Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

bios 702-3 vmem 3,0V.

1559253[/snapback]

Ciesz się i dziękuj opatrzności :D Masz A-Daty, które ładnie się skalują. Ja na swoich 311- 312 mogę zrobić... ale z TRCD na 4. Niestety, moje mają taką przypadłosć, ze im niższe napięcie tym lepiej fikają, ale jesli chcę TRCD na 3 to tylko do 283 i dalej kupa wielka. Mogę sobie BIOSami machlować do bólu i nic.

 

BTW - spróbuję jeszce tego 702-3, może tam coś się da wykombinować..... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra robił 280 na dwóch kościach ale w single na s754 a w dualu to deko inaczej wyjdzie :)

1565158[/snapback]

Single singlem ale 2 kostki lecace tyle mial.

Dodatkowo na jego plycie vmem jest czerpane z linii +3,3v ktora nawet jak sie pociagnie wysoko nie zapewnie tak stabilnego napiecia jak z +5v aka DFI ultra D.

Ciekawe co by pokazaly te kostki na wyzej wspomnianej i wyzszym napieciu niz 3,62v.

Ps.

Mam nadzieje ze niedlugo (jakis tydzien) pojawi sie inny ladny wyniczek na BH ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby DFI pozwalalo na kazdy slot pamieci zapodac inne napiecia to mialbym lepszy wynik w dualu.

Dla Infineona max napiecie to 3.6V , wyzej sypie juz bledami. Twinmos natomiast trawi wieksze napiecie i w singlu zrobi te 288-9mhz przy 3.7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapra robił 280 na dwóch kościach ale w single na s754 a w dualu to deko inaczej wyjdzie :)

1565158[/snapback]

 

tego nei wiedziałem :wink:

 

p.s. Tomwer a spróbuj zapodać na Infineon'a jakieś lepsze chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje testy sprzed 2 tygodni na 3700+ San Diego i FC ---> Spi16M/32M ---> 2x256MB Mushkin LvL2 PC3200 @ 278Mhz.

 

Wyglada na to, ze jest to MAX bez dalszego rozluzniania timmingow. Dzis, moze jutro, zobacze czy cos sie zmieni na powietrzu ;)

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. ladny wynik :rolleyes:

 

Musze cos zrobic zeby tez tyle miec :wink:

 

 

@Miravo

Wkrotce cos w tym kierunku bede dzialal, bo teraz korzystam z byle jakiego wiatraczka 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie tak wysoko jak wy... ale za to w ciekawej konfiguracji ;]

1.5gb @245Mhz 2-2-2-5-2T 3.3v .. 2x512 bh-5 + 256 Bh-5 + 256 BH-6

 

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/245-1.5gb.png

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/4xbhx.jpg

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/mem/bh5.jpg

 

calkiem nienajgorzej wydaje mi sie

 

ramki w konfiguracji:

Dimm1: 512 PC400 Twinmos Speedpremium Bh-5

Dimm2: 256 PC400 BH-5

Dimm3: 512 PC400 Twinmos Speedpremium Bh-5

Dimm4: 256 PC333 BH-6

 

p.s: jak liczylem Spi 16m tak dla wyniku (to 32mb to liczylem robiac tysiac innych rzeczy) bylo 12:49 .. ale w nawale obrazkow zgubilem tego screena ;] to tak gwoli ciekawosci

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że 1,5GB to jeszcze na całkiem fajnych MHz do tego z BH-6 na pokładzie (ktoś kiedyś pisał że BH5 i 6 razem na NF4 w dualu się gryzą) nic więcej tylko pogratulować ;]

1603468[/snapback]

 

Na redline robią ludki na 2GB (4x512) nawet 260-266MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Chaos!

 

Czad! Pewnie niewielu moglo sie spodziewac, ze mozna bawic sie z 1536MB w takiej pomieszanej konfiguracji BH-5/BH-6 jak Twoja :lol: Ustabilizuj je na maksa i masz calkiem fajna maszynke do giercowania i pracy "z mediami" :)

 

Ja rowniez od wczoraj bawie sie z 1536MB (2x512MB Gskill PC4400LE + 2x256MB Gskill PC4800LA. Niestety moj 1GB zestawik (drugi juz i do tego wlasnie go dostalem z gwary) jest uwalony, bo w zyciu nie robi 275-7-3-3-2.5-1T na zadnym napieciu. Jedynie 2T je ratuhe :( Zatem pomyslalem, ze moze zanim wysle je spowrotem do wymiany, to doloze kolejne 512MB i zobaczymy co z tego bedzie na 2T :lol: Moze nie jest to jakies tam kurcze 300Mhz 7-3-3-2.5-1T, ale blisko i do tego zadka jeszcze konfiguracja, przynajmniej na Tweak :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i maks, w miare stabilne 16M SuperPi ;)

