Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

za drogi ten fs... r

1704666[/snapback]

A kto ci każe kupować w Karenie ? Mozna w 5000 sie zmiescic

Amilo M 1437

 

Zalety w porównaniu do nx8220 (reszta konfiga podobna )

+gwarancja 2 lata

+ATI X700 ze 128 MB DDR

+większy dysk

+nieco niższa cena

+złącze DVI (do panelu LCD)

Wady

-niemiecka gwarancja

-brak bloototha

@Piotr128

Dobry sprzet ale ta rozdzielczość 1400x1050 to przyduża i nigdy nie słyszałem o tej firmie . Jak nie kradziony i sie nie rozleci to może być bardzo dobry do CAD ,architektów itp. Tu jest taniejMy Webpagehttp://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,585142.asp

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Haquim:

co do modelu nx8220 i nx6110 to sa one teraz w promocji hp z carepackiem przedluzajacym gwarancje do 2 lat. jest to promocja hp, sprzedawca musi tylko wypelnic formulaz zgloszeniowy. biorac pod uwage to, ze pojawily sie juz modele nx8220 z celeronem m za ok 3,7k zl, to jest sie nad czym zastanawiac.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto ci każe kupować w Karenie ?  Mozna w 5000 sie zmiescic

1705460[/snapback]

 

A czy gwarancja nie jest europejska?Z tego co pamietam to FS dawal wlasnie taka.

A inna sprawa jest to, ze trzeba jednak pojechac do tych Niemiec.Jak ktos nie mieszka na zach. granicy to wiecej chyba wyda na paliwo,niz wyniesie roznica w cenie icon_sad.gif

 

Jak mowilem sam chce kupic tego lapka,wiec kombinuje icon_smile2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>koffcio:

tak, mozna je dostac. niedawno weszly do dystrybucji w Polsce. jak na razie ma je chyba tylko abc data. pojawily sie tez w komputroniku. nawiasem mowiac w przyszlym tygodniu bede mial ten model (najprawdopodobniej), wiec podziele sie wrazeniami.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>HUMMER:

A mozena te nx8220 z celeronkiem dostac juz w Polsce? Bylbym wdzieczny za jakis namiar...

Pozdrawiam!

1706134[/snapback]

jeszcze wczoraj chyba, ten 8220 za 3.7 kpln był na stronie hp... dziś już go nie było....

ciekawym czemu. w komputroniku pokazują, ze sprzedaja, ale nie ma ani sztuki.

ja w końcu zdecydowałem się na 6110 w możliwie najtańszej wersji (DOS) => 2.75 kpln + wifi na miniPCI za 150 pln (=2900) albo coś (tak mi sprzedawca radził), albo na ten => 3.1 kpln już z wifi i dodatkowo plecakiem i pindą xp w wersji chołm...

 

odpuściłem sobie x600, chrzanie biznes, kasy mam mało :mur: dokupie nową grafę do desktopa może... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nx8220 jest dostepny tyle ze na zamowienie i trzeba poczekac kilka dni. wynika to z tego, ze abc data (nie wiem jak techmex) zamawia male partie (20szt.) raz na kilka dni i wszystko sie rozchodzi w dniu dostawy:)

 

a tak btw. slyszal ktos moze o co chodzi z kadlubkami notebookow? bo jest dostepny kadlubek nc8230 w wersji 64 i 128MB (karta grafiki) za lekko ponad 2k pln i bardzo mnie to intryguje. zastanawiam sie czego w nich brakuje oprocz procesora i RAMu (HDD?). no i jak wyglada gwarancja na cos takiego...

piszcie jak wiecie o co chodzi, dzieki i pozdrawiam.

