Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

podziele sie swoja uwaga:

dotychczas moj priocek pIV3,2 byl chlodzony zalmanem 7000b-cu, i powiem szczerze ze porownujac go do obecnego freezera 4 jest przereklamowanym i baaaardzo glosnym wentylatorem, jednym slowem polecam jego wymiane:D !

 

temperatura procesora na zalmanie: 55st.

temperatura na freezerze:                47-48st. (jeszcze swieza pasta)

 

pzdr.

1620602[/snapback]

Te temperatury w stresie miałeś czy w idle i na jakich obrotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem i zamontowałem Freezera i jestem w szoku. Na 3.5GHZ i 1.75V miałem ponad 70 stopni w stresie... Teraz było maksimum 59. Na 8V jest cichutki a na maks tylko troszkę słychać. Za te pieniądze (dałem 69zł) bardzo polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ide dzis do proline po arctica freezera 4 i takie pytanko. Wejdzie to na Abit ic7? zakładajac ze tak, to czy u was nie ma w midi-tower problemów ze jest blisko zasiłki itp.? bo mam tą co w podpisie i raczej nie powinno chaczyc ale nie chciał bym wywalac jej poza bude. Duzo wiekszy ten cooler od boxowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie kieruje do osob ktore juz maja ten wentyl od jakiegos czasu

Ja go mam od okolo 4 miesiecy , dosc czesto go czyszcze itp. ale osttnio zauwazylem ze jakos on drga , przenosi to na plyte glowna a ta na obudowe i jest taki dziwne burzeczenie gdy obudowa jest zamknieta. - czy ktos cos takiego zauwazyl ?

1599813[/snapback]

Mam to samo. Jak złapię palcem ten plastik, na którym wisi wiatrak to jest ok, ale jeśli nie to też buczy i mnie to cholernie denerwuje (buczenie jest głośniejsze niż odgłos powietrza...). Undervoltowałem na 8V bo na mojej mobo to minimum i dalej buczy :mur:

Ma ktoś jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połącznie ze sobą te plastiki jakimś sztywnym metalowym drucikiem, najlepiej tak żeby on troche ściskał ze sobą te "ustrojstwa". Albo jak nie macie takich rzeczy na wyposażeniu to proponuje zwykła taśme klejącą :D

1631817[/snapback]

I to działa, czy tylko taka propozycja :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomoże

bódowa arctica jest taka i tyle

u mnie nie ma drgań ale wentyl śmiga na 1000obr/min i więcej mi nie trzeba :)

1631813[/snapback]

Chyba tak zrobię, bo nie chce mi się z tym bawić, a w przyszłości wymienie wiatrak na porządny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to działa, czy tylko taka propozycja :) ?

1631827[/snapback]

Propozycja ale powinno poskutkować bo przecież drgania powstają przez za bardzo poluzowane części ( dam taki przykład, niezbyt dobry ale jest : rozpórka samochodowa :D zapobiega przerzywianiu się samochodu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania nie pochodzą od ruchonych części, tylko ze względu na wymiary samego radiatora. Jest on przymocowany tylko przy sockecie, a wiatrak jest na drugim jego końcy. Siła powoduje, że koniec radiatora (ten "od budy" nie od płyty - co eest logiczne - wpada w wibracje. Te wibracje przenoszą się delikatnie na blachę obudowy... Ktoś tu pisze że nie słyszy - wiadomo że tonie brzęczy ani nie brumi - ale zdejmij bok obudowy - słyszysz jakąś różnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam , nad ułożeniem freezera @ soc A, w ten sposób by Heat pipe, były równolegle do podłoża,ze wzgledu na łatwiejszy przepływ czynnika chłodzacego.zresztą widziałem test, gdzie stojący freezer,miał o 4 stopnie , wyższą temp, niż leżącej - rurki są grube, czynnik chłodzący powinien łatwiej przepływać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bok sie nie da ...

 

Na 754 mozna go ustawic albo w strone zasilki (gora) albo do grafy (dol)...

1632829[/snapback]

Zgadza się, na s939 też się nie da, przynajmniej na mojej płycie... A ustawiasz wentylem na dole, żeby dmuchał w górę. Jak zrobisz inaczej, to będzie ci dmuchał gorętszym powietrzem od zasilacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, na s939 też się nie da, przynajmniej na mojej płycie... A ustawiasz wentylem na dole, żeby dmuchał w górę. Jak zrobisz inaczej, to będzie ci dmuchał gorętszym powietrzem od zasilacza...

1633228[/snapback]

Aha - to bede musial zmienic - zwoja drogo domyslalem sie ze to tak wlasnie ma byc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko. Chce sobie sprawić Arctic Cooling Freezera 4 ale nie wiem czy sie zmieści. Mam płyte taką jak w podpisie, tu jej fotka http://www.scan.co.uk/images/products/178535-A.jpg

 

od końca płyty głównej nad procesorem do zasilacza jest pół centymetra.

 

Nie chciałbym kupić tego cacka a potem szukać kupca :)

 

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z hałasem ?

1632158[/snapback]

Witam.U mnie Freezer pracuje na max.obrotach(celek 2.66/3.5)i wydaję z siebie dość cichy ale jednak słyszalny gwizd.Czekam na wygrzanie pasty i spróbuje zmniejszyć obroty,narazie temperatury małe(49 stopni -stres buda zamknięta)jestem bardzo zdowolony z wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni i dokupię regulator obrotów i wtedy zobaczę, mimo wszystko przy max obrotów Freezer jest słyszalny.

1636566[/snapback]

No to nie ulega wątpliwości. Ale nawet jak go puścisz na mniejszej ilości obrotów to itak coś tam słyszysz. Ale do BOX'a to lepiej go nie porwónujmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ulega wątpliwości. Ale nawet jak go puścisz na mniejszej ilości obrotów to itak coś tam słyszysz. Ale do BOX'a to lepiej go nie porwónujmy :D

1637514[/snapback]

Witam.W starej budzie miałem wiatrak boxowy w stresie miałem 62 stopnie i 5300 obrotów,już wiem co słyszą ludzie mieszkający przy lotniskach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...