Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

@SpiderMAN

Masz notebooka ktory szczerze mowiac mnie rowniez interesuje.

Moglbys napisac w tym temacie taka mini recke, tak, jak oceniasz ta firme ?

IMO to jest najlepszy notebook w cenie do 4,5k ... bede kupowal go gdzies na poczatku maja... ale interesuje sie juz teraz. Chce rozwiac wszystkie watpliwosci.

 

Moglbys go troche bardziej opisac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad ty ta cene wytrzasnales? :P :blink: :blink:

Nic mi o tym nie wiadomo, zeby byl tanszy niz 4800zl i to kobinujac prosto z hurtowni. Tym bardziej, ze na chwile obecna u zadnego dystrybutora ich nie ma.

Normalne ceny sklepowe to 5200-5500zl

 

Co do mini recenzji, to postaram sie cos napisac, aczkolwiek niczego nie obiecuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad ty ta cene wytrzasnales? :P :blink:  :blink:

Nic mi o tym nie wiadomo, zeby byl tanszy niz 4800zl i to kobinujac prosto z hurtowni. Tym bardziej, ze na chwile obecna u zadnego dystrybutora ich nie ma.

Normalne ceny sklepowe to 5200-5500zl

 

Co do mini recenzji, to postaram sie cos napisac, aczkolwiek niczego nie obiecuje.

1325641[/snapback]

http://tanienotebooki.pl/note_one.php?id=1142

 

lub

http://sklep.perfekt.pl

Acer    TM4002WLMi PMC 725 1.6GHz 15.4"WXGA 2x256MB 80GB DVD-Dual XP H    TM4002WLMi PMC 725 1.6GHz 15.4"WXGA 2x256MB 80GB DVD-Dual XP H    4235.00zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj lepiej o dostepnosc... Bo ceny u dostawcow moga sie roznic drastycznie...

Mnie sie udalo wstrzelic jak byly ostatnie 3 sztuki... ;)

 

Ten sklep Perfektus... cos mi sie nie podoba... Tyle to kosztuje brutto z hurtowni TM4001LMi... Centrino 1.5GHz, 15" XGA.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tanienotebooki.pl/note_one.php?id=893

zobaczcie wynik laptopa na porównywalnej karcie! Ja mam tylko mniej pamieci na karcie, a proc w sumie nawet moj lepszy (wydajnosc).

Chyba jednak jest cos nie tak ;(

HELP

 

 

EDIT: No i chyba doszedłem dlaczego tak malo ;(

Asus chyba chcąc zaoszczędzić zastsował karte z 64 bitową magostralą pamięci :( Ztego co widze desktopowe wersje 9200se mają podobne wyniki (moze ciut wyzsze, ale to akurat tyle ile winna tracić mobilna wersja). Ech szkoda ze tego na stronie nie było, no ale co tam, tak bywa ;)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm testu własnie nawet zadnego nie znalazlem, chyba ze modeli z 9600.

Wyszedłem z załozenia, że asus nie tnie kosztów na karcie bo róznica chyba nie jest aż tak duża w cenie. Ale jednak, fakt mój błąd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,

Budżet się zmniejszył, co powiecie o tym: http://www.tanienotebooki.pl/note_one.php?id=1031 - zakładam, że więcej niż 3k nie dam. Mam zamiar dokupić do niego 256 DDR i chyba będzie ok??? Wiem, że grafika zintegrowana, ale na laptopie w gierki raczej nie będę grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz post Majestica nie ma sensu....

A tu trzeba posprzatac...

Drodzy moderatorzy... prosimy o wywalenie wszystkiego nie na temat laptopow z tego watku...

 

Również done...

I kolejne wielkie dzieki za pomoc dla psychodelicznego.. :]

by mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki laptop za około 8000 zł.

może coś z matrycą SXGA ?

to urządzenie ma mi zastąpić desktopa, czyli w grę wchodzą również gry. musi udźwignąć trochę tej grafiki.

 

procesor na pewno Centrino, karta graficzna 128 MB, LCD jak najlepszej jakości.

 

(może niezłym wyborem byłby Acer TravelMate 8005LMi ?

zastanawiałem się też nad Toshibą Qosmio F10 - 101, spodobał mi się wyświetlacz w tym lapku.)

 

nie sugerujcie się tymi przykładami. napiszcie proszę co Wy byście kupili za tą kasę.

 

za wszelką pomoc dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie acera TM4002

 

Ile naprawde trzyma bateria przy slabym obciążeniu np przegladanie stron a ile podczas grania?

 

Jak z głośnościa czy wentylator działa głośno?

 

Czy ten laptop ma jakieś wady?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki laptop za około 8000 zł.

może coś z matrycą SXGA ?

to urządzenie ma mi zastąpić desktopa, czyli w grę wchodzą również gry. musi udźwignąć trochę tej grafiki.

 

procesor na pewno Centrino, karta graficzna 128 MB, LCD jak najlepszej jakości.

 

(może niezłym wyborem byłby Acer TravelMate 8005LMi ?

zastanawiałem się też nad Toshibą Qosmio F10 - 101, spodobał mi się wyświetlacz w tym lapku.)

