Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

M70 jest najnowsza konstrukcja, co widac po specyfikacji. Co do trwalosci to mialbym juz obawy, bo jak mowi stare przyslowie - stare, ale jare. Tecra ma b.dobre opinie, chocby na forum Karen admin polecal Tecre. Jesli mialbym juz dylemat to miedzy Tecra A4 a M70, bo Tecra S2 ma ekran XGA 1024 na 768, a to zdecydowanie zbyt malo jesli czesto pracujesz w Excelu, Wordzie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to ze ma panoramiczny ekran niekoniecznie jest dla mnie zaletą - excela nei uzywam za często i szczerze mówiąc nie moge się jeszcze przyzwyczaic do panoramy więc preferowałem s2 -takze dlatego ze ma BT, szybszy dysk, GF 6600. Komupera będe raczej używał do programowania=90% oraz reszta (internet, word/excel , prezentacje, gry(zadne nowości) itd) =10%

 

satelite nie przekonuje mnie własnie wykonianiem - oglądałem w MM i szczerze mówiąc klawiature ma ...srednią = słaby klik, długi skok, a np. starsza sattelite mają czyściutki skok bez oporu ( mam nadzieje ze tecry też takie będą miały) - więc najprawdopodobniej ją odrzuce - tym bardzij ze tecry też są na sonomach tylko maja pamieci sdramy (jak cos wrzuce sobie 1x1GB 400Mhz ) roznica miedzy 333mhz a 533mhz niewielka (jesli w ogole jest)

 

dobra - na polu bitwy pozostają

tecra S2

tecra A4

Czy az TAKA różnica jest między WideXGA a XGA ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy az TAKA różnica jest między WideXGA a XGA ???

Jest jak odpalasz jakies wypasione IDE do programowania to po lewej i po prawej masz miejsce na różne okienka itp. , i więcej sie miesci w linii . Najlepiej sobie porównaj optycznie czy inny model tej samej marki XGA i WXGA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim lapku jak Aristo Smart 270 w podstawowej wersji ale z 512 mb ramu .Szukam jakichkolwiek opinni na jego temat.Interesuje mnie głównie jak w takiej konfiguracji bedzie sie sprawował w takich grach jak Lineage 2 badź WoW. A także czy nie ma z nim problemów przy instalacji Linux bądź FreeBSD?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli jakość ekranu - to ze rozdzielczosc daje troche więcej miejsca to zrozumiałe ;]

Nie ma różnicy między WXGA i SXGA tego samego producenta jeśli chodzi o jakość samej matrycy, no bo niby skąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dosc trywialne pytanie ale nie chce nieczego popsuc, jak wyjac klawisz spacja z klawy w moim lapku bo slyszalem ze sie da...problem mam bo trzeba spacje naprawde mocno wciskac i to nie w kazdym miejscu zeby zaskoczyla... co to moze byc jak to naprawic...czy juz koniecznie do serwisu?? pomozcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim lapku jak Aristo Smart 270 w podstawowej wersji ale z 512 mb ramu .Szukam jakichkolwiek opinni na jego temat.Interesuje mnie głównie jak w takiej konfiguracji bedzie sie sprawował w takich grach jak Lineage 2 badź WoW. A także czy nie ma z nim problemów przy instalacji Linux bądź FreeBSD?? B)

Ja mam tego notka od tygodnia czy jakoś tak, zapomnij o graniu w WoW, to nie ta karta graficzna. Natomiast sam notebook robi pozytywne wrażenie, sprawia wrażenie zwartego i solidnego, za te pieniądze żaden Acer mu nie pierdnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego notka od tygodnia czy jakoś tak, zapomnij o graniu w WoW, to nie ta karta graficzna. Natomiast sam notebook robi pozytywne wrażenie, sprawia wrażenie zwartego i solidnego, za te pieniądze żaden Acer mu nie pierdnie.

A wiesz może jak wyglada gra w Lineage 2 ,oczywiście nie mówie o graniu na najwyższych detalach ponieważ na jakimś forum czytałem o porównywalnej grafice w stacjonarnym kompie i było to GF4 440 MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za jakims tanim uzywanym laptopem, ale nie wiem na co mam klasc nacisk!

