Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Eghhh... chyba nie bardzo, pierwsze jądro p4 willmate to prawdziwa porażka, miałem celka na tym jadrze i to była katastrofa - default Vcore 1,75 z fsb 100 ledwie 120 sie dało chociaż byli tacy co 133 utrzymali.

a kto mówił o tym jądrze ja mówiłem o "serji" :mur: Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie nie ma blokady agp/pci; a jesli chodzi o zmianie na nizsze czestotliwosci na pamięciacyh to moge, ale i tak max 333 mhz wuyciaga, jak juz mowilem 400 tylko przy fsb 800 na procu czyli to nie mozliwe na celkach, a jesli chodzi o ten problem z ekranem to zauwazylem ze karciana jest bardzo goraca, mam starego gf2 mx 200 32mb z pasywnym chlodzeniem, i ogolnie troche cyrki powstaja, w windzie ekran sie zgasza i zapala, znika obraz po czym pojawia sie a to wszystko wyglada tak jakbym rozdzialke zmieniam, uzywam monita 21" i pracuje w duzych rozdzialkach, moze karta nie moze tego obsłużyć? :/

 

A jesli chodzi o odblokowanie albo odkrycie jakichs opcji w biosie płyty asrock to nie ma szans. poprostu tam tego nie ma.

fsb proca 166 dzielnik 4:5 i masz pamieci 200mhz niewiem w czym problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkadio 99 zeta na allegro :D nawet niezle chodzi :P Nie no zasilacz tronje jest bardzo dobry ma wszystkie zabezpieczenia co chieftec i fortron a poza tym jest tanszy i ma wieksza moc

 

 

 

W asrock-ach zauwazylem ze jak sie nie ma dobrego coolera na procka to ciezko jest cos krecic, przed 3 godzinami bylem w www.apollo.pl i przetestowalem tego sku****la japonskiego Scythe SCNJ-1000 Ninja +wiatrak (754/939/940/478/775), no i ... poszedl na stresie w farcry-u na 38 stopni :P i podkrecilem go na 3,8 ale no troche on kosztuje wiec na razie go nie kupilem ale jest przymiarka ;)

 

Pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kagan czyli że lepiej omijac te chipy .... a Mobo dedykowane intelowi .. znaczy na chipie intela i do tego trochę mało znane mają raczej marne mozliwości OC prawda ? chodzi mi o takie cuś co się na przykład nazywa FiC ... oni robią płyty głównie dla intela z wielką ilością intelowskich chipów .. ale do OC to raczej nie ten teges ...szkoda że z takich jest największy wybór ... jak na przykład Fujitsu - Siemens .. o OC można na nich chyba zapomnieć ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkadio 99 zeta na allegro :D nawet niezle chodzi :P Nie no zasilacz tronje jest bardzo dobry ma wszystkie zabezpieczenia co chieftec i fortron a poza tym jest tanszy i ma wieksza moc

hahahahaha nie no jak to przeczytałem to mnie zagieło ze śmiechu :lol2:

tojne bardzo dobry :mur: wystarczyło poczytać temat o trojne 550W w dziale zasilaczy

ma wszyskie zabezpieczenia :mur: gdzie? on nie ma połowy zabezpieczeń ma tylko 3

jest tańszy niż fortron :mur: fortron ale chyba 550W a nie 400 :lol:

ma większą moc :mur: :mur: :mur: no faktycznie ale chyba tylko na naklejce! po testach wynika że nie ma 300W

gratuluje wyboru

specjalnie dla ciebie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=168891&hl=trojne

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kagan czyli że lepiej omijac te chipy .... a Mobo dedykowane intelowi .. znaczy na chipie intela i do tego trochę mało znane mają raczej marne mozliwości OC prawda ? chodzi mi o takie cuś co się na przykład nazywa FiC ... oni robią płyty głównie dla intela z wielką ilością intelowskich chipów .. ale do OC to raczej nie ten teges ...szkoda że z takich jest największy wybór ... jak na przykład Fujitsu - Siemens .. o OC można na nich chyba zapomnieć ..

lol przecierz to sa najlepsze chipsety pod s.478

plyty intela sa denne do oc ale nie chipsety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm... nie miałem na myśli chipsetów intela ale via, sis i tego typu wynalazki ...