Edytowane przez HUMMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam mojego kochanego laptopa:) To acer 5024 (końcówka kodu produktu .40): 1.8turion 1MB; 2x256MB; 80 GB (4200 obr). Najwazniejsze ze nie mam w nim walnietych piksei a to dla mnie na poczatku na wazniejsze:) Komputrek wyglada badzo schludnie. Niestety pierwsze wrazenie po odpaleniu nie jest najlepsze. Ekran smuzy podczas pzeciagania okinek eksploratora windows. Czcionka sie rozjezdza a juz jak sie spojrzy na krawedzie przeciaganych okienek to juz tragedia! Naszczescie efektu smuzenia nie widac na filmach ani w grach a to najwazniejsze!!!Co cieawe rozjezdzaja sie czcionki tylko na okienkach exploratora win. bo przy przegladaniu neta (przy przewijaniu stron gora/dol)tego nie widac. Zawsze mozna ustawic opcje "przeciagaj tylko kontury okien bez zawartosci" czy jakos tak i problem z glowy:)

Wydajnosc super. Gry ida lepiej niz na moim pc (athlon xp2600+;2x256MB dual;radeon 9600pro 128MB;maxtor80+60GB 7200rpm 2MB). Colin 05 na 1200x800 i wszystko do oporu (AAx6+anizo16).Plynniutko:) Battlefield 1024x768 wszysktie textury na max ale przy AAx4 tnie. Ale chyba cos skopalem w ustawieniach lapka bo teraz zazelo mi ciac:(albo sie komp zgrzal po 8 godz. grania:) dobra zabieram sie za granie....pozniej napisze wieej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Planuję zakup używanego notebooka do maksymalnej kwoty 1800 PLN. Ma służyć jako drugi komp (głównie dla mojej dziewczyny, ale pewnie ja też czasem skorzystam więc tym bardziej nie chce jakiegoś shitu). W grę wchodzi net, edytory tekstowe (wiem że to każdy potrafi), ale też filmy DVD/DivX, jakaś obróbka zdjęć (do kompletu z aparatem cyfrowym), Mp3 no i czasem jakaś starsza gierka. Priorytetem jest dla mnie napęd Combo DVD/CDrw. Znalazłem kilka ofert na allegro , chociaż ciężko trafić w konfigurację, której nic nie brakuje. No ale do rzeczy. W tej chwili wybieram spośród 4 opcji i tutaj liczę na waszą pomoc.

 

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68635406

za przemawia cena (za 1550 sprzedawca dołoży combo i torbę della), przeciw - że jest to niestety tylko c600 (czyli fsb 100 i 8MB współdzielonej grafiki - nie wiem czy to wystarczające do planowanych zastosowań)

 

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67238961

Tutaj za dopłatą do 1650 będzie combo i zamiana na c610, a więc 16MB grafiki 3D i FSB133. Nie wiem czy różnica jakości tych 2 opcji kompensuje różnicę cenową (100 zl więcej i brak torby)

 

3. http://allegro.pl/show_item.php?item=68154994

 

To co powyżej tylko drożej :-)

 

Przeciw powyższym opcjom przemawia problem, jaki podobno mają delle z zarysowaniami na matrycy (odciski od klawiszy, trackpointa i touchpada) Nie wiem na ile poważny jest to problem i czy przeszkadza w pracy, bo nie miałem wcześniej styczności z tymi kompami, a ze zdjęć raczej trudno ocenić

 

No i opcja ostatnia

4. http://allegro.pl/show_item.php?item=67144376

Tutaj cena bezkonkurencyjna - z dopłatą za 256 RAM wychodzi 1380 PLN i wszystko czego potrzeba (a nawet wiecej - grafika 32MB). Sęk w tym, że sprzęt nie jest firmowy. Nie wiem, czy w przyszłości nie będzie problemu z częściami, i w ogóle jak taki laptop ma się do sprzętu Della (to że jest brzydszy jeszcze przeżyję :-)

 

Jakie jest wasze zdanie? Brać któregoś z Delli za większą kwotę i w słabszej konfiguracji, czy ryzykować NoName?? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo chociaż w temacie kompów radze sobie nieźle, to jeśli chodzi o laptopy jestem kompletnie zielony.

