Skocz do zawartości
Keffets

Jaki Monitor Crt?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem lcd LG L1730B i sie zawiodłem. Smużenie wystepuje widać je gołym okiem.Kolory moze sa intensyne ale tylko wtedy gdy podniose kontras do takiego stopnia ze lcd robi za zarówke. Podświetlenie jest nierównomierne. Moim zdaniem lcd nadaje sie tylko do prac biurowych.

1310708[/snapback]

czytalem kilka opini na temat tego monitora i to jedna z nich:

Jest to moj pierwszy LCD jaki kupilem, musze napisac ze troche mnie rozczarowal. Minusy: - w moim egzemplarzu dol swieci duzo mocniej od pozostalych czesci monitora, jest uciazliwe w przypadku wyswietlania duzych jednolitych powierzchni, w grach filmach praktycznie tego nie widac(sprawdze to na innych egzemplarzach i najwyzej oddam do serwisu)

Wiec widocznie ten problem wystepuje w tym modelu. Ja osobiscie nie mam przekonania do wyrobow firmy LG i wybieral bym cos z SONY, iiyamy ewentualnie NEC. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem kilka opini na temat tego monitora i to jedna z nich:

Jest to moj pierwszy LCD jaki kupilem, musze napisac ze troche mnie rozczarowal. Minusy: - w moim egzemplarzu dol swieci duzo mocniej od pozostalych czesci monitora, jest uciazliwe w przypadku wyswietlania duzych jednolitych powierzchni, w grach filmach praktycznie tego nie widac(sprawdze to na innych egzemplarzach i najwyzej oddam do serwisu)

Wiec widocznie ten problem wystepuje w tym modelu. Ja osobiscie nie mam przekonania do wyrobow firmy LG i wybieral bym cos z SONY, iiyamy ewentualnie NEC. Pozdro

1311412[/snapback]

 

Też mam model 1730B, co prawda drugi (pierwszy poszedł do wymiany bo miał czerwony piksel po kilku godzinach użytkowania-war. gwarancji) i jeżeli chodzi o to świecenie dołu to jest chyba subiektywne odczucie. (Tzn: np jak u mnie dam niebieską tapetę, to jak siedzę niżej to świeci dół, a jak wyżej świeci góra :wink:) Owszem w zależności od kąta patrzenia pewne strony monitora świecą bardziej inne mniej. W zaciemnionym pomieszczeniu przy czarnej tapecie widać dookoła lekkie podświetlenie. Ale to nawet na IIYamie widać (takiej za 3000 z tunerem TV)

Smużenia nie zaobserwowałem. Kolory są bardzo dobre, zresztą na dołączonej płytce jest program którym mozna dostroić je jak sie tylko da.

 

Owszem model ten jest bardzo popularny, i jeśli powiedzmy w ciągu miesiaca 1000 osób kupi LG, a 50 osób np. Sony, to z czystej statystyki wynika że więcej "skarg" będzie na LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie teraz CRT to kupowanie histori, a bariera cenowa już raczej nie jest duża. Np. przeciętny monitor CRT (te które były tu wymieniane) kosztuje ~600zł natomiast  całkiem dobry monitor TFT 15'' (powieszchnia widziana taka jak przy 17'' crt) np.

Dla kogoś kto używa komputera do prac typowo biurowych to może i wystarczające jest LCD, ale jeśli preferuje się gry i to z dużą dynamiką (głównie fps) to kupowanie do tego celu LCD to snobizm i głupota. Kumpel za ścianą nabył sobie LCD Eizo 17 - Jak zobaczyłem u niego teścik z dxdiaga, gdzie lata biały kwadracik na czarnym tle to się załamałem i powiedziałem w myślach wyświetlaczom LCD papa na dobre 2-3 lata. W tym teście jest kwadrat i tak go widać na monitorze CRT. Na jego ponoć dobrym LCD to była biała latająca chmurka. W Xpand Rally trawe poznałem po tym na zakrętach, że była zielona ;>

Sorry, ale jak ktoś jeszcze napisze tu bezdet w stylu LCD jest lepsze od CRT , to pora na niego by już w ogóle zrezygnował z kompa i monitra, bo bardziej popsutego wzroku już mieć nie można..

 

Jeśli twierdzisz, że obecne monitory TFT smużą to widać nie maiałś styczności z zadnym.

