Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

aha no to pech :/ musze sobie kupic MOBO ,

jaka byscie proponowali ?? mam celine D 2,26 i ile gdzies mozna bylo by go podkrecic ?

 

Pozdro...

Najlepsza na socket 478 to Abit IC-7 ale około 400 zyli i cięzko dostać. Jezeli coś troszkę taniej to Asus P4P800 - około 300 zł wersja se, ale omijaj wersje X no i chyba e-deluxe bo cena prawie Abita IC-7. Jak sie przedstawia sprawa z wersją SE to luknij na moją sygnaturke, myśle ze jak na procka za 220 zł i płytkę za 290zł to wydajność jest zadowalająca. Jak pójdzie Twój 2,26 nikt Ci nie powie, to zależy jeszcze od paru podzespołów i ogólnie od tego jaki procek trafiłeś. Ale myśle że na dobrej zasiłce fsb 200 nie powinno być problemem. U mnie wstawał bez najmniejszego problemu do fsb225 bez podnoszenia napięcia i na boxowym chłodziwie. Temperaturki w stresie mam do 51 stopni (odczyty programowe). Zestawik tak podkręcony zapina od półtora miecha bez jednego reseta a służy głównie do grania. Jak będę miał trochę więcej czasu do powalcze wyżej, ale narazie przy fsb233 memki mi sie wywalają (ach ten goodram) na tym asusie można zapodać tylko 2,85V i czuje że zakończy sie modem z lini 3,3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox dzieki za rade , nazbieram troche kaski i chyba kupie MOBO Asusa bo sa naprawde dobre

 

Pozdro...

Jak asus p4p800 to ofkors na cipie intela i865PE, zeby Ci nie przyszło do głowy z sis czy via, nie zebym miał coś do nich ale miałem kiedyś sis 655 non fx i chciaż trudno mu coś zarzucić w zakresie stabilności - jak mu w końcu dobrałem memki bo był wyjątkowo wybredny :P - to demon wydajności jezeli chodzi o oc to to nie był.

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkadio mam do ciebie pytanie czym podkrecales karte graficzna ?? mam taka sama i nie wiem jak ja porzadnie podkrecic :)

 

Pozdro....

Fajna cena tej DFI ja bym sie długo nie namyslał jezeli 100% sprawna, a co do Radka to jest tutaj chyba najdłuższy topic na forum, ale tak pokrótce: maksymalnych zegarów szukasz programem atitool, uzywasz (musisz) modowanych sterów np omegi, dna lub ngo bo na oryginalnych catalystach nie zapiszesz zegarów, będą wracać do default (ati w nich blokuje tą grafę). Jak chcesz na catalystach to zostaje tylko flash bios grafy i od razu możesz ustawić nawyższe zegary ale najpierw musisz je znaleść :P więc atitool. To dosyć wrażliwy programik na wszelkie arty, także to co on Ci znajdzie napewno w 3dsmarkach i gierkach będzie stabilne. Tylko pamiętaj modowane stery i jak miałeś oryginalne zainstalowane to dobrze po nich posprzątaj - program drivers cleaner powinien wystarczyć ale dla niektórych userów konczyło się to formatem systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena tej DFI ja bym sie długo nie namyslał jezeli 100% sprawna, a co do Radka to jest tutaj chyba najdłuższy topic na forum, ale tak pokrótce: maksymalnych zegarów szukasz programem atitool, uzywasz (musisz) modowanych sterów np omegi, dna lub ngo bo na oryginalnych catalystach nie zapiszesz zegarów, będą wracać do default (ati w nich blokuje tą grafę). Jak chcesz na catalystach to zostaje tylko flash bios grafy i od razu możesz ustawić nawyższe zegary ale najpierw musisz je znaleść :P więc atitool. To dosyć wrażliwy programik na wszelkie arty, także to co on Ci znajdzie napewno w 3dsmarkach i gierkach będzie stabilne. Tylko pamiętaj modowane stery i jak miałeś oryginalne zainstalowane to dobrze po nich posprzątaj - program drivers cleaner powinien wystarczyć ale dla niektórych userów konczyło się to formatem systemu

Dzieki juz podkrecilem sobie radeonka teraz mam 380/620

Jeszcze raz thanks :)

 

Pozdro ...

 

Oplaca sie kupic MOBO Asrocka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z tą dfi były problemy. Asus p4p800 gorzej od abita trzyma vcore dla procka, na ostre podkręcanie przydałby się jakiś mod :D ja na Twoim miejscu zamiast dfi kupiłbym abita is7-e2 KLIK a jeśli coś lepszego to popieram kolegów - asus p4p800, no chyba że gdzieś znajdziesz abita ic7. A co do Asrocka - nie kupuj!!!(jeśli planujesz oc).

pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz podkrecilem sobie radeonka teraz mam 380/620

Jeszcze raz thanks :)

 

Pozdro ...

