Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

100% pamieci pomoga :] juz nieraz pomogly, jestem przkonany, ze te po prostu wymiekaja, mowie poki mialem co luzowac to proc szedl dalej, a teraz nawet na napieciu 1,675 nie chce isc ani ksztyny wiecej... Cholipa mysle, ze moe napiecie w biosie na pamieci by pomoglo, ale juz mam maxa 2,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% pamieci pomoga :] juz nieraz pomogly, jestem przkonany, ze te po prostu wymiekaja, mowie poki mialem co luzowac to proc szedl dalej, a teraz nawet na napieciu 1,675 nie chce isc ani ksztyny wiecej... Cholipa mysle, ze moe napiecie w biosie na pamieci by pomoglo, ale juz mam maxa 2,8V.

chyba nie czaisz czegos skoro masz pamieci twinmosa 400MHz (200) a FSB 196 i idziesz synchronicznie to pamieci nie maja prawa ci wysypywac kompa bo na szynie 200MHz one poprostu musza dzialac jesli nie to do wymiany w ramach gwaranncji proste? mozesz sobie kupic geile platinum i tak ci to nie zrobi roznicy poza tym ze bedziesz mial cl2 a nie cl3 ale to nie wina pamieci tylko proca tez kiedys myslalem ze moje pamieci mnie ograniczaja ale przy FSB 210 i cl3 czyli ponad standardowei co sie okazalo ?? dzialaja na cl2,5 i FSB 216 bez zajakniecia ja mam tak samo z prockiem powyzej FSB215 kazdy 1MHz wiecej i musze napiecie podnosic poprostu proc juz nie chce i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Siwy05 ma racje nic ci nie da wymiana pamieci!!! moje tccd nawet na 250 stabilnie nie chcialy chodzic tak samo blitze ktore teraz robia na cl2,5.3.3.7 265mhz na amd wiec nie ludz sie ze jak zmienisz pamieci to ci cos da;) i posluchaj naszych rad bo ja juz to przerabialem;)

 

a tak wogole jak nie masz winbondow to nic ci nie da nawet 3,5v jak dasz na pamieci ;)

ale nadzieja matka.... <lol>

 

pozdro!

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki przekonaliscie mnie, nie zwracam honoru, bo jako maly poczatkujacy uczestnik, nie mialem go prawa zabierac ;) tylko nie rozumiem jak to jest ?? nie mam pamieci synchronicznie 1:1 bo uklad mam 4:5, zmienic to na 1:1 ?? prosze pomozcie mi, chcialbym jeszcze troche wycisnac, bo poki co tak jak pisalem pomagalo luzowanie timingow, a juz nie ma co luzowac, a nic nie idzie dalej nawet przy napieciu

1,650V :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem na 1:1, wydajnosc troszke spadla, ale obnizyliem timingi na 2,5.3.3.6 i fsb poszlo na 205 co daje mi teraz 3895 Mhz, faktycznie w 3d marku roznica zaowazalna, podczas gdy spi tak samo kolo 19min :(, jeszcze jednomam do tej konfiguracji fortrona (zasilacz) 350W i w stresie dochodzi do 80 stopni, moglbym liczyc na jakas propozycje co do zmiany ?? nie chcialbym zeby mi to wszystko sie posypalo... I jeszcze raz przepraszam za moja glupia polemike :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pora na moje osiągi :P Wywaliłem mojego 200W Codegena i wsadziłem Fortrona 350W.

 

Konfiguracja:

Płyta główna: AsRock P4i48 (chipset Intel 848)

Procesor: Celeron D 2400 MHz (18x133)

Pamięć: 768 MB DDR 400 GoodRAM

Grafika: Sapphire Radeon 9600XT

HDD: Seagate Barracuda 40 GB 7200.7

i inne nieważne sczegóły :)

 

Póściłem go na szynie 200 czyli 18x200 otrzymałem 3600 MHz. Bez podnoszenia napięcia! Wiem, że potrafi on dużo więcej, ale jest kilka ale. Otóż niewiem czy podczas podkręcenia włączył się dzielnik pomiędzy PCI\AGP niestety w biosie nie mam takich opcji aby sprawdzić i jest to trochę ryzykowne (kijowa płyta). Wiem, że dzielnik na RAM jest i nawet działa :D ale na reszte niewiem. Czy jest jakaś możliwość aby w jakimś programie sprawdzić na jakich wartościach pracuje PCI i AGP?

Jeżeli chodzi o zasilacz to jestem w niebowzięty jest cichutki. Temperatura w obudowie spadła nawet o kilka stopni.

Dla lepszego przepływu powietrza a zarazem lepszego chłodzenia pociołem kable ATA z dysku twardego i CD-ROMu w paski i związałem. Chłodzenie procesora to standardowy wiatrak z radiatorem Intela który był w BOX-ie z prockiem.

Niech sie ktoś wypowie w sprawie dzielników.