SIS i VIA na dobrej mobo też jakoś dają rade tyle, że jak to z czipsami bywa jeden lepiej drugi mniej. Do oc najlepiej brać intela i to na dobrej (sprawdzonej) mobo. Pod socket 478 tylko intel najlepiej 865pe ew. 875

 

Arkadio 99 zeta na allegro :D nawet niezle chodzi :P Nie no zasilacz tronje jest bardzo dobry ma wszystkie zabezpieczenia co chieftec i fortron a poza tym jest tanszy i ma wieksza moc

Dobre... hehe... dobre... skorzystaj przed jakimkolwiek zakupem z szukajki na tym forum. Pare minut czytania i zaoszczędzisz sobie wiele bólu w przyszłości.

 

...japonskiego Scythe SCNJ-1000 Ninja +wiatrak...

Przecież to chłodzenie jest droższe od mojego cielaka!!!!!!!! Zwariowałeś? Taka inwestycja w wydajność cielaka!!!!!! Lepiej za ponad pół ceny freeza albo pentagrama ale moim zadaniem i tak nie bardzo warto. Chyba, że masz możliwość sprawdzenia przed zakupem. Jak da rade z fsb250 to wtedy ja bym zainwestował te 80 zł. Ale u Ciebie ten asrock na via? ( że o tronje nie wspomne) Nawet jak procek dałby rade to chyba ta mobo już nie.

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie ostatnio Celeronem D z kolega(alfredek), i oto co nam sie udalo osiagnac na wodzie(w zbiorniku wody wklady do lodowki, w pokoju pic jak ch.. bo otwarte okno bylo). Maxymalnie poszedl na 4.4 lecz nie wchodzil do windy natomiast full stabilnie chodzil na 4,2, a zdjecie jak bylo niecale 4,1 bo pozniej zapomnieliśmy zrobic screena ;], postaram sie niebawem dolaczyc B)

 

post-130110-1141205259_thumb.jpgpost-130110-1141206547_thumb.jpg

Edytowane przez kasa.ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze to czego kasa nie powiedzial ... winda jest padaka cala zasyfiona no i jedyna optymlizacj do superPi to wylczenie antywirusa :P wiec prosze nie zwracac uwagi na czas byl robiony tylko zeby pokazac ze jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ciekawostka ... celeron po postawieniu go w b. trudnej sytuacji FSB 250 powstał po raz pierwszy przy 197 MHZ na FSB :> ciekawie nie ? terapia szokowa jednak czasami popłaca .. komp sie nie przyznał do wejśćia na szynie 250 .. zapiszczał i zresetował ustawienia a zaraz po tym dał się przekonać do próby FSB 197 ... sprawdzanie SPi i temp czas rozpocząć.. 3mcie kciuki za stabilną pracę ;]

 

P.S: jak nic nie nawali to za jakąś chwilę dodam linki do screenów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze to czego kasa nie powiedzial ... winda jest padaka cala zasyfiona no i jedyna optymlizacj do superPi to wylczenie antywirusa :P wiec prosze nie zwracac uwagi na czas byl robiony tylko zeby pokazac ze jest stabilny.

jakie mobo macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL... to by było na tyle moich prób z FSB 200 ... z nim jest jk z kolesiem w abstrakcyjnym dowcipie ... wchodzi do windy a tam schody ... mnogość schodów .. przede wzystkim te że wszedł do windy tylko raz na 200 .. potem w ogóle nie ładowal nic poza POSTem a potem wyczyścił sobie biosik i jest git teraz ... działa na FSB 192 .. a zawsze mi sie wydawało że jeśli FSB jest wielokrotnością 33 to wsio powinno chulać :( potem znowu powalcze ...

 

buhehehehe własnie sobie przeczytałem że w moim przypadku wsio mi zkaszaniła drukarka na usb .. ale kaszana .. jutro sie zbiore za wywalanie kart i cd romow ze środka to moze sie uda powalczyć .. PeAcE

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pare dni bede mial nowa zasilke i powoli przymierzam sie do celinki 2,13 :] mysle, ze poleca jakies rekordziki :) Tak na marginesie przy moich ostatnich popisach omal nie sfajczylem linii 12V w fortronie, mysle ze trafil mi sie jakis trefny, bo jeszcze nikt z tego co widze na forum nie mial takich jaj z tym zasilaczem :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porashka... a moze nie ? ciekawym jest czasów tych którzy nie moga puścić pamięci na dualu i nie mogą im zmienić timingów ... czysta ciekawość co też ten mój celek sobą reprezentuje ... oto kilka porażających screenów .. :P Numero Uno , a zaraz potem Duo ... ciekaw jestem czy w ogóle mi sie cokolwiek uda z tym zrobić lepszego na tych częsciach co mam ...