Edytowane przez vowthyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Bylem przekonany do lapka acer travelmate 4102 wlmi (co prawda jego ceny chwilowo skoczyly :P)

 

Ale przegladam siec i zastanawiam sie czy nei lepszy bylby

Acer Aspire 1692WLMi

 

W sumie chyba ma to samo, a x700 ma 128 MB pamieci... Czy ktos wie w czym tkwi kruczek?

Czym sie rozni seria travelmate od aspire?

 

Swoja droga wyszedl 4104wlmi i 1694wlmi, oba maja tez 2,0 GHz zegar... Kurcze, jak na oko to identyczne kompy.... Poza grafą - 64 i 128 MB. Ktorego byscie wybrali?

 

//edit: czy moze 1692 i 1694 maja x600? (tak znalazlem na forum, a w jakims sklepie ze maja x700)

Edytowane przez psla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak to jest z tym Media Markt? Czy zakup lapka w MM to dobry pomysl? Widzialem tam HP nx8220 PY398ES za 4799 - to o 400pln taniej niz w innych sklepach, wiec chyba warto... Moze ktos z Was zaryzykowal:) juz tam kupno jakiegos laptopa i chce sie podzielic doswiadczeniami? Chcialbym miec pewnosc ze nie wcisna mi jakiegos powystawowego gruchota albo kompa z podmienionym np. dyskiem na inny niz seryjnie montowany. Pewnie przesadzam z ta podejrzliwoscia, ale w koncu 4799 piechota nie chodzi...:).

Pozdrawiam!

Edytowane przez koffcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP! Mam Acear 5024 i wszytko bylo ladnie pieknie, ale potem zaczalem sie bawic ustawieniami i battlefield 2 juz nie mi przycina na tych samych ustawieniach na jakich wczesniej wymiatal!!! 1024x768 i wszystko na high bez AA i widocznosc 90%. Nie wiem co moglem zmienic (moze zmiana fat32 na ntfs?). Jak wogole ustawic lapka zeby mial jak najwieksza wydajnosc w grach (bateria nie wazna)? Prosze o szybka pomoc bo juz kur..cy dostaje szukajac najlepszych ustawien! Zrobilem juz nawet recover systemu i nic.

PS. Nie moge zainstalowac sterow omegi. Jakie najlepsze do radka x700?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak to jest z tym Media Markt? Czy zakup lapka w MM to dobry pomysl?

 

Kupiłem Toshibe w MM i jestem zadowolony. Sprzet działa tak, jak powinien, a MM - to chyba normalny sklep (moze jestes szybciej zapomniany niż w tych mniejszych), ale z firmą Karen (zdawłoby się, pewniejszą) miałem sporo problemów. I nigdy wiecej:)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1709291[/snapback]

Kupiłbym obecnie lapa w karenie tylko wtedy gdyby nie byłoby upatrzonego modelu w innym sklepi w Polsce (bo prawdopodobnie bym przepłacił)

1) TOSHIBA QOSMIO F20-111

+ najwydajniejsza konfiguracja spożród opisanych

- cena

2) AMILO M1437

+ można sobie pograć

+ za resztę można kupić telewizor LCD

- niejest najbardziej wydajną konfiguracją

3)nx8220

+ Głośniki,mocna klawiatura

+ nie najlepsza karta graficzna

- cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chciałbym poprosić o poradę przy wyborze laptopa. Długo zastanawiałem się co zakupić i jak spożytkować dostępne fundusze, aby w pełni być zadowolonym z zakupu i po wstępnej selekcji zostały mi poniższe dwa modele (a może macie jakąś inną propozycję?).

 

Na laptopa chcę przeznaczyć kwotę nie wyższą niż 6000 PLN. Zastosowanie? Własciwie uniwersalne - zarówno do pracy, czyli zwykłego "klepania", jak i w wolnej chwili relaksu do zapykania w jakąś mało wymagającą gierkę, niekoniecznie FarCry czy Doom, stąd też wymagania co do karty nie są zbyt wygórowane, aczkolwiek taka z większą pamięcią na pewno będzie przydatna na dłużej :).

