Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli odkreciles i dalej to samo to lipa..dziwna sprawa tymbardziej ze zasilacz to nie jakis tam Codeshit aczkolwiek TAGAn to tez nie jest :P :P :P...moze po prostu jakis wadliwy...sprawdzilbys (miernikiem ) napiecia to by sie okazalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli odkreciles i dalej to samo to lipa..dziwna sprawa tymbardziej ze zasilacz to nie jakis tam Codeshit aczkolwiek TAGAn to tez nie jest :P :P :P...moze po prostu jakis wadliwy...sprawdzilbys (miernikiem ) napiecia to by sie okazalo

1340616[/snapback]

Moze zakup nowego cos pomoze :-/ bo plyta glowna i proc sa w porzadku. a dysk nie?? bo jakas czesc w nim lata, niedawno go na allegro kupiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha allegro.pl :D no raczej rozejzryj sie za dyskiem :) A nie masz od kogos pozyczyc nawet 3 gigowego dysku, zainstalowac na nim xp-ka i pokopiowac z plytki ? Bys mial wszytsko jasne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha allegro.pl :D no raczej rozejzryj sie za dyskiem :) A nie masz  od kogos pozyczyc nawet 3 gigowego dysku, zainstalowac na nim xp-ka i pokopiowac z plytki ? Bys mial wszytsko jasne :D

1340675[/snapback]

Właśnie kombinuje z dyskiem, tak jak mowie dysk wchodzi w gre bo nawet na codeshicie by poszlo wszystko bez podkrecenia mysle :-/ bo chyba w dysku nie powinno nic latac:D a u mnie jest inaczej, ale mnie denerwuje jak wiem ze jest jakas usterka tylko nie wiem jaka:) Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci sprzedac WD Caviar 80 GB ATA za 120 zl :)

Wlasnie obecnie na nim siedzi i planuje przesiadke na taki sam tylko ze SATA...albo SATA 120 GB

1341133[/snapback]

no to ci powiem ze sie skusze:) bo w tej chwili mam 40GB 5400rpm WD CAVIAR :D jeszcze sie zgadamy!!!!!!! daj mi swoj gg!!!!!!!!

 

Cali jak ci sie udalo podkrecic tego proca o tyle???? ja mam ta sama plyte co ty i jak daje mojemu 3,4 na 1,425v to sie resetuje i nic nie ma na ekranie.....pozniej czekam z 2 min i sie normalnie wlacza i wszycho ok, tylko czemu odrazu nie działa to nie wiem!?!?!

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, Kagan po pierwsze masz 2,4 a ja 2,53 czyli mnoznik 19 a Ty 18. Tu pierwsza roznica;) Na 1.425 to on mi za duzo nie idzie musz emu dac vcore 1.525 i dopiero wskakuje na wszystkie fsb :) no i do tego mam dobre AC (freezera 4), caly sekret

Ps. wlasnie robie wykresy itp pokazujace wydajnosc 2,53Ghz i 4,19Ghz (zaraibiste roznice) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, Kagan po pierwsze masz 2,4 a ja 2,53 czyli mnoznik 19 a Ty 18. Tu pierwsza roznica;) Na 1.425 to on mi za duzo nie idzie musz emu dac vcore 1.525 i dopiero wskakuje na wszystkie fsb :) no i do tego mam dobre AC (freezera 4), caly sekret

Ps. wlasnie robie wykresy itp pokazujace wydajnosc 2,53Ghz i 4,19Ghz (zaraibiste roznice) :D

1341365[/snapback]

a ja mam chłodzenie wodne:) z najnowszym blokiem X2P

a ty pewnie masz extremalne temperaturki bo przy takim napieciu to sie niezle zwieksza temp. hehe pewnie boisz sie patrzyc:D, troche boje sie ryzykowac z tym napieciem :-/ a wlasnie jakie temperaturki masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,

Teraz winamp gra stronki przgladam to mam 39 stopni w totalnym IDLE dochodzi do 35 nawet a w stersie do 57, moim zdaniem to malo bo to PresHOT :D

1341743[/snapback]

 

i wlasnie dlatego jakbym zobaczyl Caliego na ulicy to bym go spalowal :P

mi na takim FSB nawet na napieciu 1.6 nie wstaje..nie mowiac o moich temperaturach ktore sa tu legendarne :P

RepsOn posiadacz pieca ktory przyspieszyl efekt cieplarniany malym go**em o rozmiarach okolo 2-3cmX2-3cm :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,

Teraz winamp gra stronki przgladam to mam 39 stopni w totalnym IDLE dochodzi do 35 nawet a w stersie do 57, moim zdaniem to malo bo to PresHOT :D

1341743[/snapback]

no to mało :] ja mam w stresie 47*C a w windzie 36*C według biosu :D

Repson daj mi swoj gg!!!!!!!!! to sie zgadamy z tym dyskiem!!!!!

