą też chyba już nie mają).

 

Przejdźcie tą gre na Extreme. Zero radaru, jedna racja w "inventory" at one time. Tak naprawdę o ile sama gra nie jest strasznie utrudniona przez to to walka z Hindem/Revenem/MG Rex już jest (szczególny wypas w walce z Revenem, ta druga walka of course).

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam problem.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jestem juz przy koncu gry, w tym pomeiszczeniu gdzie sie odpala te 3 karty zeby zapobiec detonacji rexa.

No i okazuje sie ze mAster to tak naprawde liquid, wlacza sie gaz, zakladam maske, dzwonie do otacona, on mowi ze za chwile odblokuje drzwi, za chwile dzwoni i mowi ze drzwi sa otwarte a ja nie mgoe przez nie przejsc i nie moge sie wydostac z pomieszczenia. Nie otwieraja sie i nie moge przejsc, jak dzwonie znow do otacona to on mi mowi 'co ty robisz, gon liquida!!!' i tyle. WTF?

GRA JEST WSPANIALA

No to chyba sobie pogram jak kupie konsole...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no prosze wystarczylo zniszczyc kamere ktora nic do teog nie miala zanim zadzowni otacon.

kim, wlasnie dlatego zbieram na konsole :>.

 

No i przeszedlem. Swietna gra. jedna z lepszych jakie gralem. Fabula pierwsza klasa, ciekawe postacie, grafika ;p nie najgorsza. po prostu gra pierwsza klasa i tyle.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no prosze wystarczylo zniszczyc kamere ktora nic do teog nie miala zanim zadzowni otacon.

kim, wlasnie dlatego zbieram na konsole :>.

 

No i przeszedlem. Swietna gra. jedna z lepszych jakie gralem. Fabula pierwsza klasa, ciekawe postacie, grafika ;p nie najgorsza. po prostu gra pierwsza klasa i tyle.

Poczytaj o sekretach w MGS to bedziesz chciał przechodzić tą grę jeszcze wiele razy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, MGS 1 przechodzilem tak dawno ze chyba pora go sobie odswiezyc :)

 

Fabula w Metal Gear Solid: Twin Snakes chyba nie odchodzi od tej normalnej? Bo moze pora sprawic sobie gacetona...^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, MGS 1 przechodzilem tak dawno ze chyba pora go sobie odswiezyc :)

 

Fabula w Metal Gear Solid: Twin Snakes chyba nie odchodzi od tej normalnej? Bo moze pora sprawic sobie gacetona...^^

Z tego co mi wiadomo to nie różni się niczym (nawet gadki przez kodek wyglądają IDENTYCZNIE). Nie grałem w nią, przyznaję się bez bicia ale jeżeli coś się zmieniło to może doszło kilka linijek dialogów i tyle (sama fabuła zostaje identyczna).

Oglądałem filmik z neta jak jakis koleś przechodzi TTS w chyba 1h 16min.....Bez zabijania nikogo bez racji i bez kontynuacji. To chyba nawet było na Extreme (czy nawet lepszym, nie wiem jak tam jest bo już nie mam tego filmiku i nie wiem skąd go zaciągnąłem, przy okazji to na tej stronie było bardzo dużo filmików z różnych gier, w tym z MGS3 ale nie oglądałem wtedy żeby sobie nie psuć zabawy ;) ). Z tego co widziałem to nawet układ lokacji jest identyczny (różnią się detalami). Niestety z tego co widziałem to walki z bossami tam mocno ucierpiały. Możliwosć strzelania z widoku FPP strasznie ułatwiła rozgrywkę. Chyba tylko walka z Hindem i M1 tak nie ucierpiały ale np. Ocelot pada po 5 sekundach ( i dwóch strzałach w "czachę"). Ale imo warto zaatakować ten tytuł a jeżeli ma się "kostkę" to już na pewno. Zawsze to coś "innego" (o ile można tak powiedzieć ;) ).

 

@Pioorek

Przejdź tą grę z innym zakończeniem. Chyba wiesz co zrobić żeby to osiagnać? Jak coś to:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Na torturach się poddajesz albo walczysz. Od tego jak się zachowałeś zależy końcówka. .:Solid Snake:. o tym wspominał już ale na wszelki wypadek przypominam ;)..

Poza tym w grze jest kilka smaczków które warto odkryć. Atakuj fanowskie strony żeby się się nich dowiedzieć ;).

 

BTW: Jest (a raczje była) bardzo dobra strona o MGSach. Nazywała się Outer Heaven a adres to www.metalgearsolid.pl (specjalnie nie dałem tego jako link). Niestety strona "padła" a na jej miejsce powstała strona Zanzibar (nie znam adreu ale jest on pod "pomnikiem" osób robiących Outer Heaven gdy wejdzie się na ten adres co podałem chwilkę wcześniej). Mam jednak mały problem bo po otrzymaniu od nich kilku e-maili wyłapałem perfidnego wirusa i teraz nie wiem czy ta strona to nie kant i czy to bezpieczne jest. Ja musiałem winde przeinstalowywać <_< i się zraziłem. Ktoś był na tej stronie? Nikogo nie zmuszam do wchodzenia tam ale może ktoś odwiedzał ta stronę nową już, wie jak jest i co to jest (może wirusa wyłapałem od tak "gratis" a nie od nich tymbardziej że maile nie miały żadnych załączników). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sry za brak spoilera ale bylem za bardzo podniecony :lol:.

Sciagne sobie ten filmik jak koles przechodzi MGS1 (ten o ktorym wspomniales TrueVanDal)

Taki znalazlem

http://speeddemosarchive.com/mgs.html

Troche lipa ze trzeba sciagac w czesciach ;\

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sry za brak spoilera ale bylem za bardzo podniecony :lol:.