 

To ma byc przenosny komputer ktory bedzie uzywany w domu jako drugie PeCet! Glownie ma sluzyc do rozmow na GG i "biegania" po necie (dokupilbym jakas siecowke WiFi i zrobil siec w domu)! Ale czasami chcialbym sobie tak ze ogladnac na nim jakis film w divXie! Nic wiecej... najwyzej do pogrania w jakies starocie typu settlers 2! Nie wiem na jakim sprzecie beda chodzic juz dobrze filmy! Mialem stacjonarnego PIII500 i lataly fajnie, ale niewiem jak to jest na lapach! Myslalem ogolnie nad jakims PIII 500MHz i 128MB! Czy taki lap bedzie spoko do tych zastosowan czy musialbym patrzec za czyms lepszym?

wystarczy do takich zastosowan PIII 500MHz 128MB byleby mial jakas sensowna grafike na pokladzie najlepiej Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy do takich zastosowan PIII 500MHz 128MB byleby mial jakas sensowna grafike na pokladzie najlepiej Ati

Dzieki za odpowiedz...

 

A jakby to wygladalo na PIII 400MHz? Bo mam okazje kupic takiego!

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz...

 

A jakby to wygladalo na PIII 400MHz? Bo mam okazje kupic takiego!

chyba chodzi Ci o PII a nie PIII 400MHz. Filmy w zasadzie pociagnie laptop z procesorem PII 300MHz.400Mhz podola temu wyzwaniu najlepiej zeby to byl pentium a nie Celeron.A jaka grafike ma ten laptop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi Ci o PII a nie PIII 400MHz. Filmy w zasadzie pociagnie laptop z procesorem PII 300MHz.400Mhz podola temu wyzwaniu najlepiej zeby to byl pentium a nie Celeron.A jaka grafike ma ten laptop?

No chodzi o Pentium II! Sorry, pomylilem sie! No grafy niestety nie znam w tym lapie bo nie pytalem, a kumpla akurat nie ma w chacie zebym spytal!

 

Czyli przy PII 400MHz i 128MB powinny filmy latac plynnie?

 

[edit]

A co sadzicie o lapie z prockiem AMD K-6 do divxa?

Cos takiego: Lap z allegro

Czy takie 450MHz wystarcza?

Edytowane przez lookash2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chodzi o Pentium II! Sorry, pomylilem sie! No grafy niestety nie znam w tym lapie bo nie pytalem, a kumpla akurat nie ma w chacie zebym spytal!

 

Czyli przy PII 400MHz i 128MB powinny filmy latac plynnie?

 

[edit]

A co sadzicie o lapie z prockiem AMD K-6 do divxa?

Cos takiego: Lap z allegro

Czy takie 450MHz wystarcza?

tez pociagnie.Zwracaj uwage na typ matrycy zeby nie byla pasywna DSTN bo na tym filmow nie poogladasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy na takim czyms pojda divxy?

 

Notebook Toshiba typ 4090CDS

Matryca TFT 14,1" ,dysk twardy IBM 4,8GB,CD,FDD 1,44,ZŁACZA LPT1,COM1,USB,PCMCIA,zasilacz w komplecie + torba procesor mobile celeron 450Mhz

 

Jaka to ma matryce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BuBu - sprawdzilem, nawet go obejrzalem i mi sie cholernie spodobal. I faktycznie, w Vobisie maja go strasznie tanio - wszedzie gdzie go sprawdzalem byl za ponad 3.7k netto... Kolejnym wielkim jego plusem jest fajna klawiatura - klawisze insert-del-home-end-pgup-pgdown sa tak samo jak w normalnej klawiaturze, a i tak samo strzalki !

 

Ale w sumie jeszcze rozwazam innego... Na placu boj pozostaly :

 

HP 6110 PY535ES

Toshiba M70-129

 

Plus Toshiby to fakt, ze podobno jest niezly serwis Toshiby w miescie, w ktorym mieszkam. Nie Wa-wie :)

Czy sa oprocz tego jakies powody dla ktorych mialbym nie brac HP tylko Toshibe ?

 

I jeszcze jedna sprawa - jakos nigdzie nie widze mini-myszy bluetooth... Wszedzie zwykle radiowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj - ja mam dwie.

Trust ML-530 (albo 5300 nie pamiętam) - nie polecam, bo kiepski sensor :[

 

Logitech V270 - jest oK tylko ciut ciężka i nie mala jak na laptopową.

