Skocz do zawartości
Aurora001

Wyscig 64'bitowek Gf 4mx

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zapowiedziec maly wyscig 64 Bitowych GF 4 MX ktory mam nadzieje rozpocznie sie w czasie max. 2 tygodnie. W zasadzie wszystko zalezy od tego kiedy dostane chlodzenie na proca, nowe pamieci i czy w ogole moj GF 4 MX SE 64 BIT przezyl ostatnie wojarze z nim w postacie szlifow itp.

 

Wyniki dosc stare sprzed zmiana platformy nie potwierxdzone ORB'em dont know why pomimo ze zostaly wyslane.

 

Po jednej stronie naroznika:

 

Aurora001

 

1700+@166x11 2-2-2-5

GF 4 MX 64Bit SE prolink AGP 4x 250/333@300/620 pamieci 5NS

DFI KT-400

Chlodzony radiatorem od K5 -333mhz +wentyl 5x5 + radiatorki na pamieci z jednej strony. Bez pasty zalozony na kropelke...

Rdzen chlodzony od tylu pasywnie malym radiatorkiem zalozonym na kropelce.

 

3dmark01 - ~6400-6500pkt.

 

Obecne plany:

 

*2x Podlozne radiatory na pamieci ktore ida na rdzen. 60x21x11. Na allegro po 4.20szt. :F

*1x Ten sam radiator co wyzej na pamiec z tej samej strony jak wyzej.

*1x 60x60 40CFM

 

*Miedziana kostka na tyl rdzenia rozmiary 9x9x2mm MIEDZ.

*Na kostke zalozony radiator taki sam jaki jest na pamieci i rdzeniu.

*1x 60x60 40CFM

 

*Jak styknie czasu to na scalaki pojda jeszcze radaitorki.

 

Moja KONFIGURACJA (czesc in progress):

DFI NF2 LANPARTY ULTRA-B

BH-6 Domyslnie min fsb 250 timingi wiecie jakie :-P

SP-97 + Sunon/vantec tornado ~110cfm

Barton 230x11 1.7 --- hope 250x11 przy max 2v albo mniej :lol:

 

Pare informacji dodatkowych:

Pamieci SAMSUNG 5ns k4d28163hd-tc50

Rdzen jeszcze nie do konca wyszlifopwany. Ciezko dostac papier wiekszy jak 1000 w okolicy. Znajde czas to go jeszcze doszlifuje.

Modle sie troche bo przy szlifie zeszlifowalem troche tranzystorow. Jak nie wstanie to oddam ja do profesjonalnego serwisu.

Jak rozmowialem kiedys z loganem to wyszlo ze rdzen pow. 310-330 potrzebuje dovoltowania gdyz wyzej daje nieporownywalnie mniejszy przyrost markow niz do tej bariery 310-320 na rdzeniu. Tak wiec w zasadzie vmody w drodze.

Przyklejanie rzeczy na kropelke mija sie z celem jesli klej bedzie pod wplywem wysokich temperatur. Pomimo tego ze radiatory na GPU byly przyklejone na kropelce to po pol roku mozna bylo je odkleic nie uzywajac sily ---> tak wiec nie polecam tego sposobu :lol:

 

Pare informacji jesli chodzi o rywalizacje.

Przeciwnik wypowie sie sam mam nadzieje szczegolowo o jego cfg.

Poki co obaj nie mamy porobionych zadnych modow do kart :)

Podejrzewam ze walka bedzie toczyc sie dotad az komus karta odejdzie do swiata zjaranych scalakow :D

Zapraszam kolejne osoby do rywalizacji. Generalnie osoby z pamieciami gorszymi niz 550mhz nie maja szans :-P Glownie pamieci daja Smarki.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak cie nie lubie i mysle ze topic z [gluteus maximus].

 

abit nf7, mobile 11.5x227@2.3V 1 gb hynix 3-3-4-11 2T, msi gforce mx440 t8x, agp8 64bit, samsung4ns. karta przy 250@400/400@600 jest stabilna 1 test potem lekkie arty ale to wina golych pamieci i pasywnego rdzenia. wynik 7300: http://service.futuremark.com/compare?2k1=8450551

 

na poczatku marca na targach we wro mam zamiar kupic abadona lite na gpu potem jakas miedz na radiatorki, polerka rdzenia jezeli vmody beda proste to moze sie skusze, do tego wyjmuje 1 kosc hynixow i jade na jednej ktora przy 2T robi 258, no i postawie ladny system bo moja pielegnowana kolekcja trojanow pewnie troche przeszkadza.

