Skocz do zawartości
jkp

Karta Grafiki Intela - Pomocy ! Co To Za Syf?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupilem komputer, to znaczy nie bylem obecny przy wybieraniu podzespolow do niego i zastalem juz gotowy zestaw w domu.

Komputer to rakieta z wyjątkiem jednej rzeczy, moze najpierw parametry techniczne:

procesor Pentium 4 3000 Ghz

516 MB RAMU

120 GB na dysku

no i karta grafiki........

Intel Graphics Media Accelerator 900 a dokladny model to : 82915G/GV/910GL PCI-Express X 16

 

zdziwilem sie jak zobaczylem nazwe tej karty grafiki bo wczesniej nie slyszalem o kartach Intela.

Szukalem o niej w necie lecz niewiele mozna znalezc, jedynie na oficjalnej stronie Intela coś jest ale niewiele.

W ofercie sklepów NIGDZIE nie ma tej karty wiec nawet nie znam jej wartości, nie wiem ile ona kosztuje itp.

Problem jest taki że ta karta jest po prostu kiepska, mam bardzo dobry komputer a gry chodzą mi tak wolno jakbym mial co najmniej dwa razy wolniejszy. NFS Underground 2 chodzi dobrze tylko na najnizszych mozliwych detalach, Half-life 2 tnie sie strasznie, a Doom3 to juz nawet nie mowie, na najnizeszej rozdzielcznosci sie nie da grac

 

ODPOWIEDZCIE PROSZĘ - CO TO W OGOLE JEST ZA KARTA ???

CZEMU GRY DZIAŁAJĄ TAK WOLNO SKORO ONA MA 128 mb RAMU ???

MAM NAJNOWSZE STEROWNIKI Z OFICJALNEJ STRONY INTELA ALE TO NIC NIE POMAGA,

ILE ONA JEST WARTA ??? CO MI RADZICIE - ZMIENIĆ KARTE ??? JAK TAK TO NA JAKĄ ???

Z GÓRY DZIEKI ZA WSZELKĄ POMOC !!!

POZDRAWIAM,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdepnales z ta mobo (plyta glowna)

to jest zintegrowana grafika wiec nie dziw sie ze tak wolno wszystko chodzi. nie bardzo kojaze jak chodza normalne karty graficzne przy zintegrowanych

btw nie wysililes sie bo na google znalezienie info zajelo mi minutke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ze jest zintegrowana ??? to znaczy ze jest "wbudowana w płyte główną" ?

i żeby ją wymienic musze zmienić calą plyte glowną ?

a moze da sie normalnie dokupić inną karte?

kurde, poradzcie mi coś bo komputer kosztowal ponad 3000 PLN a ta karta to jakies nieporozumienie.

i moze ktoś zna dokladną wartość tej karty?

Komputer kupilem w sklepie VOBIS - zestaw VOBIS DIGITAL VD 3015G POWER V.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy ze jest zintegrowana ??? to znaczy ze jest "wbudowana w płyte główną" ?

i żeby ją wymienic musze zmienić calą plyte glowną ?

a moze da sie normalnie dokupić inną karte?

kurde, poradzcie mi coś bo komputer kosztowal ponad 3000 PLN a ta karta to jakies nieporozumienie.

i moze ktoś zna dokladną wartość tej karty?

Komputer kupilem w sklepie VOBIS - zestaw VOBIS DIGITAL VD 3015G POWER V.2

1289179[/snapback]

sprawdz czy plyta ma oprocz tego cuda zlacze.. powinno miec wolne pci-e 16x wiec kupujesz graf na PCI-e ta wylanczasz w biosie i po sprawie :) btw. VOBIS znany jest z tego ze wali klientow w rogi ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem czy ma zlacze, bo nie znam az tak dobrze na tym.

model plyty to Gigabyte GA-8I915G-MF i915G LGA775 uATX

 

przegladalem teraz spis podzespolow na stronie Intela do tego zestawi i tam jest cos takiego jak:

