Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam małe pytanko.

Jak podnieść napięcie na procku?

ja mam płytę asrock 775i48

i celka d 326 2.53 GHz B)

 

no i jeszcze zapomniałem dodać mam zasilacz 350W

I koniecznie napisz co to za zasilka, bo jak jakis codegen to lepie sie nie przymierzaj do OC.

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mama zasilke megabajta MGB-350ATXP4

 

co mi doradzacie kupić najpierw zasilacz czy dobre chłodzenie??

bo jak patrzyłem na opis mojego zasilka to był marny i moze kompa spalić jak to sie stało paru urzytkownikom właśnie tego zasiłka Megabajt MGB-350ATXP4. mam na oku taki zasilacz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78819499

albo jesli sie nie opłaca kupowac najpierw zasilacza to chce kupic takie chłodzenie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80155777 lub takie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79973040

 

a tak na marginesie to które z tych chłodzeń bedzie lepsze

 

i jescze jedno czy da sie podnieść napięcie na procku inaczej niż w biosie bo w asrock'ach ta funkcja w biosie jest zablokowana

Edytowane przez ar3cz3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co modertaorzy na na taki balagan w Twoich wypowiedziach, uwazam, ze moglbys stosowac opcje "edytuj" zamaist dopisywac kolejne posty... O ile wiem to napiecie na procku zmienia sie tylko w biosie, jesli sie myle to prosze mnie poprawic, ale to dziwne ze na Twojej mobo jest zablokowane, cos mi sie wierzyc nie chce... Zasilke zmien, bo lepiej wstrzymac sie z kreceniem do momentu, az bedziesz mial chlodzenie, a jak Ci padnie sprzet na dobrym chlodzeniu, ale na gow.. zasilce to bedzie gorzej... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mama zasilke megabajta MGB-350ATXP4

 

co mi doradzacie kupić najpierw zasilacz czy dobre chłodzenie??

bo jak patrzyłem na opis mojego zasilka to był marny i moze kompa spalić jak to sie stało paru urzytkownikom właśnie tego zasiłka Megabajt MGB-350ATXP4. mam na oku taki zasilacz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78819499

albo jesli sie nie opłaca kupowac najpierw zasilacza to chce kupic takie chłodzenie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80155777 lub takie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79973040

 

a tak na marginesie to które z tych chłodzeń bedzie lepsze

 

i jescze jedno czy da sie podnieść napięcie na procku inaczej niż w biosie bo w asrock'ach ta funkcja w biosie jest zablokowana

Daruj sobie te "550watowe" gowna jak masz malo kasy to kup fortrona to jeszcze moze zostanie ci na arctic freezera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mało związane niby z tematem ale jednak... przymierzam sie do zakupu celerona D 315 na płycie Asrock P4S61. Z tego co mi wiadomo płyta śmiga do 3,4 GHz co daje pewne możliwości popędzenia tego procka. Pytanie brzmi czy uda sie w ogóle cokolwiek z niego wypracować. Jak na razie po tym co go mam w opisie mam wrażenie, że niektórw celeronki sa czułe na zmianę FSB... ten coppermine nie idzie na zadnym powyżej 66 i koniec. Po prostu nie zmarchwiwstanie... co prawda płyta jest szitowa chociaż od dobrego producenta ale i to sie zmieni. Tak więc byłbym zobowiązany gdyby ktoś z uzytkowników cel. D 315 napisał jakie są możliwości tych procesorów i czy warto w ogóle kupować ... ograniczenie finansowe jest oczywiste więc porada typu : kup sobie P IV albo Dothan nie wchodzą w rachube.... tak samo żadnej stajni AMD nie chce w domu bo jeden bez kręcenia mi sie dureń spalił i podziękowałem .. Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi. zakup planowany jest na okolice 11 / 12 stycznia 2006 :-D

 

P.S: czytałem gdzieś tutaj niedaleko, że Asrock ma zablokowaną możliwość podnoszenia V-Core... dziwne to tymbardziej, że ta płyta własnie służy do o/c procesorów ze stajni Intela... jeśli ktoś coś wie na ten temat to także bym prosił o uwagi. Łatwo kupić ciężej zmodyfikować.

 

P.S2: może to i nie wyczyn żaden ale udało mi sie pracować przez rok na jakiejś MSI i z celeronem 433 @ 540 MHz około ;] mogło być więcej ale .. ludzka głupota nie zna granic a płyta poszła za wysoko przekraczając barierę dzwięku smierdziawszy laminatem...

 

P.S3: @KAMILcom - hy hy hy hy węże CellFast .. to moje strony ;]

 

Jestem jak dziecko - stawiam pierwsze kroki w o/c a i tak sie cos zesra i bedzie smród, płacz i zgrzytanie zębów :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze na ile ten celeron pojdzie bez zmiany domyslnego V-Core .. kilku osobom sie tutaj udalo a mnie nie zalezy na biciu rekordów, tylko żeby mieć nieco lepszego kompa niż za niego dam kase ... w sumie na tym tez polega idea o/c z tego co rozumiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd niby My to mamy wiedzieć na ile pójdzie ten Twój Celeron?

Na to składa się wiele czynników m.in. seria procerora, zasilacz, płyta główna, pamięci itp.

Nie można z góry określić na jakich wartościach będzie działał to się dopiero okaże w "praniu".

Aha i nie porównuj starych Celeronów Coppermine do Celeronów D bo to inna bajka.