:lol: Widziałeś wogóle monitor LCD w innym miejscu niż wystawa w sklepie :lol:

Ja widziałem już wiele i żaden nie dorównuje dobremu CRT (vide Philips 107 P50/Samsung 757mb). Pocieszające jest to, że są tacy na świecie jak Ty, na któych to rynek wyświetlaczy się uczy :) Jak już w końcu przedstawią nam rozsądnej jakości wyświetlacz który nie smuży w teście z dxdiaga to pomyślimy o zakupie takowego, bo jak na razie to porównawczo oferują wyświetlacze na poziomie kart riva vanta/tnt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde lipa jest, nigdzie w miescie nie ma 1318207[/snapback]

To może kup w komputroniku- przepłacisz z 20-30zl ale powinni ściągnąć bez problemów. Ja kupiłem w bestcomie w Poznaniu bo w komputroniku mieli ponad 50zl drożej-teraz jednak nieco urealnili cene..Monitorek naprawde wypas, polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targnęły mną znowu niepowności.

Musze się upenić. Czy Philips 107 P50 Brillance to to samo co 107 P50. Nie chcem, żeby okazało się, że upatrzyłem sobie dobry monitor, ale wcisnęli mi jakiś inny o gorszych parametrach i podobnej nazwie.

 

Jak patrze prawie nigdzie indziej nie ma tego Brillance, tylko na komputroniku. Co to brillance oznacza?

Spójrzcie na prametry 107 P50 ze sklepu Atom-PC - http://www.atom-pc.pl/produkt,39158.php

i na parametryu 107 P50 Brillance z komputronika - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10368

Róźnice:

Rozmiar plamki:                         0,21                                               0,24maks. odchylanie poziome:         97                                                  92 maks. rozdzielczość przy 85 Hz:  1280x1024                                      1600 x 1200 pikseliWymiary [szer./głęb./wys.]:       373mm / 399mm / 419mm               456 mm / 469 mm / 438 mm

WTF? Czy tu może być mowa o tym samym monitorze? A jeżeli tak, to które parametry są prawdziwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z danymi są cyrki... każdy sklep ma inne na stronie producenta jeszcze inne...

Ten z atoma to briliance bo mam taki sam napis w lewym górnym rogu i pisze:

BRILIANCE 107p5 philips namieszał.. co do odświerzań to w 1024X768 mam 100hz a jak wyłącze nie pokazuj trybów których monitorek nie może obsłużyć to latał bez problemu 120 :D

Ogólnie monitorek bardzo fajny mam po lekkich targach za 629 z bestcomu...

Jedynie lekkie problemy z geometrią w rogach, zwłaszcza górny prawy ale trzeba sie mocno przypatszeć... Będziesz z niego zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam w domu LG F700P, wiem ze wdg wielu ta firma to porazka ale ja swoj monitorek polece, ma eXtra kolorki, naprawde swieci tak zywo ze az chce sie na niego patrzec :D jedyne co mnie w nim denerwuje to drobna wada geometrii na prawej stronie, jest praktycznie niewidoczna ale ja wydajac 750 zl (rok temu) na monitorek chcialem czegos idealnego i troszke mnie denerwuje (bardziej swiadomosc niz wada :wink: ) poza tym moze poprostu nie potrafie wykozystac z wszystkich funkcji OSD zeby ja zniwelowac, niektorzy forumowicze pisza o odswiezaniach.....u mnie 1024/768 przy 100Hz wiecej naprawde nie trzeba

aktualnie potrzebuje 2go monitorka i na poczatku przyszlego tygodnia przyjezdza do mnie IBM P76 (trinitron) uzywany ofkoz, podziele sie wrazeniami jezeli ktos jest zainteresowany

pzdr

Edytowane przez suchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targnęły mną znowu niepowności.

Musze się upenić. Czy Philips 107 P50 Brillance to to samo co 107 P50.

Tak.

 

Nie chcem, żeby okazało się, że upatrzyłem sobie dobry monitor, ale wcisnęli mi jakiś inny o gorszych parametrach i podobnej nazwie.

 

Jak patrze prawie nigdzie indziej nie ma tego Brillance, tylko na komputroniku. Co to brillance oznacza?

Nazwa kodowa tego modelu :)

 

Spójrzcie na prametry 107 P50 ze sklepu Atom-PC - 1320563[/snapback]

Gdybyś sprawdził u źródła, a mianowicie na stronie philipsa to odkryłbyś, że:

 

Maks. rozdzielczość : 1600 x 1200 przy 85 Hz

Zalecana rozdzielczość : 1280 x 1024 przy 85 Hz

 

Czyli jedni podają w informacji max rozdzielczość, drudzy zalecaną :)

 

Zresztą sam zobacz http://tinyurl.com/4dywp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam Flatrona F720P kupiłem go jakies 2 miesiące temu i jestem z niego bardzo zadowolony szczególnie, że przesiadłem się z starej 14  :-P

1318560[/snapback]

witam mam pytanie a propo 720p

też niedawno takiego kupiłem i nurtuje mnie jeden problem:

włączam kompa a na monitorze zwężenie na bokach tak ze 2-3 mm , dopiero jak pochodzi tak ze pół godziny to wraca do normy tzn obraz rozszeża się do krawędzi.

nie wiem czy to normalka czy coś jest wadliwe?

jeżeli ktoś spotkał sie z takim problemem tp prosze o posta bo nie wiem czy to reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości targnęły mą poraz już chyba trzeci :huh:

 

Bardzo bym prosił osoby, które posiadają monitor philips 107p50 o swoją opinie o nim. Nie macie z nim żadnych problemów? Ostrosc dobra, żadna mojra ani "płatki" miodu nie występują? Czy ten monitor ma jakieś "przeszkadzalne" wady?