Czytnik kart pamięci (3,5" - ICSI IC1210) black

 

czyli co mam zrobic ?

nigdy wiecej nic nie kupie w tym Vobisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi. zeby miec pewnosc potrzebuje wiedziec jeszcze jedna rzecz.

ta plyta ktora mam jest dokladnie opisana na stronie http://www.gigabyte.pl/MotherBoard/Product...A-8I915G-MF.htm

jest tam zintegrowana karta graficzna Intela itp. skoro podobno (bo ja sie nie znam) jest tam jedno wolno zlączle, tzn. ze moge dokupic karte grafiki jaka mi pasuje? czy moze sa jakies ograniczenia. czy jak kupie np. kazdego GeForca to bedzie dzialac ???

jakie karty grafiki byscie polecali do mojego komputera (przypominam pentium 4 3000 GHz, 516 MB ramu i 128 MB na dysku).

z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi. zeby miec pewnosc potrzebuje wiedziec jeszcze jedna rzecz.

ta plyta ktora mam jest dokladnie opisana na stronie 1289254[/snapback]

 

Kup sobie kartę graficzną taką jaką chcesz - pod warunkiem, że na PCI-EX

 

ja polecam ci GF 6600 PCI-EX lub GF 6600GT PCI-E lub GF 6800/6800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę. Komp kupowany był w Vobisie lub innych pseudo-sklepach komputerowych???

1289342[/snapback]

Tak w Vobisie - czyli najdogodniejszy sposób na powstawanie wątków w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno w vobisie jest podobne do kupowania samochodu w niektorych salonach tzn : placisz w kasie za auto , wychodzisz daja ci kluczyki, zycza szerokiej drodze, a przy brance od parkingu stoi koles ktory pobiera oplate za dywaniki :D ach ta polska :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sprawdzilem wszystkie podzespoly i nie ma na spisie karty graficznej.

ciekawe czy wszystkie te zintegrowane karty grafiki są takie kiepskie jak moja.

musze teraz wydac dodatkowy hajs zeby osobno dokupic normalną karte grafiki, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo lepiej 6600gt + troche wiecej ramu bo 512 moze troche przycinac przy ladowaniu :?

1289320[/snapback]

Tak czy siak daleki bym był od tego by nazywać Vobis skurczybykami, którzy oszukują klientów. Smutna prawda jest taka, że trzeba wiedzieć co się kupuje (nie ma co dziwić się Vobisowi - przychodzi klient i mówi: panie mam 3000 zł i chcę komputer).

 

W tej chwili gostek musi dołożyć przynajmniej 1000 zł aby komputer w 3D mu ładnie działał

 

Generalnie za 3000 zł można było złożyć o wiele lepszy sprzęt na AMD.

 

Płyta gł.:

Gigabyte GA-K8NS-939 NForce3 SATA Raid 285 zł

RAM - 2x512 MB TwinMOS DDR 400 530 zł

Procesor - A64 3000+ BOX 600 zł

dysk: WD 250 GB ATA 525 zł

Obudowa 80 zł

Zasilacz NeoTec 380W 200 zł

Karta Grafiki Sapphire x700pro 700 zł

Nagrywarka DVD 260 zł

-------------------------------------------------------------

3180 zł

 

w podobnej cenie chłopak miałby komputer z 1 GB ramu, 2 razy większym dyskiem i naprawdę całkiem fajną kartą graficzną.

.... miałby

 

 

Naprawdę wg mnie nie ma co mieć żalu do Vobisu - sprzedali zestaw, który wg ich cennika kosztował 3000 zł i tyle - wymaganie klienta było: komputer za 3000zł to dostał właśnie taki. Pretensje można mieć do tych, którzy poszli do vobisu i wydali tam kasę.