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnie zaczalem sie bawic moim D 335 i jak na razie chodzi na 3.4 ghz (fsb = 161, temp. prawie bez zmian) i mam 2 pytania :) :

1. moje mobo to Gigabyte 8IPE1000 ProG, powinnienem wlaczyc opcje C.I.A? (przed pokrecaniem mialem na on i procek wchodzil "sam" na 3.0 ghz)

 

2. odblokowac Agp/Pci, tak zeby szlo w gore razem z FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Systemy CIA i MIB sa dobre jak nie chcesz sie bawic w manualne krecenie (czyt. wieksze i bardziej wydajne). Masz pewnie funkcje Top Performence jak wcisniejsz CRT + F1 w biosie ? Ja jak to gowno wlaczone to mi sie dzwiek po jakims czasie wali (plyta jak w sygnaturce), looknij czy u siebie tez tak masz ? Zwieksanie AGP/PCI jezeli mam manulane daje cos ?? mam dysk sata,l czy nie bedzie sie cos walilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, moj pierwszy post i od razu wale moj maly problemos w celeronie d 330 (2,6) ;]

mam go podkreconego na 3,5 ghz na 176 mhz i troche martwia mnie temperatury ;] procka mam od 2 dni i nie wiem, moze to ma tak byc, bo te prescotty juz tak maja ze sie grzeja, ale mam freezone'a QC-80 Cu (pasta Arctic Ceramique, znaczy sie jeszcze jej nei mam nalozonej, bo nalozyli mi cos w sklepie, ale chyba zmienie zaraz) i przy obciazeniu primem mam okolo 65 stopnia! mam wlasnej roboty air duct, a przedtem jak go nie mialem (czyli wczoraj) to temp przy zamknietej budzie dochodzila przy max stresie nawet do 73 :] moze to normalne ale szczerze nie mialem jeszcze takich temperaturek, wczesniej celina 2,6 na 3,0 i w max stressie dochodzila mi do 55 :) teraz przy wlaczonym winampie, konnekt, firefox i mp3 sciagaja mi sie w tle to mam 51 :D dodam ze mam wentyla artic cooling 80 wyciagajcego z tylu a z przodu niestety skromnie, bo na wysokosci panela 5.25 mam dwie male 40 co mi wtlaczaja (cos ciezko im idzie) zimnie powietrze! niestety mam obudowe codegon, nie moge wiecej juz nic zaistalowac :(

 

jeszcze jeden problem, jak duze macie wahania napiecia na celku i ogolnie jakie zalecacie napiecie na 3,5 ghz! bo ja lece na standardowym (w biosie 1,35) ale w speedfanie 4.22 pokazuje mi 1,31 a przy obciazeniu primem schodzi nawet do 1,27! nie wiem czy to dobrze czy zle !?!?! moze byc 5% wahania napiecia tak?

 

ramy ida mi na 217 mhz, ale co to znaczy ?? ;)

 

moj sprzet to:

abit is7-e

512 ram ddr 400 (nei wiem jakie :])

geforce fx5200 pixelview ultimate 280 x 560

zasilacz to deer dr-b350atx

Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 Serial ATA + Revoltec RS004

2 podpiete optyczne napedy (w tym nagrywara dvd)

 

z gory dzieki za info, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi kabel,

temp masz nieco przy duze... ja je niwelowalem napieciem obecnie mam 1.525V i lata z 2,53 na 4,17GHz z temp w max steresie 57 stopni... napiecie przy stresie, ze spada to normalka:) 217FSB (MHz) tzn ze ramy pracuja Ci asynchro na 434 DDR z 400 oryginalnych:) a na drugich raz zapoznaj sie z calym topiciem bo tam jest skarbnica wiedzy na temat celkow:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D dzieki za szybka odp.

 

taaaa, czytalem caly topic i sie pare rzeczy dowiedzialem, ale wlasnie o tym napieciu nie! czyli co? mam podniesc napiecie minimalnie (1,375 lub 1,400)! czy nic sie nie stanie? zawsze myslalem ze podwyzszaja napiecie to temp wzrasta a nie maleje!!! czy procek i zasialacz wytrzyma?? :D tak wiem ze napiecie spada w stresie ale do jakiej wartosci granicznej moze spasc zeby nie bylo lipy?? :) nei wiem czy dalej bede podkrecal, 3,5 na razie styka tylko ze musze sie pozbyc tych temp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

sorki walnalem gafe albo mi sie cos pokopsalo :) Oczywscie ze jak zwiekszasz napiecie to i zarazem temp :) ale przez zwiekszanie napiecie procek staje sie bardziej stabilny :)

Przyklad:

dzisiaj ruszylem swoje 2,53@4,17 na stockowym napiecieu - 3 min prime i reset

na napiecie 1,40- 6 min prime i reset

na napiecie 1,45- 10min i preset

na 1,4875V- ponad 10 min i wywalil blad

wiec u mnie tylko przy napieciu 1,525V da rade ten procek chodzic :)

