Skocz do zawartości
neoHannibal

Co To Za Pamieci V-data?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w kompie 768MB DDR 333mhz i na poczatku bylo 256MB nie wiem jakiej marki na kostkach widnieje napis:

V-Data RC 560081 TAO-27BC

prosze pomozcie mi jak poznac jakie one maja CL?

i czy moge je miec w kompie z tymi Kingstonami ktore dokupilem czyli CL 2.5 333mhz 512MB

Czy te V-Data nie bede mi zwalniac systemu, jak z OC? co powinienem zrobic, wywalic je z kompa czy pomimo wszystko zostawic? Aha moja Mobo to Chaintech 7VJL Apogee na KT333 (nie mylic z wersja delux na Kt400) wiec co powinienem zrobic? Pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz kupiłeś to co stoi na przeszkodzie włożyć i sprawdzic, nikt za ciebie tego nie zrobi - dopuki sam nie sprawdzisz na pewno sie nie dowiesz !!!

 

mos84 - co twój post wniósł do tematu ?? Nabijasz sobie licznik czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiatki juz wlozylem jakis czas temu i wszystko chodzi stabilnie i normalnie, ale nie wiem jakie one maja CL i pytam czy da sie to jakos odczytac z oznaczenia, ale na razie Kingstony sa w 1 slocie i wszystko jest ustawione by SPD i pytam czy ktos czegos nie wie o tych pamieciach albo moze wydedukowac z oznaczenia jakie podalem, bo chce wiedziec czy moge sobie pokrecic troche, bo przypuszczalnie kupie niedlugo Athlona 2000XP+ Mobile a wszyscy wiemy po co kupuje sie ta wersje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz wczesniej cpu-z tam pokazuje mi na slot#2 tam gdzie sa te V-Data to pokazuje mi CL 2,5 (166mhz) czyli jak Kingstony, ale czy to niejest wymuszone tymmi Kingstonami? A poza tym czy ktos slyszal o takich pamieciach? czy jest duza szansa ze jak zaczne krecic kompa to one nie dadza rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz??? Ja sie zastanawiam czy mam je wywalic z kompa czy to lepiej nie pojdzie na samych Kingstonkach :D Chyba ze Ty chesz kupic moje, sa szybsze od Twoich wiec wzrost wydajnosci masz bankowy :D a ja sobie dokupie druga kostke 512 Kingstona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie V-DATA są to odpadki z produkcji pamieci A-DATA. Nie mylić z A-DATA Vitesta. Chodzi mi o zwykłe stare A-DATA 266 i 333 których już dawno nie ma na rynku. Obecnie seria A-DATA zaczyna się od ddr400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez takie V-data 256mb dalej oznaczenie nie pamietam a koski nie chce mi sie wyjmowac u mnie chodza spokojnie na 400mhz bez podnoszenia napiecia ... Cl 2.5 ustawilem w biosie a timingi to 3 3 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie V-DATA są to odpadki z produkcji pamieci A-DATA. Nie mylić z A-DATA Vitesta. Chodzi mi o zwykłe stare A-DATA 266 i 333 których już dawno nie ma na rynku. Obecnie seria A-DATA zaczyna się od ddr400.

1294759[/snapback]

 

no dobra - a te najnowsze pamiątki A-DATA DDR 400 ? co to za ustrojstwo ?

 

(kupiłem takie chrześniakowi i działają ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie 768MB DDR 333mhz i na poczatku bylo 256MB nie wiem jakiej marki na kostkach widnieje napis:

V-Data RC 560081 TAO-27BC

prosze pomozcie mi jak poznac jakie one maja CL?

i czy moge je miec w kompie z tymi Kingstonami ktore dokupilem czyli CL 2.5 333mhz 512MB

Czy te V-Data nie bede mi zwalniac systemu, jak z OC? co powinienem zrobic, wywalic je z kompa czy pomimo wszystko zostawic? Aha moja Mobo to Chaintech 7VJL Apogee na KT333 (nie mylic z wersja delux na Kt400) wiec co powinienem zrobic? Pomozcie...

1292373[/snapback]

Producentem kości RC56D081TA0-27BC jest RAMOS.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

"Poznanie" CL jest możliwe interpretując odpowiednio ostatni fragment kodu: 27BC gdzie 27 to PC2700 a B to CL2.5 (A i C nigdy nie produkowana ale system kodowania zakłada taka możliwość).

Pamięć CL2.5 6ns. Na domyślnym CL2.5 nie kręcą się praktycznie wcale.