 

Na pocieszenie do tego zestawu dodali czytnik kart 9in1 (wiadomo - taki czytnik super sprawdza się w najnowszych grach) oraz w super nazwę z wyrazem "Power" (jak sama nazwa wskazuje ten dodatkowy napis daje dodatkową wydajność 1 GHz podobnie jak napis Turbo na maluchu daje dodatkowe 25 KM)

 

Next time poradź się najpierw tutaj.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.

masz 100% racji

tylko mnie nie bylo przy kupowaniu tego komputera, bo gdybym byl to zwrocilbym uwage na pewno na karte graficzną

a teraz musze kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wg mnie nie ma co mieć żalu do Vobisu - sprzedali zestaw, który wg ich cennika kosztował 3000 zł i tyle - wymaganie klienta było: komputer za 3000zł to dostał właśnie taki. Pretensje można mieć do tych, którzy poszli do vobisu i wydali tam kasę.

ostanio jak bylem w mediamarkt koles obok mnie podchodzi do "specjalisty" z dzialu i mowi : panie potrzebuje koputer za 5 tysiaków: i kupil z ..CDromem , nagrywarka i DVD .. ale wszystko oddzielnie nie tam zaden combo ...... a sprzet musze powiedziec ze nie za taka kwote bym go kupil :/ ale takie zycie

 

nie no dziwic sie nie ma co

ale zawsze mnie wnerwialo ile sklepy chca z nas wyciagnac, moze dlatego kupuje sprzet u znajomych ktorzy tyle ze m,nie nie zdzieraja , albo staram sie kupowac bezposrednio od hurtowni, ... kupuje taniej ale i tak mam swiadomosc ze i tak na mnie zarabiaja... np w grudniu kupilem radka 9800Pro od szafirka ( atlantis fullbox czy jakos tak to sie nazywa ) nowka sztuka, nie uzywana za 440zlociszy :D mysle teraz nad jej sprzedaniem ... bo teraz jeszcze moge na niej zarobic B)

 

a co do grafy kolegi to radze FX 6600gt na PCIespresa, w testach wychodzi calkiem calkiem a jeszcze ma spory potencjal do OC, ale jezeli nie chcesz podkrecac i nie stresowac sie ze niektore gry ci sie przycinaja i masz jeszcze troche kasy to mozesz sie zainteresowac radkiem x800XL albo Fxem 6800 ( gt albo ultra nie pamietam ktorym dokladnie )

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak daleki bym był od tego by nazywać Vobis skurczybykami, którzy oszukują klientów. Smutna prawda jest taka, że trzeba wiedzieć co się kupuje (nie ma co dziwić się Vobisowi - przychodzi klient i mówi: panie mam 3000 zł i chcę komputer).

 

W tej chwili gostek musi dołożyć przynajmniej 1000 zł aby komputer w 3D mu ładnie działał

 

Generalnie za 3000 zł można było złożyć o wiele lepszy sprzęt na AMD.

 

Płyta gł.: 

Gigabyte GA-K8NS-939 NForce3 SATA Raid    285 zł

RAM - 2x512 MB TwinMOS DDR 400              530 zł

Procesor - A64 3000+ BOX                          600 zł

dysk: WD 250 GB ATA                                  525 zł

Obudowa                                                    80 zł

Zasilacz NeoTec 380W                                  200 zł

Karta Grafiki  Sapphire x700pro                  700 zł                                           

Nagrywarka DVD                                        260 zł

-------------------------------------------------------------

                                                              3180 zł

 

1289372[/snapback]

Zamienił stryjek siekierkę na kijek (intela na amd). Owszem karta graficzna Intela nie jest najwydajniejsza w porównaniu do 128 bitowych kart normalnych. Ale jest to i tak najwydajeniejsze rozwiązanie zintegrowane jakie możemy obecnie kupić. A to, że klient nie potrafi rozróżnić karty GF od Radeona oraz od Intela to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do grafy kolegi to radze FX 6600gt na PCIespresa, w testach wychodzi calkiem calkiem a jeszcze ma spory potencjal do OC, ale jezeli nie chcesz podkrecac i nie stresowac sie ze niektore gry ci sie przycinaja i masz jeszcze troche kasy to mozesz sie zainteresowac radkiem x800XL albo Fxem 6800 ( gt albo ultra nie pamietam ktorym dokladnie )

