Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

wiatam świetny temat. mam do was pytanie. Według was jaka jest najlepsza płyta do podkręcania celeronów D. Ja myślałem o Asus P4P800 se lub GIGABYTE GA-8I875. Według was która jest najlepsza lub podajcie własne propozycje. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do @kabel_kablowski - zdecydowanie polecam wymianę na AC Freezera 4, temp ci napewno spadnie. MI też Pentagram nie wyrabiał więc go zmieniłem :wink:

Do @kkmajewski - moim zdaniem najlepszy wybór to wersja pierwsza czyli ASUS P4P800 SE, sam takową posiadam i jest spoko. Ale wybór nalezy do ciebie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na caleronieD 2,93GHz i pł głownej GIGABYTE 8IP775G i podkerciłem go do troche ponad 3,5Ghz fakt ze giercach temp wzrosła do 60st w stresie ale jak normalnie chodził to nie przekraczała 45st przy okazji sprawdziłem jak działaja moje duale Twinmosy 512 na 400MHz bo niestety plytka jest bardzie jrobione pod P4 niz calerona i ramy chodza na 333mhz ale jest spoko luzik :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam problem. Mój sprzęt jak w opisie. Proc gania max do 3.6ghz na 1.45V. wyżej ani rusz! niezależnie ile mu dam napięcia. Czy to wina mojej płyty głównej czy poprostu to jest jakaś granica techniczna dla mojego proca? mam steping D0.pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy sprawdzałem na asynchro na niższym taktowaniu i to samo :(. na pentiumie 4 mobilu miałem podobny problem. na standardowym napięciu dochodził do 2.6ghz a potem niezależnie od zwiększenia napięcia nie chciał iść wyżej... dziwne do taki mobil jak miałem to 3ghz z palcem w D powinien robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , zastanawiam się czy to nie wina płyty głównej bo w najnowszym cpu-z pokazuje mi jakieś kosmiczne napięcie 2.8V na procu, CoreCenter nie pozwala zmieniac napęć pod windowsem.... sam niewiem, z jednej strony mam gwarancje z Aresta , ale z drugiej strony nie mogę się pozbyć płyty bo pisze prace mgr i potrzebuje kompa. Myślicie że to płyta? Bios mam najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy znajomi na AMD śmigają:-( i niemam gdzie przetestowac proca. Jak myślicie czy to że core center nie podnosi napięcia pod windowsem może byc powodem przyjęcie płyty do serwisu i zamiany na inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, kurna nigdzie niemoge znalezc. Jak podniesc Vcore an procu ?

1375163[/snapback]

Masz asrocka a na asrocku nie ma takiej opcji. Jak chcesz podnieść napięcie to wymiana na ASUS'a, ABIT'a, MSI lub Gigabyta - lub na inną firmową płytę !! Na takich "firmowych" jak twoja to napięcia niepodniesiesz !!

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 rady sprobuj dac napiecie powyzej 1.50 (np 1.5375) i 2 rada i jak wlaczasz kompa i sie nie podnosi to sporbuj go normalnie klawiszem w obudowie zersetowac (u mnie tak czasem trzeba zrobic rzadko ale trza:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Działało przez 2 minuty, po włączeniu GG - reset poprzedzony Bluescreenem. Ale ważne że poszedł tyle. A co dziwne to to jest na starym biosie v. 1006. Na najnowszym (1008) FSB 185 się nie da wyciągnąć. Te tempy na screenie są prawdziwe - AC Freezer 4 pokazuje pazurki :D

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszyscy znajomi na AMD śmigają:-( i niemam gdzie przetestowac proca. Jak myślicie czy  to że core center nie podnosi napięcia pod windowsem może byc powodem przyjęcie płyty do serwisu i zamiany na inną?

1375208[/snapback]

masz najnowszy bios jak nie to aktualizuj bo jak bys mial takie napiecie to mogl bys sobie na nim obiat gotowac a napewno nie dziłał by komp

ja bym CoreCenter nie wierzyl mi pokazuje napiecie +3.3 na 3.50 sprawdzilem miernikiem i jest OK 3.35 a co do zmiany napiecia to norma, MSI kiedys wpadł na pomysł by na prescotach zablokowac ta mozliwosc ale sie z tego ostatnio wycofał nowy, jak jestes pewien ze bios jest najnowszy to sprawdz aktualizacje samego CoreCenter

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zawadaki - Core center sprawdzałem tego z płytki instalacyjnej i najnowszego ze stronki MSi i to samo. napięcie 3.3 tez pokazuje mi jako 3.5 ale wiem że to brednia. Bios od nowości był wgrany najnowszy, bo LiveUpdate nie wykrywa nowszego na stronie.

@CaLi - Zaraz sprawdze to budzenie go na wyższym napięciu i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :mur: ! fsb 205 mhz to magiczna bariera przy której bios wstaje. przy 1.6v. Ten proc poprostu niechce chyba więcej! aha, w biosie mam dziwne wartości Vcore. jak ustawię 1.6v to tam pokazuje od 1.498-1.540!!! Jak się domyślam to chyba bzdury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem . Mam pamięci jak w opisie. Fabrycznie mają cl 2.5, w opisie do biosa mojej płyty pisze że mogę ustawiać cl: 2 2.5 i 3. Na tych pamięciach nie idzie nic innego jak 2 i 2.5. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem . Mam pamięci jak w opisie. Fabrycznie mają cl 2.5, w opisie do biosa mojej płyty pisze że mogę ustawiać cl: 2 2.5 i 3. Na tych pamięciach nie idzie nic innego jak 2 i 2.5. Czy to normalne?

