Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

jakie jest bezpieczne napiecie w idle? w biosie jak ustawie 1.55 to mam w stresie 1.46-7 a idle 1.52V. a jak chcem miec 1.55 to w biosie musze dac 1.625V (idle 1.6) czy to niejest zabojcze??

zależy jakie chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiezam kupic CEL 326 / 2.53 GHz

CEL 331 / 2.66 GHz

CEL 336 / 2.80 GHz

 

ktorys z tych procesorow, doradzcie mi ktory z nich bedzie mial najlepszy potencjal do podkrecania?

Zazwyczaj im niższy zegar, tym dalej można zajechać (i mieć wyższe FSB), chociaż oczywiście nie jest to regułą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...jak już wszystcy rozprawiają o kreceniu celków to sie dołącze :D

 

Mój rekord stabilny to 3961MHz Celeron seria E0 model 330 wstawał przy 4020MHz ale już do windy nie chciał wejść....zreszta na screenie jest wszystko...w dolnym rogu sa temperatury (proc Idle 36 stopni). Płyta Gigabyte 8IPE1000G ram Corsair 2x 256MB (dual).

 

A to wszystko na boxowym radiatorze :D (powietrze brałem z za okna :D a było tam około -8 stopni :D) zreszta chłodzenie w kompie mam magiczne...na szczęscie w obudowie jest tunel pod prescota (Tracer Excalibur) na nim siedzi wenylator 80x80 , z tyłu jeden wyciagający (poza zasilaczem) 120x120 wciągający do środka z przodu no i oczywiscie na grafice (załozony z 486 wentylator bo seryjnie na karcie Gigabyta nie było <Radeon 5550>) włąsnej roboty panel sterujący obrotami :D (4 potencjometry :D) i dodający kopa w chłodzeniu tunel wpostaci metrowej rury od wentylascji składanej zakończonej dwoma równoległymi wentylatorami 70x70 CoolerMaster :D kreca się na 4500 i wyja niesamowicie :D ale pomagają w przypadkach wymagających tej pomocy :D wentylatory kosztowały mnie 20zł :D panel regulacyjny to koszt 18zł :D (zjarałem jedna diode...:/)

 

Wtej chwili spokojnie sobie siedze na 3300 (FSB 165) ale działałem przez jakiś tydzięn na 3500 i w sumie temperatury nie były dużo rózne od obecnych :D czyli w okolicach 50 stopni...

post-133045-1139603673_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Sorry jeśli głupie pytanie, ale nie chce mi sie wertować całego topicu. Mianowicie, jak z głośnością boxowych coolerów (np. modelu 326)? Czy będzie go można znacznie zwolnić przy defaultowej częstotliwości procka?

Niedługo chcę zmienić sprzęt bo obecny chodzi beznadziejnie, a na Pentium D dozbieram dopiero z 2-3 miesiące, tylę nie chcę czekać na całość, a nie chciałbym też teraz osobnego coolera do tego Celerona kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to Boxowy cooler nie jest taki głośny ( u mnie chałasuje wentylator zasilacza ...zresztą poza pozostałymi 4 wentylatorami :D) aleinni mówia co innego więc to chyba zalezy od ogólnej głośnosci sprzętu...tak czy siak chyba lepiej sobie kupić jakiś radiator z przyszłością czyli kupic teraz coś co pasuje na S478 (lub LGA773 jezeli kupisz takiego cela) i poprostu będzie miał już mocowanie pod socket Pentiuma D wtedy masz spoków bo będzie Ci idealnie chłodził celka (w końcu ma teoretycznie byc zaprojektowany na większe moce) a potem jak zmienisz przełozysz sobie radiator... jedyna kwestia to cena i wybór jakieś firmy ale to już gust :D Najlepiej tez pogrzebac po necie...ja proponuje za minimalna kase Freezera 4 lub Freezera 7 (ale tu nie ma uniwersalnych zapięc) potem to już tylko większy wybór im więcej kasy się ma (a i zapiecia się znajdą :D) wybór nallezy do Ciebie i " Niech moc będzie z Toba" :D

 

 

Co do regulacji obrotów...to ja to załatwiłem podpinając potenclometr pod linie zasilania (masa i czujnik sa normalnie wpiete na płycie tam gdzie byc powinny.... w ten sposób mam ful zakres regulacji obrotów :D....

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord stabilny to 3961MHz Celeron seria E0 model 330 wstawał przy 4020MHz ale już do windy nie chciał wejść....

moj do biosu wszedl 4.2ghz na box (a mam slabszego) z zamknieta obudowa bez bajerow jedynie 90 na tyle

teraz jade fsb200 3.4ghz i temp stress 60*C a idle 38-40 obroty na 2.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...jak już wszystcy rozprawiają o kreceniu celków to sie dołącze :D

 

Mój rekord stabilny to 3961MHz Celeron seria E0 model 330 wstawał przy 4020MHz ale już do windy nie chciał wejść....zreszta na screenie jest wszystko...w dolnym rogu sa temperatury (proc Idle 36 stopni). Płyta Gigabyte 8IPE1000G ram Corsair 2x 256MB (dual).

