Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

No ja na przykład takich ludzi nie rozumiem przecież ty tego procka zarzniesz nawet intel nie wydał presscota 4GHz a to chyba znaczy ze to nie moze sie udać na dłużej co innego jezeli chodzi o nastukanie 3Dmarków i koniec ale nie do zwykłej pracy :mur:

1388458[/snapback]

Kurna to jak ktos kupi sobie np P4 3,6 to nie moze go podkrecic do 4.2 ? bo intel nie wydal takiej wersji :P Jezeli temp sa normalne i vcore bez hardcora to procek nie tarci tak starsznie na zywotnosci !! ja mam 4.18GHz i ramy nie daja rady wiecej i looz tak mi chodzi na cio dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna to jak ktos kupi sobie np P4 3,6 to nie moze go podkrecic do 4.2 ? bo intel nie wydal takiej wersji :P Jezeli temp sa normalne i vcore bez hardcora to procek nie tarci tak starsznie na zywotnosci !! ja mam 4.18GHz i ramy nie daja rady wiecej i looz tak mi chodzi na cio dzien :)

1389695[/snapback]

Widzisz moze ty tego nie zrozumiesz ale tak jest ze u Intela pracuja ludzie który wiedzą troche wiecej o wytrzymałosci termicznej połprzewodników jak oni nie postanowili wydac 4GHz to cos w tym jest prawda :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano mam takie pytanie...

Mam zasiłke MODECOM 350GTF i mój celek D320 wstaje do 3,38ghz, dalej już nie wstanie :( czego to może być wina??

1392962[/snapback]

podaj reszte konfirgoracji ale to raczej nie zasilacz to płyta albo pamiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj reszte konfirgoracji ale to raczej nie zasilacz to płyta albo pamiec

1393048[/snapback]

256MB DDR400 TWINMOS, płyta gł. GIGABYTE GA-8i865PG (ta co ma Cali),

SAMSUNG 20GB 5400rpm, ATI RADEON 9200SE 128mb 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.... ja kupiłem se na allegro Celerona 2.53Ghz podobno selekcjowany i go kręcili na 3.8... a ja se mam ok 3.6 i jest tesh gites bez jakiś coolerów wc czy coś.. poprostu jakiś cichy ten boxowy i jazzzda :Djava script:emoticon(':D')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie wszystkie celiny D kreca sie zarabiascie wiec selekcja w zasadzie nie jest potrzebna ja swoj krece do Fsb200 na standardowym napieciu i wszystko hula ale w superpi sie wywala dlatego dalem mu 1,425 do tego pamieci na cl2,5 i nawet ladnie to smiga, wszelkie zmiany powyzej Fsb200 wiaza sie u mnie ze zmiana napiecia powyzej 3,9 nie chce wstac choc dalem mu 1,55V dalej sie troche boje... @kagan:jaki revision tego procka?, zasilacz to raczej nie jest bo u mnie na 300W feelu jechalem do 3,75GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie wszystkie celiny D kreca sie zarabiascie wiec selekcja w zasadzie nie jest potrzebna ja swoj krece do Fsb200 na standardowym napieciu i wszystko hula ale w superpi sie wywala dlatego dalem mu 1,425  do tego pamieci na cl2,5 i nawet ladnie to smiga, wszelkie zmiany powyzej Fsb200 wiaza sie u mnie ze zmiana napiecia powyzej 3,9 nie chce wstac choc dalem mu 1,55V dalej sie troche boje... @kagan:jaki revision tego procka?, zasilacz to raczej nie jest bo u mnie na 300W feelu jechalem do 3,75GHz

1394015[/snapback]

revision D0....na 3,4 czasem wskoczy.... :-/

nawet na napieciu 1,525 nie pojdzie, u mnie FSB188 max

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja miałem 2 fazową płytę ASUSA i doszedłem do 3.96GHz a teraz będe miał Gigabyta GA-8IPE1000 Pro-G 3 fazowego i do 4.1 spokojnie dojde.U mnie na 3.96 ten celek chodził normalnie i w grach i w windzie i temperatura nie przekaraczała 65 stopni.Tylko jednego sie obawiam.Zmieniam teraz pamieci na Hynixy lub kingstony Dualowe i nie wiem czy wytrzymają taka magistrale bo wkońcu 225MHz to nie tak mało.Zastanawiam sie czy to wytrzymają no ale cóz zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja miałem 2 fazową płytę ASUSA i doszedłem do 3.96GHz a teraz będe miał Gigabyta GA-8IPE1000 Pro-G 3 fazowego i do 4.1 spokojnie dojde.U mnie na 3.96 ten celek chodził normalnie i w grach i w windzie i temperatura nie przekaraczała 65 stopni.Tylko jednego sie obawiam.Zmieniam teraz pamieci na Hynixy lub kingstony Dualowe i nie wiem czy wytrzymają taka magistrale bo wkońcu 225MHz to nie tak mało.Zastanawiam sie czy to wytrzymają no ale cóz zobaczymy.

