Skocz do zawartości
Keffets

Jaki Monitor Crt?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą siatką to już nie ważne :P Oddałem monitor do sklepu. Posiedzi w sklepie przez sobote i niedzele, a w poniedzialek jade zobaczymy co dalej z nim beddzie.

 

Acha i za pierwszym razem monitor sprawdzilem, tylko, ze takie sprawdzenie... Patrzyłem przez 2 minuty w rozdzialce 800x600, zadnych nokia monitor testow nei odpalalem.

 

Mam nadzieje, ze wymienia bez problemu na philipsa BEZ WAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam czasu czytac calego watku, zaraz doslownie lece do sklepu po dwa monitory crt 17, i moge wydac max 900 zeta, moglby mi ktos powiedziec co sie oplaca w tej kategorii ? rozdzielka 1024 to raczej najwieksza z jaka bede na nich pracowal, 1600 to chyba dopiero po wymianie karty graficznej :P

plz help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam czasu czytac calego watku, zaraz doslownie lece do sklepu po dwa monitory crt 17, i moge wydac max 900 zeta, moglby mi ktos powiedziec co sie oplaca w tej kategorii ? rozdzielka 1024 to raczej najwieksza z jaka bede na nich pracowal, 1600 to chyba dopiero po wymianie karty graficznej :P

plz help

1344262[/snapback]

To zbyt dużego wyboru nie masz, jak chcesz dwa za 900pln kupić ;-> Albo dołożysz i kupisz neca fe770 lub samsunga 793.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie a propo 720p

też niedawno takiego kupiłem i nurtuje mnie jeden problem:

włączam kompa a na monitorze zwężenie na bokach tak ze 2-3 mm , dopiero jak pochodzi tak ze pół godziny to wraca do normy tzn obraz rozszeża się do krawędzi.

nie wiem czy to normalka czy coś jest wadliwe?

jeżeli ktoś spotkał sie z takim problemem tp prosze o posta bo nie wiem czy to reklamować.

1325839[/snapback]

Mam ten monitor od 2 tygodni i ogólnie jestem zadowolony (kolorki, sposób wyświetlania, dobra ostrość na całym ekranie, kilkugodzinna praca w nocy przy rozdz 1280X1024 przy 85Hz nie kończy się bólem oczu). Dostałem to czego wymagałem od nowego monitora.

 

No właśnie ale mam ten sam problem co kolega, u mnie obraz jest zwężony po bokach jakiś 1 cm i trochę wydłużony z góry i dołu, po 10-15 min wraca do normy.

 

nie tylko przy włączaniu tak się dzieje, bo po godzinnej rozgrywce w HL 2 w trybie 1024X768, wracam znów do trybu 1280X1024 i jest to samo. więc to nie kwestia nagrzania sprzętu.

 

Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc, bo nie przeszkadza mi to specjalnie, nie zniekształca obrazu, jedynie niepokoi, bo nie wiem czy to może oznaczać, że za miesiąc mi monitor całkiem padnie, czy może nie ma się czym przejmować poczekać pare miesiączków z reklamacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Philipsa 107P50 pare dni temu. Pierwszy efekt był zaczepisty. Kolory, jaskrawość, jasność, itp świetne. Niestety z każdą chwilą moja radość tryskała. Bo zauważyłem kilka wad. Pierwsze, to znaczący swąd w pokoju, już po godzinie pracy przy nim. Przy brzegach ekranu owej jaskrawości już nie było. Efekt mory nie do ustawienia. Przy 85 Hz geometrię jeszcze dało się ustawić, ale przy 100 Hz kilka godzin siedziałem i nie udało mi się ustawić krawędzi by były idealnie proste wszędzie.