 

A to wszystko na boxowym radiatorze :D (powietrze brałem z za okna :D a było tam około -8 stopni :D) zreszta chłodzenie w kompie mam magiczne...na szczęscie w obudowie jest tunel pod prescota (Tracer Excalibur) na nim siedzi wenylator 80x80 , z tyłu jeden wyciagający (poza zasilaczem) 120x120 wciągający do środka z przodu no i oczywiscie na grafice (załozony z 486 wentylator bo seryjnie na karcie Gigabyta nie było <Radeon 5550>) włąsnej roboty panel sterujący obrotami :D (4 potencjometry :D) i dodający kopa w chłodzeniu tunel wpostaci metrowej rury od wentylascji składanej zakończonej dwoma równoległymi wentylatorami 70x70 CoolerMaster :D kreca się na 4500 i wyja niesamowicie :D ale pomagają w przypadkach wymagających tej pomocy :D wentylatory kosztowały mnie 20zł :D panel regulacyjny to koszt 18zł :D (zjarałem jedna diode...:/)

 

Wtej chwili spokojnie sobie siedze na 3300 (FSB 165) ale działałem przez jakiś tydzięn na 3500 i w sumie temperatury nie były dużo rózne od obecnych :D czyli w okolicach 50 stopni...

ciekawy jestem na jakiej podstawie mwisz że jest stabilny

policz super pi 16M to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze żebym to przeczytał wczesniej to bym zrobił testa Super Pi :D Własnie się bawiłem i odpalał winde na 4080MHz ale nie wiele tutaj zrobiłem ....Super pi przeszedł tylko 1M na 16 sie wywalił(nie spisałem wyniku :/)...potem 4033 tak samo chociaż juz było lepiej...przeszedłem na 3980MHz i tutaj dwa razy zrobiłem 3dMarka 2001 wynik na mój gust mimo wszystko marny 11815....i co ciekawe ze zblokowanym mnożnikiem wynik wyszedł 11226 :D czyli jednak to zabiera...(tak z ciekawosci zobaczyłem...) Super Pi ruszyłem ale nie chciało mi się czekac do końca i go anulowałem ale za chwile spojże :D i doedytuje co trzeba do postu...do biosu wchodziłęm na 4220MHz ale było już kiepsko... nadal jednak powietrze biore z zewnątrz :D tak dla własnego spokoju :D tak czy siak wynik jest jeden wszystkie nasze procki przy odrobinie pożadnego chłodzenia (pomijając indywidualne cechy) są zdolne do osiągniecia pożądnych zegarów :D

 

A tutaj prosze screeny:

3981MHz

4033MHz

4080MHz

Wynik 3DMarka 1 (z blokadą PCI/AGP)

Wynik 3DMarka 2 (bez blokady PCI/AGP)

 

A tutaj "system chłodzenia" autorski ;) stosowany dla ochrony uszu doraźnie :D:

Tryb OUT

Tryb IN

________________________________________________________________________

 

Jak mówiłem miałem dodać tego Super PI a więc prosze(dla 3985MHz) wynik jest baaardzo rozczarowujący i jednym słowem marny :] ale mam wrazenie że poprostu zmeczyłem mojego proca tymi dzisiejszymi zabawami...teraz damy mu odpoczac i za kilka dni znowu się zobaczy :D:

Super Pi

 

Zrobiłem taz mały tescik na 4009MHz ale tutaj tez marnie.... (to tylko screen):

4009MHz

 

A na koniec NIESPODZIANKA :D MaxSuperULTRAextra DEVIL :D czyli diabelski overclocking :D :

Diabelska prędkość :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo...

 

Dobra napisze co mam napisac tylko odrazu mowie ze nie jestem zadnym zagorzlym fanem AMD...

 

Otoz mialem Celerona d320 i abita ai7 wyniki jego krecenia byly jakie byly tj 3,8 stabilnie i 3,95 niestabilne wynik w spi 1m na 3,8 mialem 45s testowalem jakis czas samsungi uccc jakos nie byly wogle sklonne do krecenia 210MHz to byl max mialem tez kingstony ktore szly na 217MHz ale potrzebowaly do tego 3,2V :lol2: teraz mam semprona 2600+ i k8ns rev2.0 narazie tylko dla zabawy wrzucilem mu szyne z 200 do 230 i pamieci te same co na intelu o dziwo dzialaja bez zajakniecia na 230MHz przy 2.6V :blink: procek ustawiony na 1,84GHz ma wynik w spi 1m 50s i jak tu nie kochac intela :] aha jeszcze jedno po sprzedazy mobo i procka styknelo kasy na nowa mobo ze sklepu i procka z allegro co prawda plyta to juz nie jest jakis high-end ale ma w sumie to co trzeba no i temperatury to juz wogle inna bajka freezone qc-80alcu na 1800rpm i 27C w idle niech ktos to zrobi na intelu ;) 40C na starcie.... ehhhh musialem sie pochwalic :lol2: B)

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być powodem tego że mam temperature na CPU 72 stopnie normalnie nie w stresie.??