 

EDIT: a to tylko wyłaczenie WiFi było ...

 

P.S: jak długo u was są windy bez reinstala ?? bo jak o mnie chodzi to chyba jednak po zmianie proca i płyty powinienem był go przeinstalowac ... tylko nie wiem czy to by mi duzo dało :P jakaś fachowa opinia ?? :>

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porashka... a moze nie ? ciekawym jest czasów tych którzy nie moga puścić pamięci na dualu i nie mogą im zmienić timingów ... czysta ciekawość co też ten mój celek sobą reprezentuje ... oto kilka porażających screenów .. :P Numero Uno , a zaraz potem Duo ... ciekaw jestem czy w ogóle mi sie cokolwiek uda z tym zrobić lepszego na tych częsciach co mam ...

 

EDIT: a to tylko wyłaczenie WiFi było ...

 

P.S: jak długo u was są windy bez reinstala ?? bo jak o mnie chodzi to chyba jednak po zmianie proca i płyty powinienem był go przeinstalowac ... tylko nie wiem czy to by mi duzo dało :P jakaś fachowa opinia ?? :>

ale cienkie czasy :/ ja mam na podkreconym w okolicach 47s. niepodkercony ok 60s(1min)

reinstalka troche da ale nieduzo bo na super pi niema to duzego wplywu. u mnie jak wylaczylem karte dzwiekowa zintegrowana dalo to ok 1s na 1m testu

i ja mam ram w singlu wkoncu intel 848p

 

ps.pompka miala byc 2 w tamtym tyg a okazalo sie ze poszla pod zly adres :( wc sie spozni :(

 

hehe na noc(sciganie) daje 1.7ghz(fsb 100) i wylanczam wszystkie wentyle(na cpu tez) i temp wynosio ok 50*C lol

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

hehe na noc(sciganie) daje 1.7ghz(fsb 100) i wylanczam wszystkie wentyle(na cpu tez) i temp wynosio ok 50*C lol

Coś dużo, mój na fsb100 (też 1.7GHz) schodzi poniżej 30 w idlu, a max co z niego wydusiłem to 42 stopnie :) (i to na wyższym napięciu, bo Clockgenem nie da się zmieniać...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porashka... a moze nie ? ciekawym jest czasów tych którzy nie moga puścić pamięci na dualu i nie mogą im zmienić timingów ... czysta ciekawość co też ten mój celek sobą reprezentuje ... oto kilka porażających screenów .. :P Numero Uno , a zaraz potem Duo ... ciekaw jestem czy w ogóle mi sie cokolwiek uda z tym zrobić lepszego na tych częsciach co mam ...

 

EDIT: a to tylko wyłaczenie WiFi było ...

 

P.S: jak długo u was są windy bez reinstala ?? bo jak o mnie chodzi to chyba jednak po zmianie proca i płyty powinienem był go przeinstalowac ... tylko nie wiem czy to by mi duzo dało :P jakaś fachowa opinia ?? :>

 

Sam nie wiem ,moze faktycznie u Ciebie ta plyta glowna tyle kaszani ?? u mnie czas na 1M to srednio 42-43 sek, tez porazka, ale jednak szybciej... Mysle ze juz przesiadka na mojego Abita by Ci duzo dala, a cenowo nie jest taki straszny, a co dopiero powiedziec o IC7, myslalem o IC7, ale doszedlem do wniosku ze poczekam, moze kiedys uda mi sie kupic ta celinke 3,33 i zrobic z niej rakiete ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo, mój na fsb100 (też 1.7GHz) schodzi poniżej 30 w idlu, a max co z niego wydusiłem to 42 stopnie :) (i to na wyższym napięciu, bo Clockgenem nie da się zmieniać...)