 

Fujitsu Siemens Amilo M1437, CENA: ~5600

==================================

Producent: Fujitsu-Siemens Computers

klasa produktu: Notebook

Rodzina produktów: Amilo M1437

Klasa procesora: Intel Pentium M

Kod procesora: 750

Prędkość procesora: 1,86 GHz

Częstotliwość szyny FSB: 533 MHz

pojemność pamięci podręcznej: 2 MB

technologia Hyperthreading: Nie

technologia Centrino: Tak (Sonoma)

pojemność dysku: 80 GB SATA

zainstalowana pamięć: 1024 MB (2x512MB)

rodzaj pamięci: DDR2

maksymalna wielkość pamięci: 2048 MB

przekątna ekranu LCD: 15,4 cala

typ ekranu: TFT WXGA

maksymalna rozdzielczość LCD: 1280x800

typ karty graficznej: ATI Radeon Mobility X700

zainstalowana pamięć wideo: 128 MB

dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci: DDR1 zewnętrzna

karta dźwiękowa: Azalia codec (7.1 SPDIF)

napędy wbudowane: DVD R/RW Dual (+ - ) DL

typ gniazd PCMCIA: 1x ExpressCard slot (36/54mm)

urządzenia wskazujące: Touchpad

rodzaj baterii: Li-Ion

przybliżony czas pracy na bateriach: do 2 godz.

złącza zewn.

- 4x USB 2.0

- 1x IEEE1394 FireWire

- 1x S-Video

- 1x DVI-I

- 1x modem

- 1x LAN

- 1x WLAN

- 1x headphone out combined with 1x SPDIF

- 1x microphone in combined with 1x line in

- 1x CIR

- 1x gniazdo zasilania

bezprzewodowa karta sieciowa: Tak

typ bezprzewodowej karty sieciowej: Intel® PRO/Wireless 2200 BG

czytnik kart pamięci: Tak

typy odczytywanych kart pamięci: SD/MS/MMC/MSPRO

wyposażenie standardowe: 10/100/1000 Mbps LAN Ethernet (RJ45), 56K V.92 fax modem

dołączone oprogramowanie: brak danych

zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL

podstawowa gwarancja: 24 miesiące

dodatkowe informacje o gwarancji: 24 miesięcy w serwisie

głębokość 269 mm

wysokość 37,1 mm

szerokość 360 mm

masa brutto 3,1 kg

 

Toshiba Tecra A4-204: ~6150

==================================

Producent: Toshiba

Rodzina produktów: Toshiba Tecra

Klasa procesora: Intel Pentium M

Prędkość procesora: 1,86 GHz

Technologia Hyperthreading: Nie

Technologia Centrino: Tak

Pojemność dysku: 60 GB

Zainstalowana pamięć: 512 MB

Maksymalna wielkość pamięci: 2048 MB

Ilość banków pamięci: 2 szt.

Ilość wolnych banków pamięci: 1 szt.

Przekątna ekranu LCD: 15,4 cali

Typ ekranu: TFT WXGA

Maksymalna rozdzielczość LCD: 1280x800

Maksymalna rozdzielczość karty: 2048 x 1536

Typ karty graficznej: ATI Mobility Radeon X600SE

Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB

Karta dźwiękowa: Toshiba Bass Enhanced Sound System

Napędy wbudowane: DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM, DVD±R/±RW)

Typ gniazd PCMCIA: 1 x PC Card Slot type II

Urządzenia wskazujące :Touch Pad

All-in-one: Tak

Rodzaj baterii: Li-Ion

Czas pracy na bateriach: 2,3 godz.

Złącza zewn.