 

To tyle moich wrażen, jak już pisałem w innym topiku, monitor w seriwsie. Czekam na odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja dorzucę swoje 3 grosze... A więc tak, polecam Nec FE 770, monitor ten ma naprawdę piękne kolory, ciepłe barwy, 0 przekłamań w kolorach po rogach. Ten monitor ma małą częstotl. odświeżania przy max rozdzielczośći 60 Hz przy 1280/1024, przy 1024/768... Ale nasuwa mi się jedna myśl... Po co ci 17, ktora wyswietla 1600/1200 z np. 60 Hz skoro 17 pracuja najlepiej w charakterystycznej dla nich 1024/768... A watpie, ze bedziesz grac w gry w rozdziałce poyżej 1024/768, poniewaz wiekszosc kart graficznych starszej gen. (fx 5700 i niżęj) we wiekszosci gier nie daje rady... Chyba, ze posiadasz jakas wypasna grafe, ale jak posiadasz demona wydajnosci to polecam 19 z NEC/MITSUBISHI... Nec Fe 770 kosztuje ok 500 zł, co prawda nie ma płaskiego kineskopu, tylko płaską 1 szybkę, ale naprawdę możesz mi wierzyć, że jakość obrazu wyświetlanego na niej jest wprost cudowna... Może się narażę użytkownikom LG 700 P , ale co mi tam... Gdy kumpel przyszedł do mnie nie mógł się nadziwić, że tak soczysty obraz mam, przyznał mi, że jego 700 P się kryje pod tym względem, do dziś mu zazdrości tego mona, ponieważ jego LG piszczy niemiłosiernie jak jest w stanie czuwania i LG 700 P ma słabą geometrię, którą ciężko ustawić, Nec Fe 770 ma dołączony NAvi Set, program, którym reguluje się obraz z poziomu klawiatury, naprawdę fajna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam podobny problem, jak założyciel tego tematu. Na dniach planuje kupno '17. Jednak moją uwagę przyciągnęły tańsze, używane monitory, jedna z ofert to:

 

Belinea '17 103055 (flat)

 

odświeżanie:

 

1920 dots × 1080 lines @ 75 Hz...,

1600 dots × 1024 lines @ 85 Hz...,

1600 dots × 1200 lines @ 70 Hz...,

1280 dots × 1024 lines @ 85Hz...,

1152 dots × 864 lines @ 95 Hz...,

1024 dots × 768 lines @ 115 Hz...,

800 dots × 600 lines @ 144 Hz...,

640 dots × 480 lines @ 150 Hz...,

 

Pasmo przenoszenia 170 MHz

 

rok gwarancji dają na niego, jest to "leżak" magazynowy (nieużywany), rok produkcji jakoś 2001, mogę mieć taki monitor za jakieś 250 zł

 

co myślicie, czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to prawda że monitory LCD wypalają się po 3 latach i nadają się później na śmieci ??

1419979[/snapback]

Zbyt ogolne pojecie. Lepiej sie dowiedz wiecej o LCD.

 

A zobaczcie tutaj. Coś podejrzana cena tego philipsa.

 

1420277[/snapback]

Cena podejzana. teraz to on kosztuje cos w granicach 550-600 chyba. Sam za neigo kiedys placilem 880 :angry:

 

Nie pisz dwoch postow pod soba, tylko edytuj!

I nie wystarczy Ci ze zalozyles swoj topic jaki monitor kupic? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez niedawno kupilem sobie philipsa 107p i mam ten sam problem przy 100hz i 90... czy to jest powod aby go oddać do serwisu? w sumie to przy każdej rozdziałce przy 100 hz trzeba odpoczątku sustawiac geometrię...

 

 

 

EDIT

Ustawiacze geometrii łączcie się!!! :-P mała proźba do użytkowników monitora philips 107p jakie macie wartości w geometrii w osd na tym monitorze? moje to(od góry):

55 -Pincushion

38 -Balanced

45 -Trapezoid

66 -Paralleogram

57 -Rotate

 

Sory jeśli zrobiłem jakiś błąd niech ktoś mnie poprawi. Wartości które podałem są znośne ustawiałem je godzine (w ogóle nie umiem tego robić w mojej starej nokii nigdy nie miałem takich problemów :? )

 

A tak w ogóle to każdy monitor ma inne wartości czy te wartości będą pasowały do każdego modelu z tej serii?

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Raczej nie. Przy każdej nowej rozdziałce trzeba ustawić jesli wcześniej nie była ustawiona.