 

Są za wielką wodą jeszcze małe bt msy ale u nas brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy na takim czyms pojda divxy?

 

Notebook Toshiba typ 4090CDS

Matryca TFT 14,1" ,dysk twardy IBM 4,8GB,CD,FDD 1,44,ZŁACZA LPT1,COM1,USB,PCMCIA,zasilacz w komplecie + torba procesor mobile celeron 450Mhz

 

Jaka to ma matryce?

 

[edit]

koles napisal ze ma to matryce aktywna 14" i ramu 64MB, ale ram bym dokupil, taka 128MB

 

Co sadzicie o tym lapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie zwykle radiowki.

No nie takie zwykle - sa radiowki do stacjonarnych kompow i radiowki do notebookow - z oszczedzaniem energii. Jak szukasz czegos mobilnego i mini to polecam Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse - zasilany jedna bateria R6. Nadajnik USB mozna schowac w podstawie myszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy na takim czyms pojda divxy?

 

Notebook Toshiba typ 4090CDS

Matryca TFT 14,1" ,dysk twardy IBM 4,8GB,CD,FDD 1,44,ZŁACZA LPT1,COM1,USB,PCMCIA,zasilacz w komplecie + torba procesor mobile celeron 450Mhz

 

Jaka to ma matryce?

 

[edit]

koles napisal ze ma to matryce aktywna 14" i ramu 64MB, ale ram bym dokupil, taka 128MB

 

Co sadzicie o tym lapie?

koles perfidnie Ci kity wciska bo CDS jest oznaczeniem matrycy pasywnej a oto potwierdzenie: http://www.ciao.co.uk/Productinformation/T...5375151#Display

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje opini expertów.

Laptop tak do okolo 3500 zł. Co kupic i na co zwrocic uwage.

Jaki procesor teraz najlepszy Centrino czy Turion?

Mile widziana duza matryca , min. 512 RAM, hdd powyzej 40 GB i DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie siedzie przed nowiutenkim HP nx6110 PY535ES.

Jak na razie wrazenia pozytywne - in minus tylko na pierwszy rzut oka wyswietlacz - marny czas reakcji + baardzo slabe katy widzenia. Dalszy ciag za jakis czas :)

Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie

 

co sądzicie na temat tego

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19720

lub tego

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23416

 

wiecej nie moge wydac :/

 

potrzebuje notebooka jako kompa pol stacjonarnego ( studiuje daleko od domu ) ponadto do pracy no i szkoly bede go troche wozil dlatego wybralem notebooka zamiast pc ;

glowne prace to programowanie do czego na pewno starczy / filmy etc czasami pogral bym w gry poziomu counter strike 1.6 czy w ogole moze marzyć ze na ktorejs z tych kart (intel 900 , ATI Mobility Radeon X300 ) pojdzie mi tego typu gra??czego sie mozna spodziewac po tych kartach ??ktos z was na pewno ma ( nie chodzi tu o wyniki 3dmarka ) tylko o praktyczne odczucia

 

czekam na wasze opinie jezeli uwazacie ,ze za taka kase mozna obecnie dostac cos lepszego prosze o info

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie na temat SONY VAIO. Mam na mysli modele z 17" wyswietlaczem i 1GB RAM-u. Jest kilka modeli SONY, ale glownie interesuja mnie mozliwości w porownaniu z HP, ACEREM, czy nawet APPLE. Jezeli chodzi o przeznaczenie komputera to potrzebna jest wysoka wydajność grafiki (aplikacje CAD), ale takze mozliwosc uruchamiania wielu programów na raz. Dzieki za rady. Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" calowe VAIO z serii A sa calkiem niezle, choc ciezkie - wlasciwie to ekran sporo wazy, bo reszta lapa duzo mniej. Do przenoszenia na dlugie dystanse odpada calkowicie, bo to w sumie typowy DTR do postawienia na biurko. Wykonanie perfekt i matryca tez, to tego bardzo ciche. Ogolnie jak na 17" rozmiary nie sa tak duze, zasluga w tym slim designu firmy Sony. Grafika Radeon Mobility X600 - zaleznie od modelu moze to byc 128 MB pamieci wlasnej, lub 128MB pamieci wlasnej + 128MB pamieci RAM (Radeon X600 Mobility Hypermemory 256MB). I to tyle na podstawie modeli A417, A517B, A517M.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...