Na CL3.0-4-4-8 i 2.85V można na niektórych egzemplarzach osiągnąć 240Mhz. Wszystko zależy od tego kingstona jeżeli to KVR333X64C25 to przy FSB 190 Mhz (szacuje że więcej nie wyciśniesz z KT333) też będziesz skazany na CL3. W takim wypadku nie ma sensu pozbywanie się tej Vdaty.Tutaj jest krótki teścik modułu 512MB takiej właśnie vdaty(niby PC3200 ale kości te same). Na P4C800 i 2.85V żółte ręce osiągneły 247Mhz. Na niektórych stronkach źli ludzie bredzą że te kości produkuje samsung, ale tak nie jest. Jeszcze jedna uwaga: należy zauważyć, że mimo iż kości są 6ns to niektóre serie (od 405,406,407) są sprzedawane jako PC3200. Nie ma po prostu oficjalnie kości 5ns CL3 tylko od razu RC56D081TA0-32BC czyli 5ns CL2.5.

Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra - a te najnowsze pamiątki A-DATA DDR 400 ? co to za ustrojstwo ?

 

(kupiłem takie chrześniakowi i działają ;) )

1294844[/snapback]

 

Te nowe A-DATA ddr400 to jest :-P loteria bo są na:

Winbond BH-5

Winbond CH-5

Samsung TCCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe A-DATA ddr400 to jest  :-P loteria bo są na:

Winbond BH-5

Winbond CH-5

Samsung TCCC

1295019[/snapback]

sorka ;) chodziło mi o V-Data, widzę, że się znasz więc zapytam.

 

coś takiego jest na kości:

Dołączona grafika

 

poza tym kości wyglądają mniej więcej tak:

Dołączona grafika

 

tylko, że na kościach opis jest taki:

 

VDATA 40453 VDD8608A8A-5B

 

Zastanawia mnie też jedna sprawa - VDimm ustawiłem na AUTO i moj Epox dobrał sobie 2,77 V

 

Na tej stronie widzę jakieś zawrotne zegary, ale

ni w ząb japońskiego nie znam ;)

 

czy to możliwe na takich kościach za 512 DDR 400 za 237 zł ?

 

No i czego mogę oczekiwać od tych pamięci (o ile wiesz)?

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ;) chodziło mi o V-Data, widzę, że się znasz więc zapytam.

 

 

Zastanawia mnie też jedna sprawa - VDimm ustawiłem na AUTO i moj Epox dobrał sobie  2,77 V

 

Na tej 1295106[/snapback]

Najlepiej sprawdzic pamiec samemu. Ja mialem pamieci blitz (aktualnie na allegro cena 110zl za 256mb)

i lataly na fsb 260 mhz 11-3-3-3 100% stabilnie. 4 testowane kostki mialy podobne osiagi.

Jakis czas temu na allegro ktos sprzedawal vdaty rzekomo osiagajace 250mhz.

Teraz czekam na adaty ddr 566 i licze ze bedzie duuzo lepiej.

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzic pamiec samemu. Ja mialem pamieci blitz (aktualnie na allegro cena 110zl za 256mb)

i lataly na fsb 260 mhz 11-3-3-3 100% stabilnie. 4 testowane kostki mialy podobne osiagi.

Jakis czas temu na allegro ktos sprzedawal vdaty rzekomo osiagajace 250mhz.

Teraz czekam na adaty ddr 566 i licze ze bedzie duuzo lepiej.

1295143[/snapback]

 

zrobiłem tak jak powiedziałeś - na 8RDA3I ustawiłem najwyższe napięcie VDimm (chyba 3,1 lub 3,2) - biegają na 240 MHz

 

Wyżej potrzebny by był OCZ memory booster ... pewnikiem to nie wszystko dla tych pamiątek - gdzieś widziałem wynik 290 MHz przy 3,7V chyba.

 

 

Tak czy siak interesuje mnie co to za chipy są montowane na tych pamiątkach.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak powiedziałeś - na 8RDA3I ustawiłem najwyższe napięcie VDimm (chyba 3,1 lub 3,2) - biegają na 240 MHz

 

Wyżej potrzebny by był OCZ memory booster ... pewnikiem to nie wszystko dla tych pamiątek - gdzieś widziałem wynik 290 MHz przy 3,7V chyba.

Tak czy siak interesuje mnie co to za chipy są montowane na tych pamiątkach.

1295456[/snapback]

O kosciach na tych blitzach ktore mialem tez w internecie nikt nie slyszal.

Zero trafien w googlach. Niemniej jak patrzylem na te vdaty na allegro jakis czas temu to

po wpisaniu danych kosci z aukcji na google znalazlo mi aukcje na ebayu i tam sprzedajacy

pisal : VDATa-Winbond BH5 :)

Nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam V-Date 333MHz i ona o dziwo super sie kreci.Na 2,8V miałem 1000% stabilnie 230MHz co daje DDR460!!! przy 2,5-3-3-11 Nie dawałem wyżej napięc ale jeszcze powinny sie kręcić :D

W memtest zero błędów!!!

 

P.S.

Jak by chciał ktoś ja kupić za przyzwoite pieniądze(dla mnie przyzwoite) to oferty na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...