Skocz do zawartości
MATZ

OBUDOWA Z PLEXI

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra.

To jakie sa koszty obudowy z plexi?

Jakie sa techniki (klei sie to czy jak)?

Gdzie mozna kupic najtaniej?

 

I dajcie swoje sugestie na ten temat np. Jak to ma sie do chlodzenia i podswietlania itp.

 

Pzdr.MATZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLEXI - castorama, obi (dość tania)

KLEIĆ - klej POXIPOL przeźroczysty lub specjalny do plexi (drogi)

Wycinać - Dremel + wycinarka z regulacją obrotów bo plexi tniesz na małych obrotach ponieważ inaczej się topi

 

A tak życzę powodzenia ja jedną już zrobiłem i sprzedałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLEXI - castorama, obi (dość tania)

KLEIĆ - klej POXIPOL przeźroczysty lub specjalny do plexi (drogi)

Wycinać - Dremel + wycinarka z regulacją obrotów bo plexi tniesz na małych obrotach ponieważ inaczej się topi 

 

A tak życzę powodzenia ja jedną już zrobiłem i sprzedałem :)

Czemu sprzedales?

Nie sprawdzala sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwóch stówek z watercoolingiem  - poczytaj w linku w moim podpisie

Hmmm nie sadzisz ze to troche (bez obrazy) niechlujnie zrobiles mi chodzi o cos co by ladnie wygladalo a zarazem bylo funkcjonalne!

 

A nie lepiej zrobic plexi na stelarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwóch stówek z watercoolingiem  - poczytaj w linku w moim podpisie

Hmmm nie sadzisz ze to troche (bez obrazy) niechlujnie zrobiles mi chodzi o cos co by ladnie wygladalo a zarazem bylo funkcjonalne!

 

A nie lepiej zrobic plexi na stelarzu?

Po pierwsze na zdjeciach wyglada kiepawo

po drugie zrob chociaz cos takiego jak ja, a pozniej pisz ze syfiaste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac, ze po obejrzeniu fotek spodobal mi sie pomysl z przezroczysta obudowa wiec gdy wpadlo mi w raczki troche pieniedzy dwa dni temu pojechalem do castoramy i zaopatrzylem sie 4mm plexi i pare potrzebnych narzedzi. reszte sprzetu pozyczylem (wycinarka, jakas lepsza wiertarka) i przystapilem do ciecia. efekty byly zalosne, mimo najmniejszych obrotow wycinarka drgala tak, ze nie w sposob bylo tym ciac. odlozylem wiec na bok i przystapilem do recznego ciecia. tu efekty byly duzo lepsze, lecz w paru miejscach rowniez wystapily nierownosci. i w tym wlasnie problem, jaki jest najbardziej efektywny sposob wyrownania krawedzi (przy stosunkowo niskich kosztach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najktanszy efekt to chyba papier scierny.. Ja tak robilem jak mialem nierowno i bylo ladnie. Zrezygnowalem jednak z budowy calej obudowy z plexy i wstawilem sobie okienkio :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwóch stówek z watercoolingiem  - poczytaj w linku w moim podpisie

Hmmm nie sadzisz ze to troche (bez obrazy) niechlujnie zrobiles mi chodzi o cos co by ladnie wygladalo a zarazem bylo funkcjonalne!

 

A nie lepiej zrobic plexi na stelarzu?

Po pierwsze na zdjeciach wyglada kiepawo

po drugie zrob chociaz cos takiego jak ja, a pozniej pisz ze syfiaste.

ta buda jest slaba ,przynajmniej tak na zdjeciach wyglada , i mocowanie mapedow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak cialem plexe z kumplem, to zeby uniknac nierownosci przyczepilismy zaciskami do plexy plyte pazdzierzowa, tak zeby krawedz tej plyty pokrywala sie z linia ciecia. wtedy po prostu opierasz pile na krawedzi plyty i jedziesz wolno. pozniej cienki papierek i jest ladnie i bez garbow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej dwóch stówek z watercoolingiem  - poczytaj w linku w moim podpisie

Hmmm nie sadzisz ze to troche (bez obrazy) niechlujnie zrobiles mi chodzi o cos co by ladnie wygladalo a zarazem bylo funkcjonalne!

 

A nie lepiej zrobic plexi na stelarzu?

Po pierwsze na zdjeciach wyglada kiepawo

po drugie zrob chociaz cos takiego jak ja, a pozniej pisz ze syfiaste.

ta buda jest slaba ,przynajmniej tak na zdjeciach wyglada , i mocowanie mapedow ?

Fakt nie wyglada to za ciekawie (moze wina zdjec), za to buda Polarnego i Vincent'a :D Mozna powiedziec zajebioza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina zdjeć chłopaki - live wyglada znaaacznie lepiej - jak ktos jest ze Szczecina, i jest baardzo zainteresowany, to zapraszam.

Bardzo mozliwe,czasami aparaty strasznie przeinaczaja wiem po sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co odrazu wszystko ciac ??? A moze by tak na ciepelko ja wziac heheh. Ja jak tylko zdobede fundusze to kupuje juz na miejscu przycieta plexe a pozniej na drewnianym szkielecie na cieplo ja zagne nagrzewarka. To beda boki i gora, dol a froncik i zad :lol: zrobie z blachy aluminiowej (pomysl wypatrzylem na jakims zagranicznym forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co odrazu wszystko ciac ??? A moze by tak na ciepelko ja wziac heheh. Ja jak tylko zdobede fundusze to kupuje juz na miejscu przycieta plexe a pozniej na drewnianym szkielecie na cieplo ja zagne nagrzewarka. To beda boki i gora, dol a froncik i zad :lol:  zrobie z blachy aluminiowej (pomysl wypatrzylem na jakims zagranicznym forum)

Jesli mozesz to daj linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina zdjeć chłopaki - live wyglada znaaacznie lepiej - jak ktos jest ze Szczecina, i jest baardzo zainteresowany, to zapraszam.

Jestem ze Szczecina i zamierzam zrobic pbude z plexi ale deskop.

fajnie by było jakbym mógl zobaczyc twoja bude na live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...