Acha i czy ma te dwa poziome paski?

 

Pytam o to wszystko po tym co przeczytałem na grupach dyskusyjnych. Znalazłem dwa tematy, w których userzy narzekali właśnie na wady tego moniotra (było to w grudni tego roku). W końcu chyba wyszło, że to Polski jakaś zwalona partia tych monitorów dotarła. Niektórzy trochę dłużej poczekali i wymieniono im na dobre (podobno).

 

Kiedy kupowiliscie ten monitor i czy były jakieś wady?

 

A czy czasem nie lepszy byłby samsung 757? Słyszałem o nim wiele dobrego. Już sam nie wiem... :( Warto kupować tego philipsa? Z początku byłem przekonany na 100%, teraz mam wątpliwości.

 

No nic. Pójde do sklepu i poprosze aby sprowadzili philipsa (bo nie maja). Przywiązą, obejrze go i zadecyduje wtedy dopiero o kupnie.

Można tak? Czy buce będą burkać, że już sprowadzili i musze kupić, bo koszty poniesli czy coś? Można tak po sprowadzeniu powiedzieć "nie podoba mi się" i wyjść ze sklepu? (pytam bo nie często monitory kupuje :) obecny mam 6 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam go. Nie zauwazam zadnych wad. Wszystko jak najabrdziej ok, a za jego obecna cene naprawde warto go kupic. Ja kupowalem o wiele drozej, ale to bylo w zeszlym roku. Tylko kiedy to nie pamietam, nie chce mi sie paragonu szukac, lenistwo :) Ostrosc bardzo dobra, kolory super, geometria po ustawieniu tez b. dobra. Ja jestem w 100% zadowolony. No moze jedna rzecz mi przeszkadza, ze nie jest taki gabarytowo jak LCD :) Ale to juz chyba oczywiste ze CRT sa spore.

Co do tego samsunga sie nie wypowiem, bo poprsotyu nie korzystalem. Ale sporo osob tez chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SM 795MB i nie narzekam. No może troszke, ale to z tego co się dowiedziałem to normalka i w każdym monitorze tak jest (efekt pompowania), zresztą nieważne.

Jeśli chodzi o kolorki ostrość obrazu to napewno nikt się nie może przyczepić. Geometria jak wiadomo w CRT idealna nigdy nie będzie więc tu też nie ma problemu. Samsungi są w czołówce więc jak kupisz jakiegoś to raczej nie będziesz żałował.

a to elementy których nie masz w innych monitorach:

- przyciski z boku (naprawde spoko sprawa)

- wygląd obudowy jest super (ja mam czarny)

- sterowanie programowe zamiast OSD

- funkcja MB przydatna w grach i filmach

- plamka 0.20 mm

 

Sam niedawno kupiłem (5 dni temu) i nie zamierzam wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie tylko czy ten philips ma te dwa poziome paski?

1327096[/snapback]

Ja mam Mitsubishi na Diamondtronie i wystepuja w nim 2 paski z powodu budowy kineskopu oczywiscie, ale w niczym one nie przeszkadzaja :) Dla mnie to akurat nie jest zadna wada poniewaz nie zwracam na nie uwagi. Gdyby co chwila ktos nie przypominal, ze takie cos istnieje to zapomnial bym o nich juz dawno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mitsubishi na Diamondtronie i wystepuja w nim 2 paski z powodu budowy kineskopu oczywiscie, ale w niczym one nie przeszkadzaja :) 

1327857[/snapback]

Dokładnie to samo u mnie. Mam Sony G200 - też dwie cieniutkie linie - trinitron. Ich się nie postrzega w normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Philipsa i nie ma on paskow. Plamka 0.21, a nie jak niektore zrodla podaja 0.24. Swoj kupowalem pol roku temu i niestety jest z tej walnietej partii. Wymienialem juz raz kilka dni po zakupie, a teraz czeka mnie serwis (poniewaz gwarancja 3 lata to narazie mi sie nie spieszy, potrzebuje kompa i monitora). W wielu modelach (tych zepsutych) po bokach (ok 3cm) jest widoczna siatka (czy platki miodu, jak ty to okreslasz :wink: ). W zaleznosci od rozdzielczosci ma ona rozne ksztalty. W Nokia test powstaje tecza. Szczerze mowiac nie kupowalbym go wysylkowo, bardzo duzo modeli mialo wade. Najlepiej isc gdzies do sklepu i ogladnac...no ale jesli nie ma wyboru. Z drugiej strony gdybym kupowal drugi raz 17" CRT to tez kupowalbym tego Philipsa, wiem ze jak juz bede mial sprawny model to lepszego nie znajde w tej klasie.

