Skocz do zawartości
rapra

Fajne Wyniki Podkrecania Pamieci

Rekomendowane odpowiedzi

A dzisiaj sprawdze, właściwie to chce tylko sprawdzić co pamiątki potrafią :) , wydajność jest mi obojętna bo proc przy pamiątkach puszczonych powyżej 257 potrzebuje 1,56v i to przy niższych taktach :mad: Tak jakbym chciał to on mi nie poleci do s-pi (8x330 div 166 -tak bym chciał ) tylko resetami wali a woltaż mu zbytnio nie pomaga :sad:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie dzielnika ramu to musisz bawić się ponownie „Max Async Letancy” i „Read Preamble” czasem i do tych dwóch dochodzi jeszcze TREF ale to już częściej na TCCD niż Winbondzie. No ale skoro mówisz że i tak proc cię hamuje to cóż na to zbytnio nie da się już poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasadza jest taka jak dzielnik daję w dół (a raczej jego nazwę) to wartość „Max Async Letancy” i „Read Preamble” muszę dawać w górę, inaczej ni cholery nie mogę ustabilizować ramu, a dzięki zabawie tymi dwoma wartościami udało mi się uzyskać takie same stabilne MHz na ramie na dzielnikach od div140 po kolei do div200. Ale jak to już bywa z częściami komputerowymi każda jest inna i ma swoje własne humory i bez testów i przysłowiowego „przekonania się na wlanej skórze” nic się nie da zrobić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, że read preamble to juz doszedłem wczoraj, poniżej 6,0 za cholere nie bedzie stabilne powyżej 255MHz.

1658661[/snapback]

Tak jak mardok napisal , to jest zalezne od nazwy dzielnika ja uzyskalem 260MHz

przy dzielniku 200 (nazwa dzielnika) i mialem max async Latency 7 , a read Preamble time 5. natomiast juz przy dzielniku 133 musialem dac Max async =9 a Read preamble 6 lub 6.5, ale kwestia czy twoje pamieci wytrzymują takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie bardzo wiedzialem gdzie ten watek umiescic, sprawa dotczy moich geili na BH5 UTT a mianowicie chodza na najostrzejszych alfach na 231 MHz z napieciem 3v, moze i nawet na nizszym bo nie sprawdzalem. Podniesienie im napiecia na 3,2 V nic nie skutkuje alfy takie same a jakiekolwiek podniesienie czestotliwosci powodujepojawienie sie bledów z SP i super Pi. Konfig taki jak w podpisie. Probowalem zluzowac timingi ale kompletnie nie daje mi to zadnych MHz 231 i koniec :(

Moze wy cos poradzicie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te cl1,5 nic nie daje:P w poruznaniu do cl2 ;) ale jak by szly na 280 cl2 to fajne pamiatki:D

1683090[/snapback]

I co jeszcze ??

Jak narazie nie moge zmusic moich pamiatek do wspolpracy powyzej 260..obojetnie na jakim cl ...jak sie bardziej poznam na tych alphah to wtedy sie jesce pomecze..reszta i tak nie mam jak wyciagnac 280...ograniczaja mnie dzielniki...jakbym mial div180 to byloby gites ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupmel robił ok 230 2-2-2-5 na 2x256 goodramów :wink:

1695405[/snapback]

ja kiedys mialem podobny wynik na elixirach czyli ta sama piaskownica...

 

230fsb 2-3-3-11 przy 2.9V na nf2 (pomogla temp otoczenia ponizej 0*C :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra kiedys spylil mojemu kumplowi 2x512Mb goodramow latajace

2,5 3 3 7 1T @250 na 2,7v na DFI Infinity

Stwierdzil nawet ze za dlugo nie szukal.

 

Do postu ponizej:

Brainpower PCB i kostki infineona ;)

Przynajmniej porownalem do gskill`a i bylo zewnetrznie identyczne ;)

Oczywiscie fajne wyniki to to nie sa B)

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra kiedys spylil mojemu kumplowi 2x512Mb goodramow latajace

2,5 3 3 7 1T @250 na 2,7v na DFI Infinity

Stwierdzil nawet ze za dlugo nie szukal.

1695855[/snapback]

moje 2x512 no name lataja 255 2-3-2-5 na 3.3 :P

 

to ze kosc jest goodram czy elixir nie swiadczy o tym co w niej jest

w goodramach widzialem hynixy infineony i winbondy nawet .. takze nie ma co se tak porównywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed chwileczka w kompie 2x512 Geila nie wiem co to za jedne, ale w spd miały 200 mhz 2-3-3-6, srebrne radiatorki.

 

Przeliczyły spi 16m na 255mhz 2-2-2-5 @ 3.4V

 

Dołączona grafika

 

Mozecie mi powiedziec co w nich siedzi? Bo chodza tak jak moje winbondy przy 2x256 :blink:

 

mam nadzieje ze ze screenem wszsytko okay. nie dałem fotki tylko link bo duze, a duzych nie wolno tylko trzeba linkowc :>

 

Wydaje mi sie ze sa to: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6971

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...