Procek Celeron D 2,8GHz

byłendny odczyt z płyty głównej

mi w speed fanie pokazuje 70C a jak włocze na chwilke eweresta to wreca do normy i wyskakuje 30 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paste i dobrze zpięty cooler orginalny. W biosie pokazuje 72 a w speedfanie

Ambient : 38

Remote1 : 66

Remote2 : 1

HD0 : 29

Temp1 : 22

Z napięciami i częstotliwościami się nie bawiłem.

Te temperatury z speedfana to temperatury z czego??

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i temperatury to juz wogle inna bajka freezone qc-80alcu na 1800rpm i 27C w idle niech ktos to zrobi na intelu ;) 40C na starcie.... ehhhh musialem sie pochwalic :lol2: B)

ja na wc miałem nie raz 30-35 na starcie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy mialem intela tez myslalem o wc ale teraz... po co... cicho w sumie jest no moze poza tym malym gownem na grafice ktore jakims cudem zreanimowalem ;) ale grafa i tak pojdzie w swiat zreszta za pare miesiec i tak wsio idzie na sprzedaz heh teraz mam 23C :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Celek D 315 (2.26Ghz) idzie tylko do 2,68Ghz :? ( 628 na assrocku 533 :lol: )

 

wiecej nie podkrece, bo plyta ogranicza ...tzn. moge, ale ze jest zintegrowana grafa z plyta to przy 2.9Ghz ( odpala! ) to po chwili pracy pojawiaja sie krzaki na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj Celek D 315 (2.26Ghz) idzie tylko do 2,68Ghz :? ( 628 na assrocku 533 :lol: )

 

wiecej nie podkrece, bo plyta ogranicza ...tzn. moge, ale ze jest zintegrowana grafa z plyta to przy 2.9Ghz ( odpala! ) to po chwili pracy pojawiaja sie krzaki na ekranie

nie ma blokady agp/pci

ustaw na fsb 166 i gedziesz ją miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej nie :unsure:

 

ja mam taki sam problem (z pci/agp). Choć mam na 41,5MHz PCI, to sie nic nie dzieje... Na innych pamieciach jade na 189MHz (ale dalej nie idzie bo nie mam możliowości zmiany napięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jackuzy >>Diabelska prędkość<< robota w paincie ?? :P

@siwy05 jak sam słusznie zauważyłeś to jest temat o Intelu :P poza tym nie wiem jak inni ale ja już nie wierzę w wysokie temperatury Intela .. bo jeśli tak to ja mam jakieś cudo niepowtarzalne i wcale mi twój piekarnik z AMD nie imponuje :P a tak na serio ... każdy proc jest inny i inaczej się kręci zależnie od wielu czynników :P ja swojego mam na Asrocku <nikt nie lubi tej nazwy?> p4s61 2,26@3,2 i idzie ładnie .. do biosu i do windy wchodzi przy fsb 200 . do biosu wlazł na 233 ale po dwóch godzinach w windzie sie wysypał z czego wniosek że chłodzneie nie dało rady ... powiem tak .. do biosu wlazłem na 266* fsb ale nawet nie próbowałem wchodzić do windy na takich ustawieniach bo mnie na to jakos na razie nie stać .. jak będzie jakiś grosz na chłodzenie to się pobawię .. jak na razie na 3,2 i 3,4 pełna stabilność ... sprawdzane SuperPI na 2 M ... nie miałem czasu sie bawić dalej ale jak gry AAOPs i 18 WoS PTTM idą na tym i nie krzaczą znaczy jest dobrze ... temp w momencie krytycznym jaki mi sie dwa razy zdarzył nie wyszła ponad 57**C więc uważam że jest dobrze ... cały czas trzyma około 35 / 42***C .. idle / stres :D powodzenia .. niedowiarkom współczuję i zamieszczę potem screeny

 

*ASRock - P4 Combo - sprzęt kolegi nie mój żeby nie było... mój ma max 250 i więcej nie pójdzie. :(

** podczas gry w Wheels of steel - Convoy... podejrzewam grafikę

*** na codziennym użytkowaniu bez forsowania.

P.S: gry to nie jest zywioł Intela i co do tego sie zgadzam .. waznieszy jest czas obróbki video a tutaj AMD zostaje w tyłach ... jak widać każdy producent stawia na co innego.

 

EDIT: Literówki, zjedzone litery i spacje, dodanie opisów do (*)

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej płycie głównej, mojego Celerona D335 moge podkręcić do max 3,23 Ghz ;/ musze jednak pozbierać na nową płyte główną ale najpierw to wymienie zasilacz i grafe :D

 

PS: Dawno mnie tu nie było bite 2 tygodnie :(

 

 

EDYTOWAŁEM :evil:

ORGIUSZ

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...