# 3 x USB 2.0

# 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

# FireWire (IEEE 1394)

# Parallel (IEEE 1284)

# RJ-11

# RJ-45

# TV-out (s-video)

# wyjście słuchawkowe

# Wejście zasilania (DC-in)

 

Wyposażenie standardowe

# 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45)

# Modem 56K V.90

# głośniki stereo

 

Dołączone oprogramowanie

# InterVideo WinDVD

# InterVideo WinDVD Creator 2 Platinum

# Sonic RecordNow

# Norton Internet Security 2005 (90 dniowa darmowa wersja)

# Toshiba utilities and drivers

# On-line user and modem manual

# Toshiba Console

# Toshiba ConfigFre

 

Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Profesional EN

Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak

Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11b/g

Bluetooth: Tak

IR (podczerwień): Tak

Czytnik kart pamięci: Tak

Typy odczytywanych kart pamięci

# MultiMediaCard

# SecureDigital

# MemoryStick

# MemoryStick Pro

# SmartMedia

# xD-Picture Card

 

Podstawowa gwarancja: 24 miesiące

Dodatkowe informacje o gwarancji: 24 miesiące w serwisie

Głębokość: 268,5 mm

Wysokość: 29 mm / 36,2 mm

Szerokość: 360 mm

Masa brutto: 2,8 kg

 

Toshiba ma mniej pamieci, slabsza karte graficzna, ale dorzuca wiecej bajerkow firmowych, jest to bardziej znana marka oraz ma na pokładzie Win XP Pro. Waży również mniej, a to a z pewnością jej zaleta. Reszta przemawia na korzyść Fujitsu. WideScreen obowiązkowo innej opcji nie biorę pod uwagę :).

 

Podane przeze mnie ceny są najtańszymi, jakie udało mi się znaleźć w internecie na polskich serwisach [korzystałem ze skąpca ;-)], dlatego trzeba brać małą poprawkę +/- około 200 PLN, ponieważ biorę też pod uwage renegocację cen - możliwe, że będę kupował kilka laptopów jednoczesnie, razem z dwoma znajomymi :).

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkied podpowiedzi co do wyboru. Bardzo mile widziane PW lub kontakt na gadu: 157139.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1709863[/snapback]

Amilo M 1437 :-P

niższa cena i większa wydajność , a czy te bajery są ci potrzebne ?

Z tą marką to nie przesadzajmy Fujitsu Siemens to nie Aristo,Maxdata,Gericom,Prestigo

czy inni "egzotyczni" producenci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak to jest z tym Media Markt? Czy zakup lapka w MM to dobry pomysl? Widzialem tam HP nx8220 PY398ES za 4799 - to o 400pln taniej niz w innych sklepach, wiec chyba warto... Moze ktos z Was zaryzykowal:) juz tam kupno jakiegos laptopa i chce sie podzielic doswiadczeniami? Chcialbym miec pewnosc ze nie wcisna mi jakiegos powystawowego gruchota albo kompa z podmienionym np. dyskiem na inny niz seryjnie montowany. Pewnie przesadzam z ta podejrzliwoscia, ale w koncu 4799 piechota nie chodzi...:).

Pozdrawiam!

1709048[/snapback]

wydaje mi się, że dokładnie ten model jast w Vobisie w tej samej cenie, a Vobis to firma sporzo (kupiłem parę sprzętu i jestem b. zadowolony), nie to co jakiś MediaSzmatex..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że dokładnie ten model jast w Vobisie w tej samej cenie, a Vobis to firma sporzo (kupiłem parę sprzętu i jestem b. zadowolony), nie to co jakiś MediaSzmatex..

1710698[/snapback]

Masz racje!!! Dzieki! Wstyd mi ze go tam nie zauwazylem :) ! Jeszcze kilka dni temu bylem zdecydowany na kupno w Vobisie wersji py538es za 5299 (a roznia sie chyba tylko procesorem : PM730 i PM740 - a nie mam ochoty tylko z tego powodu doplacac 500pln). Ja tez dokonalem juz kilka udanych zakupow w Vobisie wiec teraz juz nie mam watpliwosci. MM lubie bo mozna sobie sprzeta poogladac a potem kupic go taniej w innym sklepie :).

Jeszcze raz dzieki!

Pozdrawiam!

Edytowane przez koffcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam do was pytanie. Mam możliwość zakupu nowego Della d600 w następującej konfiguracji za 3100 zł.