Później postaram się zamieścić jakieś konkretne wyniki mojego OC. Pozdrawiam ekipe Tweaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Coś jest dziwnego jak gram we Far Cry na 3,6 GHz to gram i gram i mi się nagle komputer restartuje. Co może być przyczyną tego?

PS. Muszę powiedzieć że po przesiadce z 2,4 GHz na 3,6 GHz komp dostał wielkiego kopa. Tylko te dziwne restarty. Czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam asrocka p4v88+ i jechałem jakiś czas na fsb 166-167.

 

Wszędzie pokazywało mi, że na pci jest częstotliwość 42MHz! A to dużo dla takiego dysku. Objawów niestabilności nie zauważyłem... Ale do obniżenia z 3.0 zmusiło mnie to, że na fsb 169 już się przy bootowaniu włączał B.F.G. Asrocka. Nie wiem czy to wina zasilacza (napięcie na procu skakało od 1.28 do 1.36, gdzie indziej w normie) (350- jakiś Aton), czy właśnie to, co mówicie koniec możliwości mojego procka (celeron d 2.4, tak jak u kolegi wyżej).

 

 

chciałem dojść do fsb 200, żebym był pewien że wlazl dzielnik 1/6, ale nie mogę....

 

i mam pytanko oprócz tego powyżej,

 

czy jak podkręciłem proca z 2.4 na 3.0, to o ile wzrósł jego pobór mocy (mam prescotta) i czy to ma znaczący wpływ na zasialcz...?

 

 

i błagam niech ktoś się dowie jaka jest rzeczywista częstotliwość na pci na fsb 166! Mam nadzieję że jest tam dzielnik 1/5. Mam chipset VIA PT880. W pomocy technicznej na pytanie czy jest blokada pci, agp odpowiedzieli, że nie ma czyli jeśli zwiększam fsb, to pci i agp też pójdzie w górę. Ale w następnym e-mailu wpadłem na pomysł, żeby napisać po prostu: czy ta płyta ma dzielnik 1/5 na fsb 166. Odpowiedzieli, że ma. Ale nie do końca mnie to przekonuje: sandra i inne progosy pokazują, że jest 42!. Na dysku żadnych bad sektorów ani nic. Jest na 3.0 za to zauważalny wzrost wydajności.

 

 

byłbym baaarrrdddzzzo wdzięczny, jakby ktoś się w końcu dowiedział co jest z tym chipsetem i dzielnikami

 

 

p.s przecież nie wszystkie płyty mają pci fix czy jakoś tak, ale mają odpowiednie dzielniki (czyli na fsb 159 jest jeszcze dzielnik 1/4, zamiast ciągle 33MHz)

 

 

z góry dzięki!!!! i proszę o pomoc!!! :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Dawno tu mnie nie było,ale byłem troszke zajęty sprawdzaniem możliwości swojego sprzętu.Niestety nie jestem z niego zadowolony,gdyż możliwości te skończyły sie przy 3.2 na procu :mur: .I raczej nie jest to wina proca lecz zasiłki :angry: .Nie wyrabia jak próbuje wstawić celka na 3.8.12V spada wtedy do 11.48V!! :cry: No cóż za niedługo zmieniam i płyte i zasiłke to może uda mi sie w końcu wstawić go na 3.8GHz.Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAK

restarty to nie wina zasilacza tylko za male napiecie dajecie na procesor i wali resety, a druga opcja to taka ze sie przegrzewa. mialem modecoma 350gtf i procek na 2400@4000mhz chodzil na abicie ic7.

 

najlepiej zrub tak daj te fsb 200 na procka i daj napiecie na 1.4v i odpal prime95 i jak przez 15min prime95 bedzie szedl to znaczy ze jest w miare stabilnie, jesli wywali blad to znaczy ze ma za male napiecie i tak do skutku;) jedyne rozwiazanie w miare szybko mozna zobaczyc na jakim napieciu jest OK.

 

master_electronic

 

to napewno nie wina zasilki chyba ze masz uwalona zasilke. ja stawiam na twoja plyte ze nie wydala a nie zasilacz! a jak mowisz ze masz taki spadek napiecia to czym to mierzysz ? jak sugerujesz sie odczytem z biosa albo jakims programem to raczej sprawdz miernikiem a potem pisz ze to wina zasilki bo moj modecom 350gtf wyrabial z: celerond2400@4000mhz ic7 cdrom, 2 dyski wiatraki itd..

i sory ale moj procek na 3600 na gigabyte 8ipe1000 nie szedl tak samo na gigabyte 8ipe1000G na epoxie 3400mhz max i dopiero jak zmienilem na ic7 to szedl na 4ghz!

 

i tak wogole to chipset 915 nie jest za dobrym chipsetem do podkrecania z tego co juz nie raz kiedys wyczytalem;) wiec poczytaj cos na ten temat.