1379601[/snapback]

To nie wina pamięci ale biosu płyty, MSI maja tylko mozliwosc ustwienia CL na 2 i 2.5 nie ma 3 w instrukcji pisza bzdury ot taki kawał od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do was na ile mozna krecic slabe ramy z 400Mhz ? bo teraz mam 438 ? na cl2 a na cl2.5 bedzie 547,5 :/ czyli raczej nie pojdzie albo sie spali no nie ?

a to jest raczej zagadka ja moje ramy wyszukiwalem z calej kupy :lol: i chodza jak w opisie :) , wiem ze na 500mhz nie pojda nawet na 3 8 4 4 ale po co mi to skoro te ustawienia sa chyba bardziej wydajne, bo jak na szynie 226mhz dam dzielnik 4/5 na ram to on by musial chodzic: 226*5/4=282MHz :| a takie ramy kosztuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do was na ile mozna krecic slabe ramy z 400Mhz ? bo teraz mam 438 ? na cl2 a na cl2.5 bedzie 547,5 :/ czyli raczej nie pojdzie albo sie spali no nie ?

1381045[/snapback]

 

Przeciez ustawienia Cl nie maja nic wspolnego z czestotliwoscia na jakiej chodza ramy, pomieszalo Ci sie cos z mnoznikiem, jak dasz cl 2,5 to czestotliwosc sie nie zmieni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie chciałbym was dołować panowie ale ja ze swojego celka 2.4GHz wyciągnąłem 4.0GHz bez zadnego problemu i to jeszcze nie koniec jego możliwości chodzi sobie stabilnie na 4.0GHz i jest git żadnego dodatkowego chłodzenia mu nie zakladałem żeby było smiesznie jest tylko dobra zasiłka BOXowy cooler i pasta Arcic Silver 5 ktora w moim przypadku nic nie pomogla bo nie zrzuciła wcale temperatury.Nie wiem tylko jak ustawić blokade AGP/PCI żeby te porty sie nie podkręcały na mojej płycie bo w biosie tego nie widze a wiem ze to musi być bo na tych chipsetach było cos takiego.A jak ustawiam magistrale na wyżej niz 222MHz to mi pada port AGP i padaja wszystkie PCI dlatego musze ustawić tą blokade żeby było na sztywno 66/33 wtedy będę mógł dalej katowac procka.Zaznaczam że to wszystko na standardowym coolerze BOXowym bo procek kupiłem w wersji BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie chciałbym was dołować panowie ale ja ze swojego celka 2.4GHz wyciągnąłem 4.0GHz bez zadnego problemu i to jeszcze nie koniec jego możliwości chodzi sobie stabilnie na 4.0GHz i jest git żadnego dodatkowego chłodzenia mu nie zakladałem żeby było smiesznie jest tylko dobra zasiłka BOXowy cooler i pasta Arcic Silver 5 ktora w moim przypadku nic nie pomogla bo nie zrzuciła wcale temperatury.Nie wiem tylko jak ustawić blokade AGP/PCI żeby te porty sie nie podkręcały na mojej płycie bo w biosie tego nie widze a wiem ze to musi być bo na tych chipsetach było cos takiego.A jak ustawiam magistrale na wyżej niz 222MHz to mi pada port AGP i padaja wszystkie PCI dlatego musze ustawić tą blokade żeby było na sztywno 66/33 wtedy będę mógł dalej katowac procka.Zaznaczam że to wszystko na standardowym coolerze BOXowym bo procek kupiłem w wersji BOX.

1388289[/snapback]

to wlacz mu prime95 na jakis czas i zobaczymy jak ten twoj boxowy cooler daje sobie rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie chciałbym was dołować panowie ale ja ze swojego celka 2.4GHz wyciągnąłem 4.0GHz bez zadnego problemu i to jeszcze nie koniec jego możliwości chodzi sobie stabilnie na 4.0GHz i jest git żadnego dodatkowego chłodzenia mu nie zakladałem żeby było smiesznie jest tylko dobra zasiłka BOXowy cooler i pasta Arcic Silver 5 ktora w moim przypadku nic nie pomogla bo nie zrzuciła wcale temperatury.Nie wiem tylko jak ustawić blokade AGP/PCI żeby te porty sie nie podkręcały na mojej płycie bo w biosie tego nie widze a wiem ze to musi być bo na tych chipsetach było cos takiego.A jak ustawiam magistrale na wyżej niz 222MHz to mi pada port AGP i padaja wszystkie PCI dlatego musze ustawić tą blokade żeby było na sztywno 66/33 wtedy będę mógł dalej katowac procka.Zaznaczam że to wszystko na standardowym coolerze BOXowym bo procek kupiłem w wersji BOX.

1388289[/snapback]

No ja na przykład takich ludzi nie rozumiem przecież ty tego procka zarzniesz nawet intel nie wydał presscota 4GHz a to chyba znaczy ze to nie moze sie udać na dłużej co innego jezeli chodzi o nastukanie 3Dmarków i koniec ale nie do zwykłej pracy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...