1397297[/snapback]

a mi sie udało wycisnąć jak narazie 3,8ghz!!! a tobie radze kupić RAMY DDR466, uruchomią ci sie jako DDR400 ale wytrzymuja predkosc do 466mhz!!!chociaż są droższe od DDR400 to sie opłaca, kosztują jakieś 150zł za 256MB, a 320zł za 512, ja właśnie mam zamiar je kupić:D najlepsza płyta do kręcenia celków D (według mnie) to GIGABYTE GA-8i865PG, zreszta przykładem jest Cali który osiągnął na niej aż 4,18GHZ!!!!!! sam ją mam, polecam!!!!! piszcie coś!!!!!!! Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron D 2,66Ghz na ASRocku (jak w podpisie) bez mozliwości zmiany napięcia poszedł na 3,20Ghz (na 1,28v). Temperatura nie znana, chłodzenie standardowe BOXowe, stabilność nie wiadoma gdyż tylko grałem 25 minut w Toca Race Driver i robilem 3DMarka 2001SE i przeszło :) Nie chce kręcić narazie, sprawdzałem tylko mozliwosci :)

 

PS. Czy jest gdzies mozliwosc sprawdzenia jaką ma sie rev. proca czy tam serie czy coś oprocz napisu na samym procku?

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche masz lipe z OC bo kręcąc tylko procka na tej płycie i wogole na innych z LGA775 podkręca ci sie wszystko, czyli dysk i grafa, grafa moze tego nie wytrzymać.......... :)

1409296[/snapback]

nie powiesz mi ze zadna LGA775 nie ma blokady PCI/AGP :]

 

Zreszt atak czy siak za jakis czas zmieniam ta mobo na cos normalnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiesz mi ze zadna LGA775 nie ma blokady PCI/AGP :]

 

Zreszt atak czy siak za jakis czas zmieniam ta mobo na cos normalnego :)

1409413[/snapback]

nom....nie opłacało ci sie kupować płyty z LGA775 bez pci express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom....nie opłacało ci sie kupować płyty z LGA775 bez pci express

1409568[/snapback]

Spalil mi sie stary komp wiec mi sie oplacalo, ASRock za nie cale 200zl :P za to z Dualem, Satą itp. :P

 

A jak bed emial jaks to zmienie na jakiegos ASuska, potem kręcenie procka, i zmiana grafiki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie moze wreszcie cos zrobimy i pobijemy caliego w superpi?? mi sie udqalo osciagnac na fsb 200 i ramie na cl 2,5 wynik 16min 02s czyli juz nie daleko...

1410564[/snapback]

siwy a próbowałeś więcej wyciągnąć z tego proca?? ja narazie wyciągam max 3,8 jak daje mu wiecej to pamięci nie wy3mują..........chciałbym wyciągnąć z niego 4ghz ale to dopiero jak sobie kupie pamieci DDR466

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest taka jazda ze pamieci padaja na fsb214 i cl2,5, i to mnie narazie ogranicza bo asynchro to juz nie bedzie to samo, a z prockiem powyzej fsb205 musze mu ciagle dawac wieksze napiecie narazie dalem max1,55V przy fsb217 a dalej sie troche boje choc temperature w stresie mam 55*C tez musze jakies pamiatki skolowac ale nie mam narazie kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nic chyba nieporadze, bo pamieci asynchro nie sa tak wydajne jak synchro a FSB 200 na tym zasilaczu niewyciagne =za chiny. Max 191 i to meganiestabilne. Czyli jak bedzie zasilacz i jak procek pozwoli to bedzie FSB 200 a wtedy sie strzeżcie bo bedzi 4.2Ghz :D I obadamy wynik w SuperPi :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMax 191 i to meganiestabilne. 

1411767[/snapback]

A ja mam takie samo all jak ty prawie ztymże Asus P4P800 e-deluxe i niestety ale max to FSB 140. Wyczytalem ze Vcore nalezy podniesc, teraz mam na auto a w monitorze pokazuje mi ze mam 1,40 przy 140. A no i ta temperatura

Ja w idle mam 45 st. a w stresie 60. Wiec juz nie wiem co jest grane. Kazdy ma rozne te temperatury. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej remik pokombinuj z biosami. U mnie najlepiej (FSB 191) działa na wersji 1006 a najnopwsza to 1008. Czyli jak widać nowsze nie zawsze lepsze :cry: Na tym najnowszym biosie przy FSB 184 się bios wali i trzeba od nowa wgrywać a 1006 idzie na 191 i więcej (za sąłby zasilacz narazie). POkombinuj z biosami bo powinien ci wyżej iść :wink: A i jeszcze coś, zablokuj APG/PCi, ustaw na 66/33 ;] A jak to wina ramu to zamiast 333 ustaw 266 wtedy będzie dzielnik 1:1. To chyba wszsytko :)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej remik pokombinuj z biosami.

1414188[/snapback]

Dla pewności, jakby mi coś nie tak poszło z aktualizacją BIOSu to "BIOS z funkcją inteligentnego przywracania ustawień" pozwoli mi przywrócić stary tak ? Czy spod Windows Updatem Biosu mogę spokojnie robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, jakby mi coś nie tak poszło z aktualizacją BIOSu to "BIOS z funkcją inteligentnego przywracania ustawień" pozwoli mi przywrócić stary tak ? Czy spod Windows Updatem Biosu mogę spokojnie robić ?

1415326[/snapback]

Tak pozwoli przywrócic stary. Na ten nowszy Updatuj z Windowsa, jeśli coś neitak to z dosu sie przywróci tylko niezapomnij wgrać tego co masz teraz na dyskietke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...