A co do ryzyka to zawsze jest i robisz to na wlasna odpowiedzialnosc :) Nikt nie zagwarantuje Ci ze bedzie Ci dobrze dzialal i nic sie nie stanie to OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow celkow D :P Po prawie miesiacu nieobecnosci jestem z powrotem. Przy kreceniu mojego celka i probie puszczenia go na fsb 220 padla mi plyta :/ Naszczescie wymienili mi na nowa :D i nie stwierdzili winy uzytkownika :D Teraz troche sie troche obawiam walczyc z prockiem i krecic dalej, teraz smiga na fsb 200 i defaultowym napieciu :) Na poprzedniej plycie szedl bez probkemu 211 ale napiecie juz sporo wyzsze (chyba 1,475), teraz mam dylemat z kreceniem dalej, bo nie wiem czy poprostu poprzednia MoBo byla felerna i dlatego padla i czy na tej sytuacja sie nie powtorzy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cali jak to robisz ze przy takim kreceniu masz tak niska temp w stresie?? :) zazdroszcze :] ja przy dalszym kreceniu mialbym niebezpiecznie chyba :) mysle to wina budy, troche jest nieprzewiewna, mysle nad zmiana na anteca Solution SLK3000B, ale to moze jakos w czerwcu! u mnie w primie zadnych bledow na szczescie nie wywala a tym bardziej zadnych resetow! celina dobrze sie spisuje, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cali, sorry, zadalem goopie pytanie z tym jak to robisz ze masz takie niskie temperatury przy takim kreceniu :) nie zauwazylem opisu sprzeta w sygnaturce i tego ze masz "Arctic freezer 4 i 4 AC fan 80mm" :D to mowi samo za siebie :) ja tez sobie poradzilem z temp, wsadzilem boxowy wentyl w dziure od air ducta, ustawilem obroty na 2500, wywalilem rure i teraz mam max 60 stopnia przy obciazeniu primem (wczesniej 65 a nawet 72 bez air ducta) i jest spoko :D przy okazji chlodzi mi sie chipset na plytce :D pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi zasilki nie mam rewelki bo FEEL 300W :), a z tymi temp to faktycznie najwiecej daje AC Frezeer i te wentylke jak rowniez pasta silver i OTWARTA buda ;) Do Szato: Ja jeszcze jak puszcze na 220 to sie zalacza ale jest zawaliscie niestabiny (przez ramy juz sparwdzone) a przy 221 wywalilo mi bios musial nowy nagrywac .... Ale jak sie okazalo wina byla RAM-ow:) Sparwdz czy nie masz zwyklych DDR 400 bo one juz nie wytrzymuje 440 :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile mozna BEZPIECZNIE wyciagnac z celka 315 2.2 GHz Płyty Asrock S-478 P4I45D+ pamieci DDRAM 256MB 3200 Twinmos Zasilacza ATX 350W uniwersalny PFC i Wentylatora GlacialTech S-A Igloo2420 BOX??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wkoncu te Elixiry co biegaja na 2 5 3 2 przy fsb 235 (narazie na tyle sprawdzalem) przy wlaczoneym GAT, wynik w Hot Cpu Test poprawil sie na 9000 przy 3.88 :D

 

ale jajca sie robia z prockiem jak byl nowiutki to biegal na FSB235 potem na 233 potem na 230 teraz to juz 228 jest niestabilny na 225 dziala ok. po prostu po 3-4h grania sie resetuje :blink: mam nadzieje ze to wina systemu jak go zainstaluje na nowo to bedzie dzialal ok

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Radeon lepiej żeby to była wina Windy !! :wink: Ja na dniach zapodam jakieś moje lepsze wyniki - nowa zasiłk :lol: A tak na marginesie to życzę wszystkich WESOŁYCH ŚWIĄT i Kolorowych jajek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ja mam Celinke D 330 2.66ghz podkrecona na 3.08 ghz. Ale co dziwne bo w CPU-Z kazdemu tutaj na forum [ z tego zo widzialem ] pokazuje w idenyfikacji procka CELERON - D blablalba a u mnie jest tak Dołączona grafika

wyglada na to jakbym nmial p4 ? zamiast ceilnki D? dziwne to troszke. A i jeszcze mam pytanie bo to moje 1 krecenie procka, niewiem jak sie odczytuje te temperatury mam program speedfan Dołączona grafika. WLasnie niewiem jak z napieciem bo mi sie wacha jak patrzylem VCORE: 1,31-1,39 i neiwiem dlaczego ? czy to ejst dozre czy nie ?, plytke mam ASROCK p4vt8+ :PPP Na ile moglbym go podkrecic jak mysilcie ? POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz Celerona D, ponieważ procesor posiada 256 kB cache i częstotliwość pracy raczej nienormalna jak na P4 (jeśli P4 to równe 2.6 GHz) no i magistrala oryginalna jest 133 a nie 200 (chyba że wersja P4 na magistrali 133)podejrzewam że to przez płytę główną, która źle identyfikuje procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...