Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Widze IC7 zrobila sie zywym pomnikiem :] Panowie ja rozumiem dobra plytka, ale widze ze poza nia swiata nie widac :D Ja na swojej IS7E2 robie takie wyniki jak widac i nie narzekam, szczerze to nie doplacilbym 200zł do mojej za IC7, co wiecej, jak tylko stane na nogach z kasa to pokaze wam ze na tym IS7 wycisne 4GHz, pozdrawiam :D

ic7 jest stabilniejsza :lol2: ja kupiłem ją za 300 zł i sprzedałem za 350 :lol:

ale na poważnie bardzo dobra płyta

szkoda ze tylko 2.8v na pamieci a to malusio jak dla winbondów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ale co nie zmienia faktu że DFI i intel to syf lepiej abita

dfi to dobra płyta ale w amd

Rozumiem, że bardzo dokładnie przetestowałeś kilka modeli DFI dla Intela zanim to napisałeś... Wiadomo, że nie jest to jakość serii Lan Party, ale jeśli mówisz, że to "syf", to powinieneś przytoczyć jakieś argumenty. I dlaczego Abit IS7-E2 jest lepszym rozwiazaniem? Różnica w cenie 50 zł, kiepskie chłodzenie chipsetu i tylko 2 sloty na pamięci. Kręci sie dobrze, to fakt, ale dla Celerona wystarczy dojść do FSB 200 MHz i mieć kontrolę nad wszystkimi napięciami z poziomu biosu, a to DFI z pewnością potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bardzo dokładnie przetestowałeś kilka modeli DFI dla Intela zanim to napisałeś... Wiadomo, że nie jest to jakość serii Lan Party, ale jeśli mówisz, że to "syf", to powinieneś przytoczyć jakieś argumenty. I dlaczego Abit IS7-E2 jest lepszym rozwiazaniem? Różnica w cenie 50 zł, kiepskie chłodzenie chipsetu i tylko 2 sloty na pamięci. Kręci sie dobrze, to fakt, ale dla Celerona wystarczy dojść do FSB 200 MHz i mieć kontrolę nad wszystkimi napięciami z poziomu biosu, a to DFI z pewnością potrafi.

a masz tą płyte? bo napewno nie ma możliwości zmianiy napiecia takiej jak u abita ! ma problemy z prescottami !

kilku userów miało z nią problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz tą płyte? bo napewno nie ma możliwości zmianiy napiecia takiej jak u abita ! ma problemy z prescottami !

kilku userów miało z nią problem.

A mogę prosić o linka do tych problemów? Przeszukałem forum i nic nie znalazłem. Za to znalazłem to:

obie istniejace rewizje odsługują Prescotty

osiąga FSB 255 MHz, pamięci max. 2.9v, procek +1.5v

Będę niedługo składał dla znajomego taniego PC. Ta płyta + celek D 310 są na razie faworytami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy mozna od razu po kupnie krecic procka czy tez trzeba odczekac kilka dni ??

 

Pozdro...

No to żeś sobie wybrał płytkę... ASRock na VIA... Ma to chociaż mozliwość podniesienia napięcia na procku i blokadę pci/agp?

Kręcić możesz od razu, ale na tej płycie i z Codim cudów się nie spodziewaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie MOBO Asrock P4V88+ z najnowszym zaaktualizowanym biosem a celine mam D 315 2,26ghz i co mam robic zeby troche podkrecic proca ??

 

Pozdro...

PCHaCkiN Ty wogóle czytasz co do Ciebie ludziska piszą? heh... asrock i to na via...

 

A mogę prosić o linka do tych problemów? Przeszukałem forum i nic nie znalazłem. Za to znalazłem to:

obie istniejace rewizje odsługują Prescotty

osiąga FSB 255 MHz, pamięci max. 2.9v, procek +1.5v

Będę niedługo składał dla znajomego taniego PC. Ta płyta + celek D 310 są na razie faworytami :)

Assassin a jakie planujesz memki do tych faworytów? bo ja coś szukam żeby swoje goody zmienić, korci mnie powyżej 500mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta jest dosyc dobra, zeby miec vcore odblokowany trzeba nacisnac alt + F1

 

 

Pozdro...

:lol2: co ty za bios wgrałeś

sprawdzałeś to ???

 

zasilacz polecam tagana 430W u01 albo jakiegoś fortrona

a wentyl to pentagrama 120 CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: co ty za bios wgrałeś

sprawdzałeś to ???

 

zasilacz polecam tagana 430W u01 albo jakiegoś fortrona

a wentyl to pentagrama 120 CU

Jak ma zasiłke codegena to i pewnie obudowe też, wątpie zeby tam wlazł pentagram 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co wy na to ??

 

Wykrecilem na tej plytce 3,463 Ghz :D bez zmiany napiecia ale jakos nie za stabilnie .

Potrzebna jest zasilka i cooler porzadny

 

Pozdro....

Jak jakoś tak "nie za stabilnie" to znaczy że nie wykręciłeś :) Ale i tak mnie dziwi, że przy 3,4 wogóle Ci wystartował bo przy Twoim procu to fsb203 a z tego co piszą na forum o tej płytce http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...ck%20P4V88&st=0 to bez blokady agp/pci pojechałeś z nią... hehe... brak mi słów... a tak wogóle to po co Ci zmiana chłodziwa, mi na boxie idzie fsb225 i to bez dobrej pasty tylko na tym białym syfie od intela. Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCHaCkiN

To ustaw na 3.4GHz i puść Prime'a. Jeśli będzie działało, to jesteś szczęściarz.