Jeżeli chodzi o płyty AsRock to te płyty są tzw. ECONO czyli nadają się do zestawów z hipermarketu choć i tak są dobre, ale mają niestety poblokowane opcje w biosie do overclockingu. Sam mam AsRocka. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ostatnio znalazłem coś takiego http://www.overclockers.ru/lab/19805.shtml

Dołączona grafika

 

Tam piszą że Mieli kilka egzemplarzy celeronków D 310 które z niewiele podniesionym napięciem robił fsb 250mhz czyli 4,0ghz na zegarze!! Czy ktoś z polskich użytkowników celinek D 310 podkręcał je tu na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ramy najlepiej kupić celeronowi mam na to do 200 zł nie wiem czy brać 1x512 i dokupić za miesiąc drugie

czy lepiej kupić 2x256 i kupić za miesiąc drugie czyli 4x256

RAMy najlepiej żeby śmigały około 240 na CL2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz teraz kasy to kup 1x512, a potem dokup, chociaz lepiej byloby kupic od razu jakies 2x512 pracujace w dualu, bo chyba nie chcesz ich puszczac w singlu ?? Ja osobiscie pracuje na twinmosach i slicznie sie sprawuja, ale jakbym mial teraz kupowac to chyba skonczyloby sie na geilach albo hynixach... Pozdrawiam.

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj cel d 315 smiga bez zmiany napiecia na 2.8 - 2.9ghz zalezy od humoru :P

z lekko podniesionym do 1.45v jedzie na fsb 200 co daje 3.4ghz na boxowym colerku. temp max 65*C. pamieci oczywiscie 1:1

 

a jak chodzi o ram to polecam 1x512 i hynix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to komp w drodze i sie zacznie grzebanie ...

 

 

 

P.S: dla ciekawych mozliwości płyt abit na socket 478 : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80846808

 

 

W zasadzie racja co do grafy to przesadziłem nieco ... cóz jak się człowiek rozpedzi :D dzięki zak za przypomnienie :D

 

pozdrowienia :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze doniesenia z frontu, odpiecie napedu nic nie pomoglo, fsb 203 stable idle 35st, stress 56st. Powyzej tego fsb dzieja sie juz jaja, a 206 juz tak sie kaszani, ze lepiej nie pytac, nie pomaga obnizanie timingow, obecnie stabilnie jak w podpisie, ale nawet jak zrobie z tego 3,4,4,8 to kiszka, chyba po prostu osiagnalem granice tego celeronka, albo jeszcze cos mnie blokuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze doniesenia z frontu, odpiecie napedu nic nie pomoglo, fsb 203 stable idle 35st, stress 56st. Powyzej tego fsb dzieja sie juz jaja, a 206 juz tak sie kaszani, ze lepiej nie pytac, nie pomaga obnizanie timingow, obecnie stabilnie jak w podpisie, ale nawet jak zrobie z tego 3,4,4,8 to kiszka, chyba po prostu osiagnalem granice tego celeronka, albo jeszcze cos mnie blokuje :/

mobo cie blokuje... zmień na ic7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przemyslec sens pakoania 250zł w mobo na kozysc 200 no max 300 Mhz :D a moze walnac mojej mobo droop moda ?? Co o tym sadzicie ?? resystorek sie znajdzie, lutownica tez :D A o skilla sie nie boje bo na codzien siedze w elektronice GSM :D, tylko czy ten mod cos mi da ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przemyslec sens pakoania 250zł w mobo na kozysc 200 no max 300 Mhz :D a moze walnac mojej mobo droop moda ?? Co o tym sadzicie ?? resystorek sie znajdzie, lutownica tez :D A o skilla sie nie boje bo na codzien siedze w elektronice GSM :D, tylko czy ten mod cos mi da ??

Droop mod jest ONLY FOR ASUS P4P©800 i wszlekie jego odmiany :] Inne płytki nie :) A pomaga to temu że Vcore na płycie z modem nie lata wogóle lub minimalnie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droop mod jest ONLY FOR ASUS P4P©800 i wszlekie jego odmiany :] Inne płytki nie :) A pomaga to temu że Vcore na płycie z modem nie lata wogóle lub minimalnie :)

Pozdro

Kurcze! A szukałem na googlu o tym bo też chciałem u siebie zapodać coś takiego :mur: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kosc to elixir :( niechcialo mi sie kompa rozkrecac bo goodramy chodza do ok 460

do biosu wchdzi 4.2ghz ale temp 82-84 na 1.65V fsb 248mhz 86% oc :D

toz to juz hardcore ;) ja swojemu realnie dalem max 1.6V temperatury nie byly krytyczne bo siedzialem z otwartym oknem ale nie chcial byc stabilny a wiecej sie balem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wsyzsktim znowu wracam, wiem ze to nie sprawy athlona ale musze sie was cos zapytac:

kolega ma procesor amd athlon64 3000+ (2,0Ghz) i w everescie ma na odczycie 2500MB/sek czy to jest mozliwe przy takim procku? bo ja przy Celeron D 2,53 mam 4000MB/sek z dodam ze ma slaba plyte glowna

http://allegro.pl/show_item.php?item=79037707

 

Czy to wina plyty glownej?? w everescie w tabeli pamięć pisało mu cos takiego; PC2700 DDR SDRAM

 

a ja mam PC2700 DDR

 

o co w tym wszystkim chodzi, bo przez to on ma DOKŁADNIE 2 razy mniejsza wydajnosć :/ szkoda procka:/

Edytowane przez cisek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 kosc to elixir icon_sad2.gif niechcialo mi sie kompa rozkrecac bo goodramy chodza do ok 460

do biosu wchdzi 4.2ghz ale temp 82-84 na 1.65V fsb 248mhz 86% oc icon_biggrin3.gif

to ty masz jakiś zajebisty zasilacz bo mi już wysiada prz fsb 200

a stabilnie jade na 195

spróbuj może iść na dwór z kompem teraz bedzie u mnie prawie -30 to może spróbuje skołować ramy i zasilacz może coś wykrece dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...