Skocz do zawartości
Nikss

Ile Punktow Z Egazminu Gim?

Rekomendowane odpowiedzi

LOL! Bez urazy, ale to jedno z głupszych pytań jakie tu widziałem:/ Założmy, że powiem: 90. I co Ci to niby da?? Im wiecej punktow tym lepiej. Ja miałem chyba 85 i trafiłem do dobrej szkoły w Wawie. Jednak oprócz punktow ważne są jeszcze stopnie, wiec mozesz mieć i 100 pkt lecz ze słabymi ocenami sie nigdzie nie dostaniesz. Poza tym nawet nie napisałeś w gdzie mieszkasz, wiec n/c...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:| jak najwiecej...

Jak ci napisze, ze potrzeba 90 to na egzaminie juz nie bedziesz sie staral wiecej zdobyc? :lol: . Poza tym egzamin gimnazjalny to smiech na sali. Wystarczy miec jakies pojecie o tym czego ucza w szkole zeby zdobyc ~80pkt, wiec o czym tu gadac? Pkt mialem 81 z czego 12 stracilem na rozprawce (nie wiem co za buc ją sprawdza, za az tyle mi ucial :evil:), a ludzie ktorzy mieli po 40(!!)-60 maja lepsze oceny ode mnie :| . Osochozi? I tylko nie mowic, ze to przez to, ze sie nie ucze bo w to nie wierze:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie już niedługo czeka ten exam. Pytanie do tych co już mają go za sobą. Jakich zadań się spodziewać w części zarówno matematyczno-przyrodniczej jak i humanistycznej? Są to jakieś trudne zadania czy np. czytanie ze zrozumieniem, rozprawka itp.(humanistyczny); lightowe zadania takie jak były w roku szkolnym(matematyczno-przyrodniczy)? Z góry thx. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co sobie możesz powtórzyć to wzory z matmy;] Nie wkuwaj nic z humana bo nic Ci to nie da - bedzie głownie czytanie ze zrozumieniem i umiejetność prawidłowego wysławiania sie. Mozesz sie spodziewać takich zadań jak napisanie pisma do jakiegoś fikcyjnego urzędu, podania, listu itp. Ogólnie łatwizna;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wzory to wiadomo że trzeba powtórzyć. A co z zadaniami z biologii/chemii?

1294023[/snapback]

z chemii jakies reakcje proste dobranie wspólczynników i takie tam. Z bioli to nie mam pojecia na ten test rok temu to nawet sie bioli sobie nie przypominalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie glownie matma, rozwiazywanie zadan, bo czesc humanistyczna jest bardziej na myslenie niz na wiedze.

Ja zdawalem egzamin w 2004, przewalone bylo jedno czy dwa zadania z maty ;] Jakies glupie takie :D

 

EDIT

Co do chemii to tak jak mowi szwistak wspolczynniki,wzory itp.

Z bioli to pamietam bylo taki LOL cos z zaba.. Byly pokazane kolejne "czesci" zaby.. Trzeba bylo je nazwac, no total LOL.

 

Panowie sciagaliscie na egzaminie ?

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!!!!!!!!

 

Moja Mysza Chodzi do Liceum z Corka Premiera Ktora znam osobiscie a miala z testu gim. 85p i srednia 5,4 ;]

 

A ja mialem niecale 70 z groszami srednia 4,5 i dostalem sie do jednego z lepszych liceow w moim miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to zalezy od twojego rocznika jaki jest madry.

Im wiedzej umie tym trzeba wiecej pkt miec. Np kumpel w jednym liceum u nas (Kruczek - wtajemniczeni wiedza) jak chcial sie dostac na informatyczny profil to majac 160pkt byl na rezerwie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jutro mam z tego shitu probny z humanistycznego :D

 

przegladając poprzednie testy i ten próbny matematyczny z woj śląskiego to były w miare proste, zależy jeszcze podomierz od roku ;], na pamięć nie mam zamiaru wszystkiego wykuwać, jedyne co trzeba powtorzyć to wzory z fizyki, chodź czasami wystaczy pomyśleć albo podany jest w zadaniu wzór, z chemi kwasy i te podstawowe [ciach!]ły, z bioli chyba powinno być łatwe jak się uważało trochę na lekcjach i od czasu do czasu porządnie temat przeczytać

 

co do humanistycznej części to prawie wszytsko opiera się na tekstach źródłowych, z historii mogą być "poboczne" pytania do tekstu, no ale chyba nie będą dawać ci np. kto dowodził armią polską w bitwie pod bzurą, jak tak zrobią to będzie przegięcie, przydaje się jeszcze znajomość tych pojęć literacki tzn. metafora, apostrofa anofora i w h** podobnego tego

wszystkiego i należałoby się trochę znać pod kątem pisania tych krkich form wypowiedzi : zaproszenie, ogłoszenie, podanie itp oraz jak pisać rozprawke, list etc co do rozprawki trzeba być dobrym filozofem i wymyślić dobre argumenty,