Pentagram 120Cu to chyba za dobry cooler, kosztuje przecież prawie tyle co płyta Asrocka. W pełni wystarczy AC Freezer 4 albo Pentagram 100AlCu (mniejsza wydajność, ale dodatkowo schłodzi chipset). Zresztą, jak Arkadio wspomniał, z dobrą pastą to i BOX wystarczy, zwłaszcza że nie zmieniasz napięcia. Ale zasilacz to wymień koniecznie.

 

@Arkadio

Akurat pamieci mam, jakis czas temu kupiłem Twinmosy w wyprzedaży MediaMarkt :wink: Dzięki za propozycję.

 

@bamboocha

Syntetykiem się nie przejmuj. W Sandrze np. lekko podkręcony Celek gromi P4 i A64. Czy to znaczy, że jest lepszy? SuperPi to jedyny syntetyk, który "lubi" K8 - stąd jego popularność :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienks Assassin za rade :) a powiedz mi czy Pentagram NX-80 Al tez moze byc ?? chodzi mi o to czy tez dobrze schlodzi tak jak tamten co poradziles . Rozni sie ceną, a ja mam kaski z 200 zeta na dobrą zasilke i wlasnie cooler

 

Pozdro...

 

Aha Prime juz puscilem i nic sie nie dzieje,

 

Ogolnie w stresie mam temp. 52 a w idle mam 46 stopni

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arkadio próbowałeś coś więcej wykręcić na tym asusie???

 

@PCHaCkiN no to sobie przywaliłeś płyte do oc :lol:

Nie za bardzo, bo przy fsb233 prime mnie wywala i nie wiem czy to wina pamiątkek czy procka. Tak raczej nie łapie którą opcję wybrać w torture test prima (która opcja dla samych pamiątek a która dla samego proca) a poza tym to mam taki problem jeszcze : bios od początku sie muli i to strasznie, działa tak wolno że podniesienie o 1mhz takt proca trwa około 3 sec., odświeża mi od nowa cały ekran. Cholery można dostać bo jak coś przedobrze to podniesienie z powrotem fsb ze 133 na 225 zajmuje pół dnia. Poza tym zauważyłem że ładuje biosa szybciej przy drugim włączeniu w tym samym dniu. Pierwsze jest takie ze stoi z 30sec. z panelem informacyjnym a drugie już po 5 sec. zaczyna ładować winde. Robiłem już chyba wszystko: clearcmosy, flashe i dalej jest tak samo bez względu czy jest oc czy default. Właściwie w normalnym uzytkowaniu to nie przeszkadza ale chciałem powalczyć o wyższe fsb. Przy fsb 233 jak już pisałem prime sie wywala i pewnie trzebaby sie pobawić napięciami ale jak pomyśle, że każdy test zakonczony niewstaniem kompa mam zrobić clearcmosa i od początku podnosić fsb o prawie 100 mhz do tego co mam już pewne to mnie cholera bierze. Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajce wiem ,ze znowu wiocha zaleci ;) ale kurde czytam cale forum i nie moge znalezc dokladnej definicji winbondow, co to jest bo z tego co sie dowiedzialem, to sa rozne rodzaje pamieci....

to są pamieci co nieraz osiągaja 260 280 300 na CL2 tylko potrzebują napiecie ponad 3.6v zależy jeszcze od egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A terz ... PC_Speaker pochyli czoła nad mądrością forumowiczów i weteranów O/C sledzących całe forum ... panowie .. macie rację .. cała ta marka ASSRock to faktycznie szit jakich mało .. proc się ładnie sprawuje .. kręci się spokojnie po 190 MHz .. tylko co mi z tegojesli grzeje sie od zafajdanego cipsetu ? to g..wno ma pasywny radiator z jakiegoś pośledniejszego aluminium który wylotami obrócony jest centralnie we wlotki radiatora proca .. dopóki mostek nie dostaje w zady to jest ok .. temp w idle okolo 35 w stresie < znaczy sie superPi 16 M > okolo 48 wg. wskazań speed fana ... <wiem wiem wiem .. w oparciu o czujkęna płycie więc mało wiarygodne > jednakże .. gdy dotknąć zewn. stroną palców radiatora proca ten est zimniejszy od ręki więc nie ma 36,6 ... ale za to na radiatorze North można postawić czajnik i zagotować wodę.. pewnie bedzie na tym wiatrak założony i nowa pasta .. czy Silver Grease firmy Titan <taka w styrzykaweczce 1,5 g. > to dobre rozwiazanie? no i na koniec .. nie mam pozwolenia od pamięci M&S na wyjście poza 193 MHz FSB :( polecicie panowie jakieś pamięci 256 MB w przystępnej cenie które pójdą chociaż 200 ? ...

 

Kagan, KAMILcom, Bamboocha jesli was obraziłem przez mój Northbridge i jego dziwne zachowania to przepraszam ... jestem podatny na sugestie .. nawet takiego szitu jak chiupset i ASSRock .. jak widać głup i wiochmen ze mnie na grandę .... a kilka razy już kręciłem . cóż ludź uczy się na "buendach" :P .. dzięki za porady.

 

P.S: jeśli by przyjąć że tya płyta ma bazować na zabudowanej grafice to pewnie byłoby ok .. ale jeśli karta grafi < jak u mnie> to : slot AGP jest umieszczony zaraz pod chipsetem więc jego chłodzenie siada ze względu na niewystarczającą ilość miejsca dla przepływającego powietrza, grafa akurat też ma zaraz pod spodem GPU który nieco grzeje po obu stronach płytki .. wentyl troche dał ale teraz to troszke za mało jednak .. już teraz wiem dlaczego lepsze płyty mają radiator chipa umieszczony ukośnie względem geometrii płyty .. ale klapa ten ASSrock :(

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...