Skocz do zawartości
taith

Obciążanie Płyt Głównych Masywnymi Radiatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście aby odprowadzić ciepło po podkręceniu proca potrzeba wiekszego radiatora aby nam się nie "zagotował" procesor. Jakie sa dopuszczalne masy radiatorów do płyt głównych gdzie można szukać takich informacji.

Płyta główna Mercury KOB KNU400X-L

Nie musze przypominac że przeciążenie płyty grozi przerwaniem ścieżek na płycie ale producenci zwykle nie podają dopuszczalnych mas. Mam radiator pentagram ponad 600g i nie wiem czy to jest bezpieczna masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze płyta musi być zamocowana, a nie jak się często spotyka na jeden/dwa plastikowe kołeczki i porusza się prawie dowolnie w każdą stronę ;)

Po drugie jak pisze Set sporo ludzi ma Pentagramy/Zalmany (ja też :D) i Sockety jakoś żyją...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążalność Socket A wg specyfikacji wynosi jedynie nieco ponad 300g ale jak juz pisano jeszcze nikomu (zaraz pewnie bylo by o tym na forum) radiator nie urwał gniazda. Obciazalnosc Socket 478 jest wyzsza ale nie wiem ile wynosi ( wg mnie pewnie z 500 g).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście aby odprowadzić ciepło po podkręceniu proca potrzeba wiekszego radiatora aby nam się nie "zagotował" procesor. Jakie sa dopuszczalne masy radiatorów do płyt głównych gdzie można szukać takich informacji.

Płyta główna Mercury KOB KNU400X-L

Nie musze przypominac że przeciążenie płyty grozi przerwaniem ścieżek na płycie ale producenci zwykle nie podają dopuszczalnych mas. Mam radiator pentagram ponad 600g i nie wiem czy to jest bezpieczna masa.

1277425[/snapback]

Nie do końca jest prawdą to co piszesz. Wcale nie potrzeba większego czy cięższego radiatora - wystarczy lekki, ale za to wykonany w b.dobrej technologii.

 

Ot taki Si-97, który waży 280gram przebija wydajnością Zalmanowskie monstra ważące po kilogramie.

 

sam mam QC-80cu - waży 600g. Socket mi się nie urwał (jeszcze), jakkolwiek specyfikacja mówi o 300 gramach bodajrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to ma powierzchni metrow szesciennych :o

 

Imho oprocz wagi trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage naprezenia.

 

(ALU) Lekki wysoki radiator moze powodowac duze naprezenia spowodowane grawitacja oraz przy przenoszeniu.

 

(CU) Ciezki niski radiator ma duza mase ale mniejsze naprezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to ma powierzchni metrow szesciennych :o

Miara powierzchni sa metry kwadratowe :idea: I zapewne o to Ci chodzilo :mrgreen:

 

Metry szescienne sa jednostka objetosci :wink: pozdrawiam

 

EDIT

Neonix niezly ten radiator 8O

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten silent tower wazy bagatela prawie 700g... o socketa bym sie nie martwil. zostanie na tym mniejszym kawalku mobo :wink:

a na powaznie jesli nie bedzie sie rzucac buda, kopac scian, transportowac po safari to imo sockety pociagna wiekszosc masywnych bestii

 

edit:dzisiejszy post nie sponsorowala literka "K" :wink:

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieno ten duży to nie może byc tak ot sobie na sokecie zamocowany bo przy lekkim bucie w budeod przodu będzie "mamo socket mi sie ujebał.." to musi być jakoś do budy podpięte czy cuś.

1278493[/snapback]

O ile mnie zwrok nie myli to jest on na jakies sruby do mobo przykrecony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...