Sciagne sobie ten filmik jak koles przechodzi MGS1 (ten o ktorym wspomniales TrueVanDal)

Taki znalazlem

http://speeddemosarchive.com/mgs.html

Troche lipa ze trzeba sciagac w czesciach ;\

Uuu, fajnie że przypomniałeś mi ta stronkę ;). Ale pamiętaj że ja ściągnąłem i oglądałem TTS a nie oryginalnego MGS1 ;). Ale mimo to...Ja najszybciej MGSa "popełniłem" w 2h 6 minut czy coś takiego. Tam widzę że jakiś koleś dał radę na "Extrimie" w 1h 54minuty...Chyba wezmę się za żyłowanie wyniku :D ;). Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś w rankingu Playstation plus (taka najbardziej hardcore'owa gazetka o PSX , miała w sobie tylko opisy -ale za to jakie -każdy sekret , każdy szczególik i to często pojawiały się szybciej niż na necie , robili je współpracując z graczami z japonii itd. ) , rekord przejścia MGS-a na Extreme był 1h 15 minut , bez zabicia kogokolwiek i użycia racji.

Edytowane przez David666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś w rankingu Playstation plus (taka najbardziej hardcore'owa gazetka o PSX , miała w sobie tylko opisy -ale za to jakie -każdy sekret , każdy szczególik i to często pojawiały się szybciej niż na necie , robili je współpracując z graczami z japonii itd. ) , rekord przejścia MGS-a na Extreme był 1h 15 minut , bez zabicia kogokolwiek i użycia racji.

Tak masz rację, sam czytałem tą gazetkę. Gdzieś ją nawet teraz widziałem (czyli wychodzi dalej) ale to już nie to samo co kiedyś. Byli naprawde nieźli w tym co robili. Co do MGSa to zapewne wiesz że te wyniki (jak i wielke innych) były oszukiwane. Tzn. koleś który wykręcił ten wynik grał z kodami z ActionReplaya. Po prostu wtedy do "Alei Sławy" (bo tak to się nazywało) przyjmowali także same zdjęcia/screeny z końca gry (tam gdzie jest podsumowanie). Później zrewidowali to i przyjmowali TYLKO wyniki w pełni udokumentowane (np. taśma VHS z całym przejściem bo w samym podsumowaniu nie wykaże że ktoś grał na kodach czy nie a tak mają niezbity dowód że koleś nie oszukiwał). Cała masa "rekordów" poszła do kosza w tym wynik z MGSa. Jak pamiętam najlepszy nie oszukiwany wynik oscylował tam w granicach 2h i kilku minut.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zresztą jeżeli grałeś w oryginał na PSXa czy PC (nie mówie o remakeu na GCN) to wiesz że jest jeden moment w którym trzeba nadłożyć sporo drogi żeby zebrać jeden niezbędny do dalszej wędrówki przedmiot a którego nie można zdobyć wczesniej. Ktoś kto grał na kodach miał ten przedmiot od razu gdy ten był potrzebny więc nie musiał tego robić. Po trochu i wyniczek idzie w górę (tzn. czas idzie w dół) ale jest o nieuczciwe.
Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podzielić się metodą na pokonanie Rex-a (II etap, bez radaru). Ciągle krążę, ale nie starcza mi czasu nawet żeby wycelować Stingerem i strzelić, bo od razu wyłapuję parę kulek, albo już słyszę wystrzał rakiet (a jak jestem zbyt blisko to ściąga mnie laserem :D ) ;/

 

Pokładam nadzieję, że jest do przejścia innym sposobem niż "a nóż widelec, może teraz się uda, może strzelę 0.5s wcześniej".

 

// Już sobie poradziłem. W coś takiego jeszcze nie grałem. Grafa wróci z reklamacji to odpalam Substance'a :D :D :D

Edytowane przez Vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no prosze wystarczylo zniszczyc kamere ktora nic do teog nie miala zanim zadzowni otacon.

kim, wlasnie dlatego zbieram na konsole :>.

 

No i przeszedlem. Swietna gra. jedna z lepszych jakie gralem. Fabula pierwsza klasa, ciekawe postacie, grafika ;p nie najgorsza. po prostu gra pierwsza klasa i tyle.

Witam wszystkich B-)

Trafiłem tu bo szukam rozwiązania powyższego problemu... :mur: Gram w wersję PC (1szy raz) i uważam, że gra jest świetna. Niestety powyższa podpowiedź niewiele mi dała - niezależnie od tego czy niszczę kamerki przed telefonem do Otacona, czy po, czy tez po jego telefonie - gaz znika, a drzwi pozostają zamknięte..

 

Bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich B-)

Trafiłem tu bo szukam rozwiązania powyższego problemu... :mur: Gram w wersję PC (1szy raz) i uważam, że gra jest świetna. Niestety powyższa podpowiedź niewiele mi dała - niezależnie od tego czy niszczę kamerki przed telefonem do Otacona, czy po, czy tez po jego telefonie - gaz znika, a drzwi pozostają zamknięte..

 

Bardzo proszę o pomoc...

Ogólnie bardzo dziwny bug. Pamiętam że ja zawsze gdy tylko drzwi się zamykają dzwonię do Otacon'a a później czekam aż oddzwoni (w tym czasie robię sobie rundkę po planszy bo co mam robić innego :P). Otacon oddzwania, drzwi się otwierają i tyle, nigdy nie miałem takiego problemu niezależnie od poziomu trudności (żadnej kamerki nie niszczę)....z tym że ja grałem na PSX....Mój kumpel swego czasu grał w wersję PC i też nie raportował takiego błędu.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...