 

mi by stykneło jakbym miał 80-85 pkt, więcej też może być ;],

najbardziej boję się tremy no i rozprawki, jak Jin wspominał trzeba trafić w gust egzaminatora a będzie dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

ja bym przynajmniej zdobył z tego co widziałem na próbnym na ślasku były trzy pytania o podlewniu rzeżuchy :lol: :lol: :lol: Jedną podlewali słona woda druga słodka trzeba było napisac ktora rzeżuch byla celem doswiadczenia,jaki byl cel doswiadczenia i co sie stalo po przeprowadzeniu doswiadczenia :lol: :lol:

Raczej bym zdobył te 3 pkt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

 

Fajnie sie tak mowi jak sie to ma ZA soba 8)

 

;]

1294113[/snapback]

No a jak :D

 

Z biologi to jest jakies 1-3pkt, i sie nie oszukujmy, NIE zdobedziecie ich =] . Chyba, ze w tym roku w koncu dadza cos normalnego bo to co bylo do tej pory to masakra...

1294145[/snapback]

ja mialem 2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to za sobą i powiem jedno: nie ma się czym przejmować. Zdawałem w '04 i chyba ~75 miałem - średnia 4,5 i jestem w LO.

 

Pamiętam, że w zeszłym roku wprowadzili testy ze zmienioną kolejnością odpowiedzi co miało uniemożliwić ściąganie. W praktyce jednak było trochę inaczej - o ile na egzaminie humanistycznym nie ściągałem ani trochę, bo siedziałem w 1 ławce i po prostu umiałem, o tyle na części mat.-przyr. ściągaliśmy bez większych problemów :D Nie chcę tutaj mówić, że wszystko ściągnąłem, ale kilka rzeczy uzyskałem w ten sposób :wink: Mieliśmy po prostu beztroskich pilnujących (czytaj ukraińska nauczycielka angielskiego, nauczycielka religii z podstawówki i nauczycielka polskiego z gim. :D) - humanistki się zebrały i zamiast pilnować prowadziły niczym niezakłóconą konwersację. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to zalezy od twojego rocznika jaki jest madry.

Im wiedzej umie tym trzeba wiecej pkt miec. Np kumpel w jednym liceum u nas (Kruczek - wtajemniczeni wiedza) jak chcial sie dostac na informatyczny profil to majac 160pkt byl na rezerwie :D

1294050[/snapback]

no chyba nie :) bo ja na informatyczny sie do tej szkoly dostalem ze 152 pkt z 25 miejsca okolo :)(2 lata temu)

chyba ze w tym roku bylo inaczej, ale watpie zeby byla az tak duza roznica :)

 

a co do samego egzaminu to samej wiedzy nie potrzeba duzo, wystarczy umiec czytac, myslec i pisac i to 75 punktow bedzie na pewno :)

Edytowane przez Tomeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia jest nieistotna :P . Istotne są tylko wybrane przedmioty, w zależności na jaki idziesz profil. Ja np. miałem z przedmiotów punktowanych 5, 5, 5, 6 (polski, matma, fiza, infa), a reszte całkowicie olałem i miałem same 2 i 3 :lol: A tak na marginesie to 75 ptk to słabiutko jest :P ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz.....ja mialem z egzaminu 85, ale reszta podciagnela mi do 151 w sumie :>

 

aha....nie sciagal;em w ogole :)

 

pamietaj....wypracowanei na humanie pisz w achach i ochach :)

 

mysle ze gdybym teraz po latach przeczytal moje wypociny z egzaminu....padlbym ze smiechu :)

 

zdania typu= nalezy cenic tego bohatera, gdyz poswiecil sie bezgranicznie w celu ratowania bla bla bla ... nie poddal sie represjom, trwal w przekonaniach.... LOL

zreszta momentami smialem sie jak to psialem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak macie coś opisać to nie piszcie np: "Zobaczył mały, biały dom.", tylko "Wtem, jego zmęczony porannym słońcem wzrok, spoczął na niepozornym domku, na ktorego białych ścianach ostrym cieniem kładły się pobliskie drzewa.":> Rozumiecie chyba o co chodzi:> Unikajcie powtórzeń. Koniecznie pamiętajcie o budowie trójdzielnej w przypadku rozprawki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jestem po próbnym, zadania były lajtowe 3/ było napisane w tekście, dodatkwowo z gramatyki trzeba bylo przekształcić zdania, napisać streszczenie do krótkiego opowiadania, rozprawka na temat : Człowiek i przyroda- wróg czy przyjaciel?, napisałem do ostatniej linijki, ale duże woły sadze, 3 argumenty, budowa trójdzielna :D, i jakos nie mogłem pisać tym kwiecistym językiem, tak mi to cuchnie wazeliną taką, że nie mogłem takiego czegoś pisać, może na prawdziwym spróbuje :P

o dziwo ani jednego pytania nie było z historii, 4 zad za 1pkt ze sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...