ale pokreslam ze mam wentyl na cpu wylaczony a radiator miedziany hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pokreslam ze mam wentyl na cpu wylaczony a radiator miedziany hehehe

To jak wentyl wyłączony to ok, mojego Pentka w środku budy praktycznie nie słychać, więc niech sobie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboocha : podaj mi proszę odległości przekatnych tego radiatora od starego cela co masz na NB bo mam taki jeden ciekawy i chciałem zobaczyć co z tego wyjdzie ... to jest passive .. chyba z wersji 300A ciekawostka bo ma tak poprowadzone finy że w środku są miedziane a na zewnątrz krótsze alu.. poza tym nie są prose a falowane i to jest zastanawiające .. standart mocowania heatsinków wszedzie jest taki sam a nie chce mi sie rozbierać całości żeby to pomierzyć ..

 

P.S: otwarte okno + 18*C w pokoju daje minimum 27 *C CPU i 17 *C MoBo.. stress w tych warunkach dyktuje 38*C @3,2 GHz... chyba bede wsio robił przy otwartym oknie :P

 

 

Czy może mi ktoś powiedzieć co jest warty program PC Wizard 2006 ?? i powiedzcie mi co TO jest warte i czy w ogóle warto zainwestowac w FUJITSU-SIEMENS I865 ... czy ktoś próbował coś na Siemensach kręcić ?

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboocha : podaj mi proszę odległości przekatnych tego radiatora od starego cela co masz na NB bo mam taki jeden ciekawy i chciałem zobaczyć co z tego wyjdzie ... to jest passive .. chyba z wersji 300A ciekawostka bo ma tak poprowadzone finy że w środku są miedziane a na zewnątrz krótsze alu.. poza tym nie są prose a falowane i to jest zastanawiające .. standart mocowania heatsinków wszedzie jest taki sam a nie chce mi sie rozbierać całości żeby to pomierzyć ..

 

P.S: otwarte okno + 18*C w pokoju daje minimum 27 *C CPU i 17 *C MoBo.. stress w tych warunkach dyktuje 38*C @3,2 GHz... chyba bede wsio robił przy otwartym oknie :P

Czy może mi ktoś powiedzieć co jest warty program PC Wizard 2006 ?? i powiedzcie mi co TO jest warte i czy w ogóle warto zainwestowac w FUJITSU-SIEMENS I865 ... czy ktoś próbował coś na Siemensach kręcić ?

Kasa ma ta plyte jest do d.... :P wszystko poblokowane :P i nie moze na niej tego celka odpalic ( moj p4 chodzi normalnie ) no i jest nieymiarowa budy na nia nie qpisz a i ze zrobieniem czegos bedzie cieszko :P

 

Sorki jednak chodzi na nim celek ale sie burzy o nowy bios :P

Edytowane przez alfredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam dochodzić co i jak z tym posranym asrockiem ... FSB 197 .. zmiana FSB pamięci w dół .. ze sztywnego 200 na 133 ... dziwne .. SPi liczy szybciej o jakieś 3 sekundy .. niby to niewiele ale już coś :P

 

p.s: na asrocka najlepej działa metoda prób i błedów ... własnie odpaliłem celka na fsb 199 w biosie pokazuje czasami 199x17 a czasami 200x17 i to chyba normalne z tymi płytami ... zastanawia mnie jak to jest z dzielnikiem dla pamięci .. bo chyba dobrze nie rozumiem oznaczenia 5:4

 

P.S: czy TO jest normalne że im bardziej podkręcę procka tym jest chłodniejszy ?? wydaje mi się że on ma dziwne conieco zachowania gdyż jego standardowy VCore to 1,45 a powinien mieć mniej o 1 V ... i to wygląda tak że męczy się okrutnie na standardowym FSB 133 a jak mu podniose to już jest nieco lepiej ... jak to jest w końcu ?

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu dostałem swoją wymarzoną płytkę od asusa. :-P Mówie wam cudo.Podkręca sie wyśmienicie.Na razie bez cudowania podkręciłem proca do 3.8 czyli średnio B) ,ale powalcze dalej bo coś mi sie wydaje że to nie koniec tego procka(taaa nie ma to jak przewidzieć przyszłość - absolutne max 4080 i ani mhz więcej).

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...