Procesor: Intel® Pentium® Centrino2 1.6GHz 2Mb Cache Chipset / szyna danych: Intel Mobile 855 Pamięć RAM: 256 MB Wyświetlacz / rozdzielczość: 14.1" XGA+ 1204x768 Kontroler graficzny: ATI RADEON 9000, 32MB Dysk twardy: 40GB Napęd CD: DVD+CDRW Dźwięk: CS4205 zgodny z SoundBlaster Karta sieciowa: Ethernet 10/100/1000,intel WIfi 54Mbit Modem: 56K zgodny z V92 Komunikacja bezprzewodowa: IrDA, Gniazda kard: I lub II Porty: Serial, Parallel, Docking Connector, 2 X USB, S-Video out, VGA, Headphone/Speaker out, Mic in, Infrared port, RJ-11, RJ-45, AC power Wprowadzanie danych: klawiatura, touchpad Zasilanie: 65-watt AC Wymiary (WxSxG): 315mm (w) x 256.5mm (d) x 30.8mm (h) Waga: 2.12kg System operacyjny Microsoft Windows XP HOME PL preinstalowany + certyfikat Laptopy są fabrycznie nowe i posiadają orginalne pudełka oraz całe potrzebne oprogramowanie czyli : zasilacz, kabel zasilający, 3xcd instrukcja PO POLSKU oraz kabel telefoniczny.

Czy możecie mi powiedzieć, czy to opłacalne? Czy nie będę miał problemy z pokazami multimedialnymi z tego kompa, i czy będzie można później wymienić w nim CD na DVD RW?

Proszę o szybka radę, i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie: co sądzicie o tym - chodzi mi przede wszytskim o stosunek mozliwosci (i jakosci) do ceny:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69105500

 

+ 256 MB. Warto, czy nie?

 

I moze ktos mi powie jakim odpowidnikiem stacjonarnego procka jest PIV - M 1,8 GHz.

 

Jezeli macie jakies propozycje to tylko tam, gdzie dostane fakturke Vat, bo w/w laptopik będzie mnie faktycznie kosztował - 22%. czyli jakies 1550 zł.

Prosze o szybka odpowiedz - bo mi pieniadzie na wartosci traca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie: co sądzicie o tym - chodzi mi przede wszytskim o stosunek mozliwosci (i jakosci) do ceny:

 

1714221[/snapback]

Karta graficzna jak Riva TNT ,Procesor to Pentium 4 1,8 Ghz=Pentium 3 1,2 Ghz.

Kazdy procesor AMD,Intela montowany w nowych laptopach bedzie mocniejszy, jak na maszynę do pisania za drogi a jak na maszynę do pracy za słaby - ale to moje osobiste zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jak Riva TNT ,Procesor to Pentium 4 1,8 Ghz=Pentium 3 1,2 Ghz.

Kazdy procesor AMD,Intela montowany w nowych laptopach bedzie mocniejszy, jak na maszynę do pisania za drogi a jak na maszynę do pracy za słaby - ale to moje osobiste zdanie.

1714758[/snapback]

No i teraz to wogole nie wiem co myslec...P4 1,8 mobilny - wydawalo mi sie, ze jest on nawet nieco szybszy od stacjonarnego p IV 1,8. Po drugie podobno w 3d mareczku 2001 uzyskuje wynik w okolicach 4500! przy czym nowe laptopy z EG2 maja nicale 2000 a GMA 900 - ok 4000!

 

jeszcze wracajac do procka - czyzby zwykly P4 2.0 montowany w Medionach byl szybszy?? Bo jakos nie chce mi sie wierzyc, ze 1,8 mobilny = p3 1,2.

 

Wiec jak to jest??

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium IV (Mobile) zbyt szybkie przy zegarze 1.8 GHz to nie jest.

Nie myl z Pentium M (Centrino, 1.8 GHz to M750 zdaje się) które jest spooro szybsze.

 

A według mnie to ten compaq nie warty świeczki. Powody jak przedmówcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...