 

nie sugerujcie się tymi przykładami. napiszcie proszę co Wy byście kupili za tą kasę.

 

za wszelką pomoc dziękuję.

1352621[/snapback]

bardzo ładne wyświetlacze mają toshiby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie acera TM4002

 

Ile naprawde trzyma bateria przy slabym obciążeniu np przegladanie stron a ile podczas grania?

 

Jak z głośnościa czy wentylator działa głośno?

 

Czy ten laptop ma jakieś wady?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

1352863[/snapback]

Tak naprawde, to ja na baterii nie gram... Wlasciwie w ogole nie gram... Ale jesli chodzi o przegladanie stron to nawet i 5h trzyma bateria.

 

Wentylator dziala cicho. Bardzo cicho...

 

Ja takich narazie nie stwierdzilem...

 

Prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie acera TM4002

 

Ile naprawde trzyma bateria przy slabym obciążeniu np przegladanie stron a ile podczas grania?

 

Jak z głośnościa czy wentylator działa głośno?

 

Czy ten laptop ma jakieś wady?

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

1352863[/snapback]

Co do wad to moga byc one podyktowane ergonomia jesli zwracasz na to uwage.Np. naped umieszczony po lewej stronie jesli jestes praworeczny to moze przeszkadzac troche druga sprawa to wyjscia z kart muzycznej, ja osobiscie wolalbym zeby byly one z boku lub z tylu bo np. przy podlaczeniu glosnikow zewnetrznych mslo atrakcyjnie to wyglada.Do wszystkiego sie mozna doczepic jesli sie chce.Nie ma urzadzen idealnych.Kazdy wybiera sprzet do wlasnych potrzeb, jednemu moze cos przeszkadzac a drugiemu niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad jednym laptopem

Fujitsu-Siemens M1425

 

procesor - 1,8

grafika - radeon 9700 128 mb

niestety możliwość rozszerzenia RAM tylko do 1024MB, ale i tak na długo powinno starczyć.

 

wszystko w cenie nieco powyżej 6000 zł.

co przy karcie graficznej 128 mb jest ceną nie wygurowaną.

 

1) pytanie tylko, na czym oszczędzali, bo jak na matrycy lcd to wypisuję sie z tego interesu. wie ktoś może jakie konty widzenia ma ten wyświetlacz, jaki kontrast, jasność i czas reakcji, jaki tam jest typ matrycy (TN, MVA) ?

 

2) czy warto wybrać lapka z firmy Fujitsu-Siemens ?

jak ta firma wypada w zestawieniu z Toshibą czy Acerem ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem do czynienia tylko z jednym amilo

siedzial w nim co prawda a64 3400+ ale reszta przeciez powinna byc wspolna dla calej rodziny

i subiektywnie stwierdzam (pomimo ze nie znam parametrow) matryca ladnie dawala, katy, jasnosc itd bez zarzutu

jezeli natomiast wazny jest dla ciebie czas reakcji to tu nie potrafie odpowiedziec

trzeba by pogoglowac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem takiego cudaka przed soba - centrino 1.8 z radkiem 9700 128mb. matryca zajefajna - nie ma sie co bac.

 

co do porownania z toshiba i acerem - wiesz to jest zawsze troche subiektywne. najlepiej obejrzyj jak najwiecej zdjec i porownaj co ci bardzej podchodzi. nie martw sie o jakos wykonania - jest naprawde spoko - chyba ze maja nierowna kontrole jakosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do porownania z toshiba i acerem - wiesz to jest zawsze troche subiektywne. najlepiej obejrzyj jak najwiecej zdjec i porownaj co ci bardzej podchodzi. nie martw sie o jakos wykonania - jest naprawde spoko - chyba ze maja nierowna kontrole jakosci :D

1354357[/snapback]

dzięki

chodzi mi o to, czy matryca w Fujitsu-Siemens jest jaśniejsza i ma lepsze kąty widzenia niż w Toshibie Satellite M30X - 113, czy Acerze TravelMate 4502.

lcd tej Toshiby i acera wogóle mi nie podchodzą. do tego stopnia, że zacząłem się bardzo poważnie zastanawiać nad Toshibą Qosmio F10 - 101.

pozdrawiam

 

 

do yngwie:

dzięki za uwagi z pierwszej ręki. jeśli nie znasz parametrów matrycy z tego F-S, to napisz czy zauważyłeś w szybkich grach jakieś smużenie.

pozdrawiam

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie dotyczące notebooków Aristo... co sądzicie a najchętniej jakie macie doświadczenia z tą marką... w szczególności chodzi mi o modele serii Smart300... czytałem test tanich lapsów w PC Word Komputer - wynika z niego, że to całkiem udany sprzęt (nie wiem jak z wiarygodnością tego czasopisma): najlepsza wydajność, najlepszy czas pracy [nawet prawie do 6h na celeronie], sporo portów, dysk 5400/8... dla mnie ważna jest również gwarancja - tu podstawowa 2 lata a za 300pln kolejny rok... no i ta cena - za nieco ponad 3500 laps z 3 gwarancją, nagrywarką DVD i 512MB... od razu mówię, że to nie ma być do grania...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14629

 

ps.

