Skocz do zawartości
jkp

Karta Grafiki Intela - Pomocy ! Co To Za Syf?

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra jkp ale na czym stanelo? Ile kasy mozesz wydac na dokupienie karty graficznej? Bo przeciez komputer sie tylko marnuje bez dobrej grafy i z czasem tylko traci na wartosci. I jak juz kupisz grafe to nastepna rzecz to dodatkowy ram bo 512 to juz troche malo jakby

myślę, że maxymalnie 400-500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz komputer z grafika za 400zl bedzie sie marnowal. A za niewiele ponad 500zl masz rewelacyjna 6600 lub troche taniej mozesz probowac 6200 modowac na 6600 chociaz ja osobiscie wolalbym doplacic te pare zlotych i miec spokoj i pewnosc co do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że maxymalnie 400-500 zł

1290962[/snapback]

No rewelacji za to nie kupisz :(

 

jednak spokojnie możesz załapać się na 6600 PCI-Exp

485 zł tutaj:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...140&search=6600

 

Po podkręceniu możesz wyciągnąć z niej około 6000-7000 pkt w 3Dmarku03

 

za 485 zł dostaniesz też Gigabyte 6600 PCI-EX

ja chyba wziąłbym tego zamiast Winfasta ... choć obie dobre

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14647

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę. Komp kupowany był w Vobisie lub innych pseudo-sklepach komputerowych???

1289342[/snapback]

a z czym tym sie mozesz lub nie godzic ?

w pseudosklepie jak ty to nazwales mozna

kupic duz ladnieszy sprzet niz w twoim vobisie.

Nie wiem co ma nazwa sklepu to czesci w kompie.

Asus, abit czy dfi wlozone w pcimiu dolnym

jest tym samym asusem, abitem i dfi a jakis szajsowaty

model plyty robiony z mysla o supermarkietowych

zestawach jak ten wyzej kolegi wlozony w firmie

vobis czy jakiejs innej bedzie takim samym shitem

jakim jest.

wbudowana karta grafiki w plyte nie da ci wiekszej

wydajnosci tylko dlatego ze jest nazwana

na pieknie wydanym folderze reklamowym

super hiper no chyba ze kots jest fetyszysta

i bardziej od rzeczywistosci ceni ulude tworzona

przez marketing firmy.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pseudosklepie jak ty to nazwales mozna

kupic duz ladnieszy sprzet niz w twoim vobisie.

Nie wiem co ma nazwa sklepu to czesci w kompie.

seraf chyba mało uwarznie przeczytałeś ten post, który komentujesz.

Przecież autorowi chodziiło dokładnie o to że Vobis to jest porażka i ja o tym sie właśnie przekonałem.

Poczytaj uważnie zanim skomentujesz, bo już kilka osób napisało, że Vobis jest kiepski, a ty odczytaleś to w odwrotny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

vobis to patalachy tam wszystko jest 2x drozej a kompy skladaja tak zeby ladnie na papieze wygladaly / proc 70% wartosci zestawu i reszte wpieprzaja byle co / i chapaja na tym mase kasy

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie troche juz odbiegając od tematu:

czy naprawdę układ zintegrowany jest aż taki wolny ??? czemu tak się dzieje? moze mi ktos wytlumaczyc.

Przeciez Pentium 4 3000 Ghz, 516 MB ramu i duzy dysk (120GB) powinno robić swoje, obecnie mało chyba kto ma w domu lepszy sprzęt.

 

1290459[/snapback]

 

Ja mam taka zasade, ze wszystko co zintegorowane nadaje sie do ... Oczywiscie przy zastosowaniach biurowych typu Word, Excel i jakies programiki to spelnia to swoja role rewelacyjnie. Co do domowego zastosowania to omijam szerokim lukiem wszystko co zintegrowane a jak juz jest to od razu w biosie defaultowo wlaczam "OFF" na muzyce i niedaj boze grafice.

 

Co do Twojego kompa to przesadziles z tym "malo kto ma lepszy sprzet", bo obecnie z Twoja karta graficzna to chyba Ty masz jeden z najgorszych. Sprzet bym powiedzial jest w klasie sredniej. Nie ma za bardzo co sie ekstytowac w szczegolnosci tym, ze przeplaciles za niego pewnie sporo kupujac w Vobisie, co do ktorego, mam takie samo zdanie jak wiekszosc uzytkownikow tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rzeczy zintegrowanych - ja na swojej plycie mam karte sieciowa 100mbit i dzwiek 7-kanalowy. Wlozylem kiedys soundblastera 128 ale wyjelem bo gorszy. Karta sieciowa dziala bez zarzutu wiec chyba nie wszystko co zintegrowane to lipa. Nie przecze ze zintegrowane karty graficzne intelowskie to lipa i nadaja sie tylko do grania w doom .... 2

Ale z drugiej strony grafiki zintegrowane ktore sie stosuje w notebookach sa prawie tak dobre jak ich niezintegrowane odpowiedniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mało kto ma lepszy sprzęt" buuahahahahaahahahaha człowieku jak byś miał p4 3,8ghz 1,5gb ram i 6800gt to wtedy mało kto ma taki sprzęt(wiem że sie śmieje ze sprzętu lepszego od mojego ale magiczne słowo KASA ,nigdy bym nie dał 3000zł za taki komp za 3000zł możesz mieć athlona 64 1gb ram i np 6600gt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupic komp w "Vobisie" i "HiperMarkecie" a po kupnie zgrywac kozaka typu: co za debile... czemu mi wcisneli taki szajs ?"

masz to co sobie kupiles.. nagle w 2dni wiesz wszystko o kompach i wiesz ze kupiles szajs ...