 

 

a zeby topic nie byl tak calkiem z [gluteus maximus] to moze do wyscigu dolaczy sie ktos jeszcze? powalczymy o tytul najszybszej 64bitowej karty graficznej w polsce.

 

a i zapomnialbym prosze jakiegos admina o przeniesienie tego do dzialu z kartami graficznymi bo nic tu extremalnego nie ma, tylko aurora sie podniecil troszke nadzieja na wygrana.

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho walka do smierci karty juz jest extreme :F

Podejrzewam jak pociagniemy wyniki to mamy szanse na 1 miejsce na swiecie przynajmniej teorytycznie bo nie ma podzialu 64/128 na smarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym sie takich wyników na kostkach 512mb

1299503[/snapback]

To juz zostaw mnie ;] Mysle ze jestem w stanie cos takiego zalatwic.

Jesli sie nie uda to do boju pojda Vitesty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi sie ze ten wyscig polega tylko i wylacznie na zaufaniu bo zeby udowodnic ze karta na ktorej byl mark robiony potrzebny by byl screen z rivy tuner.. Ale mysle ze niektorzy ludzie na forum pozostali uczciwi i do konkurencji podejda powaznie :) a tak ogolnie to popieram.. Chociaz lepiej bylo by np na GF2MX zrobic taki konkurs.. Z GF256DDr nie wypaliło bo ogolnie są mało dostepne.. I nie ma nigdzie gotowych modów.. A GF2MX pełno na allegro.. Modów tez kupe.. Za niedlugo zrobimy kolejny topic ale teraz o GF2mx.. Mechl!k kupil juz swojego ja zaniedlugo tez bede mial wiec mozna bedzie powalczyc.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda screeny z czego sie da.

 

BTW. Walke toczymy nie o brak artow ale go smarki bo tego sie nie da udowodnic :F

 

 

Jeszcze sie pochwale.

 

Jak dobrze pamietam to te pamieci 5ns samsunga chodza bez artow na 62x ;] masakra. Chlodzone po 1 stronie i bez vmoda B)

 

Ja juz dawno zaczalbym zabawe gdyby nie to ze brak gotowki ale brak gotowki u tego komu pozyczylem 1.5k :mur:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna ewentualnie dorzucic fotke karty czy cos, moja ma 4 kostki pamieci. chociaz moj brat ma 128 bit i tez ma 4 kostki.

 

pozatym dosc latwo odroznic ilosc bitow po stosunku taktowan do wydajnosci, jakby moja karta miala 128 bit to prezciez mialaby ponad 9k albo i wiecej.

 

aurora cos mi smierdzi ze masz 5ns a sie kreca lepiej niz moje 4ns, moze to sprawa timingow? masz jakies narzedzie do odczytu/zmiany timingow?

 

 

 

EDIT: dodaje foty mojej karty.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehhe, ja sie do was na pewno dołącze, bo lubie wygrywać:>

tylko musze wynaleść skądś 4ms Se;]

 

ale to najmniejszy problem:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja sam w to nie wierze ze tak leci bez zadnych zmian :D

 

z 4 Ns to sobie mozecie. Zadna SE nie ma 4ns.

 

Poki co ide na michalczewskiego potem poszukam na sieci jakis innych guidow do moich pamiatek.

 

LOGAN --> 2 zdjecie karty od tylu rdzenia.

 

U mnie tranzystorki tworza dokladny kwadrat. U ciebie jest to prostokat. Polecam karte chlodzic od tylu, Wiele daje tylko otworki trzeba uzupelnic pasta nie przewodzaca prundu. Kumpel mi wlasnie wysyla miedz 50x60x5 i musze to spilowac do 8x8x2 :mur: Na to pojdzie radiator i miedzy ten radiator a pamieci zainstaluje 60x60 40CFM z allegro - 15zl sztuka no chyba ze jest cos tanszego o podobnych wynikch. Pozniej to sprzedam ;] Albo zostawie do drugiego kompa w takim stanie.

