Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze mi ktos wyjasnic roznice pomiedzy poszczegolnymi modelami? nie znam sie za bardzo na niemieckim a z tego co widze to roznica jest tylko w cenie i w nazwie:

FSC Amilo Pro V2020 [Top Value]

FSC Amilo Pro V2020 [Preis-Knüller]

FSC Amilo Pro V2020 [Top Value II]

 

ze strony:

http://www.notebooksbilliger.de/index.php/...amilo_pro_v2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Od wczoraj jestem szzęsliwym posiadaczem Acerka TM 4002 WLMi i musze powiedziec ze sprzet jak za ta kaske jest fajowy:-)

Pozdrowionka

ps:Czy probowaliscie instalowac drivery od normalnego Ati tzn np Ati catalyst 5.4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Od wczoraj jestem szzęsliwym posiadaczem Acerka TM 4002 WLMi i musze powiedziec ze sprzet jak za ta kaske jest fajowy:-)

Pozdrowionka

ps:Czy probowaliscie instalowac drivery od normalnego Ati tzn np Ati catalyst 5.4??

1389842[/snapback]

U mnie na Radeonie m9200 nie działają! Omegi za to tak :)

chyba mi coś wypisywało ze muszę być te do laptopowych ale już nie pamietam dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moj debiut na tym forum tak wiec jak cos nie dopisze to prosze psow na mnie nie wieszac.

 

Jestem aktualnie za wielka woda (USA) i sie zastanawiam jaki laptop zakupic tak by mi tu dobrze sluzyl a po powrocie do kraju latwo sie sprzedal bo juz mam kompa a tu mi potrzebny zeby se czasami na gg pogadac i na necie posiedziec.

Od pocztku myslalem o jakies Toshibie albo cos od HP/Compaq.

Naczytalem sie jednak ze ta ostatnia firma to syff i szkoda sie w to pakowac - postanowilem przejsc sie do sklepu i pobadac.

Na moje oko wykonanie i materialy do tego uzyte u Toshiby i u HP sa podobne a nawet takie same, staralem sie w miare mozliwosci poruszac podrapac i pociagac za co sie da, Compaq za to jest tak powiedzmy pol punktu wyzej (??) w zasadzie gdybym mial kase to bym bral od reki...

No i teraz nie wiem.... moze na rynek USA uzywaja troche lepszych materjalow??? Moze sie bardziej przykladaj?? W karzdym badz razie Compaq zrobil na mnie jak najlepsze wrazenie (moze nie jest to sony, ale za ta cene??)

I teraz rozterka czy brac Compaqa, bo jednak kraza opinie o jakosci czy moze lepiej cos innego (waznym kryterjum jest dla mnie latwosc pozniejszej odsprzedazy i nawet nie zalezy mi na "marzy" - byle nie stracic).

Sprawdzilem na stronie hp i okazuje sie ze za okolo 1000-1100$ moge miec niezle wypasionego z Athlonem 64 i nvidia 440 (64mb ram) wifi dvd-rw i jeszcze troszke innych smieci.

Za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi i rady z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Od wczoraj jestem szzęsliwym posiadaczem Acerka TM 4002 WLMi i musze powiedziec ze sprzet jak za ta kaske jest fajowy:-)

Pozdrowionka

ps:Czy probowaliscie instalowac drivery od normalnego Ati tzn np Ati catalyst 5.4??

1389842[/snapback]

Poszukaj na sieci, a konkretnie na http://www.driverheaven.net

narzedzia Driverheaven Mod Tool v2.2 lub nowszej, pozwala ono zmodyfikowac oryginalne drivery ATI tak, aby dzialaly z Mobility Radeonem.

 

Ale jak mam byc szczery to wole Omegi :)

 

P.S. Witam kolejnego zadowolonego uzytkownika TM4002WLMi.

Wypowiedz sie tez w watku o naszych lapkach, zdjecia i krotka recka uzytkownika mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed oczami ciagle dwa sprzety :

 

http://tanienotebooki.pl/note_one.php?id=1050

http://www.e.pl/product/Asus_A4540KBH/Pro_ID=1491

 

i nie wime na ktore sie zdecydowac. Czytalem ze przy AMD prawie wcale sie wentylator nie wylacza i chodzi glosno ? . i nie wiem jak one sa porownywane jakosciowo,ktory jest bardziej wydajny(chodzi o sam procek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności Atholnow to sie rozczarowalem. Głośne to one nie sa (jak tu wszyscy pisza to zależy od modelu laptopa) ale wynik za proca w PCmarku 2002 to ok 5000 a tyle to wyciaga durek 1,8 w stacjonarnym kompie. Dla porówniania centrino 1,6 z 2MB wyciaga ok 5500. Wiec nie wiem czym sa spowodowane plotki ze niby athlon 64 jest wydajniejszy od centrino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności Atholnow to sie rozczarowalem. Głośne to one nie sa (jak tu wszyscy pisza to zależy od modelu laptopa) ale wynik za proca w PCmarku 2002 to ok 5000 a tyle to wyciaga durek 1,8 w stacjonarnym kompie. Dla porówniania centrino 1,6 z 2MB wyciaga ok 5500. Wiec nie wiem czym sa spowodowane plotki ze niby athlon 64 jest wydajniejszy od centrino.