 

i tak nie trafiles najgorzej...

firma "SuperComputer" pisze na ulotkach:

 

plaski monitor: na obrazku LCD w rzeczywistosci CRT 17 Plaski

system operacyjny: na obrazku WindowsXP w rzeczywistosci Linux AuroX

Athlon 3200+XP w rzeczywistosci Sempron 2200+xp z tym ze Athlon3200 jest napisane a takowy wchodzi w plyte :)

oczywiscie 512DDR400 NONAME

 

oczywiscie serwis u klienta a w rzeczywistosci przyjezdza kurier zabiera kompa wysyla do centrali i czeka sie 3 tygodnie ;)

i tak komp + raty kosztuje 2999-3999 zl :o

oczywiscie raty na ulotce 80 zl (netto offkorz)

 

Nie ma sie do czego doczepic i nie mozna ich pozwac bo wszystko jest ladnie opisane :) a to ze ludzie tacy jak autor tego postu sa "poczatkujacymi" w tej dziedzinie daja sie nabrac...

 

ehhhhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupilem komputer, to znaczy nie bylem obecny przy wybieraniu podzespolow do niego i zastalem juz gotowy zestaw w domu.

Komputer to rakieta z wyjątkiem jednej rzeczy, moze najpierw parametry techniczne:

procesor Pentium 4 3000 Ghz

516 MB RAMU

120 GB na dysku

no i karta grafiki........

Intel Graphics Media Accelerator 900 a dokladny model to : 82915G/GV/910GL  PCI-Express X 16

 

zdziwilem sie jak zobaczylem nazwe tej karty grafiki bo wczesniej nie slyszalem o kartach Intela.

Szukalem o niej w necie lecz niewiele mozna znalezc, jedynie na oficjalnej stronie Intela coś jest ale niewiele.

W ofercie sklepów NIGDZIE nie ma tej karty wiec nawet nie znam jej wartości, nie wiem ile ona kosztuje itp.

Problem jest taki że ta karta jest po prostu kiepska, mam bardzo dobry komputer a gry chodzą mi tak wolno jakbym mial co najmniej dwa razy wolniejszy. NFS Underground 2 chodzi dobrze tylko na najnizszych mozliwych detalach, Half-life 2 tnie sie strasznie, a Doom3 to juz nawet nie mowie, na najnizeszej rozdzielcznosci sie nie da grac

 

ODPOWIEDZCIE PROSZĘ - CO TO W OGOLE JEST ZA KARTA ???

CZEMU GRY DZIAŁAJĄ TAK WOLNO SKORO ONA MA 128 mb RAMU ???

MAM NAJNOWSZE STEROWNIKI Z OFICJALNEJ STRONY INTELA ALE TO NIC NIE POMAGA,

ILE ONA JEST WARTA ??? CO MI RADZICIE - ZMIENIĆ KARTE ??? JAK TAK TO NA JAKĄ ???

Z GÓRY DZIEKI ZA WSZELKĄ POMOC !!!

POZDRAWIAM,

1289159[/snapback]

No nie to masz fajny procesor. 3000 GHz (słownie trzy tysiące gigaherców) to super, ile cię kosztował? Wiem, ja mam zintegrowaną kartę Intel 82915G/GV/910GL Express Chipset Family. Większego syfa nie miałem, już nVidia Riva jest lepsza, którą mam na drugim kompie. Intel powinien się schować z tymi kartami przed ATI i nVidią. Jak nic Twoja karta nie ma akceleratora 3D.

Edytowane przez munio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czym tym sie mozesz lub nie godzic ?

w pseudosklepie jak ty to nazwales mozna

kupic duz ladnieszy sprzet niz w twoim vobisie.

Nie wiem co ma nazwa sklepu to czesci w kompie.

Asus, abit czy dfi wlozone w pcimiu dolnym

jest tym samym asusem, abitem i dfi a jakis szajsowaty

model plyty robiony z mysla o supermarkietowych

zestawach jak ten wyzej kolegi wlozony w firmie

vobis czy jakiejs innej bedzie takim samym shitem

jakim jest.

wbudowana karta grafiki w plyte nie da ci wiekszej

wydajnosci tylko dlatego ze jest nazwana

na pieknie wydanym folderze reklamowym

super hiper no chyba ze kots jest fetyszysta

i bardziej od rzeczywistosci ceni ulude tworzona

przez marketing firmy.

Pzdr

1292884[/snapback]

Witam

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...