 

Na sieci nie ma zadnych modow do mojej grafy :mur: Bedzie mi musial ktos pomoc bo nie mam aparatu :sad:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mialem z tylu na GPU radiator to byl reallly hot...

 

Rdzen z przodu mialem chlodzny ale to wina kropelki brak pasty i krzywego rdzenia...

 

Mi to dalo jakies 5mhz na rdzeniu a wiesz jaka prowizorke mialem.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co ide na michalczewskiego potem poszukam na sieci jakis innych guidow do moich pamiatek.

 

1299975[/snapback]

ee tam michaleczewski dal ciala :/ tak jak ostatnio wrr... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez troche sie przejąłem przegrana tajgera :(

 

[hS.4f] Logan...

aurora cos mi smierdzi ze masz 5ns a sie kreca lepiej niz moje 4ns, moze to sprawa timingow? masz jakies narzedzie do odczytu/zmiany timingow?

Mi tu nic nie smierdzi.. Bo mialem ostatnio MX440 z Pixela i standartowo z 250/300 lecial 320/640!! A pamieci to samsungi 5ns.. Mialem niezlego karpia przed monitorem.. Na poczatku myslalem ze Riva okłamuje ale przyrosty byly :) Ale musialem go sprzedac... ;/ 128bit byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze topic sie rozwinal wiec jutro zdejmuje 2radiatorki z mosfetow z mojego MOBO bo inaczej grafa mi nie wchodzi :D

 

Zobacze jak odpali mi gf 4 mx bez artow i takich tam to jutro zaczynam klejenie. Jak karta martwa serwisu bede szukac. Ach ta chwila nieuwagi przy szlifie rdzenie i zeszlifowalem kilka tranzystorkow :lol:

Chlodze pokoj i proc na 227x11 :D Licze na 7100pkt min. ;]

 

Poszperalem troche po sieci jesli chodzi o te kostki Samsunga.

 

Generalnie jest niewiele danych ale oto pare z nich:

Memki te wystepowaly w Radkach 8500/9100 oraz GF 4 Ti !!! <lol>

najwyzsza wartosc jaka odnalazlem na googlach to 570 stable (nie wiem czy ze heatsinkiem)

 

Ide szperac po vmoda...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest niewiele danych ale oto pare z nich:

Memki te wystepowaly w Radkach 8500/9100 oraz GF 4 Ti !!! <lol>

najwyzsza wartosc jaka odnalazlem na googlach to 570 stable (nie wiem czy ze heatsinkiem)

 

Ide szperac po vmoda...

1300135[/snapback]

zaiste ciekawe to informacje, szkoda ze nieprawdziwe, bo przy zegarach tych kart nie możliwosc ładowania kosci 5ns....

jeżeli to info nie było na jakims porządnym serwisie/forum to bujda na resorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach pojawilo sie. A dokladnie w kartach PALIT... zamiast 4ns montowali 5ns.

 

Czego niemozliwe. Niektore GF 4 Ti mialy default 444mhz na pamieciach.

 

Szukam VMODOW ale troche lipa ;(

 

Jest tylko ogolny mod:

 

http://www.vr-zone.com/guides/NVIDIA/MX440VMod/

 

ALBATRON

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-12899.html

 

GAINWARD

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-35669.html

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-31421.html

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-15961.html

 

PIXELVIEW (yeah znalazlem pytanie czy to ten model :( )

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-29688.html

 

MSI

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-32821.html

 

NIEZNANE

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-29325.html

http://www.xtremesystems.org/forums/archiv...hp/t-26912.html

 

Sry za lekki spam ale moze komus sie przyda, a poza tym latwiej mhttp://overclockers.ru/news/newsitem.shtml?category=2&id=1074469571 i to ogarnac :razz:

 

Szukam dalej <_<

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto powiedzial ze bede gral na tym GF 4 MX <_<

 

BTW. ostatnio mrozilem pokoj jak mial przyjsc Bartek 2500+

Moj stary JUICB b0 na 227x9 1.95v mial 39*C stress prime95 drugi test :D

Przy podlodze mialem ~6-8*C :D

Na czwartek zapowiadaja -15*C - mysle ze to bedzie dobry moment na testy :D

 

Od dawna mam GF 4 Ti a moze niedlugo cos z serii 6xxx :)

 

MAM PYTANIE :blink:

 

Jak urwac TV-OUT zeby karty nie rozwalic ?! xD <powaga>

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrec sledzia... a potem wylutuj delikatnie...