1391590[/snapback]

Na pewno nie naszym rankingiem SuperPI, bo A64 zostal w tyle :P :lol:

:-P :cry:

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

co sadzicie o laptopie ACER TRAVELMATE 2304NLC .

ma sluzyc do uzytku codziennego : word excel , czasem filmy, internet.

chcialbym zeby byl w tym szybki.

jak jest z matryca w tym kompie?

 

a i jeszcze jedno jak rozwiazac brak wifi . czy tylko pcmcia ?

 

pozdrawiam

 

bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić jakiegoś laptopika do 3500 zł

 

Komp będzie używany najczęściej w domu, ale zapewne przyda się także poza domem więc przydałby się w miarę długi czas podtrzymania poza tym chciałbym żeby miał :

 

512ram

celeron M (od 1,3 wzwyż)

minimum combo

matryca 15" lub 15'1" lub wxga

winda XP (najlepiej prof ale home może być)

w miarę cichy

baterie w miarę dobre (3 and up hours)

jakieś dod oprogramowanie (antivirus i inne)

 

w oko wpadłu mi dwa:

 

Fujitsu-siemens Amilo Pro V2010 WXPH

 

oraz

 

HP Compaq nx6110 (PT600AA)

 

którego badziej polecacie (bezawaryjność szybkość niezawodność)

 

wiem oba mają 256 ramu ale dokupić to nie problem więc prosiłbym Was o opinię, który lepszy.

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po I to napisz do czego go potrzebujesz!!

Inaczej ciężko nam powiedzieć czy warto.

A swoją drogą nie pakował bym się w Celerona D!

Jeśli już to jakiś Banias itp!

Równie wydajne a dłuższe życie na bateriach i mniej grzeje się!

1387964[/snapback]

Praca w terenie (serwis komp.). Najlepiej jakby to był centrino i miał nagrywarkę DVD oraz obowiązkowo WiFi.

 

Acha, ma być jak najcichszy :)

Edytowane przez I_LOVE_BANANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym kupić jakiegoś laptopika do 3500 zł

 

Komp będzie używany najczęściej w domu, ale zapewne przyda się także poza domem więc przydałby się w miarę długi czas podtrzymania poza tym chciałbym żeby miał :

 

512ram

celeron M (od 1,3 wzwyż)

minimum combo

matryca 15" lub 15'1" lub wxga

winda XP (najlepiej prof ale home może być)

w miarę cichy

baterie w miarę dobre (3 and up hours)

jakieś dod oprogramowanie (antivirus i inne)

 

w oko wpadłu mi dwa:

 

1394364[/snapback]

ja wzialbym pod uwage jeszcze ten sprzet Acer Travelmate 2354LM

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuje laptopu dla kolezanki do ok 5500-6000 PLN, szeroko pojete zastosowania multimedialne tj. odtwarzanie filmow, nagrywanie plyt DVD (najlepiej dwuwarstwowych), uruchomienie w miare najnowszych gier. Czy da sie cos takiego zlozyc na platformie Intela ? (AMD nie wchodzi w gre). Poniewaz nie siedze w temacie komp. przenosnych prosilbym o cenne wskazowki jaki model wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce nie sklada sie laptopow, u nas kupuje sie gotowe rozwiazania

 

naprawde jak przecztasz tetn watek to spokojnie znajdziesz cos dla siebie/niej

Edytowane przez ayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim: Czy ktoś używał notebooka Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2010 , i czy da się w nim wyłączyć sieciówkę (WLAN) i ile wytrzyma jak się jej nie używa ?

Odpowiedzi prosze pisać według szablonu HAQUIM -> "odpowiedź"

Będzie mi łatwiej szukać :wink:

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnikiem jak 80% wszystkich laptopów ma gniazdko miniPCI :D

1394260[/snapback]

To jest pewnik, ale czy jest antena w laptopie juz zintegrowana, pasowaloby sie wczesniej dowiedziec, bo jak nie ma to zasieg bedzie slabiutki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem po raz pierwszy w tym temacie mam pytanko które pewnie sie już wielokrotnie tu powtarzało więc sorka

otóż potrzebuje laptopa w cenie do ok. 3000zł z możliwie najlepszym prockiem i pamięcią ale ze sklepu nie z aukcji

pozdro :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wlasnie planuje kupic notebooka w cenie okolo 2700. Potrzebuje cos do szkoly, internetu, filmow i pakietow biurowych.. Przejzalem juz 1000 ofert i nie mam pojecia co kupic. Jak to jest z tym cachem w mobilnych celkach. Duza jest roznica miedzy 512 KB a 1 MB?

 

Fujitsu-Siemens v2010

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...6f899ce87a83318

 

Compaq nx6110

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...6f899ce87a83318

 

Prosze o pomoc, bo juz nie wiem, co przyzwoitego mozna kupic w tej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wlasnie planuje kupic notebooka w cenie okolo 2700. Potrzebuje cos do szkoly, internetu, filmow i pakietow biurowych.. Przejzalem juz 1000 ofert i nie mam pojecia co kupic. Jak to jest z tym cachem w mobilnych celkach. Duza jest roznica miedzy 512 KB a 1 MB?

Fujitsu-Siemens v2010

1397320[/snapback]

Proponuję zainsteresować się laptopami Acer, w niezłej cenie i są całkiem przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...