1289390[/snapback]

FX 6600 GT :blink:

FX 6800

 

Wow jakieś nowe karty wyszły ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym raczej teraz zainteresował się zasilaczem w tym kompie kupi karte graficzną nową albo mu się komp będzie wieszał lub coś pociągnie za sobą .... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym raczej teraz zainteresował się zasilaczem w tym kompie kupi karte graficzną nową albo mu się komp będzie wieszał lub coś pociągnie za sobą .... :/

1289419[/snapback]

Tak tyle, że on ma na kompie plomby na dwa lata, a jakby coś chciał wymienić to za samo przekręcenie z tego co wiem jakieś 100 złotych + koszt części :lol: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienił stryjek siekierkę na kijek (intela na amd).

no chyba nie powiesz, że w tej chwili AMD 64 bit, winchester 3000+ jest gorszym rozwiązaniem niż Intel P4 3000 ?

 

Są na bank porównywalne, a i 64 bity dadzą kopa w ciągu może 0,5 roku (nadalej roku)

 

Owszem karta graficzna Intela nie jest najwydajniejsza w porównaniu do 128 bitowych kart normalnych.

śmiem twierdzić, że jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych do gier (a właśnie kolega zgłosił problem w GRACH), do biura zintegrowana się nadaje wyśmienicie ... ale do domu ? :?

 

 

Ale jest to i tak najwydajeniejsze rozwiązanie zintegrowane jakie możemy obecnie kupić.

zapomniałeś o rozwiązaniach ATI 9100 IGP - które są wydajniejsze od Intelowskich

 

A to, że klient nie potrafi rozróżnić karty GF od Radeona oraz od Intela to już inna sprawa.

1289404[/snapback]

tu się zgodzę - problemem było to, że klient wogóle nie wiedział z czego komputer się składa i w tym rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie karty grafiki byscie polecali do mojego komputera (przypominam pentium 4 3000 GHz, 516 MB ramu i 128 MB na dysku).

z gory dzieki.

1289254[/snapback]

 

Tylko abys na AGP nie qpil, a tak to polecam jak koledzy, 6600gt lub 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko abys na AGP nie qpil, a tak to polecam jak koledzy, 6600gt lub 6800

1289431[/snapback]

lub x700pro

 

z tego co widzę komputerek ma budę chiefteca - tylko pytanie jaki zasilacz tam siedzi

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie powiesz, że w tej chwili AMD 64 bit, winchester 3000+ jest gorszym rozwiązaniem niż Intel P4 3000 ?

 

Są na bank porównywalne, a i 64 bity dadzą kopa w ciągu może 0,5 roku (nadalej roku)

64-bity jak będą miały sens (prawdziwy sens) nie wcześniej jak za rok czasu. Wtedy będzie na tyle sensowna ilość aplikacji pod to pisana. Wcześniej to będą wymyślane testy tylko.

 

zapomniałeś o rozwiązaniach ATI 9100 IGP - które są wydajniejsze od Intelowskich

Taaaaaa -

9100 - 2x2 i do tego dx8

intel - 4x1 (choć programowe vertexy) i dx9.

Rozumiem, że miałeś obydwie i sprawdzałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle, że on ma na kompie plomby na dwa lata, a jakby coś chciał wymienić to za samo przekręcenie z tego co wiem jakieś 100 złotych + koszt części  :lol:  :blink:

1289421[/snapback]

To powiedz mi jak on ma zainstalować kartę na agp :>?? chyba że ... w Vobisie mu instalną a w takim razie ...... ale mimo to mam mieszane uczucia co do tego zasilacza który mu zamontowali ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi jak on ma zainstalować kartę na agp :>?? chyba że ... w Vobisie mu instalną a w takim razie ...... ale mimo to mam mieszane uczucia co do tego zasilacza który mu zamontowali ....

1289441[/snapback]

A czy ja gdzieś napisałem w kwestii AGP ? - nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...