Skocz do zawartości
SzymonTER

L5 Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co daje ten mod i jak go wykonać? Ma moze ktoś zrobionego tego moda i przerobil ktoś zwykłego bartona na bartona mobilnego. Jak wygląda sytuacja z mnożnikiem, standardowym napięciem i szyna FSB. Które mostki ze sobą łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj e-mail to ci wyśle całą instrukcje co i jak napisany w Wordzie.Przeróbke z mostkiem L5 można robić z procesorami po 39 tygodniu produkcji 2003 roku.

1275833[/snapback]

Żeby ktoś nie wyciągnął błędnych wniosków ten mod można robić na wszystkich Athlonach XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wam obu nic to nie da bo widze ze sigach macie mobo oparte na NF2 na którym software'owa zmiana możnika ( po to jest L5 mod ) nie działa. Działa tylko na mobo z chipsetami Via

1275981[/snapback]

podobno na SIS tez dziala

 

czy to prawda że defaultowy mnoznik zmienia się na x11 ?

tak twardo twierdzil jeden uczestnik ,nie pamietam dokladnie jego ksywki (cos na m) ,ale udzielal sie w temacie o msi kt8 i o asusie a7v600

nie mam powodow mu nie wierzyc ,zwlaszcza ze kumal czacze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten modek da rade zrobic na sempron 3000? Jesli tak to poprosze crash_zero@o2.pl

Mam plytke na VIA wiec bedzie cacy

 

Aha i mnoznik robie sie 11, bo jak chlopaki przerabiali semprona 2400 to od razu po modzie byl athlon 2500 mobile, czyli mniznik podszkoczyl :-P

 

 

A pytam czy na mojego bo oni to jakos olownkiem robili i nie wiem czy to ten sam sposob, zreszta i tak go poprosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego moda robilem :) z tym mnoznikiem 11 to polegalo na tym ze to byl max mnoznik jaki mozna bylo ustawic pod winda... a on sam z siebie sie nie zmienial po modzie :/ wiec watpie zeby byl jais sposob na NF2 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

czyli na płytach z chipem Via - np. na Asusie A7V880 bedzie dynamiczna zmiana mnożnika i będzie działało PowerNow jak w laptopach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc zrobiłem go ołówkiemi i jest XP-M :)

ale nic poza tym :angry: dalej mam x12,5, zmiana mnożnika pod windą powoduje zwieche kompa czyli k..pa z tego wyszła, tylko gwarancje straciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że defaultowy mnoznik zmienia się na x11 ?

1422038[/snapback]

Taknie ;] owszem po L5 modzie (tylko odblowowaniiu mobila) max mnożnik to 11x ale proc wstaje na swoim domyslnym (ustawionym w biosie lub drutmodem). Czyli np. umnie 12x, ale po zmianie pod windows mnożnika max jaki można wybrać to właśnie 11x. Jest jednak na to sposób i łącząc kolejny mostek L5 mamy dostępne mnożniki do 24x.

 

no więc zrobiłem go ołówkiemi i jest XP-M :)

ale nic poza tym :angry: dalej mam x12,5, zmiana mnożnika pod windą powoduje zwieche kompa czyli k..pa z tego wyszła, tylko gwarancje straciłem

1422563[/snapback]

Jakim programem zmieniasz mnożnik? Polecam CrystalCPUID. Przy innym (chyba MSR w nazwie) też miałem zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taknie ;] owszem po L5 modzie (tylko odblowowaniiu mobila) max mnożnik to 11x ale proc wstaje na swoim domyslnym (ustawionym w biosie lub drutmodem). Czyli np. umnie 12x, ale po zmianie pod windows mnożnika max jaki można wybrać to właśnie 11x. Jest jednak na to sposób i łącząc kolejny mostek L5 mamy dostępne mnożniki do 24x.

Jakim programem zmieniasz mnożnik? Polecam CrystalCPUID. Przy innym (chyba MSR w nazwie) też miałem zwis.

1422892[/snapback]

no to czemu u mnie dalej jest x12,5 (default lub ustawiony w biosie) ?

zakres mam pełen od x5-x24 ale poniżej x12,5 komp nie uruchamia się (w biosie) lub zawiesza (pod windą) powyżej działa normalnie ale mnożnik jest ciągle taki sam

(może wcześniej nie pisałem ale mnożnik mam fabrycznie zablokowany)

zmieniam CENTRAL BRAIN IDENTIFIER

z ciekawostek - po zdjęciu strekera jeden mostek L12(podajże 3 od prawej) okazał się łączony, fakt że bardzo precyzyjnie i prawie tego nie widać niemniej jednak procek kupowałem w sklepie :blink:

Crazy_Ivan a jaką masz płytę?

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taknie ;] owszem po L5 modzie (tylko odblowowaniiu mobila) max mnożnik to 11x ale proc wstaje na swoim domyslnym (ustawionym w biosie lub drutmodem). Czyli np. umnie 12x, ale po zmianie pod windows mnożnika max jaki można wybrać to właśnie 11x. Jest jednak na to sposób i łącząc kolejny mostek L5 mamy dostępne mnożniki do 24x.

Z tym wstawaniem to różnie bywa. Niektóre płyty budzą procka na max (11x), niektóre na min (3x), niektóre na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...