 

285x10 7-3-3-2.5-2T ---> 2x512MB Gskill PC4400LE + 2x256MB Gskill PC4800LA

 

A tak wyglada moj tymczasowy "jakby 24/7" konfig na powietrzu, zanim wsadze spowrotem FC ;) Troche badziew zegar na memkach (nawet nie stock :lol: ) ale moze bedzie lepiej jak jeszcz raz wysle 1GB zestaw do wymianki...

 

SP2004 @ 2926Mhz / 266Mhz 7-3-3-2.5-2T - 2x512MB Gskill PC4400LE + 2x256MB Gskill PC4800LA

 

Teraz tylko pozadna grafa i mozna pocinac spokojnie w BF2 :lol:

Edytowane przez bachus_anonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Chaos!

 

Czad! Pewnie niewielu moglo sie spodziewac, ze mozna bawic sie z 1536MB w takiej pomieszanej konfiguracji BH-5/BH-6 jak Twoja :lol: Ustabilizuj je na maksa i masz calkiem fajna maszynke do giercowania i pracy "z mediami"  :)

 

....

 

Teraz tylko pozodna grafa i mozna pocinac spokojnie w BF2 :lol:

1604468[/snapback]

:) tez tak mysle ze to fajny konfig w miare ..

stabilne jest w 100% ..

gralem dzis duzo w demko FEAR i sprawdzalem w Farcry i Battlefield 2 .. wszystko smiga i sie nie wywala .. a ilosc ramu daje niezlego kopa ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos i Mardok,

 

Dokladnie tak tez sobie mysle... Musze jeszcze tylko wymienic swoja g....... grafe PCI R7000 :lol: na cos na czym w ogole da sie grac i bedzie miod :) W kazdym badz razie, te 1536MB to jako ciekawostka.

1604508[/snapback]

No nie narzekaj tak na tego R7000 ja siedziałem jeden miech na S3 2MB PCI w dodatku na LCD 17” i roz. powinna być 1280x1024 i moja grafa to obsługiwała ale tylko w 16kolorach. To dopiero była „bestia” ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że 1,5GB to jeszcze na całkiem fajnych MHz do tego z BH-6 na pokładzie (ktoś kiedyś pisał że BH5 i 6 razem na NF4 w dualu się gryzą) nic więcej tylko pogratulować ;]

1603468[/snapback]

Ja mam BH5 + BH6 i sobie radzą ;) oba Kingstony BH5 to KHX3200 a BH6 to KVR2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem na kilka dni BH-5 i BH-6 każda 256MB (nie moje) i puszczałem je specjalnie w dualu bo ktoś napisał „że niby to się nie da” i jakoś spokojnie latały na 250MHz, dalej już mi się sprawdzać nie chciało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooooooo....!!!!

 

Perelka, wyglada na to!

 

Dawaj mi tu 32M i wpisuj sie na liste, stary ;)

 

1606438[/snapback]

Hehe bardzo kapryśna perełka, którą już od miesiąca poleruję i dopiero teraz wiem jak się z nią obchodzić. :razz: Mam nadzieję, że 32M przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BH5 + BH6 i sobie radzą ;) oba Kingstony BH5 to KHX3200 a BH6 to KVR2700

1605092[/snapback]

mam identyczna konfiguracje i ni cholery w dualu, przy fsb:252 (tyle robia full stable w singlu na 3,3v) s-pi32m spokojne, prime sypie po 30minutach a goldmem odrazu, gdy zjade na 240 jest prime stable 5h(wiecej nie chcialo mi sie sprawdzac dla marnego duala na nf2) a goldmem sypie po półtora godzinie. Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczna konfiguracje i ni cholery w dualu, przy fsb:252 (tyle robia full stable w singlu na 3,3v) s-pi32m spokojne, prime sypie po 30minutach a goldmem odrazu, gdy zjade na 240 jest prime stable 5h(wiecej nie chcialo mi sie sprawdzac dla marnego duala na nf2) a goldmem sypie po półtora godzinie.

1606467[/snapback]

od NF2 nie oczekiwalbm za duzo ..

chcesz to podeslij je do testow .. albo jak masz to sprawdz u jakegos znajomego z NF4 .. najlpiej DFI ..

 

codziwne moja bh-6 tez jest pc2700 ;] i hipa tez ;] a lataja ladnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...