Przynajmniej tak miałem na starym Hivision.

A tego Philipsa 107 P50 sam chce kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiacze geometrii łączcie się!!!  :-P  mała proźba do użytkowników monitora philips 107p jakie macie wartości w geometrii w osd na tym monitorze? moje to(od góry):

55 -Pincushion

38 -Balanced

45 -Trapezoid

66 -Paralleogram

57 -Rotate

 

 

1433984[/snapback]

Wedlug kolejnosci Twojej mam 43, 50, 50, 58, 67.

Ale wydaje mi sie, ze kazdy monitor ceciach!e sie swoja geometria. Chociaz pewnosci nie mam.

Geometria ta moglaby nie zadowalac w normalnej pozycji, ale ja lubie siedziec na dosc wysokim krzesle i monitor mam pod skosem. Wiec ustawielm tak, ze mi pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narcyz dzięki za odpowiedź. Faktycznie twoje ustawienia dziwnie wyglądają na moim monitorze… Już chyba zostanie tak jak jest… Nie mam już siły i czasu na ustawianie tej geometrii, a od tych kratek w nokia test bola mnie już oczy… No chyba, że wy macie inne metody ustawiania geometrii to chętnie wysłucham.

 

EDIT

 

Geometria ta moglaby nie zadowalac w normalnej pozycji, ale ja lubie siedziec na dosc wysokim krzesle i monitor mam pod skosem. Wiec ustawielm tak, ze mi pasuje idealnie.

No to fajnie bo ja akurat siedzę na w miarę niskim krześle (w sumie to fotel bo finka:-P ) na wprost monitora… :)

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu

czy ten philips 107 p50brill, taki słaby a samsung 757 mb jest od niego lepszy?

nie wiem na co sie zdecydować poprzednio wybierałem miedzy

philpsem 107 s61 a samsungiem 793 df ale chce coś trochę lepszego. ale po tych wypowiedziach całkiem zgłupiałem ; brillance miał takie dobre komentarze w sklepach

a może 17" Belinea 103052 tylko że nie płaski ; dużych wymagań nie mam 100hz przy 1024na 768 w miare płaski i stabilny dla oczu i nie do zajechania jak stary philips 105s

coś możecie doradzić co brać a czego unikać???!!! :unsure: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołanczam do pytania Macina.

Czy "17'' płaski Sony FD Trinitron - IBM, gwar 12 m-cy" za 239 zł ( lub inna aukcja tego uzytkownika za 259zł ) jest aby na pewno bezpieczna :>

Albo bym kupił "SUPEER 1600x1200x BELINEA FLAT NÓWKI,FV,GWA 12 M "

Niby jak 12 msc gwarancji to można się nie obawiać :)

 

Jeszcze jeden gość z aukcji piszę taką ciekawostke:

Kilka słów o monitorach z allegro…

 

Na aukcjach allegro mamy ogromny wybór monitorów. Jest sporo firm, które sprzedają monitory poprzez aukcje. Według sprzedających, wszystkie te monitory są pierwszej klasy, prawie nieużywane, najlepsze. Tak, a świstak siedzi i zawija w sreberka. Prawda jest taka, iż większa część tych monitorów sprowadzona jest z niemieckich firm zajmujących się utylizacją odpadów elektronicznych. Jak to działa: niemiecka firma ( bank, firma komputerowa) oddaje swoje stare, często uszkodzone monitory do utylizacji za to dostaje zwrot podatku lub upust na zakup nowego sprzętu. Taki złom jest kupowany hurtowo w centrum utylizacji przez polskie firmy za „grosze”. Następnie serwisanci i elektronicy doprowadzają monitory do stanu użyteczności. Złożenie z trzech uszkodzonych monitorów jednego sprawnego, mycie obudów, usuwanie porysowanej powłoki ekranu środkami chemicznymi to standardowe zabiegi. Następnie towar jest testowany, pakowany i sprzedawany jako „prawie nieużywany”. Wiem co pisze, bowiem przez 2 lata pracowałem w firmie sprzedającej używany sprzęt komputerowy. Na takie monitory firma daje miesiąc lub kilka m-cy gwarancji. W praktyce bardzo prawdopodobne jest, że awaria nastąpi po pół roku użytkowania lub więcej, więc firma prawie nie ryzykuje. Drogi kupujący zwróć uwagę na długość gwarancji, jakiej udziela sprzedawca. Z doświadczenia wiem, że na dobrej jakości używany sprzęt komputerowy, zachodnie firmy bez problemu dają rok gwarancji. Takim okresem gwarancyjnym objęte są wszystkie moje monitory.

