Skocz do zawartości
novakp

Athlon 1800+@2069mhz Nie Chce Wiecej

Rekomendowane odpowiedzi

Siema moze mi ktos poradzic dlaczego mój athlon1800+(1533MHz) nie chce pójść wiecej niz 2069MHz? pare razy dał rade na 2099 ale się zwiesza próbowałem wszystkeigo zwiekszania napięcia itp czy moze to być przyczyna jakiegos innego podzespołu dźwięk , grafika?

(a procek z lini AXDA z fioletowym rdzeniem)

 

 

Mój konfig

AthlonXP1800+, 2x256 kingston pc 400 , agp Msi Ge-Force5700, Creative Sound Blaster Live, zasilacz Chieftec 360W,

płyta główna GIGABYTE GA-7VA

 

z góry dzieki

 

ps. to nie wina chłodzenia mam thermalrighta slk900a i wentyl noiseblocker 92x92 temp w stresie 44(po podkreceniu) w spoczynku 34 ale wiem ze gigabyte maja sklonnosc do przekłamań :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdz w aida32 lub w jakims innym programie jakiego masz worule proca.

Jezeli masz procaka z takim oznaczeniem Palomino to max juz niego wycisnełeś :)

Ajak innego zielonego lub cos w tym stylu to niech moc podkrecania bedzie z toba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja jest36/72 sorry ale nie wiem to jest duzo a płytka mz chipset via kt400, wogole teraz kombinowałem dalej z biosu i zaczal lapac zawiechy nawet na szynie 166 co jest zle rozłozona pasta przeciez wczesniej chodził dobrze nie kumam a co do pci to pewnie juz wiecej niz 36 to nie mozna to az tak duzo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest KT-400/a to nie masz co marzyc o fsb opwyzej 180.

 

Cos Ci powiem.

 

Mam w drugim kompie JUICB B0 1700+ core 1.65 default 2003 rok tygodnia nie pameitam, oznaczenia sa gdzies na tweaku w moim temacie o DFI AD-77.

 

I tak 166x11 1.65v stable

 

225x8.5 1.8V stable

 

225x9 1.9v stable

 

225x9.5 2.0v i jest niestabilny :lol:

 

Totalnie z tylka proc. Moze i ty masz takiego. NIe wiem czy ktos na tweaku mial gorszy egzemplarz ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronce http://www.ocinside.de/index_e.html jest taki interaktywny przewodnik ktore połaczyć nóżki by uzyskać dany mnożnik czyli jak patrzylem to ani w biosie ani na płycie nie moge zmienić mnożnika czyli jeśli połącze nóżki tak jak tam jest to pokazane to bedzie git? a tak na ile moge ten mnożnik ustawić na maksa 14x166 czy moge wiecej pomozcie a i czym je poloczyc kleje ołówek ile ludzi tyle opini

z gory dzieki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie

on ma Kt400 , i poprostu powyzej 180 cos go blokuje ( moze dysk moze jeszcze cos innego nie wazne )

 

jedyne co mozesz zrobic to bawic sie mnoznikiem

tutaj masz 2 mozliwosci

 

po pierwsze masz odblokowany mnoznik to zyc nie umerac , ladujesz magistrale na 167 ( tak dla pewnosci , bo niektore plyty mialy bug ze dzielnik 1/5 wlaczal sie dopiero po przekroczeniu magicznej czestotliwosci 166 ) , nie wiem czy ta plyta ma 5 bitowy mnoznik , jezeli nie to musisz drutowac

 

 

albo masz zablokowany mnoznik

i tutaj mozesz jedynie zrobic sztuczke z zamiana go w mobila i pozniej programowo zmienic mu mnoznik

 

 

FSB sobie odpusc chyba ze nie straszne Ci pady dysku czy inne bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ja mialem gorszego 1700xp juhub b0 z konca 2003 roku (chyba 52 tydzien odblokowany mnoznik itp zasilanie 1,5v i daje sie jedynie o 100MHz podkrecic - straszna kupa - chodzi w kompie brata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...