 

ZEZAL masz ashrocka i to jeszcze na via wiec nie oczekuj ze bedzie ci sie krecil na nim procek jak na abicie is7 albo ic7;) bo to troche inna pulka

 

a widze ze ciagle ludzie kupuja tanie plyty i czekaja na cud;) sory ale live is brutal;) na tanich plytach pod intela nie ma co oczekiwac ze bedziecie masterami OC. sam sie o tym przekonalem;)

 

 

wesolych swiat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic

 

to napewno nie wina zasilki chyba ze masz uwalona zasilke. ja stawiam na twoja plyte ze nie wydala a nie zasilacz! a jak mowisz ze masz taki spadek napiecia to czym to mierzysz ? jak sugerujesz sie odczytem z biosa albo jakims programem to raczej sprawdz miernikiem a potem pisz ze to wina zasilki bo moj modecom 350gtf wyrabial z: celerond2400@4000mhz ic7 cdrom, 2 dyski wiatraki itd..

i sory ale moj procek na 3600 na gigabyte 8ipe1000 nie szedl tak samo na gigabyte 8ipe1000G na epoxie 3400mhz max i dopiero jak zmienilem na ic7 to szedl na 4ghz!

 

i tak wogole to chipset 915 nie jest za dobrym chipsetem do podkrecania z tego co juz nie raz kiedys wyczytalem;) wiec poczytaj cos na ten temat.

Myślisz że to płyta skoro na mierniku sprawdzam i pokazuje jak byk że przy ustawieniu magistrali na 200 spada napięcie z 12V do 11.48!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla historia, zaczalem obnizac napiecie i obecnie chodze na 1,450V odziwo stabilnie, temperatury wracaja do normy, stabilnie oceniam poneiwaz bez problemu przeszedl 3d marki i celego spi, dalej wynik Pixelika mnie powala, bo raz nie wiem jakim cudem poeszedl mi na 15:50 i po tym razie znowu ~19. Pozdrawiam i Wesloych Swiat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to płyta skoro na mierniku sprawdzam i pokazuje jak byk że przy ustawieniu magistrali na 200 spada napięcie z 12V do 11.48!! mur.gif

no to lipa bo zasilka taka jak chieftec 420wat powinna trzymac napiecie, wiec albo cos jest uwalona albo taka syfiasta a tak ludzie chwala chieftec-a :/ moj modecom 350gtf wczesniej ponizej 11.65v nie spadalo, a podobno nowe chiefteci maja takie zabezpieczenie ze jak spadnie na lini 12v ponizej 11.45v to sie wylanczaja ;) dobrze ze tego nie kupilem;) ja polecam tagana na lini 12v moj tagan nie spada ponizej 11.85v :) w stresie.

 

zezal w ksiazeczce powinno ci cos pisac:) jak z ustawieniami a jesli nie masz to sciagnij z neta:)

a na celku juz tak jest ze raz jest leprzy wynik raz gorszy:/

 

pozdro.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba je ze 100 razy czytałem i nic o dzielnikach. Jakieś [ciach!]ły, a nie najważniejsze.....

 

:mur: :mur:

 

i jak ja się dowiem? Najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś progos (zaufany że tak powiem), który pokazuje aktualną częstotliwość na pci, agp. itp.

 

 

dzięki za zainteresowanie!

 

p.s. jak narazie nikt nie uzasadnił, że mam, albo że nie mam tego dzielnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dawali za małe napięcie to waliłby BSODY, restarty to w 99% przypadków ewidetnie źle trzymane napięcia

ja mialem za male napiecie na procku to tez walil restarty, podnioslem i nie bylo restartow to chyba nie wina zlego trzymania napiec co:>

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się vCore wachało i schodziło poniżej progu stabilności ?

A może waliło ci po prostu BSODA i od razu restart, jak sie tego nie przestawi to tak jest :F

 

Ja osobiście mam żelazny zasilacz, nigdy nie doswiadczyłem na nim resów samych z siebie, tylko takie po BSOD'zie..a BSOD u mnie to wina zbyt małego vCore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu z tymi resetami? Wszyscy zachwalali Fortrona 350W więc go zakupiłem i nie mówcie teraz że nie trzyma napięć. Ja z początku myślałem, że te restarty to wina przetaktowania PCI\AGP albo że dysk twardy już nie wyrabia na takiej magistrali. Niestety w biosie nie mam opcji zmian napięć. Chyba że to faktycznie zasilacz jest winny. Aha przed samym resetem to tak jakby się pojawiały artefakty i jest reset. Jak myślicie co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm na mzoe jakis asusa podejdzie w koncu ashrock jest ze stajni asusa;) jak dobrze pamietam

 

a ogolnie z napieciami jest oK? temperatura itd..? bo ja mialem kiedys epoxa i on mial cos nie tak z prescotem i tez walil restarty ale to wina plyty byla no wina zasilki tez moze byc musialbys miec jakas inna i sprawdzic .

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...