 

CO WY NA TO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu

czy ten philips 107 p50brill, taki słaby a samsung 757 mb jest od niego lepszy?

nie wiem na co sie zdecydować  poprzednio wybierałem  miedzy 

  philpsem 107 s61 a samsungiem 793 df ale chce coś trochę lepszego. ale po tych wypowiedziach całkiem zgłupiałem ; brillance  miał takie dobre komentarze w sklepach

a może 17" Belinea 103052 tylko że nie płaski ; dużych wymagań nie mam 100hz przy 1024na 768 w miare płaski i stabilny dla oczu i nie do zajechania jak stary philips 105s

coś możecie doradzić co brać a czego unikać???!!! :unsure:  :oops:

1495042[/snapback]

samsung 757 jest bardzo dobrym monitorem nie będe ci pisał jakie ma parametry bo to możesz wyczytać w dowolnym sklepie, wiem tylko tyle że porównując go do innych monitorów na jakich pracuje ten zapewnia najlepsze parametry, najlepszy obraz i świetną geometrię, moge go tylko polecic bo w przedziale 500-600 zł nic lepszego nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamówiłem samsunga 757 mb chociaż u nas zaj.... ście drogo chciałem tak jak zawsze philisa ale sie wystraszyłem komentarzy na forum

może w czwartek bede miał 757 to powiem jaki jest ten model w moim przypadku :!: java script:add_smilie(":!:")

icon_exclaim.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 757 jest bardzo dobrym monitorem nie będe ci pisał jakie ma parametry bo to możesz wyczytać w dowolnym sklepie, wiem tylko tyle że porównując go do innych monitorów na jakich pracuje ten zapewnia najlepsze parametry, najlepszy obraz i świetną geometrię, moge go tylko polecic bo w przedziale 500-600 zł nic lepszego nie znajdziesz

1495669[/snapback]

znajdziesz ;)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_10368.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym forum sporo osób narzekało na wadliwe philipsy brilance , trudno może samsung nie bedzie zły!?

niestety brak na składzie samsungów (może będą mieli za 2,3 ,4 tygodnie ,za długo :mur: ) , co mi tam nie ma dobrego to wezme zły sklep szuka philipsa 107 p50 może nie będe żałował?!!!! :unsure: :oops:

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojego 107P50 jestem zadowolony!

w końcu mnie oczy nie bolą.

geometria idealna. żadnych wad!!!!!!

Super monitorek!!!!!

Radze szybko kuować bo Philips już go nie ma w ofercie na terenie Polski. TEraz w sklepach mają już tylko końcówki tego monitora. Radze sie pospieszyć. WARTO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilne ; witam mam problemik co wybiorę monitor to go niema dostepnego , czyli

philips brilance :

samsung 757 mb

teraz zgłupiałem co wybrać zostało do wyboru

belinea 103052 lub

lg flatron f720P a może coś innego w tych samych granicach cenowych do 600zł a nawet mniej tyle żeby miał 100hz na 1024x768 dzięki za podpowiedzi :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem monitor w lutym tego roku. Wybrałem chyba najdroższego z siedemnasto-calowych Samsungów - 797DF, kosztował mnie wtedy 570 zł. BTW sprzedawca chciał mi wcisnąć LCD za 800 zł :) Monitorek niezły, szczególnie po przejściu z Gold Stara 14', 1024x768@60Hz. Teraz mam 1280x960@85Hz. Grafika w grach wygląda znacznie lepiej niż przedtem, przy tych samych ustawieniach. Naprawdę polecam ten monitor!

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...