Skocz do zawartości
scotch

Użytkownicy Zasilacza Chieftec 360-202df ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy obecnie sprzedawany model zasilacza chiefteca 360-202DF z podwójnym wentylatorkiem jest również tak samo awaryjny jak droższy od niego 360-302DF???

Chodzi mi o wypowiedzi użytkowników modelu 360-202DF!!!

O tym, że zasilacz 360-302DF lubi sie sfajczyć to już wiadomo z opinii jego użytkowników na tym forum.

A jak jest z tym tańszym modelem?

 

Aby uniknąć niepotrzebnych komentarzy:

1.Napewno jest model 360-202DF (podwójny wentylator). Zapewniam!!!

2.Są to zasilacze produkowane przez sirtec (złote grille), lecz sam ten fakt

mnie nie przekonuje jakoś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to daj link do tematu gdzie ktos sie skarzy na te zasilki bo nie chce mi sie szukac

 

tzn jednego nie rozumiem jak mozna spalic zasilacz ??? uzywajac go zgodnie z przeznaczeniem

 

prosilbym o szybkie wyjasnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety może sie spalić min. z powodu jakiejś wady fabrycznej:

np tutaj na forum tweaka

 

Utworzyłem jednak ten temat by dowiedziec się o awaryjność modelu 360-202DF,

a nie rozmawiac o 360-302Df, bo temat tego drugiego zasilacza był już wielokrotnie poruszany :-)

Proszę zatem o opinię użytkowników modelu 360-202DF!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

302 mają aktywne PFC, którego walorów nie trzeba chyba przytaczać. Mam takiego od 3 miesięcy i jeszcze nie spłonął. Co do sirtec electronics, to właśnie dzięki produktom tej firmy chieftec wyrobił sobie markę wśród zasilaczy.

Edytowane przez Hipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie wersja z aktywnym PFC jest mniej awaryjna niż ta bez, o ile bazują na tych samych częściach.

Pozdrawiam

1281256[/snapback]

Chyba tylko i wyłącznie teoretycznie!!!

Na czym bazujesz udzielając tej odpowiedzi? Masz doczynienia zarówno z zasilaczami chiefteca z aktywnym i pasywnym pfc w pracy, czy może znasz te modele od podszewki? A może jest to twoja własna teoria?

Jak wynika z niektórych opinii, to włąsnie model z aktywnym pfc czyli 360-302DF produkowany ostatnio sprawia ludziom kłopoty.

Moje pytanie natomiast brzmiało, czy model z pasywnym pfc 360-202 DF również sprawia analagoczne kłopoty i chodziło mi tu o opinię ludzi mających z tymi zasilaczami styczność na codzień aby mogli potwierdzic moje obawy.

Nie chodziło mi tutaj o wyciąganie nie potwierdzonych niczym opinii na zasadzie podejrzewam że sa lepsze bo... , podobno są lepsze... wydaje mi się że sirtec, to już musi być ok... itd

No chyba że okaże się że model 360-202 to już kompletne dno i że jest jeszcze bardziej awaryjny to wtedy podpisze się pod twoim stwierdzeniem :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewalem sie ze chieftec mogl wypuscic bubla a jednak sie stalo

 

chociaz powinien wycofac wadliwa serie i wynagrodzic poszkodowanym podwojnie

 

scotch dzieki za linka

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od miesiąca mojego kompa ciągnie właśnie 360 - 202 i narazie jest wszystko w porządku.

Jest bardzo cichutki , kiedy włączyłem musiałem sprawdzić czy sie kręci bo nic nie było słychać.

Sprzęt tak jak w podpisie + dwa wentyle na budzie.Co prawda nie za dużo tego ale jak narazie bez żadnego problemu.

Napięcia trzyma bardzo stabilnie.

Mam nadzieję, że nie bede miał z nim problemów. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam oba modele Chiefteca HPC-360-202DF oraz HPC-360-302DF. 302DF chodzi bez problemow juz jakies dwa miesiace i mam nadzieje, ze tak pozostanie. W 202DF zanotowalem niepokojacy objaw - zaczal piszczec !!! Trwalo to ok. 5 minut i ustąpiło. Dzwiek na 100% wydostawal sie z zasilacza. Pewnie jakies cewki albo kondensatory. Juz mialem go oddac jednak objaw znikł i teraz sie narazie nie pojawia. Jesli znowu zacznie piszczec - oddam go poniewaz ton pisku jest tak wysoki, ze zaczyna mnie mdlić :) jak za dlugo przy tym siedze. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to daj link do tematu gdzie ktos sie skarzy na te zasilki bo nie chce mi sie szukac

 

tzn jednego nie rozumiem jak mozna spalic zasilacz ??? uzywajac go zgodnie z przeznaczeniem

 

prosilbym o szybkie wyjasnienie

1278065[/snapback]

Niestety prawda jest taka, że z Chiefteca czasami są całe partie które padaja jak muchy :( Zwłacza 360 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam oba modele Chiefteca HPC-360-202DF oraz HPC-360-302DF.  302DF chodzi bez problemow juz jakies dwa miesiace i mam nadzieje, ze tak pozostanie. W 202DF zanotowalem niepokojacy objaw - zaczal piszczec !!! Trwalo to ok. 5 minut i ustąpiło. Dzwiek na 100% wydostawal sie z zasilacza. Pewnie jakies cewki albo kondensatory. Juz mialem go oddac jednak objaw znikł i teraz sie narazie nie pojawia.  Jesli znowu zacznie piszczec - oddam go poniewaz ton pisku jest tak wysoki, ze zaczyna mnie mdlić :) jak za dlugo przy tym siedze. Pozdro

1283577[/snapback]

a zobacz czy ten dźwięk nie występuje tylko wtedy gdy zasilacz poleży kilka dni nieużywany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...