Aby uniknąć bałaganu na Forum proszę nie zakładać w dziale, nowych topiców z pytaniami o kupno laptopa, a wszelkie wątpliwości, sugestie, pytania proszę pisać właśnie w tym topicu.

wrzuciłem tutaj, ale nie wiem czy to dobry pomysł... w jednym temacie co chwile ktoś dorzuca nowe zapytanie a dyskusja toczy się zazwyczaj albo w odpowiedzi na jeden post albo zjeżdza zupełnie... robi się jeden kocioł z którego najmniej mogą skorzystać najbardziej zainteresowani - szukający porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

wrzuciłem tutaj, ale nie wiem czy to dobry pomysł... w jednym temacie co chwile ktoś dorzuca nowe zapytanie a dyskusja toczy się zazwyczaj albo w odpowiedzi na jeden post albo zjeżdza zupełnie... robi się jeden kocioł z którego najmniej mogą skorzystać najbardziej zainteresowani - szukający porady...

1357035[/snapback]

Jakoś w innych działach ludzie korzystają z przyklejonych topiców i problemów nie ma.

A pomyśl jakby tak wszyscy zakładali po jednym topicu to co by było??? Jeden wielki syf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacz linka, poki co moge tlko powiedziec ze soniaki maja odjechane matryce - przynajmniej mnie sie one bardoz podobaja, ale sam design jest dla mnie zbyt sprawiajacy wrazenie delikatnego - moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem amilo m1425 ma mobilnego radka 9700 pro 128mb.

może mi ktoś powiedzieć co to za karta ? jeśli by sugerować się nazewnictwem ATI powinna być lepsza od mradka 9700, ale dziś już nic nie jest pewne.

czy ati mobility radeon 9700 pro ma 128mb własnej pamięci, czy może korzysta (choćby częściowo) z pamięci RAM ?

jak zwykle nie jestem w stanie nic znaleźć w necie na jego temat. internet mnie przerasta, to po prostu jeden wielki cuchnący śmietnik.

 

w tym lapku (amilo m1425) najbardziej niepokoją mnie zaczepy, na których trzyma się wyświetlacz. z każdego zaczepu (są dwa) tylko z jednej strony wystaje 'bolec' mocujący. szkoda, że do tego nie jest z plastiku - pozbyłbym się definitywnie złudzeń, zresztą może to plastik . a dodatkowo cały panel wraz z ramką (po otwarciu), nie styka się z dołem, tylko jest nieco podniesiony na tych zaczepach, tak że między nim a podstawą jest spora przerwa. to aż się prosi o wyłamanie. ale może tylko tak wygląda.

matrycę muszę pochwalić - duże kąty widzenia. głośniczki też fajnie bzyczą . od spodu dali nawet głośniczek basowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700 powinno zawsze korzystac z wlasnego ram pewnie tutj tez tak jest.

 

 

zaczepy tylko z zewnatrz wygladaja na takie 'bllleeeeee' to sa metalowe badziagi przykrecone z jedej strony do metolowej ramy obudowy a z drugiej wchodzace w tulejki z dystansami w obudowie lcd. nie martwilbym sie o wylamanie , nie jest to takie latwe jak sie wydaje - co innego pekanie gory obudowy lcd co zdarza sie w niektoryh aptopach, ale w fs nie slyszalem zeby ktos narzekal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden

Toshiba Satellite M40-110

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16790.html

 

na pewno ma niezły wyświetlacz, no i to w końcu Toshiba.

ale karta graficzna ATI Mobility Radeon X300 128MB.

i tu już nie jest tak wesoło.

 

czy ktoś widział podobną Toshibę, ale z lepszą kartą graficzną (np. radek 9700 128MB, albo X600 128MB) ?

jak tak patrzę na konfigurację to chyba najbardzie przemyślane na Fujitsu - Siemens. W Acerze też każdy znajdzie to co chce - kwestia zasobności portfela. a w pozostałych przypadkach, wszędzie coś jest nie tak.

 

czy ktoś robił testy porównawcze X300, ja nigdzie nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na temat tej karty. a ztego co zebrałem mogę przypuszczać, że to niewypał. bo po co - jeśli się ma Radeona 9700, wprowadzać nowy standard przy pomocy kart, które nie są w stanie dotrzymać mu kroku. rozumiałbym jeszcze ten zabieg, gdyby nadal było zapotrzebowanie na karty r9600. a już wogóle nie widzę sensu pchania tej karty do tej Toshiby. chętnie dopłaciłbym parę stów - PCI Express jak najbardziej - ale z jakąś lepszą kartą.

 

a tak wogóle to czuję, że nabardziej będę zadowolony z Acera. wykrwawię się jeśli chodzi o kasę, ale Acer TM 8005LMi budzi moje największe zaufanie. wygląda pancernie, ma dokładnie taką konfigurację na jakiej mi zależy, monitor niepanoramiczny (problem z grami z głowy) i podwyższoną rozdzielczość, więc zmieści się więcej na ekranie. ciekawe na ile pikseli dają gwarancję i jak z kątami widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...