 

Ciekawy jestem czy ludzie ktorzy pooddawali na serwis dostali juz sprawne te monitory... Z niektorych postow wynika ze obecnie te philipsy sa bez wad, a nowi uzytkownicy sa zadowoleni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem Philipsa 107p50 i mogę teraz powiedzieć, że nie jestem do końca zadowolony. Objawy mam takie jak pisał haszek, czyli po bokach widoczna "siatka", ostrość w tych miejscach jest raczej słaba. W jednym narożniku ze zbieżnością jest po prostu kiepsko:-(. Przy rozdzielczości 1280x1024 mam wrażenie że jest lepiej. W pracy siedzę przed modelem 107T5 w wydaje mi, sie że z ostrością jest lepiej. Po serii Brillance spodziewałem się lepszego efektu:-(. W tej chwili pewnie bym kupił Samsunga SyncMaster 757 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zakupiłem Philipsa 107p50 i mogę teraz powiedzieć, że nie jestem do końca zadowolony. Objawy mam takie jak pisał haszek, czyli po bokach widoczna "siatka", ostrość w tych miejscach jest raczej słaba. W jednym narożniku ze zbieżnością jest po prostu kiepsko:-(. Przy rozdzielczości  1280x1024 mam wrażenie że jest lepiej. W pracy siedzę przed modelem 107T5 w wydaje mi, sie że z ostrością jest lepiej. Po serii Brillance spodziewałem się lepszego efektu:-(. W tej chwili pewnie bym kupił Samsunga SyncMaster 757 MB.

1330831[/snapback]

Tez pisalem o tej wadzie... Nie rozumiem dlaczego go kupiles znajac negatywne opinie? Popsujesz sobie na nim oczy. Jesli masz mozliwosc zwrotu to go oddaj i wez tego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego go kupiles znajac negatywne opinie?

Kupiłem go mniej więcej w czasie, kiedy pisałeś o tych wadach. Dlaczego kupiłem, bo jest duża liczba zadowolonych użytkowników, ale teraz mam wrażenie, że zakupili oni inny "model"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupiłem niedawno tego philipsa i problemów nie mam..jedynie jak bym sie miał czepiać to minimalne problemy z geometrią w prawym górnym rogu ale trzeba sie przypatszeć.... Może jest jakaś felerna seria i na nią trafiliście..kupiłem w Bestcomie po lekkich targach za 629zl...

 

 

EDIT:

Ale przy kupnie poprosiłem o podłączenie i sobie obejrzałem obraz był ok to wziąłem...

Polecam ten sposób innym-sklepy niechętnie to robią ale da sie to na nich wymusić...

Warto obejrzeć monitorek przed kupnem...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja także wachałem się w wyborze pomiędzy tym philipsem a samsungiem 757mb w końcu wziąłem samsunga i nie zawiodłem się wczoraj go dostałem i jest naprawdę zadowolony monitorek świeci zajedwabiście, kolorki są całkiem całkiem , wszystkie opcje osd mozna ustawiać z poziomu windowsa rozdziałki ma jakieś kosmiczne 2048X???? :D w rozdziałce 1152x864 odświeżanie 100 hz :D za cene około 560 zł to jest naprawdę dobry wybór oczywiście jest to moja subiektywna opinia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go mniej więcej w czasie, kiedy pisałeś o tych wadach. Dlaczego kupiłem, bo jest duża liczba zadowolonych użytkowników, ale teraz mam wrażenie, że zakupili oni inny "model"

1330954[/snapback]

@Augur & @CougaR2 & @haszek: Znajdzcie prosze na tyle waszego monitora jakiś numer seryjny jego, date produkcji - może uda się nam ustalić która seria jest wadliwa. To samo do 99Tomcat'a <- będziemy wiedzieli która seria jest dobra.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakladal nowego topicu

mozecie mi powiedziec czym sie rozni samsung 797mb od 797 df, bo z parametrow technicznych na stronie prod. wynika ze to jest to samo.

1331205[/snapback]

Rodzajem kineskopu - MagicBright i DynaFlat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...