 

Oplaca sie kupic MOBO Asrocka ??

Niby to niskobudżetowy asus ale nie daj sie na to złapać, ubogie biosy bardzo nieciekawe do oc, niestety nie znam za dobrze na asrakach ale gdzieś mi sie obiło ze nie trzymają AGP/PCI a to straszne - powinni zabronić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati tool pokazuje na moim 9500pro arty na standartowych zegarach-wszędzie indziej jest ok

No dlatego pisałem ze bardzo wrażliwy, u mnie w radku sypie artami dla memek już przy 540 a mimo to w smarkach nic nie widać podobnie przy procku - łapie arty przy 420 a smarki przechodzi przy 440 i nic nie widać o resetach nie wspomne bo ani razu. Na nim ustawiałem kilka radków 9550 nie tylko mój i dla tej karty to dobry program chociaż jak znajdzie zegary to spox można dać z 20 mhz więcej i w gierkach nic nie widać. W końcu z niezauważalnymi artami można grać. Trochę dziwne ze na standardowych zegarach masz arty - może coś z napięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pisałem ze bardzo wrażliwy, u mnie w radku sypie artami dla memek już przy 540 a mimo to w smarkach nic nie widać podobnie przy procku - łapie arty przy 420 a smarki przechodzi przy 440 i nic nie widać o resetach nie wspomne bo ani razu. Na nim ustawiałem kilka radków 9550 nie tylko mój i dla tej karty to dobry program chociaż jak znajdzie zegary to spox można dać z 20 mhz więcej i w gierkach nic nie widać. W końcu z niezauważalnymi artami można grać. Trochę dziwne ze na standardowych zegarach masz arty - może coś z napięciami?

to niejest temat odnosnie kart graficznych!!!! :mur:

 

a co do krecenia celkow. jak tylko zloze wc 4ghz pyknie(mam nadzieje). do tego dojdzie droop mod i bedzie wszystjo smigalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki juz podkrecilem sobie radeonka teraz mam 380/620

Jeszcze raz thanks :)

fajnie Ci memki tego radka poszły widać te nowsze rev tak mają, bo u mnie memki niedowoltowane, przechodzi smarki przy 580 ale wali takimi krzakami ze trudno zobaczyc który to test :D. Ale jak dotykam memek w trakcie testu to są chłodne - widać brakuje papu i coraz czesciej myśle o lutownicy :D

 

 

 

to niejest temat odnosnie kart graficznych!!!! :mur:

 

dobra dobra już koniec sie nie musisz od razu tak unosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to z tą dfi były problemy. Asus p4p800 gorzej od abita trzyma vcore dla procka, na ostre podkręcanie przydałby się jakiś mod :D ja na Twoim miejscu zamiast dfi kupiłbym abita is7-e2 KLIK a jeśli coś lepszego to popieram kolegów - asus p4p800, no chyba że gdzieś znajdziesz abita ic7. A co do Asrocka - nie kupuj!!!(jeśli planujesz oc).

pozdro

ty weż daj spokój ta dfi to syf w porównaniu do abita

ja bym brał bez zastanowienia abita DFI jest dobra ale w AMD a nie w intelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie czy jak kupiliscie sobie celine D BOX to czy pod radiatorem mieliscie taka szara przekladke ?? Co z tym zrobic zerwac ?? A jak juz zerwe to nic sie nie stanie ??

to jest pasta termoprzewodząca jeżeli masz jakąś lepszą to zerwij jak nie to zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty weż daj spokój ta dfi to syf w porównaniu do abita

ja bym brał bez zastanowienia abita DFI jest dobra ale w AMD a nie w intelu

heh... chyba ta wypowiedź nie do mnie tylko do assasina <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... chyba raczej do mnie, bo to ja pisałem żeby brał to dfi. Spotkałem sie z DFI na cipach nforsa i nie przyszło mi do głowy, ze firma która dla amd robi takie fajne płytki, dla intela i w sumie dobrego cipa zrobi syfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze IC7 zrobila sie zywym pomnikiem :] Panowie ja rozumiem dobra plytka, ale widze ze poza nia swiata nie widac :D Ja na swojej IS7E2 robie takie wyniki jak widac i nie narzekam, szczerze to nie doplacilbym 200zł do mojej za IC7, co wiecej, jak tylko stane na nogach z kasa to pokaze wam ze na tym IS7 wycisne 4GHz, pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...