1301013[/snapback]

Lutownicy nie mam w chacie a potrzebuje tego na szybko. Bo TV OUT mam na rowni z sledziem AGP i w tym miejscu mam na mosfecie radaitor i nie wchodzi :P Cegi nie wchodza w gre? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Aurora....

Jak urwac TV-OUT zeby karty nie rozwalic ?! xD <powaga>

 

Ja proponuje takim delikatnym 10kg mlotem z huty do ksztaltowania metalu :D :lol:

 

A tak na serio to moze poprsotu nozem przeciac te sciezki co lacza sie z tv-outem a potem urwac go?? <_< (sam w to nie wierze)

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta i mu wybuchną kendziorki i odlecom tranzystorki... mondre:P

1301539[/snapback]

Jak to nie jest prawda to zaraz zaczynam zabawe :F a tak serio to zdejme radiator z mosfetu i zaczynam zabawe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym wyskoczył i kupił albo oporówke za 15zł albo transformatorowa toya... za 20zł.. niezły szit... ;) ale sam mam i narzie działa.. (dobra lutoloa się "zjarała" :/ )

 

A może nie lepiej radiator obrobić :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam problemy z kupnem karty.... na alegro 64 bit i 128 chodzą w praiwe takich samych cenach :|

nie macie moze jakichs znajomków którzy chcą sprzedac 4ms 64bit?:>

bo ja moge miec tylko wersje 128 :| od kumpla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to zrobilem. Pomimo zeszlifowania kilku tranzystorow karta dziala jak cud. Zalozylem poki co radiatory na topie i z tylu na ram. Jutro przygotowuje na mosfety itd a teraz walcze z riva zeby na memki puscic 650 bo max 500. Bawie sie w reinstalki i dalej [gluteus maximus] ;<

 

Zaraz podam wyniki 300/500

200x11 2.5-3-3-7-1T

 

3Dmark01: 5930x pkt

 

----------------------------------------

 

320/520

220x11 2.5-3-3-7-1T

 

3Dmark01: 615x pkt

 

----------------------------------------

 

335/600

220x11 2.5-3-3-7-1T

 

3Dmark01: 6906 pkt

 

310/610 (NIE WIEM O SO HOZI :mur: )

225x11 2.5-3-3-7-1T

 

3Dmark01: 7110 pkt

 

Tu zaczely sie problemy z ogolna stabilnoscia ramu przy podkreconym procku :mur: Nie wiem czemu ale ramki przy tak puszczonym procku sypia artami juz od 620 i sa to naprawde porzadne arty. Rdzen rowniez wysypuje sie wczesniej. Przy 320/620 testy byly niemozliwe, freezy gpu, black screeny, arty nie wiem co sie dzieje!!! Zasilka nie sadze.

 

Jutro stawiam na nowo system bo na tym na ktorym robilem stery mial chyba zainstalowane wszystkie stery od 40.72 do 52.16 z omegami wlacznie :-P

 

Jutro bede sie zastanawial co sie dzieje. Procek jest na 100% stabilny.

 

@Leborg obawiam sie ze nei znajdziesz 64Bit SE 4ns co najwyzej 64Bit non-se 4ns :D

 

Rekord - przegladalem orba i najwyzszy wynik z zanotowanym GF 64Bit to jest cos niewiele ponad 74xx pkt.

 

@ Tommorow - zamierzam zrobic tabelke skalowalnosci o/c w stosunku do markow. Bedzie mozna w zasadzie okreslic kres karty przed vmodami.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ty przegladales orba pod wzgledem szyny pamieci?

 

pozatym masz juz ten caly swoj wymarzony sprzet ze przekroczyles 7k? ja na jakis czas odpuszczam, musze kupc bloczek i miedz na ramy... a te vmody tez raczej na googlu nie sieda zbytnio. pochowaly sie.

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...